104
E-Book readers. Milyet érdemes, melyek elérhetők hazánkban vagy környékén?
  • w77d
    #24
    teljesen egyet értek... ezt mondtam, az embernek (már amelyik olvas) szüksége van arra, hogy végigcsinálja az újságolvasás rituáléját az elejétől a végéig. Ezt nem lehet letöltögetős rendszerekkel helyettesíteni és egy készüléket bámulni ami állandó marad, csak a tartalom változik...
  • Solten
    #23
    Jo dolog az ebukridor, de nem fogja szvsz alapjaiban megvaltoztatni az olvasast, ami amugy is hatterbe szoruloban van. Elonye valoban a kompakt merettel jaro kenyelem es mobilitas. Amugy ha azt vesszuk egy konyv se tul nagy meret es suly. Masreszt meg szerintem az emberek tobbsege otthon szeret olvasni, nyugodt kornyezetben, nem pl egy zajos kozlekedesi eszkozon.
    Btw, itt az UK-ban nagy hagyomanya van az ingyenes reggeli ujsagnak a buszon, munkaba menet az ember atfuthatja. A Jovoben esetleg elkepzelhetonek tartok olyat hogy: szines kijelzo, a tokolcson kaphato e-readerem letolti szepen az aktualis free napilapot reggel. Sci-fi... :DD Val.szeg az is marad.
  • w77d
    #22
    ingyen mindenképp kipróbálnám, de pénzt nem adnék érte az fix.
    Ha neked lesz igazad, akkor sem lesz hál istennek veszélyben a szakmám, mivel magazinok, újságok és egyébb kiadványok 100%-hogy nem fognak megszűnni papíron létezni a már általam leírt okokból :D
  • QuippeR
    #21
    ez esetben nagyon ajánlom, hogy ismerd meg a "konkurenciát", mert jelenleg szerintem nincs jó képed arról, hogy mit tud egy ilyen kütyü.

    általában drasztikusan megváltozik az emberek véleménye, ha találkoznak egy ilyen eszközzel, lásd az alattad lévő hozzászólást. és szép lassan mindenki találkozni fog ilyennel, ahogy kezd elterjedni. szóval érdemes lenne tudnod, hogy miben lesz húsz-harminc év múlva is a nyomtatott sajtó vezető szerepű, és miben nem. (könyvben valószínűleg már nem lesz, sajnálom.)
  • w77d
    #20
    nem azért mert én azt mondtam ahanem azért mert túl sok ember van úgy ezzel, mint én. A képek esetében nem volt ennyire megosztott a dolog...
    Meg ezzel rokon téma a nyomtatott sajtó is. Az sem fog sosem eltűnni, mivel az embernek szüksége van arra hogy reggelente vagy akármikor megvegye, megtapintsa, birtokolja azt, amiért fizetett. Ez így van, kár tagadni... Ezért válaszottam ezt a pályát és ezért vagyok utolsó éves a BKF-en nyomtatott sajtó szakirányon!
  • koryne
    #19
    Egy darabig én is azt mondtam, hogy ez hülyeség, a könyveket nem fogja soha leváltani, mert bántja az ember szemét, stb. Aztán egyszer láttam egy csajnál a buszon. Teljesen olyan, mintha papírt nézne az ember, csak épp nincs olyan súlya, mint egy 5-6-700 oldalas könyvnek és így ezekből akár több száz is lehet az embernél egyszerre. Engem nagyon meggyőzött, amint lesz 30k huf körül 7"-os, rögtön fogok venni (tudom, nem most lesz ez még :( )
  • QuippeR
    #18
    miért nem lehet, mert te azt mondtad?

    az e-paper nagyjából ugyanolyan tulajdonságokkal rendelkezik, mint a hagyományos papír. az a probléma, hogy lcd kijelzőkben gondolkoztok, azt hiszitek, hogy egy e-book olvasó olyan mint egy pocket pc, pedig egy fenét.

    egyébként ha nincs sok pénze valakinek ilyesmire, az szerintem várjon vele, jövőre elvileg egy csomó új piaci szereplő lesz az e-olvasók piacán, ami valószínűleg elhozza az árversenyt is.
  • w77d
    #17
    hidd el hogy nem fog. Míg képet lehet elektronikusan nézegetni, addig tartósan nagy műveket olvasni nem lehet! Itt most nem a hírekről és kis szirszar szösszenetekről beszélek, ahnem a nagyobb, terjedelmesebb művekről, könyvekről...
  • karajjj
    #16
    én ilyet használok, nekem tökéletes :D
  • DanielT
    #15
    Szerintem ugyanúgy ki fog halni a könyv a mindennapi életből mint a papír alapú fényképezés. Arra is voltak akik mondták, hogy "csak az az igazi..." aztán látjuk mi lett.

    Ez egy sokkal lassabb folyamat lesz, de el fog terjedni.
  • Balázs 17
    #14
    úgyan így vagyok vele:)
  • CamelX
    #13
    Kicsit naívan vettem akkor a dolgot hogy biztos van mára már valami elfogadható árú is, de ezek szerint ez még ilyen space technológia japóknak meg amcsiknak :D
  • w77d
    #12
    50ezer alatt is kizárt.... 50-70 között lehet kapni használtakat, a fölött meg újakat...
  • ldavid
    #11
    nem hangoskönyvet keres

    btw szerintem 20k alatt kizárt az ilyesmi
  • Solten
    #10


    "Érthetetlen számomra hogy itt Magyarországon mennyire nincs elterjedve"

    Mert pl. draga sz@rok? A "hozza valo anyag" pedig annyiba kerul mint egy kemenyboritasu konyv?
    Btw adott az a lehetoseg is, hogy egy konyvet hurcolasszon magaval az ember olvasas gyanant. Masik, pl. hogy itt az UK-ban kb £180 a legolcsobb (#2-ben linkelt kinai ize), annyiert pedig mar gyakorlatolag kaphato egy netbook is. Utobbi nyilvan kicsit joval tobbfunkciosabb.
  • oliwwer
    #9
    felolvasom neked 20000ért.
  • CamelX
    #8
    OFF: Már csak fél évig :D Pesten azért volt olyan hogy BKV-val is másfél óra alatt értem be suliba, itt meg kényelmes IC-k főleg, meg 90%os bérlet is olcsóbb mint 1 albi, itt meg anyámék régi lakásában 2esben barátnőmmel, szerintem megéri, főleg hazaérve 2 doboz sörrel :D

    Na de közbe topic meglett mint látom, azért ha valaki betéved ide saját e-olvasó tapasztalatokkal azt figyelmesen várom :)
  • ivjoe
    #7
    topic :)
  • bertino
    #6
    nap 3-4 óra vonat ?
    pf bazz az maga a pokol vazze.
  • w77d
    #5
    nem fújok én rá, csak egyszerűen nálam sosem fogja fölváltani a papírból készült könyveket :) Én ilyen kibaszott régimódi vagyok na :D
  • CamelX
    #4
    Itt a praktikusságon van most nálam a hangsúly. Most írogatom a szakdolgozatom angol szakon, azaz már 1 ideje húzódik, és elképesztő milyen fos témát sikerült választanom ami azt hittem könnyű lesz, és könnyű is lenne talán ha sok hozzá kapcsolódó könyv lenne Magyarországon.
    Engem a tapasztalat vitt rá hogy muszáj vennem, mert habár nyomtatottat is kell olvasnom bőven, mégis rá vagyok kényszerülve hogy a hasznos irodalmak 80%-át neten olvasom, igaz nem CRC monitoron, de akkor is szétviszi a szemem 1 idő után. Erre még rájön az is hogy hétközben napi 3-4 órát vonaton ülök, ahol is pedig a legtöbb koncentrációt tudnám fordítani a tanulásra/olvasásra.
    Amerikában már túlléptek ezen, az új akadémiai szabályok már egyre inkább kiterjednek az e-könyv formátumokra és az azokból felhasznált irodalmakra. Ez a jövő, hiába fújunk rá
  • w77d
    #3
    én nem szeretem ezeket a dolgokat. Egy könyvet kézbe venni és elolvasni annak rituális jellege van. Rengeteg könyvet elolvastam már és eddig csak egyszer áltam neki monitorrol olvasni könyvet. Első oldal után feladtam. Nem ugyanaz, sokkal élményszegényebb!!
  • berczely
    #2
    Kis teszt
  • CamelX
    #1
    Sziasztok! Nem tudom van -e már hasonló téma, valamiért a kereső nem működik.
    Elég gyors megoldás kellene nekem viszont, minél hamarabb szeretnék beszerezni egy E-könyv olvasót elérhető áron (lehetőleg 20e ft alatt). Érthetetlen számomra hogy itt Magyarországon mennyire nincs elterjedve, akiket kérdeztem mind külföldről rendelték. Valakinek van tapasztalata közületek ezekkel a kütyükkel?