77
  • Kriszt020
    #37
    sziasztok!
    nem tudom milyen gyakran olvassátok a fórumot...
    lenne egy kérdésem,tudja valaki,h hogyan kell a netet beállítani a kistelefonon?
    vodás lenne.
    nincs kedvem a vodát hívni,meg végig hallgatni a sok hülyeséget....
    a google kimerült,így találtam rátok is!
    köszi
    hello
  • Aquir
    #36
    üzembehelyezett új szép letisztult banner
  • Aquir
    #35
    Apropó widget.
    Ha megváltoztatod a pipákat a widgetek menüjében, mindent elkezdhetsz újra kirakni :) Ezért nem néztem meg amiről beszélek, mert azt még a widget-menüből is kiszedtem, hadd legyen átlátható ami esetleg még kellhet onnan oldalról :)
  • Aquir
    #34
    SMS-íráshoz csak 2 gombot kell megnyomni - Névjegyek -> Üzenet küldése (és ekkor már megadhatod kinek / kiknek küldöd).
    Vagy van alap widget, amihez névjegyeket adhatsz, nem használom, de azon asszem van a telefonhívás mellett üzenetküldés gomb is.
    Bár ahogy én használok internetet, nekem az olcsóbb ha azon keresztük írok :)
  • NIBI
    #33
    Nekem SMS írási widget kéne, mert így túl sokat kell lépkedni mire végre írni tudok... :

    És igen, a nincs esemény azt jelzi amit mondtál, azóta tesztelgettem. :)
  • Aquir
    #32
    Egyébként a letölthető widgetek közül nem találtam semmi hasznosat a már a telefonon lévőkön kívül (az időjárás jelző is alapból rajta van).
  • Aquir
    #31
    Én ahogy sejtem ez az lehet, amikor elszalasztottál telefonhívást vagy emlékeztetőt, és akkor a képernyőn amúgy is megjelenik erről egy ablak.
    Mert nem a naptárt jelzi előre, nem feladatot jelez előre, és asszem ahova Ezt korábban kiraktam másik képernyőre, onnan el is tűnt, amikor nem fogadtam hívást, szóval szerintem egy az egyben az az ablak, ami amúgy is megjelenik automatikusan ilyenkor a képernyőn, vagyis szeintem fölösleges kirakni, de lehet hogy ha elmulasztottad az eseményt és Nem nézed azt meg, akkor kijelzi ezeket a meg nem nézett dolgokat is, lehet próbálkozni
  • NIBI
    #30
    Még valamit nagyon nem értek: a widgeten ott van hogy nincs esemény. Na ez mi célt szolgál és hogyan?
  • NIBI
    #29
    Aham, köszi. :)
    Már csak meg kell találnom, hol a zárókája/nyitókája. :D
  • Aquir
    #28
    Mert lezárja, ahogy Te akartad
    (mivel elvileg tudod hogy van beállítva a lezárás a beállításokban)
    Simán fel lehet oldani a lezárás gomb nyomvatartásával, vagy amit mondtál, megnyomod aktív képernyőnél a hívás gombot majd utána a vissza gombot, az is feloldja.
    De be is állíthatod hogy soha ne zárja le, ahogy akarod.
  • NIBI
    #27
    Ha felhívok valakit, mondjuk a 1777-et, és hívás közben szeretném használni a billentyűzetet, akkor nem tudom. Ugyanis hiába nyomok rá, vagy bármelyik lenti ikonra, egyik se csinál semmit.
    Úgy szoktam megoldani, hogy hívás közben megnyomom a hívás felvevő gombot, majd visszázok, és akkor már működnek az alsó menük (pl a billentyűzet).
    Nálatok is így van, vagy nálam van a hiba?
  • Aquir
    #26
    Én a Pannonnál vagyok, ott nekem eddig a legjobb választás a Mobil Internet Classic, 1 hónapra 100MB egy ezresért. Ennél csak egy nagyobb csomag létezik, a 200MB 2ezerért :)
    Nincs rajta 3G, de nem is kell amiatt annyit fizetni ezért telefonért
    GSM & EDGE van (2,5G)

    "Az EDGE-képes hálózat sebessége alapállapotban 112 kilobit/másodperc, de a beszédcsatornák összekapcsolásával a sebesség 400 kilobit/másodpercre is felemelhető, amely megfelel a szélessávú vezetékes hálózat alapsebességének, így a mobiltelefon-hálózat alkalmassá válik fénykép, zene, mozgókép, videoklipp továbbítására."
  • CharrDen
    #25
    Értem, és hogy tudsz netezni rajta? Fizetni kell érte külön, vagy úgy működik mint a wifi, vagy hogy? 3G van rajta? Mármint maga a net rendszere érdekelne, és az, hogy fizetős e.
  • Aquir
    #24
    Hát nekem érdemes volt megvenni, te meg eldöntöd mik az elvárásaid :)

    Youtube kisebb felbontásban működik, mint a képernyő mérete, ki lehet rakni teljes képernyőre. Az átviteli sebesség miatt nem is lenne érdemes nagyobb minőség, mert wifi nincs a telefonban, ezzel pedig folyamatosan le tudja játszani a videót (milyen rossz is lenne ha akadozna) :)

    Persze lehet mindenféle honlapot nézni, mint írtam én Opera Mini-t töltöttem le (még a 4.2-est. Amikor kijött az 5-ös, a mobilon keresztül olvastam olyan hozzászólásokat miszerint nem teljesen tökéletes az utóbbi verzió). Nagyban csökkenti az adatforgalmat, és ráadásul állíthatom a betűnagyságot (több fér ki a képernyőre), a képek minőségét, és még görgetni sem kell oldalirányban, mert ún. "Mobil nézetben" egymás alá rakott elemekből állítja össze a weboldalt (de normál oldalnézetre is állítható az Operában, ahol ránagyíthatsz a részekre)

    Ráadásul Operában sokkal gyorsabban tölti be a gmail fiókot mint a samsung böngészőjében, hiába van kirakva a telefonban mint külön menüpont :)

    Szóval működik minden.. bankegyenlegemet is meg tudom nézni az otp-ben ha belépek, ha van google naptárad esetleg azt is meg lehet nézni külön mobilokhoz való oldalon (ahol csak szerkeszteni nem lehet), bár én már telefon naptárába írok mindent mióta megvan :)
  • CharrDen
    #23
    Helló! Lenne 1-2 kérdésem ezzel a telefonnal kapcsolatban! Szerintetek érdemes megvenni? A youtube hogy müködik? (Wifi? routerre csatlakozásra gondolok, tehát ingyen) Lehet rajta más honlapokat is nézegetni (pl google, prohardver stb)
  • Aquir
    #22
    Letöltöttem hozzá Opera Minit hogy kisebb legyen az adatforgalom.
  • Aquir
    #21
    Corby oldal
    Elég nyomatékos :)

  • Aquir
    #20
    Nekem tetszik a teló.

    - mindig magamnál tudhatok térképet
    - ami jól kezelhető a nagy képernyővel, aminek touchscreen volta egyedi irányíthatóságot ad a sokféle felületű alkalmazásoknak
    - utazásra zenelejátszó, felvett zenerészletből neten keresés, zenéknek van hely, és főleg a rádió
    - húzgálható widgetekkel személyre szabható háromosztatú háttér
    - fénykép, videó készítés
    - olykor ha szükséges pdf-t is olvashatok, internetes böngészésre, videónézésre (akinek kell internetes kapcsolattartásra) való alkalmasság
    - angol nyelvű értelmező szótár (az angol voltának örülök, nekem jó gyakorlás angol-magyar szótár helyett angolul elolvasni mit jelent egy szó) (+ naptár, ébresztő, játékok, jegyzet, feladatok, világóra, számológép, mértékegység átváltó, időzítő, stopper)
    - mindez könnyen befér a zsebbe, öléggé lapos. és dizájnos (megdobnak 3 hátlappal)
  • Aquir
    #19
    - Kép
    - Beállít mint háttérkép
    - A keret alsó vonalára rányomsz, piros színű lesz, és jobbra húzod, ezt addig ismételed amíg belefér (egy része levágódik).

    Tökéletes felbontású hátteret a telefon fényképezőgépe nem szolgáltat.
    Ha mégjobban kicsinyíted kilóg, viszont kevésbé pixeles.
    Egy a telefonnal készített panorámaképből esetleg jobb lefedésű háttér készíthető.

    Leginkább internetről szedett Corby háttér- vagy utólag 720x320 -ra vágott egyéni kép ajánlatos.

  • Aquir
    #18
    35ezer, én ott vettem
  • Aquir
    #17
    1Melyik részen van az R betű.
    2Nekem Sonyericssonnal is volt olyan (Pannonos vagyok), mintha valamitől csak ledobja a hívást.
  • Aquir
    #16
    A készülék képe mellett a tölthető programfajták.
  • R3T3K
    #15
    Sziasztok! Nekem is Corby van, és segítséget szeretnék kérni... Egyéni fényképet szeretnék kitenni háttérnek, de valahogy nem sikerül a dolog.... Igaz a kép mérete is elég nagy.... Valaki meg tudná mondani, hogy hányszor hányas méretre kell lekicsinyíteni a képet? Normál méretben a kép fele sem fér ki és nagyon pixeles. :(
    Előre is köszi.

    Üdv: R3T3K
  • dabee
    #14
    szeretnék corby-t venni és arra lennék kiváncsi, menniybe kerül egy ilyen teló media marktban?
  • apasaky
    #13
    Hali mindenki!
    Van az asszonynak egy corby-ja.A képernyő tetején van egy "R" betű.Az mit jelent?
    A másik: Van,hogy újra hívna valakit és nem megy.Vissza rak az "asztalra".Ez mitől van?
  • Balin
    #12
    sziasztok!
    tudtok valami programot amivel témát lehet szerkeszteni a corbyra?
    vagy esetleg egy oldalt, ahol vannak fenn normális témák, hátterek, játékok?
    előre is köszi.
  • Jancsika8
    #11
    sziasztok nekem S5600 van.
    szerintetek ezen is működhet valahogy ez a java telepítés
  • mate317
    #10
    nem ajánlom ezt a telót. rossz a képernyő érzékenysége, a widgetek meg inkább zavaróak
  • zumek101
    #9
    Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy nekem egy samsung corby -m lesz és nem tudom hogy hogy zajlik az hogy USB kábele játékot vagy bármi mást rakok fel hogy könnyü felrakni nem lessz vele gond, vagy egy kicsit szorakozni kell vele mert volt egy samsung telefonom arra is marha nehezen tudtam felrakni bármit is XD
  • mesor
    #8
    Ez a megoldás S5230-nál funkcionál, de hátha ennél is működik:

    CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE!!!

    A garancia nem veszik el!

    1.A MInicommander nevezetű program hasonló mint a régi Dos-os NortonCommander, még kinézetre is. A funkcióbillentyűi is hasonlóan működnek (F1, F2, ... billentyűknek a számbillentyűk 1, 2, ... felelnek meg).
    Tehát a program azért kell hogy a PC Studio-val tetszőleges helyre másolt java alkalmazásokat a teló FILESYSTEM mappájába másoljuk és azután egy java frissítéssel az felismerje a teló alkalmazásként.
    A dolog egyetlen szépséghibája, hogy a MiniCommander alkalmazást fel kell varázsolni a telóra egyszer (wapon keresztül) azután már nem kell wap hozzáférés...
    Ennek a menetébe nem nagyon mennék bele részletesen, csak annyit röviden, hogy letölthető innen azután feltehető valamilyen wapos feltöltőoldalra pl. Uplud.hu
    Ide feltöltve kaptok egy kódot amit a teló kér a wapos letöltésnél, ezután feltelepül a telóra (kb. 236 kB)
    Ha fennt van a telón már nem kell wap (lemondható!).

    Tehát a teendők:

    A telepítendő java alkalmazást (vagy alkalmazásokat, mert többet is lehet egyszerre!) felmásoljuk a PC Studio-val (v. USB-háttértár módban Windows intézővel, TotalCommanderrel, stb.) memóriakártya tetszőleges könyvtárába (jar, jad külön könyvtárban legyen!, ha nincs jad -> akkor JadMaker ingyenes alkalmazással készíthető, letölthető pl. innen.
    Ezután a telót le kell csatlakoztatni a számítógépről...
    A MiniCommander-t elindítva: az egyik panelen a /FILESYSTEM/ mappa, a másikon a felmásolandó programok mappája (nálam pl: /MMC/PROGRAMOK/). Ezután kiválasztjuk a filesystem-be másolandó java alkalmazások mappáját. Ha csak egyet akarunk akkor egyszerűen rajta állva "5"-ös gomb (F5 Copy) és átmásololja a filesystembe. Ha többet szeretnénk egyszerre: mindent kijelöl "*", kijelölést vissza "#", egyenkénti ki/visszajelölés "0" gombokkal.
    Ha kész a másolás kilépünk a Mini CMD-ből és ezután jön a JAVA frissítés a telón:

    Billentyűzeten bepötyögni:
    *#6984125*# -> „4 Internals”
    Kód: *#9072641*# -> „6 Storage settings” -> 2 Update media database,
    3 Update Java DB,
    10 Create Ax Dat file

    És készen is vagyunk.... ezután a "Játékok és egyebek"-nél megtaláljátok a feltelepített programokat MiniCommander/filesystem/<játéknév> néven ami tetszőlegesre átnevezhető (és célszerű is mert csak az eleje látszik a menüben!)
  • szigiri
    #7
    Szokni kell, két nap és már működik. Annyiban hasznosabb, hogy nagyobb lesz a képernyőd és rugalmasabban kezelhető a gombkiosztás.
  • JackMeadow
    #6
    nem az okos telefonal van bajom kva jo h elfigja a himusztis hanem az erintokepernyovel
  • szigiri
    #5
    Amit még közben észleltem, hogy az ékezetes támogatással írt sms csak 70 karaktert bír. át kell állítani ékezet nélkülire, hogy a 160-at megbírja, vagy alternatív megoldásként a holland nyelvű ékezetes betüket használni (csak az kilövi a prediktív sms írást).

    A másik meg, hogy be lehet állítani, hogy megadott betüt rajzolva a lezárt képernyőre, behoz egy hívást funkciót, vagy csak felold. Na itt aztán az O betű rárajzolásakor néha a C betűhöz kötött funkciót indítja be,és ha óvatos vagyok vele sokszor nem érzi a karaktert sem.
  • szigiri
    #4
    Végül netes kapcsolattal le tudtam tölteni sima Tequila Ebook mobilkönyvet és szuperul működik. Szóval megbírja a JAVA-t.

    Az http://www.uplud.hu/ portállal fel tudsz tölteni bármit és kábel vagy bluetooth nélkül is működik, csak pár forintba kerül a wapos adatforgalom.
  • Sith
    #3
    Off igaz az enyém Omnia de nem tapasztaltam lassulást
    hmm hogy mire jó telefonálok vele, sms-t írok olvasok, e mailt írok olvasok, böngészek vele neten, mp3-at rádiót hallgatok, ha kell fényképezek videot veszek fel, feljegyzéseket emlékeztetőket irkálok bele, ha gyalog vagyok ha autóval navigál, és végül is egy kb 26gigás pendrive funkcioját is ellátja, jah és a mobilfények nevezett cuccal remekül lehet világítani pld rack szekrények eldugott sarkaiban :D annyira nem rosszak ezek az okos telefonok.. persze kompromisszumokat kell kötni de azt is el kell ismerned hogy egy laptop MP3 lejátászó GPS notesz Zseblámmpa.. öhh fényképező gép nem férne el egy zsebemben :) igaz foglakozni is kell vele hogy szépen úgy állítsd össze a felpakolt programokat hogy az jó legyen de ezt csak egyszer kell megcsinálni.. jó értem én hogy a legtöbb embernek bőven jó lenne az hogy bekapcsolom és működik de sajnos ezek általában nem olyanok
  • JackMeadow
    #2
    nővíremnek van rápakolt egy két cuccot aztan olyan szinten belassul h szaggat a képernyő miko odébhuom, nem értem mi ertelme van ezeknek. sokkal töb pepecselés van vele egyszer
    en nincs semmi funkcionális előnye csak leutnek érte ha meglátják este a kezedben...
  • szigiri
    #1
    Hali Mindenki!

    Halljuk a véleményeket. Saját problémám az, hogy hogyan tudok JAVA alkalmazásokat feltölteni a mobilra bluetooth adapterrel. Segítetek?

    Ezek a régi Samsung JAVA feltöltések működnek még?

    //samsungjava.extra.hu/szajbaragos.html]Szájbarágós JAVA[/URL]

    Amúgy nincs gondom a géppel, csak még most szokom az érintőképernyőt.