985



Története, kialakulása, legnagyobb alakjai/bandái, és a jelenkor!
  • Ulvar
    #121
    Na jó legyen magyar



    SÜTI
  • Ulvar
    #122
    Thrash A-tól Zig...sok hiányossággal


  • Ulvar
    #123
  • Ulvar
    #124


    Hmmm nem sejtettem hogy ennyi klipje van a Moby Dicknek..
  • Zephyr Retiring
    #125
    ha így folytatod dave, lassan át is nevezheted a totyikot
    kedvenc thrash klippjeimre
    amúgy üdv. újra itthon. merre tekeregtél

    ..és ami még fontosabb, hogy vásároltál-é valami jó kis
    thrash újdonságot mostanság
  • Ulvar
    #126
    höhö hétvégi buli pesten, amúgy meg nem kedvenc hanem A legjobb klippek :D. Thrash cuccot nem :D. Viszont megint hosszabb a hajam xD.
  • Zephyr Retiring
    #127
    élvezd ki..még pár év, és a fogaiddal együtt kihullik majd

    kopasz és fogatlan öreg rocker leszel

    én meg csak egyre fiatalabb..és fiatalabb..

    thrash forever
  • KranaZoli #128


  • Ulvar
    #129
    2009.12.12. NAGYKANIZSA Kodály Zoltán Műv.Ház

    Aki tud menjen el. MOBY DICK KONCERT!
  • spiczi91
    #130


  • Ulvar
    #131
  • Ulvar
    #132
    Nem mai felvétel...

  • Ulvar
    #133
    Mondtam hogy hallgattam régebben Xentrixet...de ez a szám kiemelkedik...bocsánat nem szám, hanem cover...de áhh hatalmas GHOSTBUSTEEEERS!!

  • Ulvar
    #134


  • Ulvar
    #135
    Kedvenc basszerosom. Cliff Burton...egyszerűen zseniális amit csinált életében. Azóta se találtam olyan különlegesen jó basszert, mint ő. Több mint 23 éve halt meg, még tervbe se voltam akkor...de ez a tudás...áhh. Hallgassátok ennyi.

  • KranaZoli #136
    A Tankard és a MobyDick hangzásvilágában nem is kis párhuzam van.
    Ofkórz, az utóbbi sokkal jobb.
  • Ulvar
    #137
  • Ulvar
    #138
    Hmm nem tom ezt így nem füleltem még :D.
  • Ulvar
    #139


    Hööhh nem is rossz..
  • KranaZoli #140
    Pedig naggyon hasonló a gitár torzítás(effekt) hangja és a riff-ek is.
  • stp4trick
    #141
    csak egy baj van vele, úgy játszik, mintha rendes gitáron játszana, és ez nem a basszer jellegzetessége, lehet kisebbségi komplexus volt és szólógityós akart lenni, csak már nem jutott neki hely, ezért lett basszer?
  • Ulvar
    #142
    Áhh dehogy...azért játszik így mert Thrash jegyében nyomta. Amiben a sebesség elengedhetetlen dolog. Mutattam korábban a Swashbuckle Cruise ship terror c. számában, marhára lehet látni a klippen hogy nyomja a basszeron, de még koncerten is. Ez a stílus jellegzetessége. Amúgy Cliffet egy másik bandából a Trauma-ból csórta át Hetfield mert McGovneyval összebalhéztak, mindig is basszer volt legjobb tudomásom szerint Cliff.
  • Ulvar
    #143
    hmm találtam egy egész jó magyar thrash bandát. A videon szar a minőség, de amit kivettem belőle az egész jó...sőőt...hallgassatok bele.

  • Zephyr Retiring
    #144
    csákó thrasherek
    egy haweromnak kellett mexereznem a depresszió tavalyi albumát..
    tudom, hogy nem thrash, de ha módotokban áll egyszer meghallgatni a 7. track-et (a nem hatalom címűt) lehet, hogy ti is elcsodálkoztok, mert az biza akár thrashnak is elmehet..és a 8-as track-el is hasonló a helyzet..zeneileg értem, mert az ének néhol kissé puhányka
    állítólag a sepultura, a korn és a metallica is hatással voltak rájuk..
  • KranaZoli #145
    Én nagyon sokféle kemény(rock) zenét meghallgatok és hallgatok. Ezek között szerepel a Depresszió is. Most a legújabb Tankcsapda albumot hallgattam. Jó a depresszió, csak Én már 1 picit beleuntam. Olyan monoton és egyforma, akár a Csapda. Sorry! Ezért kedvelem jobban a Metallica-t, akikre lehet kiabálni kígyót-békát de legalább változott a zenei stílusuk. Nem mintha ez muszáj lenne, vagy kellene, ésatöbbi de azért nem árt.
  • Ulvar
    #146
    Mint minden más 90es években alakult metál bandára :). Amúgy a Depit nem bírom..divat zene lett...úgy mint a TCS. Ráadásul többség szar. Magyarországon legjobban mindig is a Mobyt szerettem.
  • bosco05 #147
    jah, olyannyira, hogy egy csomó gitártémát meg dobtémát nyúltak tőlük :D
  • Ulvar
    #148
    THRASH TILL DEATH!


  • Ulvar
    #149
  • Ulvar
    #150
    Na mi van magukra találtak? Mintha valami Thrash félét hallanék!

  • Zephyr Retiring
    #151
    hát elég durva dolog a depressziót a metallicához viszonyítani..
    ..ami azt illeti a metallica mindíg is mérföldkő volt több száz (vagy ezer) banda szemében. nekem annyira nem nagy kedvenc, de mindenképpen becsülendő amit és ahogy művelgetnek, zenélgetnek
    ..de persze amint áteveznek thrash-be, én leszek az 1. számú metallica fan
    jah, ugyanez vonatkozik a depresszióra is
  • Ulvar
    #152
    Mi újság öreg, rég láttalak :). Family még mindig csiri csáré zenére bukik? :)
  • Zephyr Retiring
    #153
    ne is mondd..régi sztori, de azért elmesélem:
    valahol az egyetem és az általános sutyi közt jártam, amikor megjelent a moby dick: ugass kutya! albuma..ezen időtájt futottam a thrash-er barátnőmmel (ha érdekel, egyszer elmesélhetem hogyan is és miért is jöttünk össze) szóval, rádumált hogy vegyem meg neki, mert "tutkó kis banda és franyón nyomják.." bele voltam zúgva, mit tehettem: megvettem..
    (egy heti st.moritz-omról mondtam le miatta) onnantól fogva egy hétig ezt kellett hallgatnom, s ezen kényszerűségből fakadva úgy mexoktam, hogy a végén már kívülről fújtam a szövegét az összes dalnak..
    egy nap bevittem a sutyerákba, oszt volt egy kedves antipatikus kolléga, aki volt oly kedves kölcsönkérni tőlem, miután meglátta a walkmanomban (most lebuktam wazze, hogy milyen zenéket hallgattam akkoriban) egy szó, mint száz: (és most jön a poén) úgy adta vissza, hogy szétbontotta a kazit, kivette az eredeti szalagot (ami úgy 45 perc körüli volt sac/kb..) és betett helyette valami hulladék agyonhallgatott 90 perces szalagot, amire felvette az albumot, valami gagyi piaci kétkazettás magnóval
    már amikor visszaadta, akkor tudtam hogy átbaxxta a fejem (a kis köcsög) de akkor nem tettem semmit.. a bosszú mindíg akkor édes, ha már nem is várják azon szemeszter végén büszkén mutogatta körbe a fotót a csajáról, meg a kislányáról..gondolom, hogy mondanom sem kell, valójában ki a gyerek apja..segítek: nem ő
    ez ugrott be a mobyról..
    a depresszió ha divatzene, ha nem, akkor is jó (némelyik száma)..hogy mást hirtelen ne is említsek itt van pl. a nirvava. náluk kevés naobb divatbanda volt, de (mégha te nem is csíped) qrva jól nyomták akkoriban..persze közel sem olyan jól mint a sepultura, de azért..
  • Zephyr Retiring
    #154
    beyoncé, shakira hogy más fost hirtelen ne is említsek
    ritkán vaok itthon, sok az üzleti út..
  • Ulvar
    #155
    Háhááá....:D. Fúúúú azt a rohadt...:D. Igen...a fagyi mindig visszanyal effektus... :D.
  • Ulvar
    #156
    Szar olvasni, remélem a kocsiban azért dübörög a metál! :)
  • Zephyr Retiring
    #157
    inkább a "ha velem gecózól, viseld a következményeket" effektus..
  • Zephyr Retiring
    #158
    "a metált bírod?"
    nem naon hallgatok metált. néha egy kis slayer, vagy megadeth, esetleg egy kis kreator, vagy sodom..de semmi komoly
    mikor meg olyanom van, stílust váltok..
    oszt jöhet egy kis sepultura is
  • paradeso
    #159
    Ehun a bandám, a Beyond. Itt az első jóminőségű klipünk:
    <object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/-5OgoBeAzUk&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/-5OgoBeAzUk&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>

    Ha nem sikerülne az embed kód, akkor itt a link:
    http://www.youtube.com/watch?v=-5OgoBeAzUk

    P.
  • paradeso
    #160
    Hát nem nagyon sikerült:)