380
elektromos, napelemes, hibrid- és egyéb alternatív meghajtású autók
  • Christiansen
    #1
    Manapság már szinte minden autógyártó előrukkol egy-egy
    prototípussal, versenyeznek az új piaci szegmensért. Ez nekünk csak jó,
    hiszen a verseny lejjebb szorítja az árakat és emellett újabb technológiák és ötletek kerülhetnek kivitelezésre. Egyelőre azonban még a két legkényesebb kritérium a hatótávolság és a költségek.
    Ehhez kapcsolódóan pedig az esetleges infrastruktúra.

    Szerintetek mikorra terjedhetnek el ezek a kocsik, lehet-e
    a közeljövőben egy szupergyors forradalom, hasonlóan ahogy az informatikában is végbement?

    Terveztek-e elektromos autót venni, ha elérhető áron megjelennek a piacon (azaz, ha hosszú távon már olcsóbb, mint a benzines társa)?

    Hozzászólásokat és linkeket várok a témában.
    (Feltehetőleg lesz egy kis flém az elején, de utána sem áll majd meg a topik, itt lehet majd nyomon követni az egyes autógyárak új modelljeiről szóló híreket)


    Kezdetnek egy kisebb körkép a piacról

    és néhány jópofa kocsi,

    Nissan Leaf


    Renault Zoe


    Solo-duo, van külön topikja
  • sanyiute
    #2
    úgy emlékszem van ilyen topic hát ideje rá térni ezekre
  • Christiansen
    #3
    Kerestem, nem találtam.
    Ez meg egy gyűjtő topik lenne aktualitásokkal.
  • EnxTheOne
    #4
    a nissan nem tetszik, a többi nagyon tetszik :D
  • hykao #5
    Tesla Model S
  • Máté94
    #6
    Elektromos autó csak akkor fog elterjedni és ez szomorú mert kapó lennék a környezetbarát autóra ha:
    -olcsóbb
    -jobb,mint a mostani szénszármazékból működő vetélytársaké.

    Sajnos:((((
  • RS
    #7
    A 3. elég komoly. :D
  • Vlala #8


    Reva Mini. Kétüléses törpe, 3,5 millió Ft... de nekem nagyon tetszik.
  • autoszimulator
    #9
    jó próbálkozások, kell is őket fejleszteni, de ez még nem versenyképes technológia. Előbb a hibridek, aztán majd ezek, szép sorban. Bár szerintem én még azt sem élem meg, hogy minden ötödik autó legalább hibrid legyen kis hazánkban.
  • joebacsi
    #10
    Ezt néztem már én is, árban egy lexus is ugyanígy kb 10 milla huf körül van és így ránézésre azzal van 1 kategóriában. Tehát ott nincs már nagyságrendbeli ár különbség.

    A Tesla Roadster is eléggé impozáns, bár ennek az ára, hatótávja meg a hely szűkössége még elég nagy gyengesége. A gyakorlati tesztek is sajnos igazolták a kiforratlanságát.
  • Máté94
    #11
    Ha már Reva:
    Reva NXR:

    Reva NXG:
  • Christiansen
    #12
    Honda EV-N

    népautó lehet belőle?



    az elején a led-ek akár egy újfajta kommunikáció eszközei lehetnek..
  • Christiansen
    #13
    Elektromos Trabi!
  • Christiansen
    #14
    majd' 400 km egy feltöltéssel miért lenne gáz?
    ráadásul ez egy sportkocsi, sokat fogyaszt a komoly igénybevétel miatt!
    ha ezt a technológiát kivitelezik egy kicsi, könnyű városi kisautóban
    főnyeremény lehet!
  • autoszimulator
    #15
    és ami meglepő, hogy szép. valahogy a hibridek, elektromos kocsik nagyon csúnyára sikerednek, ez meg kicsit maserati beütéssel rendelkezik előröl.
  • Christiansen
    #16
    Mazda RX-8 RE Hydrogen
    a kipufogóból vízgőz jön :D
  • joebacsi
    #17
    400km papíron
  • hykao #18
    A Roadster volt a kezdet, ez a Model S 2011-től lesz elérhető (Európában 2012 eleje) és jóval olcsóbb, jóval tágasabb, kiforottabb technológia...

    Ha jól emlékszem 7 személyes, és többféle akksival rendelhető. A legolcsóbb akksival olyan 10 millió körüli ár szerintem nem vészes, ahhoz képest...érdemes elolvasni az oldalon a specifikációkat. Pl. az akksi kiszedhető, és nagyobb útra akár bikább bérelhető stb... 17 hüvelykes érintőképernyős kijelző stb...

    Amúgy előrendelhető már most.
  • Zetorg
    #19
    egy új prius-t még elfogadnék, de full elektromos autó nem kéne
  • Guer
    #20
    hát ezen beszartam XDDD
  • Christiansen
    #21
    D_:D_:_D:SD:SD:SD_:SD:D:Dd
  • Pepsi Twist
    #22
    nem tudom összességébe gyerekek hogy melyik a gazdaságosabb :D elektromos vagy a belsőégésű...

    kérlek magyarázzátok el :D
  • joebacsi
    #23
    Friss cikk, harmadik bekezdéstől
  • Christiansen
    #24
    Renault Zoe


  • Christiansen
    #25
    Galéria
  • USAMEN POWER
    #26
    Nem rossz dolog egy elektromos autó, de háth részemről nem vennék egyet se.
    Egy V8-as motor hangját egyik se tudja utánozni, ráadásul a legtöbb prototipus túlságosan futurisztikus kinézetű, egyes modellek írreálisan hülyén néznek ki...
    Ha ez jellemzi a jövőt, inkább saját autógyárat alapítok. :DD
    Akumlátoros megoldással viszont nincs gondom, az olajszármazékokkal működő társaikat is kell tölteni x km -enként.
    A hang problémára, meg remélem hogy találnak megoldást, végülis akik picit is autómániások, (sokan vannak) akkor ez nagy probléma lesz a jövőben.
  • USAMEN POWER
    #27
    Mondanivalóm végét picit félrefogalmaztam, minden esetre a lényeg benne van...
  • Hajnalcat
    #28
    "ráadásul a legtöbb prototipus túlságosan futurisztikus kinézetű, egyes modellek írreálisan hülyén néznek ki..."

    Nekem meg pont ezért tetszenek. Olyan egyediek, nem tucatkinézet, mint a mostani autók.
  • Hajnalcat
    #29
    Jó topik (Y)
    Ha lesz valamikor autóm(bár gyalogosan jobban szeretek közlekedni), akkor csak ilyet veszek.
  • joebacsi
    #30
    Lehet, hogy kurvaszép a vényócas hangja, de ha fogy az olaj, akkor max felvételről hallgathatod a duruzsolását, illetve 1000 forintos benzinár felett lehet, hogy már nem is fog tetszeni annyira :)
  • USAMEN POWER
    #31
    Egyedi autókkal nincs gondom, láttam jópárat ami jól néz ki, de nem attól lesz egyedi egy autó, ha úgy néz ki mintha a betonra szarták volna.
    Habár ízlések és pofonok, nekem spec a mai városi közlekedésre tervezett, kisautóktól is hányingerem van.

    #30: Pénz nem mindenkinek okoz problémát, persze az utóbbi időben sokan visszafogják magukat, és enyhébb fogyasztásu autót vesznek.
    Elvileg jövő év januártól megszűnik a reg adó, már nézegetem a nagy amcsi dögöket. Leszarom hogy mennyit eszik, nem kell a 100 m-re lévő kisboltig is autóval menni.
  • SötétBarom
    #32
    Nice environment friendly acid there :D?AS_D_:AdSA
  • REPS0L
    #33
    ja, itt szarhatnak bele az aerodinamikába, azért van ilyen hiper kinézetük, hiszen 50km/h -t kár kiélezni kb.
  • USAMEN POWER
    #34
    Na ez meg a másik...
  • Csabesz6
    #35
    Nem izgat.Remélem sose fog.
  • Máté94
    #36
    Egyzser megszünnek a benzinfalók ez tiszta sor.Onnantól kezdve az meberek biciklivel fognak járni:D
  • pszihopata
    #37
    kedvcsináló
  • Csabesz6
    #38
    Broáf
    De azért köszi:)
  • Csabesz6
    #39
    Jól van, de azért nem kell drukkolni.
  • zoliii
    #40
    ez se rossz :D