713
  • maximilla
    #713
    Ez komoly?! Szinte hihetetlen, hogy hazánkban ilyen is van:)Példát vehetne a többi város is erről, hiszen az emberek kénytelen védoltással védekezni a veszélyesebb betegségek ellen...
  • moruf
    #712
    Na az még egy csúnya vírus:( Nemrég hallottam hírekben hogy pesten az egyik kerületben meg Szegeden is pár kislánynak ingyen biztosítják az oltást, ami nagyon jó dolog.
  • maximilla
    #711
    A mutáció tényleg gázos, de én rengeteg gyümölcsöt és zöldséget eszek és nemrég beoltattam magam:) Apropó HPV-ről nem tudtok valamit?
  • moruf
    #710
    Sajnos a mutálódás érdemel nagy szót ebbe az egész cirkuszba hogyha változik folyamatosan a vírus akkor nem lehet igazán jól védekezni ellene.Én gyakori kézmosással próbálok védekezni ez ellen, meg persze beoltattam magam még tavaly.
  • VinczeLacz
    #709
    Ez amúgy is így megy. Mikor először megjelentek a hírek, nemsokára rá már jött a következő hogy mutálódott. De kb ugyan azt csinálja, és ugyan úgy ki lehet heverni :)
  • analfa
    #708
    Csak nem növeszt szárnyakat. :P Egyébként gáz lenne ha visszajönne, mert akkor közben biztos mutálódik. Egy csomó vírussal is így van eltűnik néhány évre aztán egyszer csak visszajön egy kicsit átalakulva és már megint tarol. Gondolok most itt arra a nyavalyás TBC-re, ami mindig felüti a fejét.
  • VinczeLacz
    #707
    Vagy csak elment egy kicsit melegebb országba, mint ahogy a madarak is, majd jön vissza :)
  • analfa
    #706
    Biztos is hogy fog jönni, a laborban már elő van készítve, csak most még túl hideg van, hogy szabadon engedjék elpusztulna ebben az időben, és akkor nem térülne meg.
  • VinczeLacz
    #705
    Még nem, nem is nagyon tervezem. Én úgy látom hogy nem nehezebb ezt kiheverni, mint a többi hasonlót. Azért is véleményeztem hipe-nak az első "hullámot" :D
  • mokkamester
    #704
    Biztos erre megy ki a játék, gondolom még túl kevesen oltatták be magukat!
    Te pl beoltattad már magad?
  • VinczeLacz
    #703
    Az új hullámról mi a véleményetek? Megint akkora hipe lesz?
  • cargame
    #702
    Csak ugy erdekessegkent...
  • Pada0ne
    #701
    Ja és énis 2-án kaptam a szurikat, szal 2 hét alatt még nem haltam bele. 2 év múlva újra jelentkezem ???
  • Pada0ne
    #700
    Hát szerintem a gyorteszt semmire se jó. Max megnézed hogy: dejó ez H1N1 lehet, hogy orvoshoz kéne mennem?
  • totyas
    #699
    Én nem tudom még mindig, hogy oltassak e vagy sem, de belefutottam egy cikkbe, mely szerint már nálunk is lehet kapni h1n1 gyorstesztet, nem túl drágán, és azt írják elég megbízható!
    http://www.csaladinet.hu/hirek/eletmod/egeszseg_orvos-valaszol/13643/
    Szerintetek?

    Üdv:
    Totya
  • Epikurosz
    #698
    Az életrajzíróimnak jelzem csak, hogy tegnap beadattam a H1N1 és az idény jellegű influenza elleni oltást.
    Majd 2 hét múlva még visszajelzek.
    (Ja, és a Zomninvest továbbra is egy mocsok banda.)
  • Epikurosz
    #697
    Tovább gyűrűzik az Omninvest botrány.
  • Epikurosz
    #696
    Egyébként én erre is felhívtam a figyelmet itt az Sg-n. Na, ilyen messze ér el a kezem!
  • cargame
    #695
    Itt van nesze...
  • babajaga
    #694
    És tessék az országban kapható összes gyógyszer minden adatát nyilvánosságra hozni mert Köcsögös Pista bácsinak Karakószörcsögön joga van tudni hogy a Bayer az adott gyógyszert hol honnan és miért gyártotta és milyen offshore cégben.
  • babajaga
    #693
    Követelem hogy a 77-es autópálya építésének minden adatát hozzák nyilvánosságra mer közre tartozik. Igaz hogy a baltökömet se érdekli de a jobbot érdekelheti hisz ennél értelmesebb elfoglaltságot elképzelni se lehet!
  • Epikurosz
    #692
    Titkolóznak.
  • Epikurosz
    #691
    Na és a norvégok!
    (Bónuszkérdés: mér vagy ilyen buta?)
  • babajaga
    #690
    Faszikám Vaszilij! Az Ukránok bevallották hogy a levegőbe beszéltek!Nem is végeztek semilyen vizsgálatot mert nincs pénzük se rá.Vérzéses tüdőgyulladás volt az biony. Most mondjam hogy én memmontam? Heába zseni vagyok!
  • babajaga
    #689
    Nekem ne gyüjtögess, össze vissza beszélnek bele a levegőbe mivel semmi nem bizonyosott be. Én semmit meg senkit nem imádtam soha, ilyent én nem ismerek.
  • Epikurosz
    #688
    Te, nem hiszem, hogy ilyen rövid az emlékezeted. Imádott Kádárod is nyilatkozott sok mindenről, amihez nem értett.

    De, csak a te kedvedért kigyűjtöttem:
    - Miron Borisevics, a lvovi járványügyi központ főorvosa
    - a Daily Mailnek egy nyugat-ukrajnai orvos elmondta
    - Viktor Bacsinszkij professzor, a Csernyivci megyei igazságügyi orvosszakértői hivatal vezetője.

    Ja, és ez az utolsó eset, hogy segítek neked ilyen banális dolgokban. Nem vagy te magatehetetlen.
  • babajaga
    #687
    Én nem értem az emberi korlátoltságot. Felmerül hogy ha a gyártó a vakcinát 1100 Ft ért adja a patikákban miért kerül 1800- 2000-be. Ezt értelmes embereknek meg kell magyarázni? A szállítás nem kerül pénzbe? A hűtőtárolás nem kerül pénzbe? A patikusok ingyen dolgozzanak?
  • babajaga
    #686
    Juscsenko orvos?Mert Úgy nyilatkozik. És azt kéne végre megérteni az influenzavírus nem okoz tüdőbajt, hanem legyengíti a szervezetet és akkor támad más. Miért kell ezt ezerszer ismételni. Az ukránok csak szerencsétlenkednek az orvosok is.A tüdőben az alvadt vér is fekete.A cikk tele van hülyeségekkel, ha megnézed.
  • Epikurosz
    #685
    Még nincs vége!!!!
  • Epikurosz
    #684
    Van neked érelmeszesedésed?
    Van.
  • babajaga
    #683
    Vannak neked rokonaid!
  • Epikurosz
    #682
    igazából csak továbbküldöm, én is úgy kaptam. hi-hi :-D
  • Epikurosz
    #681
    küldhetek neked egy cuppanóst?
  • babajaga
    #680
    Csak nehogy a nagy hihi-ből húhú legyen.
  • Epikurosz
    #679
    babajaga nagyon elhallgatott. elismeri, hogy tévedett. hihi.
  • Epikurosz
    #678
    Jujj!
    Gépkocsi baleset is azét kevés van. Hány súlyos - még csak nem is halálos - baleset van évente Magyarországon? annyira nem sok, persze túl sok. Mégis minden ótóba ott köll lenni a biztonsági övnek. Bizony.
  • babajaga
    #677
    Mert logikátlan. Magyarországon 500ezer oltásból 40-nél jelentkezett valamiféle irritáció. A világ minden egyes gyógyszerénél ez van. Ezen az alapon minden gyógyszert meg kellene változtatni, akár ki kellene a hatóanyagot hagyni, vagy akár mindent vegyünk levegőt, abban van vírus legalább.Honnan tudják hogy terheseknél mellékhatás van? Ki se próbálták! Érted? A németek az angol vakcinát nem próbálták ki terheseken meg senkin. A szerbek a svájci vakcinát nem próbálták ki, mert nem próbálhatták ki. Ez nem kóstoló!
  • Epikurosz
    #676
    miért nem olvastad el a 668-ast?
  • babajaga
    #675
    Ilyenről szó nincs hogy más oltóanyagot kapnának a terhesek.
    A rossz időben a szervezet több energiát fordít az egyensúlyra a vírus ezért tud támadni.
    Ausztriában aki most kap oltást annak 3 hét múlva ismételni kell, ez jobb?
  • Epikurosz
    #674
    de igaz, mert ilyenkor felfázik a baba - Hapci! - és meghűl, és bumm!

    a gyártósori csere is logikus, mert ha nem lenne logikus, a terheseknek és a gyerkőcöknek most is régi cuccot akarnának adni.