50
  • Sir Ny
    #50
    hát ha te nem akarsz warez játékkall játszani, de kicsippelt boxot bettél, akkor magadra vess.
  • torcipepe
    #49
    mert attól, hogy ki van csippelve még nem kötelező nekem warez játékkal játszanom rajta.
    meg aztán nem fogja az eladó a vevő orrára kötni, hogy az M$ letiltotta a gépet.

    kb ez olyan, mintha azért, mert másolt windowsod van feketelistára kerülne az összes alkatrész, ami a gépedben van. és akármilyen alkatrészt (pl videókártya) eladsz másnak, az pedig hiába tesz eredeti win-t rá, onnantól megkapja a hibaüzenetet, hogy illegális hardver és sem az update, se az msn nem futna tovább, ezenkívül semmilyen játékkal nem tudna hálózatban vagy online játszani.
    és emiatt még jogorvoslattal sem élhet, mert a hw működik.
  • Sir Ny
    #48
    érdekes, én nem hallottam róla.
  • morden
    #47
    Ej hibáztam, nem bizonyítottam empírikusan a kijelentésem és nem végeztem hozzá legalább 3 kontinense reprezentatív mintán kutatást az xbox hibával kapcsolatban , ezt a díszes sg fórum közönsége azonnal észrevette és mint mester a tanítványát figyelmeztettett is :D (néha az az érzésem, hogy páran szinte várják a flame lehetőséget :D,de ez tök jó érdekes emberi magatartás)
  • narumon
    #46
    Igen, azt is hallottam hogy 2000-ben világvége.


    Csak elmaradt :P
  • Sir Ny
    #45
    teis? akkor biztos igaz, ha ennyien úgy hallják...
  • narumon
    #44
    Úgy hallottam....
  • morden
    #43
    Úgy halottam, hogy beavatkozás nélkül is elég jó arányban mennek tönkre az xbox-ok maguktól, nem is kell külső ráhatás.
  • Sir Ny
    #42
    ha kis pityu gépe beszarik, mert a warez miatt lerontotta az MS a gépét, akkor Kis Pityu jól elsunnyogja, mert ha kiderül, akkor bizony a játékkiadók leperlik kis pityunak a gatyáját is, mert minden egyes letöltött játékkal dollárszázmilliárdokkal károsítja a kiadót.
  • opeca
    #41
    Amúgy annyit még leírnék, csodálom, hogy eddig senki sem tette, hogy ha a gépet netán távolról elrontják, azért elég komoly pert lehet a nyakukba akasztani, ugyanis az törvénysértés. Szándékos rongálás. Úgyhogy ezt beveszik a nagyon naívak, de egy normális, ép ésszel megáldott ember egy pillanatig sem gondolja azt, hogy ez üres fenyegetésnél több lenne.

    Ha erre a Microsoftos egyértelműen utalna, mrá az utalás is elég lenne ahhoz, hogy botrány legyen. Ugyanis ha kis pityu gépe beszarik (bármi okból), akkor isten nem mossa le a Microsoftról, hogy ők tették tönkre, ez meg olyan per-hadjáratot vonna maga után amibe tönkremenne a cég.
  • opeca
    #40
    Pontosabb az a megfogalmazás, hogy a kiadóktól is lopnék. Ami, mint írtam, ha nem konzol-exkluzív játékot adnak ki, valóban nem helyes, ám sajnos elkerülhetetlen, járulékos áldozat lenne azon cél érdekében, hogy egy kicsit visszalopkodjon az ember a Microsofttól:)

    "Remélem, téged is bannolnak majd, netán online kifüstölik a géped..."

    Reméljed, nem nagyon fog megtörténni ugyanis nincs is XBox-om.
  • opeca
    #39
    Az én állításom szerint? Ugyan, én sehol nem állítottam azt, hogy mindegyik cég lop. Itt kizárólagosan a Microsoftról folyt a téma.
  • Balintos
    #38
    "általában annak nem kell félnie, akinek bolti számlája van, mert mi az illegális verziókra vadászunk".
    általában.
  • pixx
    #37
    Remélem, téged is bannolnak majd, netán online kifüstölik a géped...
  • Sir Ny
    #36
    nem, te nem a microsofttól lopsz. te a kiadóktól lopsz, és a microsoftnak fozeted ki a játék árát (live).
  • bakagaijin
    #35
    Valamikor réges-réges-régen :) YouTube Aztán bevezették az AMD-nél is, az ASUS OCP v. mi a ráknak hívta ezt. Szóval akkoriban elég volt, ha valami prog lekapcsolta a hűtést és leégett a proci, bár nem tudok olyanról ami szándékosan ezt csinálta volna.
  • narumon
    #34
    Akkor ez azt jelenti hogy minden cégtől lehet lopni? Mindegyik cég lopott eleget az emberektől a te állításod szerint.
  • opeca
    #33
    Hát ha konzol-exkluzív játékot csinálnak akkor nem is. Akkor azok szarrágó pénzéhes köcsögök és ellenük a szarrágó pénzéhes köcsögök valóak:)
  • opeca
    #32
    A Microsoft már lopott eleget cégektől emberektől, hadd lopjunk vissza egy kicsit, oké???
    Csak, hogy fennt artsuk az egyensúlyt...
  • Fórumharcos
    #31
    A PSN ÉRT NEM KELL F?ZETNI!!!!!!!!!!!!
  • Fórumharcos
    #30
    Playstaton'nél nincs ilyen probléma!
    Ott tuti mindenki az eredetit veszi,aki ma flash'eli a gépét (only XFOS) az egy sza*rágó nem tisztelik azoknak a munk?j?t akik a gamét össze hozták!!!
  • narumon
    #29
    Azért megnézném, hogy valaki hálózatról átálittja az alaplapot és elfüstöl a procim....
  • Kindred Blades
    #28
    Olvasd el még egyszer, amire válaszoltál, s ím, fény derül a rejtélyre vala lőn lám és lesz.
  • GulaSoft
    #27
    Na ennyit a warezról meg a live-ról. PS3-on legálább fizetsz azért az online szolgáltatásért amiből kibannolhatnak ha úgy tartja úri kedvük :-)
  • [HUN]FaTaL
    #26
    Te miről beszélsz? Minden PC-s alaplapon lehet állítani feszültséget. Csak ma már nem gyártanak olyan CPU-t, amit tuninggal haza tudsz vágni azonnal. Csak hosszútávú magas (de még stabil) feszültségtől mennek tönkre. Pl. 45nanos CPUt 1,4V-on hajtani, szerintem épeszű ember nem csinál ilyet.
  • kvp
    #25
    "Sokan attól félnek ugyanis, hogy az Xbox 360-as konzolt is tönkreteszi a Microsoft egy ilyen retorzió alkalmával. Nesze nektek Microsoft hardware ...
    Még jó, hogy autót nem gyárt a Microsoft , mert ha szabálytalankodnánk szoftveresen letiltaná azt is, aztán már csak a zúzda segítene az illegáliskodó tulajon..."

    Ilyet tobbnyire csak az apple csinal, de ennek az az oka, hogy ok az egyetlen pc gyarto aki rak ilyen aramokroket minden hardverebe. Ezert van az, hogy a vista tejles drm rendszere csak apple gepeken kepes mukodni, a tobbi gyarto valamiert lesporolja az ehhez szukseges aramkoroket. Az xbox360-ban van par bitnyi mikrofuse-os eprom, tehat a chip kepes kiegetni magat. Erre egy kulon seged aramkor szolgal, amit ki is lehet iktatni (a betap vezeteke a proci alatt van az alaplapon), csak akkor a frissiteseket sem tudja tobbet felrakni a gep. De ennek ellenere tobbnyire csak letiltjak a gepet a netrol, csak akkor szoktak meghalni ha valaki chipelt gepre tolt le rendszerfrissitest, anelkul, hogy visszaalitana elotte a gepet gyari allapotba.

    "De elég ha kap egy kis túlfeszt a proci, azt pedig lehet állítani pc-n, és boxon is szerintem..."

    Olyan 'tuning' alaplapot, amin ilyet be lehet allitani epeszu ember nem vesz. A normalis pc-s alaplapokban van biztonsagi aramkor a tulhuzas ellen.
  • pixx
    #24
    De elég ha kap egy kis túlfeszt a proci, azt pedig lehet állítani pc-n, és boxon is szerintem...
  • pixx
    #23
    Nem? Én úgy tudom a pc lehet állítani szoftveresen, biosban, és különböző progikkal...
  • Loverman
    #22
    szoftveresen nem tudod lejjebb venni a hűtést egy gépben csak természetesen akkor ha az szoftveresen van üzemeltetve... namost xbox nem ilyen. ahogy pl az alap pc sem
  • narumon
    #21
    Urban Legend.
  • narumon
    #20
    Jajj, nem kell a hangulatkeltés...
  • pixx
    #19
    Azért a sohasem éltek vele elég hamisan cseng, januárban jött egy frissités live-on, ami elég sok chippelt konzolt ellőtt, ugyanis lejjebb vitték a hűtést...persze pofázni nem mert senki, mert mindenkinek chippelt konzollal nyomta. Asszem 2000 gép szállt el.

    Amúgy ha rájönnek live-on, hogy megpiszkált géped van, nem csak letiltást kapsz...de ez így korrekt...Nem veszek Mercédeszt ha nem tudok bele tankolni, mert nincs miből.
  • Sir Ny
    #18
    ez miért baj a használt xbox vásárlóknak? miért venne kicsippelt gépet az, aki nem warezol? miért baj az, ha megszívja az, aki warezol?
  • wednes
    #17
    "...valaki nem eredeti szoftverrel játszik, akkor az illető felkerül egy listára, majd előbb vagy utóbb - gyakran egy külön "razzia" keretében - letiltják a Live-ról. A már régebben boltba került játékok esetében a redmondi cég általában kevésbé szigorú, amikor azonban egy friss, még nem kapható címről van szó, akkor azonnal kemény lépéseket foganatosít."

    Lehet erre gondolt, kérdés az, hogy minden kalóz letiltásra kerül -e záros határidőn belül. Lehet így van, de a cikkben leírt fogalmak: "előbb vagy utóbb", "kevésbé szigorú" fellépés mások ellen... azt sugallják, mégse olyan határozott a fellépés a kalózok ellen.
  • aaaaa
    #16
    Sokan attól félnek ugyanis, hogy az Xbox 360-as konzolt is tönkreteszi a Microsoft egy ilyen retorzió alkalmával. Nesze nektek Microsoft hardware ...
    Még jó, hogy autót nem gyárt a Microsoft , mert ha szabálytalankodnánk szoftveresen letiltaná azt is, aztán már csak a zúzda segítene az illegáliskodó tulajon...
  • Zsoltika 007
    #15
    Fanboy alert!!!
  • Renátó1985
    #14
    okos vagy
  • narumon
    #13
    Muháhháhhá :D
  • 5c0rp330n
    #12
    nem ezert. sokkal inkabb azert mert alapbol egy fos.
  • wolruf
    #11
    Engem is zavar, hogy effektív elérhetetlen. Persze trükközéssel nem, de basszus, hadd ne kelljen már trükköznöm, ha fizetek is érte :) Ha már a játékokat legálisan veszem, hadd játszhassak vele. Vagy legyen live nélküli verzió is olcsóbban. Ez kirekesztés :)