8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • bon
    #3916
    lehetséges
  • aate
    #3915
    Nekem csak 102 MB + atöbbi. x32 lehet azért.
  • bon
    #3914
    Nem, csak az a bizonyos nagy méretű a 169.9mb. Office, defender és Lync frissítést nem számoltam bele.
  • aate
    #3913
    Office -val együtt igen . :)
  • aate
    #3912
    Windows 7 elsőnek majd utána a nyolcas és akkor lesz egy dualboot választó menü . >Mutat
  • bon
    #3911
    Egész pontosan 169.9mb, szép mérete van a frissítésnek.
  • aate
    #3910
    Megjöttek a frissítések van egy több mint 100 megás csomag is.
  • retroid
    #3909
    Helo


    Segítséges szeretnék kérni

    Szimpla windows telepítéssel sose volt gondom de duplán már nm megy

    Szeretnék Windows 7 és Windows 8 egymás mellett használni

    Hogyan kell feltelepiteni őket?

    Milyen sorrendbe?

    Mivel nem értek a 2 oprendszer telepitéséhez ezért lépésről lépésre ha valaki leirná nekem azt megköszönném
  • bon
    #3908
    Valóban, már telepítem is, nem várok meg az ütemezett telepítést. Holnap este meg frissítő nap lesz sok frissítéssel.
  • aate
    #3907
    Flash Player frissítés érkezett az IE alá a Win updaten keresztül !
  • dragon11
    #3906
    végülis igaz.. bár már megvárom a hiv. megjelenést.:)

    gondolom utána már lesz okosság..
  • zord01
    #3905
    Nem tudjátok, win8-ban az intéző már képes rendezni a mappákat méret szerint, vagy a mappaméret mutatás még mindig misssion impossibel??
  • KranaZoli #3904
    Új Avast 7 beta. Még nem volt lehetőségem próbálni. Vannak még Win8 problémák, tudnak róla, majd érkezik az következő rilízekben.

    http://m.prohardver.hu/tema/avast_antivirus_topic/friss.html#msg2273

    (telóról bénázok, azért tudtam csak így megoldani a link-et)
  • Newfronter
    #3903
    Xonar DX-hez már van Windows 8-as hivatalos driver!
  • [HUN]FaTaL
    #3902
    Rendezve van. Egy darab telepítő exének nem fogok külön mappát csinálni (ahol más fájl is van, azoknak van). Szerintem a megoldás másik vírusírtó használata. Bár speciel most vírusírtóm sincs jó ideje és elvagyok teljesen. Néha lefuttatok egyet, nem talál semmit.
  • bon
    #3901
    Szerintem a problémára megoldás lehet a programok rendezett tárolása, pl. nekem úgy kellett összevadászni a 3xdb exe fájlt, mert minden program és hozzá való kéziköynv, plugin stb, külön könyvtárba van nálam, így persze a beolvasás is gyors.
  • [HUN]FaTaL
    #3900
    Külön vinyón van nekem is. Igazából az indításuk is lassabb, mert amíg keresi (nincs ikon) nem tudod elindítani sem.
  • bon
    #3899
    Kipróbáltam, 37db exe fájlal, valóvan látni annyit (nem miden esetben), hogy a fájlok ikonjai lassabban rajzolja ki a Total Commander, de alig észrevehetően lassan. Így az én esetemben ezt nem nevezném problémának. Vagy a gépem gyors, vagy az számít, hogy külön winyón vannak az adatok. (Total Commandernél bevan kapcsolva a teljes könyvtárstuktura beolvasása). Intézőben vagyis fájlkezelőben nem láttam semmi extrém lassulást, úgyanúgy alig észrevehető az ikonok kirajzolása.
  • Hunork
    #3898
    Na, most már képben vagyok...nekem mondjuk ritkán van olyan mappa, amiben ilyen sok exe lenne, de majd tesztelgetem, ha otthon leszek!
  • [HUN]FaTaL
    #3897
    Adott mappában, az almappákat nem érinti, amíg bele nem lépsz. Lényegében programtelepítők, de tökmindegy. A másolást is baromira belassítja az msse, már a legelső verzió is küszködött evvel a problémával. Ha ezt megcsinálnák normálisan egy tényleg használható, csendes vírusírtó lenne. Mondjuk a legtöbb embernek így is tökéletesen megfelel. :)
  • bon
    #3896
    A 30db exe fájl egy adott mappában van, vagy az adott mappán belül még külön-külön almappában?
  • [HUN]FaTaL
    #3895
    Igen, csak TC-t használok. Sajátgépet egyszer használok, windows install után, amíg elindítom a tc telepítőjét. :D
  • [HUN]FaTaL
    #3894
    Lépjél be egy mappába, amiben van 30db exe, aztán nézegesd 2 percig mire végigellenőrzi őket, minden áldott alkalommal. Nem értem, hogy miért nem vezet valami adatbázist a már ellenőrzött dolgokról, 2.x-es verziónál jár és nem voltak képesek megcsinálni.
  • lck
    #3893
    TC ugyanaz.
    Én személy szerint ott vettem először észre. A Download mappám megnyitásakor.
  • Hunork
    #3892
    Értem már.
    Mondjuk, az alapprobléma (linkek) megoldva, és ez a fő!
    És akkor is lassú, ha mondjuk TC-ben nézem meg? Mert én azt használom... (régi reflex, ha menne, a Norton Commandert, hiába, kísért még a Dos6.22)
  • lck
    #3891
    Pl: Van egy mappád amiben a letöltött programjaid vannak. Ha megnyitod szépen sorban ellenőrizgeti mindet mindig. Ha mondjuk van benne 20 exe, jó sokáig gyönyörködhetsz a fehér ikonokban amíg nem végez.
    Defender a megjelenése óta ilyen gagyi. MS-t ismerve marad is.
  • Hunork
    #3890
    Hmmm.
    Akkor én nem értek valamit. Amit én kihagyatok vele, azok a linkek, melyek exe-re mutatnak.
    Mert most semmi lassulást nem tapasztalok. Milyen exe-kre gondolsz? Ha elindítok egy gammát vagy programot, én most nem látok semmi belassulást...és mindegy, hogy a kezdőképernyőről vagy az asztalról teszem...
  • [HUN]FaTaL
    #3889
    Nekem pl. üres az asztal, tehát pont ugyanolyan lassú marad. :) A desktop lassúságára valóban gyógyír, de ugye az exék ellenőrzését mégsem lehet letiltani, mert, akkor ennyi erővel ki is lehet kapcsolni az egészet.
  • aate
    #3888
    90 napot kilehet tolni valószínű 3x.
  • Hunork
    #3887
    Ájájj!
    Értelek, de erre írtam, hogy az Asztalon a mappák tárolási helye a C:\Users\blabla\Desktop. Ha több felhasználó van, akkor több. Ezeket be kell jelölni a korábban írt módon és már nem lesz lassú! (3881 hsz)
    És mindaz, amit írtam, természetesen a Desktop-on lévő mappákra vonatkozik. Mást nem is próbáltam, nekem az az egy volt iszonyat lassú.

    De persze nem akarok senkit ráerőszakolni semmire. Csak az Avast meg az App-okal kapcsolatban xarakodott, és keresni akartam egy megfelelő megoldást. Nálam most ok minden.
  • [HUN]FaTaL
    #3886
    Aztán lépj be egy exéket tartalmazó mappába és ugyanolyan lassú lesz. Win7re meg, ha feltolod az MSSE-t, akkor ugyanott vagy, csak másik ikont kell nyomkodni.
  • Hunork
    #3885
    Nem kell az összeset, csak a C:\Users -ben lévő Desktop mappákat. Meg a két fájltípust megadni (ico/lnk). És most már elég gyors.
    De persze, nem kötelező a Defendert használni! Az viszont biztos, hogy sokkal jobb, mint a W7-ben!
  • KranaZoli #3884
    Ezzel nekem az a gondom, hogy több mappa esetén fel kell venni az összes mappát manuálisan, ill. ettöl még az MSE lassú realtime problémája ugyanugy megmarad. Nem beszélve a defender WU-n keresztüli frissitiséröl (ami nálam szintén manuális).
  • Hunork
    #3883
    Üdv mindenkinek!

    Úgy gondoltam, hogy felsorolom a programokat, melyek gond nélkül futnak a W8 alatt, legalábbis nálam, és azokat, melyeknek némi gondja is van, de megoldható:
    Természetesen ahány ház, annyi szokás, de talán így teljesebb kép alakulhat ki mindenkinek.

    Ccleaner 3.22.1800
    Regcleaner 4.3
    Autoruns v8.6
    BurnAware 5.2. Beta
    AVS Cover Editor 2
    DVD Shrink 3.2
    VLC Media Player 2.0.3
    Comodo CE – itt egy pillanat: ez a verzió amolyan portable, ami annyit tesz, hogy nem kell telepíteni, vizsgálat előtt adatbázist frissít, vizsgálat után kilép, nem marad a memóriában
    Spybot Search&Destroy 1.6.2
    CPU-Z 1.6.1.5
    GPU-Z 0.5.4.
    MSI Afterburner 2.2.4.
    FRAPS 3.5.9.
    CoreTemp RC 1.0.3.
    Gigabyte tulajoknak: EasyBoost
    VGA tesztprogramok gond nélkül: Cinebench / Unigine Heaven / 3DMark 11
    WinRar 4.20
    Total Commander 7.50PB1
    Irfanview 4.33
    Audio DVD Maker 1.0
    Photo Impression 4.
    Avast 7 – de itt App gondok vannak, elvileg megoldás alább
    Mozilla Thunderbird 15.0.1.
    Steam / Origin / Rockstar Social Club minden gond nélkül
    UPLay – nálam csak úgy indulnak játékok, ha a kliens Windows 7 kompatibilitási módban van. Anélkül is elindul a kliens, de a játékok nem.
    Windows Defender esetén, ha nem akarunk más víruskergetőt feltenni, és akit zavar, hogy Asztal nézet esetén a mappák tartalma lassan jelenik meg, lásd alább a megoldás.

    Remélem, segít eligazodni ez a lista, aki még csak most ismerkedik a rendszerrel. Fentiek a Windows 8 Pro N 64 bites változatán lettek tesztelve.
  • Hunork
    #3882
    Ja, az előzőhöz: az lnk fájltípust is megadtam! (parancsikon)
  • Hunork
    #3881
    Rájöttem!
    Heuréka!
    Ki is volt Newton????

    Tehát, akit zavar a Windows Defender folyamatos mappa zaklatása :), íme:

    Program elindít
    Beállítások
    Kizárt fájlok és helyek - itt én az összes C:\Users\*.*\Desktop helyet megadtam.
    Kizárt fájltípusok - itt meg biztos ami biztos alapon az ico fájlokat adtam meg.
    Fontos: nem elég betallózni, hanem Hozzáadás, majd Módosítások mentése.

    És Avast repült a gépemről, mint Gagarin az űrben, minden szép és jó! :K
  • Hunork
    #3880
    Szia!
    Teljesen igazad van. 3 napig vártam, de a defendernek egy baja van, ami roppantul idegesít: ha Desktopra váltok, ott vannak szépen a régi mappák, főleg a fiamnak, feleségemnek. Sok-sok parancsikonnal. Na mármost, a Defender mindig mindent átvizsgál, mindegy mit nyitunk meg. Így a mappák tartalma kb olyan lassan jelenik meg (ikonok), mint a PIII-as időkben. Ha ennek kiküszöbölésére tudsz valami jó tippet, azt nagyon megköszönném, és máris ugrik le az Avast a gépről!
  • bon
    #3879
    Na ezrét nem kell használni Avast-ot, jó a beépített defender, vagy olyat kell felrakni ami tuti Windows 8 kompatibilis.
  • KranaZoli #3878
    Fasza, ügyes! Mintha csak most írtam volna, hogy az avast-al volt gondom. Nem gondoltam, hogy ebben is az avast a hunyó. Sok probléma van még vele win8 alatt... No, majd jövö 7en megcsinálom én is. Köszi!
  • Hunork
    #3877
    Üdv!

    Kész vagyok, elmegyek a problémamegoldó gyárba dolgozni...
    Szóval, restart, meg szinkronizálás nem segített, mint a kapott link sem.
    Kilőttem a Ramdisk-emet is, hátha. De nem, anélkül is maradt a probléma.

    Gondolkozás. Mi lett telepítve, ami ilyen galádságra képes?
    Avast 7 Juhééé!

    Tehát, akinek Avast van, és az lenne a problémája, hogy a Mail App xaraxik, van egy remek megoldás:

    1. clcik on real time shields
    2. click on behavior shield
    3. expert settings
    4. uncheck Monitor The System for unauthorized modifications
    5. them click on OK
    now your Metro Apps will work.

    Magyarul is:

    1. Katt Állandó védelmek
    2. Katt Viselkedés védelem
    3. Itt katt Szakértő beállítások
    4. Általános beállítások: itt a harmadik pipát vegyük ki, ami ez: Jogosulatlan módosítások figyelése
    Bezár, majd a Mail App szépen fut...

    Kipróbáltam, fiókot adtam hozzá, töröltem, küldtem üzeneteket, semmi probléma...