713
  • daemon017
    #113
    A normál influenzában is meglehet halni,én arra gondoltam hogy jobban legyengíti a szervezetet a védőoltás mint maga a vírus. nem kéne ez a cirkusz ugyanez volt a h5n1-nél is.
  • l00ser
    #112
    A cikkben van egy mondat: 'A mai antibiotikumokkal az 1918-as járvány jóval veszélytelenebb lett volna.' Tudomásom szerint az antibiotikumok bakteriális fertőzések ellen valók, az influenzát vírus okozza. Ergo: nincs rá gyógyszer. Ezért lehet hasznos az oltás. Vagy az oltás csak 'oltás'?
  • Praetor
    #111
    Simán lehet, hogy anyám már átesett ezen a hétköznapi vírusfertőzésen. 1-2 napot volt ramatyul. Él és virul, semmi baja.

    Nem kell hisztizni, és rémisztgetni a népet a vírussal.
    Aki meg amúgy is gyenge immunrendszerrel betegeskedik, az meg figyeljen magára, és belátása szerint tegyen. De makk egészséges embereket hagyjanak békén a pánikkeltéssel.
  • Wagnera
    #110
    Elolvastad amit írtál? Egyszer azt írod, hogy " H1N1 olyan mint a normál influenza,normális influenzában is ugyan úgy meglehet halni, ha krónikus beteg vagy", azten meg azt, hogy "nem tudni mi a hatása ennek a gyorsan összekapott löttynek,több esetben bizonyított,hogy az oltás legyengíti a szervezetet".
    Évek óta ugyanazt az anyagot használják az oltásra, de mindig más vírustörzset, hiszen minden évben mutálódnak a vírusok. Tehát a H1N1 oltóanyag annyiban különbözik a "hagyományos" influenza oltástól, mint a tavalyi a tavalyelőttitől. Vagyis a hozzáadott adalékanyagok ugyanazok. Az oltás valóban legyengítheti a szervezetet, a vírus viszont ugyanazt mégjobban, így akár bele is halhat. Ezért kell konzultálni a dokival, hogy kire hogyan hat az oltás, és hogyan, ha nem oltatja be magát, de elkapja a járványt. Ha téged a doki lebeszélt az oltásról, az azért lehet, mert nálad komoly mellékhatások léphetnek fel az oltás miatt. Viszont akkor a következő hónapokban nehogy kimenj a közösségbe, mert ha elkap a vírus, bele is halhatsz.
  • daemon017
    #109
    Fokozták a cirkuszt,az ukrajnai halálesetekkel,amit mind a H1N1-re kentek,közbe kiderült hogy hazudott az ukrán kormány és a média az embereknek,és valójában tüdőpestis ölt. Csak az oltassa be magát,aki vállalja a felelősséget,az egészségéért,de ha valami bajod lesz tőle,ne várd hogy betudod perelni az államot vagy akár a gyártó céget,mert ők majd szépen letagadják,meghamisítják az orvosi eredményeket.
  • daemon017
    #108
    Nem értem mi köze van a H1N1-nek egy informatikai hírportálhoz.
    Itt is csak a hisztériakeltés folyik,mint mindenhol a médiában,ne oltassátok be magatokat,ha van egy kis biológiai ismeretetek,akkor tudhatjátok,hogy egyrészt a H1N1 olyan mint a normál influenza,normális influenzában is ugyan úgy meglehet halni, ha krónikus beteg vagy. Másrészt ha most mindenki hisztériaszerűen beoltja magát,a vírus mutálódni fog,és még erősebb még károsabb lesz. ezt ne akarjátok,engem 3 orvos is lebeszélt róla,ráadásul nem tudni mi a hatása ennek a gyorsan összekapott löttynek,több esetben bizonyított,hogy az oltás legyengíti a szervezetet,amerikában lebénult miatta egy kislány,itt Magyarországon, miskolcon egy nő halt bele az oltásba.Ez csak egy jól jött biznisz a cégeknek,a kormánynak.
  • DjDano
    #107
    Jaja aki megfertőzte a tüdőbeteg 15 éves srácot az is valószínűleg ugyanezt mondta... Remélem érted mire akarok kilyukadni.
  • DjDano
    #106
    A jobboldali médiának az embrek butaságának és a magukat orvosnak nevező hóhéroknak köszönhetően valószínűleg több száz, esetleg ezer ember fog meghalni a betegségben.... Ha majd tükörbe néznek a felelősök remélem hánynak attól amit látnak.
  • endgamer
    #105
    Az első hírekben még ez állt: 4 milliárdért 6 millió vakcina Mo-n....
    4 000 000 000/ 6 000 000= 666,66666... Ft/Fő

    "Jel 13.16
    Elrendelte, hogy mindenkinek, kicsinek és nagynak, gazdagnak és szegénynek, szabadnak és rabszolgának jelöljék meg a jobb karját vagy a homlokát,
    Jel 13.17
    és hogy senki ne adhasson-vehessen, ha nem viseli a vadállat jelét: nevét vagy nevének a számát.
    Jel 13.18
    Ez a bölcsesség! Akinek van esze, számítsa ki a vadállat számát, hisz emberi szám: hatszázhatvanhat."




  • Ahoy
    #104
    Amúgy ezért kell az oltás:

    "Az ősz beköszöntésével az északi féltekén a szakértők szinte tűkön ülnek, ugrásra készen, mivel attól tartanak, hogy a sertésinfluenza hibridizálódik a madárinfluenzával egy olyan emberi influenzát eredményezve, ami fel van fegyverezve a halálos H5 felszíni proteinnel."

    Minél kevesebb fertőzött, ennek a katasztrófának annál kisebb az esélye. Mivel sejthetően ezellen már kutyaf*szát se fog érni a mostani vakcina.

    Kár hogy az emberek a médiahype-on és az orrokun túl nem látnak...
  • slickboy
    #103
    Danesztól elnézést kérek, kicsit kirohantam a vitaminok ellen. Nem az ő kommentje váltotta ki ezt. Természetesen nélkülözhetetlenek az immunrendszer megfelelő müködéséhez. Ha táplálékkal nem viszünk be eleget akkor kell kiegészítést alkalmazni. Fontos a kellő mennyiségű zöldség fogyasztása is. Én azon akadtam, ki amit az 50es kommentben olvastam. De azt is hozzáfűzném, hogy csak és kizárólag extra vitaminbevitellel nem lehet komoly betegséget legyőzni. Kemény bakteriális vagy virális fertőzés esetén halottnak a csók...
    Higanynyelés: toxikológus mondta, adnék a véleményére. A gyomorsósav relatíve híg vizes oldat, nem lép reakcióba a higannyal. Higany nem túl reakcióképes. Testhőmérsékleten párolog a higany, de a gyomrodban nem felfújt lufi aminek a légterét megtölti majd az elpárolgó higany, ergó nincs hova párolognia.
    Kivételesen teljes mértékben osztom Epikurosz véleményét, keményen dolgoztak elődeink, hogy ilyen közegészségügyi szintre jussunk, amit most itt a nagyeszűek kezdenek tönkretenni. Érdekes módon mindenki felháborodna, ha a szomszédjában lepratelep uralkodna, és követelné a hatóságoktól, hogy büntesse meg a szomszédot amiért veszélyezteti környezők egészségét. De megelőző oltásnál amikor járványkitörést igyekeznek megakadályozni, mindenki a mellékhatásokon kattog és összeesküvést vizionál.
  • babajaga
    #102
    Csak mást megfertőzni nincs joga!
  • babajaga
    #101
    Ha hazahurcolod a betegséget előfordulhat hogy egy se lesz! Akkor is így vitézkedsz?
  • Ahoy
    #100
    Én sem azt mondtam hogy súlyos lenne. Az esetek 90%-a 3 nap alatt elmúlik baj nélkül. 10% meg kórház, infúzió, lélegeztetőgép, vagy ügyelet. Baráti körből két utóbbi volt, alapból makkegészségesek voltak. Eddig ilyen volt. Kérdés hogy télen a mínuszokban milyen lesz. Szerintem altassuk a témát, és 1-2 hó múlva vegyük elő újra. Mindenesetre én továbbra is csak profitálok az oltásból... semmi kedvem vizsgaidőszak előtt vagy alatt kimaradni 1 hetet :/
  • Praetor
    #99
    Az oltassa be magát, akinek 3 anyja van.
  • danesz234
    #98
    Én Szegeden és igen néhányan lebetegedtek itt is de én nem tapasztalom azt hogy juj micsoda hú de betegek az emberek mint ahogy a média az egyes eseteket felfújja. És én továbbra is csak azt tudom mondani szabad országban élünk és mindenkinek szíve joga vagy beoltani magát vagy nem.
  • Ahoy
    #97
    Amúgy hol laksz? Mert szerintem igenis szén kitört a járvány... Bp-n és környékén , fősulikon egyetemeken... szinte már kevesebb olyan havert tudnék mondani aki nem kapta el ... Lassan kifele jövünk inkább :D
  • babajaga
    #96
    "akinek van egy csöpp esze"

    Magadból indulsz ki?
  • Epikurosz
    #95
    Na, majd a vitaminok meg a ződségek...
    Írj még ilyen kabarét, mert túl komoly a téma.
    Én egy dolgot nem értek: kb. 150 éve egy csomó orvos rengeteget dolgozott azon, hogy az egészségügyi ellátásunk ne középkori szintem maradjon. Sokszor bele is haltak a munkájukba.
    Erre fel jön pár vitaminos tejfelesszájú, és ők még a jobbbik eset, akik szerint vitaminnal meg ződséggel meg lehet úszni a vírusos fertőzéseket. Az ilyen buta emberek az orvostudományra kiabálnak mindent, de cseppet sem zavarják őket pl. a biolaboros szélhámosságok, meg a megavitaminos pénzsóvárságok. Ideje lenne, ha megjönne az ilyen csélcsapoknak is a jobbik esze.
  • babajaga
    #94
    És 73-ban mi a kutyafaszát akart amerika? Ki a francot akart megtámadni? Annyi eszed sincs hogy a Pentagont is megtámadták meg a Fehérházat is? Az utóbbi csak az utasok hősies magatartása miatt hiúsult meg! Annyira hülyének nézed az amerikai elnököt hogy még saját magát is elpusztítja? Ne segíts csak te senkinek a gondolkodásban magad szorulsz rá legjobban!
  • Ahoy
    #93
    Jól látod, a vezetők a gyengébb cuccot kapták, hogy még véletlenül se legyen semmi mellékhatásuk, mert akkor szopógáz és blama lesz. Ennyi a magyarázat :D A népnek jólesz az erősebb adjuvánsos cucc, ott kitérdekel. A politikusok mindenhol gecik, nem csak itthon. Ellenben a magyar vakcina egységes, és közel sem olyan mint a Pandemrix.
  • danesz234
    #92
    Ezt hívják úgy hogy demokrácia. Egyébként hogy lenne veszélyeztetve egy másik ember ha szed az illető immunerősítőt és vitaminokat? Amúgy meg ha vki beoltja magát az itt jelenlévők közül két hét és elviekben immunis lesz a vírussal szemben és akkor semmilyen kártérítésnek nincs jogalapja maximum a vakcina gyártójával szemben mert a gyógyszer nem volt hatásos. De ezzel senki nem fog bíróságra menni Magyarországon már azért sem mivel az ügyeket olyan lassan tárgyalják hogy az fantasztikus. A másik meg hogy még ki se tört a járvány és semmi garancia nincsen arra hogy az egy vagy két hónap múlva érkező influenza ellen hatásos a védőoltás akkor meg hiába hepciáskodik bárki is.
  • Ahoy
    #91
    Pont, hogy az emberek félnek, és a félelmet a média kreálta!... nemvéletlenül 3%-os az oltási arány. Tessék elérték, baszik rá mindenki.
  • Skyline
    #90
    A sok bemagyarázós akkor oltassa be magát,akinek van egy csöpp esze utánnanéz németeknél pl a felsőbb körök tök más oltóanyagot kaptak (hoppá), és szarik rá....
  • babajaga
    #89
    "Megjegyzés a higanyhoz: ha hiszed ha nem, ha lenyelsz egy korty higanyt, kutyabajod sem lesz, nem szívódik fel"

    Oszt a gyomorsósavval mi van? Oszt a szervezet 36 fokos hőmérsékletén nem lesz egy ki gőz? Csak annyi hogy arrulkoldulsz?
  • Ahoy
    #88
    "Annak viszont hogy akár súlyos szövődményed lesz" = ezt arra értem ha elkapod a h1n1-et.
  • fergusonpapa
    #87
    olvastam valaki irta h ,összeesküvés elméletek..hogy mi értelme volt a WTC lerombolása..aki nem jön rá jozan észböl vessen magára...
    Kicsit segitek

    1.régen az ókorban a keresztények hadseregeket inditotak az iszlám valásuak irányába..h megtisztitsáka lelküket mert hitetlenek stb...volt agymosás is..közbe csak városokat fosztoták ki....
    2.Németeketnél Hitler ugyebár ha nicns elenség ki kel találni elv megint hát a zsidok..(jo van igazság de kicsit se nagy álltalánositás..)
    3.Oroszok ugyan igy
    4.WTC ,szted csak ugy usa megtámadja iraqot meg afgansztánt midenki tapsol?!kelet ok...TERRORISTÁK..mikor mogyoro alergiába többen halnak meg mint ebbe..
    5.mai történet más szállakal,félelem keltés megint a tipikus elenséget tervezük meg..gyogyszertáraknak gazdagodni kel...kéne egy virus ami gyengébb emberekt megtámadja kis kiütés és ennyi de föleg az igényteleneknél jelenik meg)ország)..a másik h nem egy cik van aról h az utobbi 10évben mióta egyre jobban fejlödödt gén technika-fejlesztések.. egyre több virus jön köztudatba...

    Sajna csak felületesen látja az ember józan parazst észzes csak átkéne godnolni + egykis történelmi hátér...Az emebrek félnek és amit látnak ha nem si mind de a töbésge elhiszi:) az meg h mivan még mélyebben a dolgok mögöt kitudja...remélem semmi durvább mert ehh!
  • Ahoy
    #86
    Amúgy nemértem a laikusok miért vágják csak rá hogy "nem tudjuk milyen mellékhatások vannak" 1:1-ben ugyanúgy készül mint már sok sok éve az Influenza AB készül. Ha hosszútávú mellékhatások lennének akkor már kijöttek volna azalatt a nemkevés évtized alatt, nem?

    Kevesebb elölt vírus van benne, mint a sima AB vakcinába ez nyilvános adat. Ráadásul egyszerre adják be a 3 törzset.

    Amúgy nem árulnak zsákbamacskát, a rendelőben NAGY A4-es papíron + neten feltüntetett betegtájékoztatóban pontosan le van írva milyen mellékhatásokat okozhat.

    Gyakran izomfájdalom az oltás helyén, ritkábban nagyon enyhe fejfájás, mégritkábban hőemelkedés, flu tünetek, és nagyon nagyon nagyon ritkán izomgyulladás, agyvelő gyulladás, Guillain-Barré szindróma... Ez mind fel van tüntetve nagyban! Az utóbbinak kb annyi az esélye hogy lezuhansz egy Jamaicába tartó repülőgéppel. 10 millióból 1x.

    Annak viszont hogy akár súlyos szövődményed lesz, ami kórházi kezelésre szorul 100:5 (ebben benne van a full egészségeseknél előforduló vérzéses tüdőgyulladás) ... tehát 10 millióból 500 ezer x-ese!

    500 ezer az 1-hez ... hát én inkább az utóbbit válaszom
  • babajaga
    #85
    Arra senkinek nincsen joga hogy mások egészségét veszélyeztesse!!! Már pedig aki elkapja a betegséget az fertőzőképes lesz és megbetegíthet rengeteg embert. A járványok pont az ilyan felelőtlen ostoba magatartás miatt alakulnak ki. Mit szólna valaki ha beperelnék mert egy munkahelyre iskolába behurcolt vírus miatt az ő felelőtlensége miatt emberek munkaképtelenné válnának és követelnék a fertőzőtől a kártérítést? Ugyanis van neve a cselekménynek: Gondatlan veszélyeztetés.
  • danesz234
    #84
    Slickboy mert ha egy gyógyszerre azt mondják hogy ez a fasza oltsad be magad mert megéri te egyből megteszed holott az sem derült ki hogy a mellékhatások milyenek? Hát inkább maradok a C-vitamin zabálásnál és én például nem egyáltalán nem mondtam hogy védene de ha vitamint juttatsz a szervezetedbe jobban ellenállsz a betegségekkel szemben.
  • Ahoy
    #83
    Dr Lenkei meg a 4000x-es A-vitamin adagjai...Természetesen oltásellenes a faszi, és csakis az ő készítményei védhetik meg a lakosságot :D

    Anyám munkahelyén, iszonyatsokan beszopták, havi 6K-s vidaminhordókat vettek, több 1000x-es napi RDA-val. Ha jóltudom már betiltották. Na ez a gyóccerlobbi, sőt inkább gyógyszerterrorizmus :/
  • Ahoy
    #82
    Pontosan, nembeszélve arról, hogy a 6 hó alattiakat semmiféleképpen nemlehet oltani a lehetséges allergia miatt, így őket az egészségesek oltásával lehetne megóvni :(

    Általánosságban: Az a pár tény tényleg csak mellékes dolog az oltáselleneseknek, hogy ha millióan otthon vacognak majd egyszerre télen, hány milliárd Ft kár keletkezik a magyar gazdaságban - és a mostani adatokkal számolva 100 ból 2-4 kerül kórházba vagy ügyeletre, 1 000 000 ból már 20-40 ezren? Enyhén nagy teher,az így is ágyhiánnyal küszködő magyarországi eü-nek :/ Erre is érdemes gondolni.

    És ez még a legjobb forgatókönyv! Ugye ismerősnek tűnik a cikkből mindenkinek:

    " 1918 nyarán egy enyhe fertőzési hullámot követően a járvány világméretűvé duzzadt, a Föld lakosságának egyharmada fertőződött meg..."

    ...kísértetiesen hasonlít a mostanira. Minél több a fertőzött, annál nagyobb a mutáció esélye, ami ellen csak remélni tudom hogy a mostani vakcina védeni fog.

  • slickboy
    #81
    Na itt aztán van zűr a fejekben rendesen.
    Megjegyzés a higanyhoz: ha hiszed ha nem, ha lenyelsz egy korty higanyt, kutyabajod sem lesz, nem szívódik fel. A higany akkor mérgez, ha gőzét belélegzed vagy valamilyen oldható szerves vagy szervetlen higanyvegyületként jut a szervezetedbe. A mikrobiológiai tartósítószerként használt tiomerzál elenyésző mennyiségű szerves vegyület, ha előírásos mennyiségben használják fel, senki sem döglött meg még tőle, étellel itallal több jut a szervezetedbe. Pont.
    Amikor már környezetedben mindenki elkapta az influenzát és akkor akarsz majd védőoltást kérni akkor már elkéstél! MEGELŐZÉS lenne a lényeg, az oltás nem gyógyítja a már kialakult influenzát. Abban meg ne reménykedj, hogy majd Te előtted kapja el mindenki, neked még gyorsan lesz időd védőoltást felvenni, lesz ideje kialakulni immunitásnak és esetleg nem patkolsz el a járványtól. Lehet hogy rajtad kezdődik majd. Most kellene minél nagyobb arányú átoltást elérni a népességben, amikor még kevés a fertőzöttek száma, mert ugye MEGELŐZÉS. Ha kitör a járvány akkor már késő. Melyik fele nem érthető?
    Egyébként a német kormány a lakosságnak a GlaxoSmithKline-tól rendelt Pandemrixet, míg a magyar kormány magyar gyártású oltóanyagot preferált és Fluval P-vel oltanak. Magyarországon a Pandemrix nem is érhető el.
    A jelenlegi járványügyi helyzet Magyarországon köszönhető annak, hogy eddig a lakosság oltási fegyelme jó volt, de mostanában divatos még a kötelező oltások elleni tiltakozás is a szabadságjogokra hivatkozva. Lehet majd megnézni hova vezet ez a felesleges liberalizmus.
    A vitaminzabálás konkrétan nem véd meg a vírusoktól, klinikai vizsgálat bizonyította, hogy C-vitamin zabálás sem gyógyítja a náthát (ami ugye felsőlégúti vírusfertőzés). Ez a vitaminszabadság.com nem a dr. Lenkeinek valami spinoff cége? Imádom amikor magukat felvilágosultnak képzelő emberek nemet mondva a "gyógyszerlobbyra" zabálják a vitaminbogyókat, mintha azt nem gyógyszercégek gyártanák, hanem a jóságos tündérek. Bazmeg titeket etettek be csak igazán.
  • danesz234
    #80
    Szabad országban élünk nem mindenki szíve joga hogy mivel oltatja be magát milyen gyógyszert szed vélt vagy valós problémáira.Én egy szóval se fikázom le azt aki beoltatja magát mert szíve joga ha úgy látja jónak. Egyébként meg szerintem aki vitaminokat szed és normálisan eszik zöldségeket gyümölcsöket ugyan azt képes elérni mint a vakcinával max nem lesznek mellékhatásai esetleg évek múltán. Én maradok a vitaminoknál meg a gyümölcsöknél és ennek hála nem is emlékszem mikor rottyantam le utoljára influenzától.
  • Epikurosz
    #79
    Azt elfelejtettem mondani nektek, bár szomszédos topikban elírtam, hogy övsömöröm van éppen, 10 napos vagyok vele.
    Épp emiatt nem is sürgős a vakcina, a dokim azsonta várjunk vele 2 hetet.
    Namármost, képzeld el, hogy te is beteg vagy. Nos, ha ilyenkor jön a h1n1 az nagyon be tud tenni.
    épp emiatt, aki teheti, minél hamarabb oltassa be magát, mert bármikor jöhet efy felfázás, meggyengülhetnek a szervezet védővonalai, és akkor vége vígandrásnak.
  • Epikurosz
    #78
    A cikk jó.
    Talán a madarakat is be kellene oltani. :-)
  • babajaga
    #77
    "Ez nem ugyanaz a vakcina, most fejlesztették ki. Pont"

    Áruld el mi a kutyékfaszának kellett volna egy más összetételt csinálni mikor évek óta bevált oltás van? Tudhatnád hogy egy teljesen más oltást meg ennyi idő alatt nem is lehet kifejleszteni! Ezer helyen leírták hogy azonos az összetétel miért lenne más? Szükségtelen.
  • babajaga
    #76
    Csakhogy nem a németekről beszélt,úgy állította be mintha szándékosan kétféle oltás lenne és az egyik rosszabb.
  • Epikurosz
    #75
    Ja, és ti ne adjátok be, mert olyan tökösök vagytok, mert ti úgysem betegedtek meg. mármint a vírus belétek megy, de nem produkáltok tüneteket. persze, ettől még hordozók lesztek, és széthurcoljátok a vírust a suliban, a munkahelyen, a metrón, és hazaviszitek anyukának, a huginak, a tesónak stb.

    Majd a haveroknak eldicsekedtek vele, hogy miattatok halt meg a nagyi.
  • Voltan
    #74
    1. Ez nem ugyanaz a vakcina, most fejlesztették ki. Pont.

    2. A himlő, bárányhimlő és rokonai nem jó példák, mert speciális, passzív vírusok. Az emberi szervezet amint megfertőződik ezekkel olyan antitesteket hoz létre, ami haláláig védettséget ad ellenük (egyelőre). Lásd a régi taktikát, hogy amint lehet, megfertőzték a gyerekeket ezekkel. Skarlát, bárányhimlő, rubeola, megvolt mind. A himlő nem jó példa. Ugyanez a helyzet az influenzával is, de az túl aktív, és még követni is nehéz.

    3. Az Influenza vírus viszont rendkívül aktív, és csak időleges "védelmet" adhat az oltás. Olyat, amit egyébként is el lehet érni.