21
  • drevil666
    #21
    3+2 gomb+ 2 görgő is sok.
    ez baromság.........
  • Accera
    #20
    Biztos meghülyülnék a használatától. Nem tudom elképzelni hogy kényelmesen használható lenne.
  • Csakezmaradt
    #19
    Mellesleg, az egeret már WarMouse Meta-nak hívják!
    warmouse
  • Csakezmaradt
    #18
    Nagyon nem azért van így a gombelosztás, mert sokat használják...
    Az egész alapja az írógépekig nyúlik vissza, ahol azért volt így a kiosztás, hogy a karok ne ütközzenek! Mivel azt mindenki megszokta, így átvette az informatika is... Ennyi!
  • Adamul
    #17
    szerintem ez a billentyűzet egy baromság, ránézésre csupán: nem egymás mellett van az ert, lé, as ezek főképp, nem véletlenül van ez így, hanem a használatuk gyakorisága szerint. Valamint azon ékezet sincs, én megőrülnék ha olyan billentyűzetet kéne használnom. A jelenlegit se tartom tökéletesnek (ergonómiai szempontból) de régen a Microsoftnak volt egy jó variációja rá ahol ténylegesen 2részre volt osztva a bill... azóta ez eltünt.
  • ssylic
    #16
    Ez csak valami poén lehet.
    Hogy lehet ezt rendeltetésszerűen egérnek használni. Jó hogy nem raktak rá egy teljes qwerty billentyűzetet.
  • bakagaijin
    #15
    Mancika OpenOffice-t használ? Ql :).

    A cikket elolvasva az jön le, hogy OOo felhasználók automatikusan gyűjtött tapasztalatait használták fel, tehát annyira nem biztos h. mellélőttek.

    Új beviteli eszközöknél előre fikázni nagy hülyeség, ránézésre nem lehet tudni... csak kipróbálva ismerszik meg. Pl. megmondaná valaki ránézésre hogy a DVORAK leosztáson sokkal gyorsabban lehet gépelni angolul mint QWERTY-n?!? Pedig így van, mérésekkel kimutatható.
  • mad mind
    #14
    Hahaha! Elképzelem ezt a titkárnőknél, akik még a jobb gomb lenyomására is képtelenek. Mancika nyomja meg a 12-es gombot, tudja azt ott a görgőtől balra az alsó sorban.
  • [HUN]FaTaL
    #13
    Hát ennek aztán baszott sok értelme van. Gratulálok. Ráadásul a design olyan mint egy 20 éves golyós egéré.
  • TreDoR
    #12
    Jah, a gombok méretéből ítélve egy pörgősebb játéknál minden második gombnyomás mellé megy...
  • Sanyix
    #11
    lineage2-ben 1 teljes skillbar ráférne a gombokra. :D
  • mousee
    #10
    wowkockulni szerintem tökjó lehet :D
  • Robi000001
    #9
    Leszámítva az árát, és a külalakját jó ötletnek tűnik :)
  • egyember1
    #8
    A DPI egeszen veletlenul nem Dots Per Inch?
    http://en.wikipedia.org/wiki/Dots_per_inch

    Ellenben CPI (counts per inch) is letezik es azt az egerek eseteben hasznaljak:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Mouse_dpi#Mouse_speed
  • vasziszdasz
    #7
    Az egér felbontása 400 és 1600 CPI (Character Per Inch) között változtatható

    CPI?? Azt DPI-nek hívják, azaz DIGIT per inch. Érdekes is lenne 1600 karakter 2.54 cm-en...
  • Glutamin
    #6
    Egyetértek. Bár én nem tudok rengeteg funkciót billről, de pár formázás, gyors lépegetés stb igen. És valóban gyorsabb így a munka mint minden apróság miatt az egérért nyúlni.
  • csibra
    #5
    Ez mekkora marhaság. Az egér pont lassítja a számítógépes munkát, főleg egy szövegszerkesztőt, hiszen ott alapvetően a szövegbevitel a lényeg. Márpedig ha fel kell emelni a kezet a billentyűzetről, és átnyúlni az egérhez, az időveszteség. Tessék megtanulni a billentyű kombinációkat, azzal lehet gyorsan dolgozni. Ismerek egy srácot, aki Corelben gyorsabban rajzolt billentyűzetről, mint én egérrel.
  • Lazarus
    #4
    wowozással lehet gyakorolni :P
  • JoinR
    #3
    ennyi gyorsgombot megjegyezni...kis cetli kell a monitor aljára hogy melyik mit fog csinálni.
  • torcipepe
    #2
    olyan mint egy mini billentyűzet.
    kíváncsi lennék, milyen a fogása és hogy mennyire használható.
  • Darth Sith
    #1
    hát ez elég ocsmány és eléggé ormótlan.. kizárt dolog, hogy ezzel kényelmesen lehetne dolgozni hosszú órákon át...