19
  • chuky123
    #19
    Hát ez teljesen abszurd dolog ilyenért börtön lopásért nem kapnak ennyit.
    Szánalmas ami itt MO-n folyik. Ez tényleg Abszurdisztán.
  • JASON13
    #18
    Anno. így volt ez az internettel is...
  • globint
    #17
    Rejtett kameráról szól a büntetendő kategória.
    Az pedig, hogy a betörőnek kiírom, meg még látszik is....., első dolga, hogy sísapka, aztán leveri egy bottal a kamerát.
    Viszont, ha nem írom ki, és egy faliórának, mackónak, vagy golyóstollnak álcázom, akkor fel tudom venni a betörőt, de az viszont már bünti.
    Na, ez az én bajom. Na meg az, hogy a város meg tele van kamerával, ami engem ugyan nem zavar momentán, csak az, hogy a saját portámon meg nincsen ilyen jogom.
  • bakagaijin
    #16
    Hmm, szerintem ez a biztonsági kamerákra nem vonatkozik. Különösen ha kirakod a matricát, hogy kamerával megfigyelt terület. Kb ugyanazon az elven mint az áruházi/banki kamerák - a betörő azzal hogy belép a magánterületre elfogadja a feltételeket, hogy Te rögzíted. A különbség az, hogy ezek olyan kamerák ahol az illető nem tudja hogy róla felvétel készül. Azok kamerának látszó kamerák :)). Itt szemüvegnek meg tollnak látszó kamerákról van szó.
  • globint
    #15
    Még jó, hogy most olvastam....
    Már ki is választottam pedig a céget, ahonnan rendelni akartam, hogy a vikkendházamba vegyek ilyent, hogy a betörőt megörökítsem, és így elkapható legyen. Sajna, ezek szerint úgy áll akkor a dolog, hogy megélhetés miatt meg lehet érteni a 20'000Ft értékű betöréses lopást, míg a 20'000Ft értékű, ezt rögzítő kamera viszont 8 év börtön.
    Már most akkor 2009-et, vagy 1959-et írunk?
    Vagy talán inkább 2009-et, de tudomásul kell venni, hogy ezirányba, a totális kontrol, a népnek semmi jogot társadalom felé halad a magyarországi "demokrácia".
  • Flang3r
    #14
    nem, nem erted jol. Itt arrol van szo hogy a teleszarnyaku tetves szappantoltelek szabadkomuveseknek mindent szabad, neked gojnak meg semmit
  • AranyKéz
    #13
    Illegálisan vásárolt titkosszolgálati eszközök segítségével.
  • BAk3R
    #12
    másrészről honnan a rákból tudják, hogy ha valaki az isten háta mögül rendel pl. egy diktafongolyóstollat? hogy jönnek rá és, hogy találják meg?
  • nickwearby
    #11
    ez valami kacsa kell, hogy legyen,

    tele van a net ilyen cuccokkal,
    és az érintett oldalak semmit nem írnak arról, hogy ez illegális lenne,
    pedig őket is jól megbaszhatják érte,
    nem véletlenül van benne a szabályzatukban, hogy mit nem szabad árulni.
  • Flang3r
    #10
    ki nem szarik bele kotel vastagot ezeknek a mocskos budos tetves titkosszolgalati titokzatoskodo fergeknek a pofajaba?!
  • danesz234
    #9
    Hát az biztos hogy elég idejétmúlt és ha belegondoltok hogy ezeket már sok országban civileknek adják el akkor hol tart a mai titkos szolgálati eszköztár ezekhez képest?
  • Polemius
    #8
    Gauge:
    Momentán a probléma nem velük van, hanem a szabályozással ami úgy tűnik kissé idejétmúlt.
    Ők csak betartják, mert kénytelenek.
  • GabiWong
    #7
    Az ávh teszi a dolgát.
  • GabiWong
    #6
    Na így merjen valaki leleplező felvételeket készíteni Őkelme az Elitről. Majd megkapja ami a gonosz terrorrittáknak jár.
  • Kheller
    #5
    Jól értem-e, ha egy haragosom cimére/nevére megrendelek kinából egy gagyi 20 dolláros tollba rejtett kamerát, akkor őt esetleg börtönbe zárják?

    És gondolom, ha nem rejtett, hanem beépithető mini kamerát rendelek, amit utána én teszek bele egy kibelezett tollba, akkor minden rendben van.
    Abszurdisztán, az.
  • halgatyó
    #4
    Hát igen. Az országléptékű rablók, tolvajok, korrumpátorok, gyilkosok ÁLLIG fel vannak szerelve ilyen eszközökkel.

    És persze a törvényhozás útján gondoskodnak arról, nehogy valaki le tudja buktatni őket.

    Semmi értelmes indokot nem tudnak felhozni arra, hogy miért kell ezeket az eszközöket a lőfegyverrel egyenlő súlyban büntetni!
    Mert ugye a lőfegyver esetében arra HIVATKOZNAK, hogy akkor az emberek majd egymást ölik az utcán...
    Nade golyóstollnak álcázott kamerával????
    Ezzel a lőfegyvertartás szigorú büntetésére felhozott ÁL-érvek súlyát is légiesen könnyűvé tették... mondjuk én eddig sem hittem ezeknek a tróger rongy .... (önmoderálva az igaz vélemény)
  • concrete
    #3
    Ezt a KÖZLEMÉNYT leszámítva az átlagpolgár ezt honnan a retkes lőfülemüléből tudhatná ??? heeee ???
  • JL666
    #2
    és ha ugyanazt németországból rendelem meg?!
  • Gauge
    #1
    Abszurdisztán... az összes VPOP-s alkalmazott anyját bassza meg egy sün. Korrupt, átláthatatlan szervezet. Tömjétek csak a zsebeteket szarrágók! Remélem eljön majd számonkérés napja.