59
  • mcganyol
    #1
    egyenlőre úgy fest, a sony nagyon drága pénzen megnyerte a formátumháborút és vele együtt a nagy semmit :)
    a Blu-ray 3D-szabvány az a 120Hz-es téma lesz, hogy otthon is lehessen 3d mozizni?
    mert arra valószínű tényleg elég sokan cserélnék a dvd-t. igaz ahhoz a tv-t/monitort is cserélniük kell, ami úgy már elég sok pénz.
  • Mat666
    #2
    A Blu-ray soha nem lesz olyan népszerű, mint a DVD.
    Soha ne mond azt hogy soha.
  • Komolytalan
    #3
    Felbontás növekedésen kívül nyújt valami mást is? A felbontás növelés kis felbontásoknál meghatározó lehet (pl 320x200 vs 640x480), de aztán ahogy finomodik egyre kevésbé látványos. A szinte semmiért meg nem ad pénzt az ember.
  • zola2000
    #4
    Az online filmnézés? Az max kb 720p, agyon tömörítve, az csak kicsivel szebb mint a sima dvd, a blu-ray meg teljes 1080p, ami már valami, szerintem is a jövőben marad a dvd, a blu-ray, a mozi és az online filmnézés, is megmarad, régebben (1998-2006ig) a dvd azért lett akkora siker, mert gyakorlatilag nem volt ellenfele.
  • Glutamin
    #5
    Az emberek többségének még mindig bőven elég a DVD minőség. Sokkal fontosabb, hogy meg tudjak nézni több száz jó filmet, minthogy legyen a polcon néhány tíz HD film.

    nagyon próbálják erőltetni ezt a HD dolgot, csodatévével kombinálva, de az embereket meg nagyon nem érdekli ez már ilyen technokrata szinten.

    A VHS után a DVD maga volt a megváltás. (VCD/SVCD nem igazán terjedt el bár én azzal is elszórakoztam egy időben. VCD-s discmanem is volt!). Most viszont a DVD-hez képest összességében nincs akkora előrelépés.

  • Mike at home
    #6
    szerintem meg csak árpolitika kérdése az egész
    ha annyiért adják majd mint a DVD-t, és a DVD-t szép lassan megszüntetik, simán lehet olyan népszerű
  • Mike at home
    #7
    amint a LCD/OLED lesz a meghatározó a TV piacon, és a BR lemezket DVD áron adják, és lejátszót is kapsz egy tizesért, simán megveszik az emberek a BR-t a DVD helyett
    az más kérdés, hogy lecserélik-e a meglévő gyűjteményüket
    amikor a DVD megjelent, csak VHS volt, ami ugye már az állástól is tönkrement, a DVD meg nem
  • Cat #8
    Én a youtubeon belefutok néha HD videóba. Van ami olyan döbbenetesen jó minőségű, hogy 22"-es képernyőre kirakva is tökéletes. Ha ez lenne az alap mindenhol, és egy jó szolgáltatás lenne mögötte (kattra pár száz forintért lehet nagy választékból filmeket nézni) igencsak meggondolnám, hogy töltögessek e.

    Minőségre hirtelen példa (ne a katasztrófális zenét értékeljétek, hanem a felbontást, a képminőséget):
    http://www.youtube.com/watch?v=roughtzsCDI

    Persze ne felejtsétek el HD-re átkapcsolni, és teljes képernyőre kirakni!
  • hol9672
    #9
    Legyen olcsóbb az irható lemez, és a készülék, legyen annyi, mint most a dvd, és akkor majd egyszerüen ez lesz ahelyett.
  • readswift
    #10
    ehhez az is kellett hogy cd olyan szar legyen amilyen

    DVD-AUDIO pedig a mai napig nem szabvány

    szerintem a másolásvédelem miatt még egyszer mindenképp el akarják adni a zenéket
  • tomcsa4
    #11
    Ez mekkora butaság, hogy az embereknek elég a DVD minőség. Akkor miért töltenek HD-t orrba-szájba? Már az előzetesek is csak HD-ban jók az embereknek (fiatalabb <30 éves generáció).

    Annyi, hogy egy új DVD film ára szinte mindig 5 ezer alatt van (általában 3 ezer), míg egy BR 7-8 ezer. Meg a hozzá tartozó lejátszó sem olcsó még, de ha lesz 20 ezer alatt, akkor gyökeresen megváltoznak a dolgok. Legalábbis én így látom.
  • Sanyix
    #12
    Fail, nézz utána milyen távolságból, és képátmérő mellett van értelme az 1080p-nek... tudod nem kell bedőlni a fogyasztói társadalom "minél több annál jobb" dogmájának.
    Másrészt annyira agyontömörítik, hogy szép kis összehasonlító képek vannak a blu ray eredeti 720p és a rippelt 720p összehasonlítására. Nagyítóval sem lehet különbséget találni egy jó release-nél.
  • Sanyix
    #13
    úúú a kína tömegpusztítófegyver mellett már itt a japán is! Nyugati buziegyüttes másolat...

    Amúgy 19"-on már látszanak a tömörítési hibák, dehát a youtube az soha sem a képminőség csúcsa... Mondjuk lehet csak azért, mert flesben nincs deblocking, normál lejátszóban meg van.
  • tyuklepes
    #14
    Na akkor valaki mondja ki a jelenlegi végső ítélete: érdemes átállni Blu-ray-re? Anyagiakat most nem számolom, mennyibe kerül egy üres lemez ... (nem burzsoáziából, hanem mert csak)
  • opeca
    #15
    H264-el kell DVD tömöríteni, oszt helló BR...
  • ForRedGlory
    #16
    Akinek megvan hozzá a megfelelő televíziója és a hd lejátszója, azt egy nagyon látványorientált film, például egy Star Trek megnézése bőven meggyőzi hogy ez neki kell: katt
  • 5c0rp330n
    #17
    de sok itt a szakerto :D
    megmondjam kinek eleg a dvd minoseg? a vakoknak.

    #3: 1920*1080 vs 720*480 "szinte semmi"?

    #11: normalisabb helyeken 20 usd (~3800 huf) egy frissen megjelent BD. ha itthon tenyleg 7-8 ezerbe kerul, abbol 3-4ezer garantaltan a kereskedok zsebebe megy.

    #12: fail, nincs is "blu ray eredeti 720p". ami bluray, az 1080p-tol indul. ha pedig nagyitoval sem latsz kulonbseget, akkor a nagyitonak valoszinuleg nem a jo felebe nezel.

    #15: szted egy BD-n mibe van kodolva egy film? pontosan, H264-be.
  • hol9672
    #18
    Vagy majd ezzel, ha lesz

    5c0rp330n : 1920*1080 okés, hogy jobb, de az már mindegy, hogy bluréj lemezről megy a buli, vagy vinyóról/dvd-ről/usb-ről stb...
  • Sanyix
    #19
    fail, 1. van 720p-s br :) 2. lehet kicsinyíteni a képet 3. ne akard már megcáfolni azt a tudományosan bizonyított tényt, hogy bizonyos távolságon túl, és bizonyos képátmérő alatt felesleges 720p-nél több 4. Nem nagyítóval néztem, hanem nagyítással (tudod számítógép nevű, van ilyen funkció), uh szar kötekedés :) 5. egyébként ja, 1080p-ben több képzajt lehet megörökíteni :DD tökjó.

    "szted egy BD-n mibe van kodolva egy film? pontosan, H264-be."
    Ez is fail, eleinte mpeg2 volt...
  • Pharaoh
    #20
    Nem a kereskedő zsebébe megy, hanem a kis példányszám miatt magas a gyártási költség.
  • 5c0rp330n
    #21
    1. fail, biztosan nincsen. es nem megyek bele az ovodas de-nem-de-nem erv-parbajba, megha neked nagyon fekudne is. mutass tenyt ami alatamasztja a hulyesegedet, vagy inkabb meg se szolalj.
    2. mirol van szo?
    3. hol akartam ezt megcafolni, mutasd mar meg legyszives!
    4. valami ott pedig nagyon nem stimmelt, es a gondok ott kezdodnek, hogy 720p-s bd tovabbra sem letezik
    5. 1*1 pixelben megkevesebb a kepzaj, sztem megtalaltam az idealis felbontast neked.

    "Ez is fail, eleinte mpeg2 volt..."
    eleinte, az elso par lemezen lehet, es? az osszes bd lemez kb 90%-a viszont nem mpeg2, hanem 60% h264 es 30% vc1 (hasonloan minosegi tomorites). evek ota csak h264-ben vagy vc1-ben adnak ki minden BD lemezt.
    most te csak jatszod a segget ugye?
  • narumon
    #22
    Mit értesz azon hogy a DVD-AUDIO nem szabvány?
  • Throme
    #23
    Szerintem is csak ár kérdése. Ha olcsóbb lesz a lejátszó és a film, akkor rengetegen átpártolnak. A lejátszó lefelé kompatibilis, tehát nem kell eldobni a dvd gyűjteményt (szemben a vhs - dvd váltással a kazikat). Az újabb filmeket meg már br adathordozón fogja megvenni mindenki.
    Bár az érem másik oldala (szerintem), hogy főleg azok állnak majd át akik a látványos, akció, anim, filmeket kedvelik. Egy dráma, dokumentum film nem biztos hogy számít milyen adathordozón van.... Egyelőre meg jó a "felskálázós" hdmi dvd lejátszó is!
  • anju
    #24
    Ez nem nem japán együttes. Másrészt, megmondanád mitől válik buzivá egy együttes ?
  • Mike at home
    #25
    fizikai felbontás, Sanyix drága
    vagy elfér egy képernyőn a 1080 vagy nem
  • Mike at home
    #26
    no ezt meg helyből cáfolnám
    szimpla extraprofit
    amikor a DVD-t itthon bevezették, akkor az is 6-7k volt
    ugyanazt a BR lemezt angliában soxor megkapod 3-4k körül
  • Mike at home
    #27
    uyanakkor hozzá kell tenni, hogy az adathordozó nem biztosíték semmire
    akár VHS-nak is szar minőségü kásahegyet is fel lehet tenni DVD-re, BR-re
  • Mike at home
    #28
    ismerned kéne Sanyixot :)
  • Ruley
    #29
    "Álláspontunk az, hogy a különböző platformok egymás mellett is létezhetnek."


    Mindenre ezt mondják, de soha nem jön be, csak azok érvelnek így akiknek káruk származik majd abból ahogy felfordul a piac. Ha van két technológia, és az egyik olcsóbb, egyszerűbb, kényelmesebb, akkor az idővel fejlődni fog, és szép lassan el fogja söpörni a másikat. Ez a dolgok rendje.
  • JL666
    #30
    attól, hogy nincs benne jó vastag gitár sound.

    Az Elton John-ba van? Nincs! Buzi? Igen! Na látod!
  • FoodLFG
    #31
    Sanyó bátyó, itt van neked amerikai zene HD-ben akkor :P
    http://www.youtube.com/watch?v=qE05Bv1e_fo&hd=1
    és ez még csaj is!


    Szerintem a streamingben van a jövő, egyre inkább nem látok fantáziát a blu-rayben.
  • hol9672
    #32
    A HD igazi értelme : nagy részletességgel látható kézzel irt TDK kazi boritó!!!
  • Darth Sith
    #33
    nah igen. de az megint más, hogy néha néhányan megnéznek pár agyon tömörített 720p stream-et, vagy a komplett társadalom FullHD filmeket néz esténként stream-elve. Egyszerüen nincs meg hozzá az infrastruktúra és még évtizedekig nem lesz meg, mert nem érdeke a szolgáltatóknak meg a kiadóknak, ergo a blu-ray elterjedése igazából csak az árától függ. a streaming még ebbe nem fog túlzottan beleszólni szerintem, talán a következő formátumnál :)
  • Sanyix
    #34
    Attól ha úgy néznek ki mint a buzik, és úgy énekelnek, buzis zenét :)
  • Sanyix
    #35
    És ha elfér nem lesz képzaj? Dehogynem, ugyanúgy lehet számolgatni a szemcséket a képernyőn. Akkor meg ez hogy jön ide?
  • Sanyix
    #36
    1. énsem ezért erre nem írok semmit, mert te már belementél az oviba :)
    2. olvassál!
    3. "ha pedig nagyitoval sem latsz kulonbseget, akkor a nagyitonak valoszinuleg nem a jo felebe nezel."
    4. na persze majd te megmondod
    5. terelgethetsz, de attól még általában hülyeség marad az 1080p :)

    "eleinte, az elso par lemezen lehet, es? az osszes bd lemez kb 90%-a viszont nem mpeg2,"

    Ne magyarázd ki, hülyeséget írtál és kész.
    (uncsi már a prolik sznobkodása, főleg egy olyan dologgal ami már kurvára nem kiváltság)
  • Sanyix
    #37
    Ja egyébként már látom az írásjeleket megnézve ez inkább délibb ferdeszemű brigád, talán koreai :)
  • 5c0rp330n
    #38
    1. te mentel bele az oviba, es most fojtatod. egyelore ott tartunk, hogy egyetlen peldaval sem tudtad alatamasztani azt, amit allaitasz.
    2. hagyjuk.
    3. ezzel akartam megcafolni azt a tenyt, hogy "bizonyos távolságon túl, és bizonyos képátmérő alatt felesleges 720p-nél több"?
    az olvasassal van a problemad vagy szoveget vagy keptelen ertelmezni? barmelyikrol is van szo, sajnos nem tudok segiteni.
    4. igen, ez egy teny. a te igazad belatasahoz eleg lenne egyetlen 720p bluray lemez mutatasa, megsem tudod belatni.
    5. epp most terelgetsz te.

    minden amit irtam, eddig igaznak bizonyult, semmit sem tudtal megcafolni, ellenben az egesz hozzaszolasodban egyetlen darab erv sem volt, az egesz egy ovis szardobalas. egy trollal en nem fogok vitatkozni. es ez nem is vita, amit te csinalsz.
    hogy ki a proli, meg ki sznobkodik, azonkivul h szemelyeskedes es a forumszabalyzat tiltja, csak teged jellemez. ha csak ennyi megy, okosabbnak tunnel, ha csendben maradnal.
  • anju
    #39
    Szerintem csak igényesen néznek ki, a zenéjük meg átlagos pop. Nem látok benne semmi kivetnivalót.
  • narumon
    #40
    "szimpla extraprofit"

    Felejstük már el ezt az extraprofit dumát magyarországi kereskedőknél. Úgy áll a helyzet hogy megélni alig lehet. Sajnos ott tartunk, hogy angliában kevesebbett fizet (százalékosan) egy vállalkozó mint nálunk.

    "amikor a DVD-t itthon bevezették, akkor az is 6-7k volt"

    Többek között a példányszám miatt.

    "ugyanazt a BR lemezt angliában soxor megkapod 3-4k körül"

    Hát általában nem ugyanazt, mert az ithonaik jó részén szerencsére már magyar lokalizáció (szinkron) van.