8
  • krajcsovszkig
    #8
    Szerintem meg inkább csináljanak végre értelmes áron egy olyan játékos vidkarit, amit nem mos le az ATi röhögve, és akkor nem kell félniük a kiszorulástól...
    (Vagy vásároltassák fel magukat az intellel - bár az jelenlegi állás szerint fura lenne kicsit...)
  • vasziszdasz
    #7
    új gyártósort építenének fel Abu Dhabi területén, ezzel is kihangsúlyozva az arab kötődést.

    Akkor ezek ilyen öngyilkos kártyák lesznek? ^^
  • readswift
    #6
    ehun-e
    transmeta

    great minds think alike ( na nem az ATIsta falkataktikára gondolok)
  • readswift
    #5
    ha nincs nV patent akkor nincs az intelnek LRB-je , szóval most az nV vagy kizsarolja az x86ot, vagy pedig elkér egy csomó pénzt mint az AMD. LRB-be már túl sok pénz van hogy veszni hagyják szóval a kető közül vmelyik biztos lesz az nVnél. Rengeteg transmeta mérnök is van náluk. Szerintem arra gondol a nyilatkozattal Huang mint amikor a DX11-et leoltotta, nekik jobb kártyájuk van mint egy szaros nativ x86 cpu :D
  • Zedas
    #4
    #3: egy helyen elírtam: fusion -> fermi
  • Zedas
    #3
    #1: A VIA-n keresztül lehet hogy meg tudná szerezni. Egyébként előbb-utóbb muszáj lesz nekik központi magot is csinálni, mert teljesen kiszorulnak a piacról. Az Intelnek és az AMD-nek is hybrid megoldásai lesznek, nem lesz szükség chipsetekre, tehát az ION eleve kiesik, marad a tegra, ami vagy bejön vagy nem, és a szuperszámítógép építés. Lehet hogy a fusion már ezt a kivonulást mutatja, viszont nem tudom hogy csak ebből a szegmensből meg tudnak e élni főleg úgy, hogy a mainstream megoldások kiszorítják idővel a speciálisakat, tehát hosszú távon a larrabee lesz a nyerő a fermivel szemben.

    A lényeg az, hogy most nagyon kell egyensúlyozniuk, mert pengeélen táncolnak, nem igazán maradt számukra járható út. Ha most a szuperszámítógépes piacot elárasztják GPGPU-kkal és saját szabványokkal, amivel aztán az Intelt esetleg zsarolhatják / kiszoríthatják, akkor ebben az irányban túlélhetnek. A jelenlegi piacukon én nem igazán látok reményt arra, hogy a fermi kiszorítsa az ATI-t (eleve több tranzisztor kell az ECC miatt, tehát drágább a gyártás még a TSMC szopástól eltekintve is, az AMD meg mehet lefelé az árral simán).
  • readswift
    #2
    a kékvörös közben meg összenőtt :D

    Majd a biróságon eldöntik hogy mi van meg mi nincs :D

  • [HUN]FaTaL
    #1
    x86 liszensz hiányában nehézekes lenne egyébként is