380
elektromos, napelemes, hibrid- és egyéb alternatív meghajtású autók
  • USAMEN POWER
    #60
    Neee, ezt nem ide akartam...
  • USAMEN POWER
    #59
    Aki csinálta a Bugattit, annak nem lehetne írni egy levelet hogy a 6-is BMW-t is csinálja meg új autóként a játékba ???
  • arty
    #58
    elektromos autok összerakásához talán kevesebb ember kell? naugye :P
  • REPS0L
    #57
    és pluszba mennyi munkahely elvesztése? :)
  • USAMEN POWER
    #56
    Új munkalehetőségek, kevesebb co, és környezetbarát aksik fejlesztése...
    Nem rossz am
  • Christiansen
    #55
    :D

    Egyébként szóba jött egy olyan rendszer is, ami szerint
    az aksikat csak bérelnék az autótulajok, lemerülés előtt pedig
    a töltőállomáson fél perc alatt bepattintják a fullost.
    Csak hát ehhez kell a komoly infrastruktúra..persze pl. Norvégiában
    ez nem lesz akadály...
  • Probatbicol
    #54
    Még nem győztél meg :)
    Mennyivel olcsóbb ma egy ceruzaelem mint 10 éve? Egy kamera akkumlátor? És egy hagyományos autó akkumlátor? A telefon és a blue ray lejátszó az új technológia miatt drága, de az akksiknál az anyagköltség is nagy, az nem is fog számottevően csökkenni, sőt ha netalán tömegtermelésre állnának rá, még emelkedni is fog az áruk.
    Drasztikusan új technológia kellene, hogy átvegyék az uralmat az elektromos autók.
  • Csabesz6
    #53
    Az kemény.
  • Csabesz6
    #52
    Én meg akkor elköltözök a Marsra
  • Christiansen
    #51
    a hangproblémát muszáj megoldják majd, mert veszélyesen
    hangtalanok a villanyautók. Több helyen is olvastam, hogy dögös
    mp3 motorhangokat lehet majd kapni hozzá :D
  • USAMEN POWER
    #50
    Szívesen veszem a váltást, de akkor már adjanak a kinézetre, nem lesz attól szép valami, mert agyon van formázva és úgy néz ki mint egy miniűrhajó. És a hangproblémát oldják meg.
  • Christiansen
    #49
    ma drága. de ma egy blue ray író is drága.
    10 éve meg egy nokia 3310-es is drága volt..
  • Probatbicol
    #48

    És mennyi egy vezérműszíj? 40-100000 Ft típustól függően. Mennyi egy új akkumlátor egy elektomos autóba? 2 millió? Van egy kis különbség.
  • Christiansen
    #47
    160.000km-t mennek ezek a mai aksik.
    azért az nagyon rendben van, a vezérműszíj hamarabb szakad
    el egy benzinüzeműn..
  • Christiansen
    #46
    ez még a dolog eleje. nincsenek még trendek meg tendenciák,
    csak kísérletezgetés, ilyenkor a legfontosabb egy karakteres kocsi,
    ami ha nem is néz ki jól rohadtul beleragad az ember emlékezetébe,
    megosztja a véleményeket stb.
  • Probatbicol
    #45
    Azért ebben nem lennék olyan biztos. A mai technológiával legalábbis biztos nem fognak elterjedni. Van egy paraméter amiről mindig szemérmesen hallgatnak ezek a cikkek és adatlapok. Pedig akinek már volt tulajdonában notebook, mobil, vagy kamera annak ismerős probléma, hogy az akkumlátorok élettartama véges. És nem is túl hosszú életűek. Ráadásul a minőségük az első perctől kezdve folyamatosan romlik. Én biztos nem vennék olyan autót, aminek a legfontosabb (és legdrágább) alkatrészét 5-6 év alatt le kell selejtezni.
    Kíváncsi leszek a mai hibridekre, ha pár év múlva elérik ezt a stádiumot, mekkorát fog zuhanni az értékük? És ha ez elterjed a köztudatban, ki a fene fog ilyet venni?

    A környezetbarátságról meg annyit, hogy az akkumlátorok előállítása, meg a használt akkumlátorok baromira környezetszennyezők, itt savakról és nehézfémekről beszélünk, amihez képest egy kis korom meg széndioxid maga a természet csodája. Csak az a különbség, hogy a környezetszennyezés nem a szemünk előtt zajlik, tipikus szőnyeg alá söprése a problémának.
  • Christiansen
    #44
    Muszáj lesz váltani.
    Az olaj ára egyre drágább lesz, na meg a benzinüzemű autókat
    óriási adók fogják sújtani
  • Máté94
    #43
    Azért drága barátom mert ez a jövő és nem tehetsz ellene semmit:D
    Meg fogod venni mert egyszer nem lesz más:D
  • solo
    #42
    Rakás szar az összes elektromos autó..Nemértem, hogy az elektronos hajtáshoz miért jár végbélkúp kinézet.Amúgyis ki fognak találni valamit, hogy neotthon töltsed fel a talicskádat.
  • Máté94
    #41
    Nem is de az egyik szemem sír a másik nevet:(
  • zoliii
    #40
    ez se rossz :D
  • Csabesz6
    #39
    Jól van, de azért nem kell drukkolni.
  • Csabesz6
    #38
    Broáf
    De azért köszi:)
  • pszihopata
    #37
    kedvcsináló
  • Máté94
    #36
    Egyzser megszünnek a benzinfalók ez tiszta sor.Onnantól kezdve az meberek biciklivel fognak járni:D
  • Csabesz6
    #35
    Nem izgat.Remélem sose fog.
  • USAMEN POWER
    #34
    Na ez meg a másik...
  • REPS0L
    #33
    ja, itt szarhatnak bele az aerodinamikába, azért van ilyen hiper kinézetük, hiszen 50km/h -t kár kiélezni kb.
  • SötétBarom
    #32
    Nice environment friendly acid there :D?AS_D_:AdSA
  • USAMEN POWER
    #31
    Egyedi autókkal nincs gondom, láttam jópárat ami jól néz ki, de nem attól lesz egyedi egy autó, ha úgy néz ki mintha a betonra szarták volna.
    Habár ízlések és pofonok, nekem spec a mai városi közlekedésre tervezett, kisautóktól is hányingerem van.

    #30: Pénz nem mindenkinek okoz problémát, persze az utóbbi időben sokan visszafogják magukat, és enyhébb fogyasztásu autót vesznek.
    Elvileg jövő év januártól megszűnik a reg adó, már nézegetem a nagy amcsi dögöket. Leszarom hogy mennyit eszik, nem kell a 100 m-re lévő kisboltig is autóval menni.
  • joebacsi
    #30
    Lehet, hogy kurvaszép a vényócas hangja, de ha fogy az olaj, akkor max felvételről hallgathatod a duruzsolását, illetve 1000 forintos benzinár felett lehet, hogy már nem is fog tetszeni annyira :)
  • Hajnalcat
    #29
    Jó topik (Y)
    Ha lesz valamikor autóm(bár gyalogosan jobban szeretek közlekedni), akkor csak ilyet veszek.
  • Hajnalcat
    #28
    "ráadásul a legtöbb prototipus túlságosan futurisztikus kinézetű, egyes modellek írreálisan hülyén néznek ki..."

    Nekem meg pont ezért tetszenek. Olyan egyediek, nem tucatkinézet, mint a mostani autók.
  • USAMEN POWER
    #27
    Mondanivalóm végét picit félrefogalmaztam, minden esetre a lényeg benne van...
  • USAMEN POWER
    #26
    Nem rossz dolog egy elektromos autó, de háth részemről nem vennék egyet se.
    Egy V8-as motor hangját egyik se tudja utánozni, ráadásul a legtöbb prototipus túlságosan futurisztikus kinézetű, egyes modellek írreálisan hülyén néznek ki...
    Ha ez jellemzi a jövőt, inkább saját autógyárat alapítok. :DD
    Akumlátoros megoldással viszont nincs gondom, az olajszármazékokkal működő társaikat is kell tölteni x km -enként.
    A hang problémára, meg remélem hogy találnak megoldást, végülis akik picit is autómániások, (sokan vannak) akkor ez nagy probléma lesz a jövőben.
  • Christiansen
    #25
    Galéria
  • Christiansen
    #24
    Renault Zoe


  • joebacsi
    #23
    Friss cikk, harmadik bekezdéstől
  • Pepsi Twist
    #22
    nem tudom összességébe gyerekek hogy melyik a gazdaságosabb :D elektromos vagy a belsőégésű...

    kérlek magyarázzátok el :D
  • Christiansen
    #21
    D_:D_:_D:SD:SD:SD_:SD:D:Dd