56
  • culas25hc
    #56
    Csak ne legyen benne halott kislány szelleme, meg hasonlóak. Remélem ilyen old scool sci-fi lesz mint a 2. rész volt. AZ a rész mindent visz.
  • carpinus
    #55
    Ha SZV adná a címet:
    Halál - Az új Harry Potter
  • NEXUS6
    #54
    A Halál visszatér
    A Halál közbelép
    A Nagyhalál
    Tomboló Halál
    A Halál útja
    A játék Halála
  • strar
    #53
    A Halál ébredése
    Halál, tripla vagy semmi
    3 férfi és a Halál
  • NEXUS6
    #52
    Ez a pillanat szerintem a 4. résszel már elérkezett. Szal Ridliszkottnak a Halálból kell visszahoznia a frencsájzt!

  • Prof William
    #51
    Aztán pár rossz rendezővel később a címe lehetne...

    Nézi a halál! :)
  • NEXUS6
    #50
    A halál visszavág

    további előzmények:
    Új remény: a halál
    Halál a sitten
    Klónozott halál
    Baljós halál

    És ezzel a SW, az Alien és a predátor univerzum is összekapcsolódna.
    Rossz nyelvek szerint határozott lépések tapasztalhatók, hogy az Adams family univerzum is bekapcsolódjon, hiszen ott is vannak előzmények, közös szereplők ugye.
  • NEXUS6
    #49
    Galaxis útikalauz haláli stopposoknak
  • NEXUS6
    #48
    Na ezzel a hsz-szel az utolsó szóig egyetértek!

    Csak azt tenném még hozzá, hogy a A3 eredeti verziójában volt olyan rész amikor elkapják a dögöt, az atomhulladék-tárolóban. Törjön le a keze annak aki ezt az egész szálat kivette a filmből.

    link
  • LuciferTheReal
    #47
    Vagy, ahogy korábbi fórumban írta egy hozzászóló:

    "EZ MEG MI A HALÁL?"
  • NEXUS6
    #46
    By Pain:
    A hálál vájon mííí?!
  • ddt500
    #45
    Van rendezői változat de azt csak egyszer láttam úgy, hogy nem is emlékszem erre. Azt tudom, hogy abban megtalálja Ripley az idegen búvóhelyét a még életben lévő Dallas kapitánnyal.
  • nkmedve
    #44
    Valami rendezői változatot néztem, nem tudom, hogy a rendesben benne van-e a jelenet.
  • nkmedve
    #43
    31. perc környékén van, amikor a legénység nagy része éppen az idegen hajóban kutakodik. Ripley és Ash beszélgetnek a hajó rádióján keresztül.
    Ripley mondja, hogy Anya megfejtette az üzenet nagy részét, és egyáltalán nem SOS-nek tűnik, hanem inkább egy figyelmeztetésnek. A kutatócsoport után akar menni, de Ash lebeszéli.
  • Zombee
    #42
    Én nem emlékszem erre így, a moziváltozatban, vagy ennek is van rendezői változata, mint a 2. résznek?
    Az a jó a filmhez írott könyvekben, hogy azokat a forgatókönyv alapján írták meg.
  • nkmedve
    #41
    Ja igen, a filmben is elhangzott, hogy az adás egy figyelmeztetés volt, nem segélykérés, es erről "Anya" is tudott (tehát feltételezhetően Ash is).
  • ZeemanX
    #40
    Halál (gyökjel alatt 0): Halál a halál előtt
    Alien 5: A Halál útja (Ez komolyan olyan debilen bagatel, hogy még esély is van rá... :-) )

    Amúgy érdekes, de nagy húzás lenne ez az ember nélküli, csak élijenes "néma"-film. Kár, hogy semmi esély rá.
  • ddt500
    #39
    Akkor idézek az előttem fekvő Nyolcadik utas a Halál könyvből. Ott kapcsolódunk be amikor Ash-t kihalgatják.
    "-Az én feladatom az volt, hogy eltérítsem a hajót, vagy úgy intézzem, hogy a legénység irányítsa át más pályára, ahonnan fogható az adás. Anyát pedig be kellett programoznom arra, hogy keltsen fel benneteket, és hogy beadja nektek a vészhívásról szóló mesét. A Társaság szakértői már tudták, hogy az adás figyelmeztetés, nem vészhívás.
    Parker keze ökölbe szorult.
    -Az adás forrásánál - folytatta Ash - fel kellett kutatni egy létformát, amely a Társaság által az adásból kihámozott információ szerint majdnem biztosan rosszindulatú; ezt a hajóra kellett vinni megfigyelésre annak megállapításához, hogy a Társaság részére kereskedelmi szempontokból potenciálisan felhasználható-e. Mindezt természetesen bizalmasan kellett kezelni."
    Itt egy kifejtés jön, högy miért őket küldték és miért nem egy rendes kutató csapatot. Egyszerű jogi oka volt.
    "Az adás teljes részletességgel számolt be a borzalmas eseményekről. A roncshajó, amit találtunk nyilván felderítési céllal szállt le a bolygón." Találtak pár tojglit megfertőződtek, figyelmeztetést küldtek, meghaltak blablablabla. stb stb stb.
  • Blasta
    #38
    A halál neve: Halál
  • zboszor
    #37
    Erre a változatra, hogy csak az Alienekről szól, el tudnék képzelni egy David Attenborough-s vagy Steve Irwin-es "természetfilmet". Elképzeltem, ahogy ketten rácsodálkoznak brit illetve ausztrál akcentussal, amikor az új élet kibújik a tojásból...
  • Zombee
    #36
    Én nem olvastam soha egyetlen nem hivatalos könyvet sem, nem érdekelnek az alternatív sztorik, rajongói fantáziálások, nekem a történet úgy jó és kerek, ahogy az első 3 filmben látom.
    Az Alien-ben nem egyértelmű, hogy vajon a Társaság tudott-e arról, mi van az LV426-on, de a komputer és Ash viselkedése arra enged következtetni, hogy ha nem is tudták pontosan, de sejtésük lehetett. A komputer elég világosan közli, hogy a lénnyel szemben semmi esélye a legénységnek.
    Később a telepesek nem emlékszem, hogy Ripley koordinátáit követték volna, a film könyvváltozatát nagyon régen olvastam. Amúgy ez a rész benne van a bővített változatban, bár dramaturgiailag én nem tartom fontosnak, enélkül is tudjuk, hogy megtalálták a roncsot, az mellékes hogy ez épp Newt családja volt.
    Az előzményfilmek legnagyobb hibája, hogy utólag világossá tesznek, elmondanak mindent, így ha valaki azokat kezdi el nézni, oda lesz később a klasszikus részek egynémely hatása.
    Mint a Csillagok háborúja esetében is, szerencse, hogy az eredeti trilógiát én már a 90-es évek elején megnéztem, mert így később nem ütött volna akkorát, hogy "Luke, én vagyok az apád".
    Félek, az Alien előzményfilm is túl sok kérdést fog felfedni, és ez nem feltétlenül jó. A hajóroncsban heverő lényről miért akarunk mi többet megtudni? Lehet, hogy 1979-ben az alkotóknak sem volt céljuk vele, az is csak egy szerencsétlen, aki rosszkor volt rossz helyen.
    Legyen inkább egy ütős, véres, félelmetes horror/sci-fi folytatás, akár úgy is, hogy az Alien4-et figyelmen kívül hagyják, és akár Ripley nélkül is leforgatják. Sokakkal ellentétben nekem nagyon tetszik az Alien3, nyomasztó, depresszív és ijesztő film, a befejezés pedig jobb nem is lehetne. Ha Ripley-nek és társainak meg kellett halnia, hogy az első kettő után ez is tökéletes film legyen, akkor az bocsánatos bűn.
  • emile zola
    #35
    ja igen, a szerint a verzió szerint h a predatorok ellen akarták AVP-s könyvből olvastam, nemAlienesből:)
  • emile zola
    #34
    nem olvastam még:) el az öszes létező Alien vagy AVP könyvet de azokban nekem is úgy rémlik h a társaság már tudott az idegenek létezéséről, és a ragadozók ( Predator) ellen akarták bevetni..vagy ilyesmi rémlik, lehet h rosszul emlékszem régen volt...

    arra viszont tuti emlékszem h az Acéltojás című Alien könyv épp arról szólt h jóval ripley előtt, amikor az emberiség még éppen csak felfedezik a fénynél gyorsabb utazás technikáját találnak (talán) a Jupiter mellett egy idegen űrhajót...a többit nem részletezem:))
  • Darth Sith
    #33
    Az AVP filmek anno teljesen külön indultak el, annyi közös volt bennük összesen, hogy a predatorok vadásztak az alien-ekre, edzés/szórakozás/beavatás stb célból, ahogyan sok másik fajra is. az emberenek semmi közük hozzájuk elvileg.
  • mihály
    #32
    lehetséges, hogy tudott róla a szervezet, sőt nagyonis, így jöhetnek képbe az Avp filmek, főként a 2. résznek a végétől kezdve!!
  • Darth Sith
    #31
    "Az elmondottakból az szűrhető le, hogy Jon Spaihts sztorija nem annyira az idegenekre fog koncentrálni, hanem inkább az emberek oldaláról közelíti meg az eseményeket"
    hogyan közelítenék meg az emberek oldaláról, amikor először az 1. részben jár az LV-426-on először ember? KB egy némafilm lenne, ha az idegenek pl a spacejockey-k oldaláról közelítenék meg. Viszont emberek oldaláról, elképzelni sem tudom, hogyan akarnak előzmény filmet készíteni amiben szerepelnek alien-ek.
  • Jimmyke
    #30
    #1!
  • Alfa Of NS
    #29
    Megnéztem az IMDB-n. "Alien - a nyolcadik utas" címen futott egy csomó országban.
  • aki kérdez
    #28
    A Halál hal álla hall, áll.

    Ez méltóan gagyi cím lenne ;)
  • Jrex
    #27
    Remélem azért lesz benne űrutas,ha csak 1 kicsit is,mert úgy csontváz alapján nemtom elképzelni
  • nkmedve
    #26
    Végig nézve az első részt, azt kell mondjam, hogy találunk jeleket arra, hogy a Társaság már a jel fogásakor tudhatta mivel állnak szemben, csak ezt eltitkolták a Nostromo legénysége elől.

    A következő rész kicsit spoileres lehet.
    Ash, a legénység android tagja, parancsot kapott, hogy a lényt bármi áron sértetlenül haza kell juttatni. Nem tudjuk, hogy az üzenetet azelőtt kapta, hogy leszálltak a bolygóra, vagy pedig azután. Figyelembe véve viszont, hogy milyen furcsán viselkedett a film elejétől kezdve (nem követte az előirásokat, ami egy androidtól több, mint furcsa), és hogy mennyire csodálta a lény (rengeteget tudott róla anélkül, hogy egyáltalán tanulmányozhatta volna a kifejlett példányt) szerintem árulkodó.
    Scott és csapata eléggé nyitva hagyta a témát ebben a részben. Igy nyugodtan tudnak csinálni egy 0. részt emberekkel.
  • nessboth
    #25
    Ez meg mi a Halál?!
  • Derapo
    #24
    Az "Eredendő Bűn" című Alien-Ripley könyvben van utalás az előzményekre...az elefántfejű..ha jól emlékszem malachák idegenek és az emberek közötti egyezségről
    is olvashatunk.
  • Triantafillo
    #23
    Nem tudom ki emlékszik rá, de a 2. részben direkt küldték ki a telepeseket, hogy nézzék meg az űrhajót, és ehhez Ripley által adott koordinátákat használtak. A filmben ez egy párbeszédben hangzik el, de a könyvben részletesen le van írva, ráadásul pont annak a kislánynak a családja bukkan rá, akit később megtalálnak. Tudom, hogy filmen nem lehet mindent megcsinálni, ami könyvben le van írva, de ezt kár volt a készítőknek kihagyni.
    Akárhogy is, csak Ripley "jelentése" után küldték oda a telepeseket, és ezek után akart a Társaság ilyen lényt "szerezni", . A Társaság pedig már létezett az első részben is, hisz pont neki dolgoztak, és ha lett volna valami kapcsolat a lényekkel, kizárt, hogy ne tudott volna róla ez a szervezet.
  • nkmedve
    #22
    Meg kell nézzem újra, már rég láttam a filmet, de nekem nagyon gyanús volt Ash meghibásodása és volt ott egy érdekes beszélgetés a hajó számitógépével is. Nem emlékszem pontosan ezekre, úgyhogy asszem most azonnal nekifogok végignézni.:) Azt tudom, hogy a Nostromo legénysége csak egy egyszerű jelet indult kivizsgálni mit sem tudva az idegenekről, de ez nem bizonyitja azt, hogy mások azelőtt nem találkoztak már az idegenekkel.

    Miután megnéztem még kommentálok, hátha valami újat is észreveszek.
  • Kelta
    #21
    Tévedsz.
    A story ban a Nostromo egy egyszerű mélyűri vontató épp hazafelé a földre.
    Minden földi ürhajóban, felkészülve az esetleges találkozókra, volt egy kereső rutin, amely figyelte az ürben, az esetleges értelmes élet jeleit. Mikor észlelték az LV-426-on heverésző idegen ürhajó jelét (vészjelét) akkor indultak el arra, és kutatgattak :)
  • Silenzio
    #20
    Két dolog: az Alien előtt elvileg nem találkoztak emberek az idegenekkel. Ha így lett volna (és túlélte volna valaki), tuti hogy kiszipolyozzák a bolygót,vagy legalább nyomot hagynak. Ergo az egyszer tuti, hogy a film végén mindenki meg fog halni.

    A másik meg, hogy nem a magyarok találták ki "a nyolcadik utas" címet, hanem -elvileg- a franciák, igaz, a Halált mint az idegenekre utaló nevet lehet, hogy mi találtuk ki. Minden esetre fél Európában A nyolcadik utas címmel forgalmazták a filmet.
  • nkmedve
    #19
    bennem=benne
    Bennem azért remélem nincs élien
  • nkmedve
    #18
    Ha csak élienek lennének bennem, akkor nem sok párbeszédet tudnának belegyömöszölni, ami azért valamennyire fontos egy filmben.
    Ha jól emlékszem, az első részből az derült ki, hogy a földönkivüliek nem voltak teljesen ismeretlenek az emberiség számára, a Nostromo-t nem egy akármilyen jel felkutatására küldték, hanem kiemelt fontosságú volt a misszió. Valószinűleg volt már dolguk a bestiákkal:)
  • zxr
    #17
    csak ne cgi alienek legyenek benne inkább beöltözött emberek azt vhogy jobban komálom meg élethűbb is meg remélem nem vmi gagyi címe lesz bár ebben az élen járunk sztem pl. TF2