50
  • krajcsovszkig
    #50
    Nesírjá, ez fele annyi mint a Viszta. Az OEM meg 26k iPonon. A Mac pedig 40k és kevesebbet tud.
  • krajcsovszkig
    #49
    Meg a mediacenter.
  • krajcsovszkig
    #48
    10x lehet aktiválni, egyes vélekedések szerint a Ultimate-et akárhányszor. És ha az elfogy, akkor felhívod az ügyfélszolgálatot és ha meg tudod győzni őket arról, hogy jogod van rá akkor aktiválják neked. Egyébként ez a(z egyik) lényege az oemnek és ezért nem lehet fejlett országokban oemet, csak boxosat kapni boltban, de azt itthon nem venné meg senki mert drága.
  • krajcsovszkig
    #47
    Amerikaiaknak biztos lehet a windows shopon, 100 dolcsi kedvezménnyel. Ha letöltős verziót veszel, szerintem az is jó ha kitalálsz egy címet.
  • Zoleeca
    #46
    A legegyszerűbb ha felhívja a supportot.
  • 590227
    #45
    Én alig várom a Google operációs rendszerét,ami ingyenes lessz.A Google Chrome böngészőt használom,nincs jobb nála,csak szebb.A W7 egy csalódás számomra,csak a képernyőfelbontás része miatt használom.Még nagyon hiányos,előkészitetlen.Rengeteg szoftver,hardver használhatatlan,vagy ready.Várjuk ki a végét,és ez csak a magánvéleményem.Az XP sokkal gyorsabb,pedig kemény hardverem van,a W7 64 bittel összehasonlitva,napi használatban.Monitorom HP p 1230+olvasószemüveg.
  • [HUN]FaTaL
    #44
    Minek ultimate? Miért nem jó a prof? Ennyire hiányzik a bitlocker meg a nyelvi csomagok?
  • 590227
    #43
    Gusztustalan árak.Olcsóbb egy gépet venni,legális W7-tel.mint külön a W7-et.A Vista Ultimate a Dell gépeken,nagykerben 6000ft+áfát ért.40€-ért szokott lenni legális WINDOWS Ultimate.Én a médiacenteres gépekkel kifizettem a WINDOWS-t,ami magyar változatban nincs.A szabad árumozgásról szóló törvény, miért nem müködik a MS estében?
  • Jamaha
    #42
    Ez a köcsögség. Én Ultimate-et venném, mivel egy gépet használok mindenre otthon, de a hálózatos része és a business tudása jó lenne a meló miatt. Viszont a dobozos ára:
    http://shop.pcworld.hu/index.php?main_page=product_info&products_id=1463

    És miért nem veszek OEM-et:
    http://shop.pcworld.hu/index.php?main_page=product_info&cPath=14&products_id=1461

    Ha garanciaidőn túl megnyikkan az alaplapom, semmi mást nem cserélek, csak azt és már nem is aktiválhatom onnantól kezdve??? Mi a fene ez? Jó hogy nem már azt írja elő, hogy a Ultimate változathoz minimum Zalman hűtő kell a procira a gyári helyett... Ha nem telepítem össze - vissza mindenhová, csak én használom, nem adom tovább, akkor miért nem használhatom tovább, ha a gépem egy alkatrésze tönkrement? Elég probléma, az hogy újat kell venni, még ezek is szopatni akarnak? Milyen alapon, akkor mit fizettem ki? És ha az OEM-nél ez van, akkor hogy lehet, hogy 40E Ft-ért a M$-t már nem érdekli, hogy ha kicserélem az egész gépet alatta? 40E Ft-ért elég "könnyen" feladják a saját kis szabályaikat...
  • 590227
    #41
    Nem rossz az ötlet,nincs személykocsim.Az AUDI is WAREZ-olható?Hol?Előrendelés hol volt,van lessz?Árak?A szoftvereket nem itthon veszem,de az itthoni árak töredékéért.Ha tudtam volna,hogy a magyar árak ilyen szokásosan gusztustalanok lesznek,megvettem volna Ausztriában elővásárlásban.Vagy ha az EU-ban veszem az is lopás?Az éhbérek nem lopások?A dolgozók kifosztása,az nem lopás?Soroljam?
  • 590227
    #40
    Nekem még legális van.A képviselők alatt mindenki,még az önkormányzati képviselők is kapnak ingyen gépet.Nyilvános,megnézhető.Hogyan jön egy szoftverhez az autó?Árak.
  • pasi29uk
    #39
    "A premier nagy megdöbbenést keltett..."
    Azóta se térek magamhoz. Ki sem vettem a kezem a gatyámból örömömben. Csak jönne már Win 8 vagy 95 ötös esetleg 98 oktánszámú felpörgetett hideg ben is prímán induló... ja az a benzin! No sebaj akkor is csak jönne már!
  • harcu
    #38
    Képviselők helyett miniszterek értendő.
  • harcu
    #37
    A képviselők ingyen kapják az Audit is, oszt azt mégse lopod, vagy tévedek?
  • 590227
    #36
    Nekem is qrva drága.Már az elővásárlási program itthoni bevezetője is késett.Az árak?A családi csomag(3 gép)olcsóbb nyugaton,mint itthon,A fizetések?Az ÁFA?Igaz aki itthon dolgozik a 60-70 000 forintos fizetésből könnyedén kifizeti a közel 30 000 ft-ot.Biztosan ezek a dolgozók álltak sorban a Saturnnál.Persze aki nem munkából él az könnyen fizet,főleg ha a BKV-nál van mellékállásban.A CINIZMUZST ell kell vinni a parlamemtbe,ott vevők rá.Igaz szegény képviselők ingyen(a mi pénzünkből)kapják,mint a gépeket is.Hogy ki a tolvaj,mindenki döntse el maga.
  • FoodLFG
    #35
    Most mi a problémád ? A microsoftnak még mindig jobb, ha valaki varezolt vindózzal nyomul, mintha linuxot használna...

    Egyébként meg nem éri meg a fáradságot átállni linuxra, egyszerűbb levarezolni a vindózt.
  • FoodLFG
    #34
    Örök. :DD
  • Narxis
    #33
    ne loveold ezt a company-t
  • DjDano
    #32
    Hát igen mint ha nem is a Windows 7 megjelenése lenne a lényeg, hanem az idióta show D:
  • Quent1n
    #31
    Az előző hsz zippofcy 23 as hszére ment.
  • Quent1n
    #30
    Az ilyen tolvajoknak mint te vagy, totál mindegy mennyiért adják mert úgyis lopják. Lehet használni Linuxot ingyé van az való neked. Ja hogy azon nem mennek a lopott játékaid, háát ezvan... Aki szerint egy OEM Win7 25-30k ért drága annak nem tok mit mondani, egyszerűen csak sajnálom. Csak végig kell gondolni mennyit és mire használ az ember egy oprendszert, hogy nélküle kb. egy rakás szeméthegy a hardver. 10ezerért ultimate persze a játékokat meg adják 500 forintért nem? Ez olyan kellemes magyar mentalitás. Boldogok a lelki szegények....
  • Mike at home
    #29
    van amit lehet upgradelni
  • Mike at home
    #28
    tegyél az eee-re win98-at
    gyors lesz mint az atom
  • Mike at home
    #27
    mindenesetre a cikk nem tetszik
    ki kiváncsi arra, hogy a cikkíró mit gondol, mi a véleménye, milyen összeesküvéselméleteket állít fel?

    és ki írta? sehol egy név
  • Mike at home
    #26
    akartak vmi dögöset, csak amatőr módon oldották meg
  • DjDano
    #25
    I love this company, Yeeeeeeeeeeeeeeeeeees :DD
  • Balumann
    #24
    Szintén egy elégedett felhasználója vagyok a Win7-nek már 3 hónapja. Stabil, gyors, sok új funkció amivel jóval kényelmesebb a használata a korábbi Windowsokhoz képest (tálcán csoportosítás, ablak méretezés (pl. ha megrázom az ablakot akkor a többit lerakja a tálcára, vagy ha oldalra húzom fél képernyőre rakja, stb.), pinnelés a tálcára, jó kereső, és még számos apró dolog).
    A felesleges folyamatokat érdemes kilőni belőle, akkor még gyorsabb lesz.
  • zippofcy
    #23
    Nem mind1 milyen az új winfos? Felrakom ezt is mint az előzőeket, de fizetni éppúgy nem vagyok hajlandó érte mint azokért.
    Adják az Ultimate verziót 10 ezer HUFért, majd akkor megveszem. Talán.
    Addig leszarom milyen, csak használom :P
  • Zoli007
    #22
    Azokkal a fényképekkel mi van, amiket a fotópályázatra lehetett beküldeni?
  • asysoft
    #21
    Lehet majd megpróbálom azzal is, ha lesz egy kis szabadidőm.
  • roliika
    #20
    10.3-as OS.
  • nr1ranger
    #19
    Kint voltam én is, és a bejelentés megoldása valóban furcsa volt, mintha el akarták volna hitetni velem hogy ez mekkora egy epikus esemény, de sztem inkább szánalmas volt. amikor meg jött a "Windows 7 gyorsabb, mi több biztonságosabb mint a Vista, sőt, mindezt úgy teszi, hogy eközben még kevesebbet is fogyaszt. Ezen kívül a felhasználóknak is jobb, mert letisztultabb és "felhasználóbarátabb" a rendszer" rész, úgy éreztem mintha a Parlament előtt lennék, valami pártgyőzelmi ünnepségen...
  • asysoft
    #18
    S milyen OS fut azon a gépen? Csak amiatt, mert kb egy éve szereztem be egy hasonló gépet (G3 400MHz, 384MB RAM, 10G HDD), de a Tiger úgy vánszorog rajta, mint egy köszvényes macska. (Más kérdés, hogy a géphez adott OS9 sem volt valami sebes.)
  • Exen
    #17
    Akit érdekel a téma: Windowsfuture.hu

    Egyébként én is teljesen meg vagyok elégedve a Windows 7-el, nagyon jól megy, már lassan egy éve használom elsődleges rendszerként.
  • Darth Sith
    #16
    Nekem csak egy olyan kérdésem lenne a win7-el kapcsolatban, hogy egy ismerősöm gépén eredeti vista fut és gondolkodik az upgrade-n. utána google-öztem de nem lettem okosabb. van most valamilyen akció, hogy vista-t vhogy kedvezményesen lehet upgrade-elni win7-re vagy megkell venni teljes áron? Mert azt láttam, hogy ha most vennék gépet, és OEM vista van rajta, akkor azt lehet upgrade-olni, de ha a gép már megvan 1 éve, és nem sokára akarja win7-re, akkor van erre valami lehetőség? Előre is köszi :)
  • MaT
    #15
    En maximalisan megvagyok elegedve a Windows 7-tel. Elorendeltem es Oktober 22-en meg is kaptam. Elorendelessel £64-omba kerult. Mindenkinek ajanlani tudom, meg azoknak is akik xp-t hasznalnak!
  • Sanyix
    #14
    fail. Nemtom feltűnt e, de manapság a mac egy core2-es pc dupla áron eladva :D már nem ppc mint régen.
  • roliika
    #13
    Énis win7-et használok... notin cd proci 1.6-os, 1,5 giga ram gma 950-es videó...nade
    Van egy pici eee PC amit épp a vaterán árulok, XP-s..és bizony gyorsabb a kis piszok mint a gépemen a win7.

    Sőt..2 napja vettem egy 8! éves Imac-et...G3-as, azt se tudtam eszik-e vagy isszák, azvolt az első hogy darabokra szedtem és neten utánanéztem miez mégis.

    Hát azthiszem megértem az Apple tábort. Piszokjó gépek. Ez a gép 8 éves, 192 mega ram, és 350-es proci van benne (jó.. PPC proci de akkoris) és 40 giga vinyó.

    Hátegypicit leeset az állam. Merthogy 50s alatt áll fel a teljes rendszer...16s a kikapcsolás. Nincs a cuccnak hangja..de úgy nincs, hogy a vinyót picit hallani mikor betölt..és ennyi.
    Nincs swapolás...semennyi...alul az az animált menüsor (dock a neve) meg kész..qwa gyors! Rákattintok vaalmire és 2s-on belül megy a program minden fungciójával, szép animált izékkel...emg ami furcsa volt,
    hogy nincsenek ok, meg yes/no gombok...egyszerűenm ha van egy beállító csúszka, és elhúzod akkor az be van állítva..nem kell kattingatni okézgatni.

    A belső cuccok felépítése meg teljesen logikus.... vinyó emblémára rákatt és van 5 mappa... Programok, fejlesztő ezközök, rendszer, zene, dokumentumok.

    Teljesen egyértelmű, gyors, akadás mentes swap mentes, király rendszer...egy 8 éves gépen!

    Microsoftéknek igensokat kell még ehez fejlődniük sajnos...ott cseszték el talán, hogy minden gagyi gyártónak engedik, hogy készítsenek alaplapot, procit..akármit...nagyon nemkéne, mert így a szoftver és a hardver baromira nincs összhangban.

    Többmint fél éve használom a win7-et..jó, mert nem fagy, meg gyors az ablakkezelés, ha van olyan videókari a gépbe, de a következő rendszerem MAC lesz.
  • FoodLFG
    #12
    ...eredeti Win7-hez, szóval ezért nem tudom, hogy pontosan hogy volt megoldva a dolog.
  • FoodLFG
    #11
    http://budapestgameshow.hu/2009/10/ingyen-windows-7/
    Valami olyasmi, még a rendezvény végén is sor állt a tisztaszoftveresek előtt, az elején pedig végképp.
    Mondjuk én nem álltam sorba, mert másképpen is hozzá tudok jutni eredeti Win7-hez.