153
T-Mobile Pulse
  • Sippie
    #153
    Ha ott dolgozol akkor szólj már a fejeseknek, hogy a szaros My T-mobile-t tegyék rendbe, mert már több mint 1 hete nem lehet belépni.
  • bapken
    #152
    ilyentől mondjuk igazából nem félek, mivel a T-nél dolgozom. bár most elgondolkoztattál :D
    több, Pulse Minivel azonos árkategóriában lévő készülékkel is szimpatizálok pedig. na de örüljünk, hogy lyuk van a... :D
  • hzsolt
    #151
    Próbáld meggyőzni a céget, hogy a pulse mini (tavaly nyár elején jelent meg) már nem sokáig lesz a t-mobile kinálatában, valószínűleg az utolsó példányokat akarják elsózhatni. Nem lesz könnyű később szervizeltetni. :)
  • bapken
    #150
    köszi szépen a választ!
    csak az lesz a biztos, hogyha mindkét készüléket végig tapizom élőben. anélkül mostmár aztán végképp nem tudok egyről a kettőre jutni. hogyha nem lenne ennyire kötött a lista, akkor teljesen más kategóriában gondolkoznék, csak hát ez meg így jó ajánlat ahhoz, hogy kihagyjam :) és minél kissebbet szeretnék szeretnék szívni egy ilyen "olcsó" telefonnal. de kihasználhatóság szempontjából továbbra is a pulse mini vezet...
  • hzsolt
    #149
    Én Pulse-on kezdtem, és nagyon örültem neki, amíg meg nem vettem az új telefonomat (Motorola Defy), és rájöttem, hogy ami szenvedés volt rajta, az a hardver miatt volt, és nem az Android miatt. A mini még a Pulse-nál is gyengébb. Én nem tanácsolnám Neked. A Nokiát nem ismerem sajnos, de ha hosszú távra tervezel, Symbian (mint a héten ezt megtudtuk) lényegében meghalt.
    Konkrét válaszok:
    - ezt Te tudod eldönteni, engem zavarna a 3.5 colosnál kisebb képernyő
    - lassú lesz, csak custom rommal teheted használhatóbbá
    - Pulsenál fülessel egész jó volt
    - Napi egyszeri feltöltésre készülj (ez az átlagos okostelefon ahsználat)
    - igen, a főzött romokról vissza lehet állni bármikor

    Szerintem egy nagy előnye van az androidnak, és ez a szinkronizálás bárhonnan bármikor. Szinte bármit meg tudsz osztani vele a gépeddel. És így a fontos dolgaid veled lehetnek.
  • bapken
    #148
    nem az árkategória számít (sajnos), készüléklistából kellene választanom. de egyébként az a kütyü szimpi nekem is!
    a Pulse Miniről nincsenek véletlenül információid? amiket kérdeztem
  • hzsolt
    #147
    Szerintem ha ebben az árban gondolkodsz, válaszd a ZTE Blade-t. Ma az olcsó androidos készülékek között az a legjobb hardveres cucc.
  • bapken
    #146
    sziasztok!

    tanácsot szeretnék kérni Pulse Mini használóktól.
    a napokban választok céges telót és igazából 2 telefon közt vacillálok...
    az egyik ugye a Pulse Mini, a másik pedig a Nokia X3-02.
    a Pulse Mini egyértelműen az android miatt szimpatikus, hiszen így sokkal több lehetőség rejlik a telóban, amiket én igazából ki is használnék. viszont több helyen olvastam erről a készülékről olyan dolgokat, amik visszavetették kicsit a kedvem, hogy mellette döntsek. na most ezeknek a "pletykáknak" a valóságtartalmára lennék kíváncsi.
    - tehát valóban annyira kezelhetetlen a kis méretű kijelző miatt? illetve rosszul érzékeli az érintéseket?
    - milyen gyors a tevékenységek közben? mi az amitől esetleg látványosan belassul és ez milyen sűrű, mennyire idegesítő?
    - a zenelejátszó fontos szempont számomra, mivel sok zenét hallgatok. valóban rossz a hang? torzít és halk is?
    - az akksi tényleg annyira keveset bír? vagy annyit, mint átlagban az okostelefonok?
    - végül pedig az érdekelne, hogy ha esetleg rászánom magam és főzött rommal vértezem fel a kicsikét, és neadjisten 1 hónap múlva meghal a teló, van e lehetőség visszaállítani rá az eredeti állapotokat? céges telefon lévén ez nálam megint csak mérvadó... nyilván nem díjaznák, ha megtudnák, hogy bütykölöm a céges telómat :D

    egyébként a Nokia X3-02 pedig éppen az egyszerűsége miatt szimpatikus, csak hát ott meg félek is ettől, mert addig rendben, hogy OVI...de mégis csak S40 van rajta, így nagyok a korlátok. lehet, hogy a Pulse Mini egyszerű készülék, de az android miatt sokkal inkább kihasználhatónak érzem. viszont Nokiába pedig megbízom :) tehát ezért a nagy dilemma...

    nos hát, remélem tudtok konkrét tényeket mondani :) köszi előre is!
  • hzsolt
    #145
    nem próbáltam ki, de mintha a 2.3-at nem a recoveryben kellene feltenni...
    De le van írva a modaco-n. Azt azért tudd, hogy ez nem egy működő rom, csak egy próba volt...
  • Jim Morrison
    #144
    nekem ezek a rom telepitesek sosem mentek... ki akartam probalni a 2.3-at, feltettem minden regit, de egyszeruen nem tudtam flashelni... majd hetvegen talan ura megprobalom.
  • Jim Morrison
    #143
    :/ azért kipróbálom, ha nem jön be, akkor meg a 2.3at.
    thx
  • hzsolt
    #142
    Nem lesz magyar, mert a CM nem tudja a magyar nyelvet.
    Én kipróbáltam mind a 3-at (Modacon lévő kettő és ezt is) és ez volt a leggördülékenyebb.

    Bár én visszaálltam azóta az flb 1.7-hez, mert a wifi az én készülékemben állandóan kiakadt és ettől lemerült az aksi.
  • Jim Morrison
    #141
    én innen a current romot.
    ahogy elnézem amit te linkeltél amonra recoveryvel is lehet flashelni, bár nekem most clockword ös, van mert ugye nekem most az kellett. Az a baj, hogy nekem most angol, pedig már hozzászoktam az magyarhoz... Most akkor ha simán felrakom az új romot, akkor magyar lesz? vagy először megint a magyar update, aztán ez?
  • hzsolt
    #140
    nem tudom melyiket tetted fel, én ezt javaslom: http://logout.hu/bejegyzes/impalaman/cyanogenmod_6_1_0_rc2_pulse/friss.html
  • Jim Morrison
    #139
    Na, felraktam a CyanogenMod 6-ot, még nem nagyon nyúztam, talán majd írok róla valamit. Egyenlőre mintha gyorsabb lenne mint az flb mod 1.7oc.
  • hzsolt
    #138
    ha még nem késő szólnom, a boltban próbáld ki, mert némelyik készüléknél jelentkezik egy kijelző hiba (kékes elszíneződés), úgy tudom szó nélkül kicserélik.
  • Isti005
    #137
    azt is fogok :D:D:D
    igazából a kettő között vaciláltam és ma reggel még úgy ébredtem, hogy veszek egy Pusle Minit, mert csak 25e ft. de aztán most rájöttem h megéri a Blade is 36-ért ha már új telefont veszek az legyen is király :D
  • hzsolt
    #136
    én inkább ZTE Blade-t vennék a helyedben
  • Isti005
    #135
    sziasztok!
    karácsonyra szeretnék egy T-mobile Pulse Minit. ha netről rendelem most csak 25.000 ft.
    akinek régebben van ilyen telefonja, tudna róla egy rövid véleményt mondani?
    csak mert hallottam már jó és rosszat is :/
    leginkább az akku ereje és a Wifi használhatósága érdekelne.
    köszönöm :)
  • Jim Morrison
    #134
    meglett végülis. paraméterek:

    Swap size 64Mb
    ext2 521Mb

    majd terminal emulatorba:

    # su
    # a2sd reinstall

    # su
    # a2sd cachesd
  • Jim Morrison
    #133
    swap sizet, meg a masikat beallitottam rom managerbe, ujraindult es mar 15 perce ujra es ujra elojon a boot animation :/
  • hzsolt
    #132
    igen jó elvileg
  • Jim Morrison
    #131
    am nekem a memo kartyam class 4. Akkor nekem jo az a2sd with swap nem?
  • Jim Morrison
    #130
    android 2.1, rootolva van. akkor ezt megcsinalom. remelem ez az.
  • hzsolt
    #129
    Pontosítani kellene a kérdésed:
    - Android 2.1: rootloni kell hozzá a telefont és kell az a2sd hozzá (+ext partíció)
    - Android 2.2: a cyanogen modban van az alap "move to sd" vagy ott is lehet telepíteni az a2sd-t
  • Jim Morrison
    #128
    Most lehet SD telepíteni, vagy nem?
  • Jim Morrison
    #127
    gingerbread for pulse :D még nem valami jó, de alakul :D baró
  • haze81
    #126
    nem, azt még nem de nem hiszem, hogy az lehet a gond
  • hzsolt
    #125
    próbáltál már sd kártya cserét?
    Hátha a kártyával van a gond....
  • haze81
    #124
    de még új skin-t sem tudok felrakni, az is elakad :(
  • haze81
    #123
    ugyanígy csinálom én is, semmi különbség
  • hzsolt
    #122
    Esetleg kérdezd meg Impalamant, hátha ő tud segíteni....
  • hzsolt
    #121
    Hát, fogalmam sincs mi lehet a baj nálad!
    Én már több romot feltettem a Clockwork Recoveryvel probléma mentesen, és mindig vissza is tudtam állítani a dolgokat.

    Én így szoktam.
    - telepítem a CR-t.
    - Belépek a ROM Manager programba, és a "Flash CwMR" menüvel telepítem a recoveryt.
    - felmásolom a kártyára az új romot
    - Belépek a ROM Manager programba, és csinálok egy mentést (Backup Current Rom)
    - Újraindulás után újra belépek a ROM Manager programba, és telepítem az új romot, ("Install ROM from SD Card") (persze full wipe kell!)
    - Újraindulás után öröm é' bodottá. :)
  • haze81
    #120
    elindul a teló, ha backup-ból visszarakom a jelenleg használt ROM-ot, az impalaman által készített logoutról letölthető r7-es verziót. De semmilyen más rootot nem tudok felnyalni rá.
  • haze81
    #119
    először a ROM Manager által letöltött recoveryt-vel próbáltam, de aztán később visszaraktam a gyárit, majd kezdtem elölről mindent az amonra-val de azzal is ugyanezt csinálja installnál aborted...
  • hzsolt
    #118
    Ne zavard össze szegényt! A decemberi update egy 1.5-ös frissítés, nem 2.1-es (ami áprilisban jött ki a magyar tmo-nál)

    -> Haze81
    Hogyan próbálod meg a frissítést feltenni, milyen recoveryt használsz?
  • Jim Morrison
    #117
    most akkor mi van fent a telom, es elindul egyaltalan?
  • haze81
    #116
    köszi, de ezen már rég túl vagyok ahogy a 105-ben le van írva, azon is. párszor megcsináltam. Itt valami komolyabb problémám lesz.
  • Jim Morrison
    #115
    itt van

    ha elindul a telo akkor rendesen felteszed (options - memory card - upgrade)
    majd itt leirja mit csinalj.

    #105: nagy lepesekben.
  • haze81
    #114
    a decemberiből sztem csak egy van, de azt fel lehet tenni a 2.1 gyári után is?