60
Minden az egyetemről
  • EGuppi
    #60
    csaó!

    Járműmérnök jelenlegi/volt MSc-s tudna infót adni a belsőégésű motorok és a járműrendszer szakirányokról? Csak mert nem tudom melyiket választanám, ha felvesznek. Vagy bármilyen tipp is jól jön.
    Kösz!
  • mathe
    #59
    Sziasztok!
    Valakinek van valami infója a villamosmérnök MSC képzésről? Lehet, hogy levelezőre fogok jelentkezni, aki ilyenre jár, tudna írni valamit arról, hogy mennyire tudnak így egy műszaki képzést átadni?
  • Csabesz6
    #58
    Apa, ma van nyílt nap:D
  • JVA
    #57
    Sziasztok!
    Szeretnék érdeklődni hogy a Győri Egyetemen mennyire elvégezhető a közlekedésmérnöki és a gépész BSC képzés,haverok mondták hogy a BME az nagyon kibírhatatlan, ezért érdeklődnék hogy Győrben mennyire járhatók a dolgok.
    A segítséget előlre is köszönöm.
  • Csabesz6
    #56
    Voltam tegnap éjjel Győrben, először azt hittem eltévedtem, amikor megláttam az ex sulit.Meg másodszor is:D
  • Thaison
    #55
    Építőmérnők egy jó szak, de nem könnyű én csak ennyit mondok. Többet nem is nagyon tudok mivel én nem ezen a szakon vagyok, csak a volt osztálytársamtól hallom folyton hogy mennyit szív vele. Mondjuk el is fog tudni vele helyezkedni...! Más téma: Én marketing-et tanulok, most akarok majd jelentkezni két csoporttársammal az Országos Média Diákversenyre. 10. alkalommal rendezik meg, tavaly is akartunk rá jelentkezni de akkor lecsúsztunk, most nem fogunk:) A Wrigley és az OMD várja a friss ötleteket és gyakornoki "állást" lehet nyerni. Nem lenne rossz egy ekkora céghez bekerülni...:)
  • pimpfranky
    #54
    Hy!
    Bár mostanában nem nagyon volt hozzászólás, remélem lesz aki válaszol majd a kérdésemre. Én most megyek építőmérnök szakra, akinek vannak tapasztalatai, azok legyenek szívesek írják le.
    Előre is kössz.
  • Szega87
    #53
    http://jegyzet.sze.hu/

    Szerintem találsz jobb szakot is, finom voltam
  • AT920
    #52
    És milyen a szak? :D
    Van vmilyen jegyzetszerveretek?
    Esetleg privátban adhatnál infókat! :)
    Köszi!
  • Szega87
    #51
    harmad éves vagyok !
  • AT920
    #50
    Van itt gazdálkodási & menedzsment szakos, vagy valaki a karról?
  • tobias88
    #49
    Ma volt disznóvágás, az egyetem rendezésében!

    Nameg hátul zenés műsoron számkérésnél:
    "Kuczman tanárúrnak kérném a Happy Gangtől a "Megtalállak még" című számot :D"
  • Csabesz6
    #48
    Ha tanulsz szerintem kibírható.
    Ha nem tanulsz szopás.
    Rám a 2. illik eddig, szóval szopok:DDD
    Esetleg faszán puskázol:P
  • Gabor1990
    #47
    Jövőre én is oda készülök. Mik eddig a tapasztalataid, véleményed a szakről??
  • balee4
    #46
    Nem nyalásra gondoltam, pl felkészülsz a témából, nálam már nem egyszer kérdeztek szakmait interjúkon.
  • Lacee86
    #45
    Jó szereplés, csak ki ne lyukadjon a térdeden a gatya.
  • balee4
    #44
    vagy szerencse:) illetve jó szereplés az állásinterjún:)
  • Szega87
    #43
    nem elég a diploma, kapcsolati tőke is kell
  • Sadist
    #42
    Árulod a tested?
  • huntofa
    #41
    arra jó a diploma hogy kitöröljem vele a vizeletes puncim! lehet enélkkül is milliókat keresni...
  • tobias88
    #40
    Hogyne, 15-20 ismerősöm van onnan! Olyat nem ismerek aki időben végzi, általában 2-3 a év csúszás, na meg Raffai Mária párszáz oldalas könyvei, amiből 2 zh + írásbeli + írásbelin beugró + szóbelinin beugró + szóbeli , és ebből 3 tárgy, és a 3.on kérdi az első kettő anyagát is
  • bosco05 #39
    Itt már nem arról van szó, hogy akik most jönnek ki, hanem akik már eddig végeztek. Túl sok a diplomás, nincs annyi állás mint amennyi végzett hallgató. Nem egy nem két olyan emberkét ismerek aki több nyelvvizsgával diplomával egy fűrésztelepen tologatja a fát. Nah de mind1 nem vitázni akarok, körül kell nézni egy pályakezdő diplomás hol tud elhelyezkedni a papírjának megfelelő fizetéssel...
  • cmsworld
    #38
    Ez ám a biztatás.
  • Szega87
    #37
    én harmadéves gazd menedzser vok, de van azon a szakon is ismerősöm, pontosabban volt, kibukott :]
  • Szega87
    #36
    tanulmányi osztály
  • cmsworld
    #35
    Köszönöm az eddigi véleményeket! Gazdaságinformatikus képzéssel kapcsolatban tudnátok valamiféle tapasztalatot, véleményt megosztani?
  • cmsworld
    #34
    Mi az a TO?
  • Csabesz6
    #33
    majd bederül:D
  • Lacee86
    #32
    Nem lesz!
  • Csabesz6
    #31
    mikor lesz pót ZH fémtan 1-ből?
  • balee4
    #30
    Én is a SZE-n végeztem...:)
  • Csabesz6
    #29
    1. éves, gépész:)
  • autoszimulator
    #28
    túlképzés? 280ból 15 végez időben, meg kb kétszer ennyi, akik csúszásszal. nem mondanám h a mérnöki szakokról ömlenének ki az emberek. máskérdés, hogy gyakorlat nélkül végeznek jórészt.
  • tobias88
    #27
    Nagyjából ugyan ez, 300ból 30an végzik, szóval picit javult az arány, de nem sokat...
  • QuippeR
    #26
    azért érdekes, hogy pont a villamosmérnöki szakkal kapcsolatban mondod ezt, mert tesztmérnöknek bármelyik értelmes, angolul beszélő frissdiplomást felveszik, olyan fizetéssel, amit egy nem diplomás alkalmazott esetleg nyolc-tíz év releváns tapasztalattal érhet el.

    egyébként én műinfón végeztem, négy és fél év alatt a hároméves fősulival. néhány volt évfolyamtárs valóban a közlekedésmérnöki meg a műmenedzser szakokra távozott, de a legtöbben egyszerűen csak elhagyták az egyetemet. amikor én kezdtem 400 embert vettek fel a szakra, és mikor végeztem, 20-25 ember államvizsgázott. tehát nagyjából évi 40-50 ember végezhetett műszaki informatikusként. de ez még a Bsc előtt volt, a "hagyományos" főiskolai szakon, szóval a mai viszonyokról nem sokat tudok.
  • bosco05 #25
    most nemazért de szerintem az egyetem olyan gyakorlatiatlan, hogy hasonlatot is nehéz találni rá. Én most az egyetem után technikusit kezdtem el és csak lesek (ipari elektronika). Ebben benne van minden, PLC, nyák tervezés, nyák készítés, kábelezés, vezetékezés, vezérlés, szabályozás, digitális technika, analóg áramkörök, minden amit akarsz. És nem úgy, hogy valami öregember elmeséli, hogy látott ilyet, hanem gyakorlatias. A motorokról nem csak ódákat zeng egy tanár a 400-as előadóban, hanem elmagyarázza, megértjük és utána be is kell kötni, meg hibaelhárítást végezni, minden. Kiváncsi lennék egy egyetemet végzett Villamosmérnök, mennyire tudna ebbe beleszagolni (eddigi tapasztalataim alapján nagyon nem...). Persze kell az egyetem is, hogy megbecsült tagja legyél kicsiny társadalmunknak, de gyakorlatilag azt lehet elérni vele, hogy kétszer olyan nehéz munkát találni, mivel itthon túlképzés van. Jó gyakorlati szakembert, aki tudja is mit csinál, nem csak az elméletét, pedig alig találni. Én mindkét lépcsőt megjárom , technikum és diploma, de előbbivel többre fogok menni az életbe azt már most látom... Diploma max arra lesz jó, hogyha valahol látják, hogy jól dolgozom és isten is úgy akarja akkor esetleg a vezetői állásokat is be tudom majd tölteni, mert lesz hozzá papírom, egyébként meg szart nem ér az egész.
  • tobias88
    #24
    Ez a puszta igazság, és elvileg nekik kell kapcsolatot létrehozni a diplomások között, ami egy vicc...
  • Lacee86
    #23
    Na jah, lehet h van pár kemény tárgy, a többi meg lazulás. Amúgy meg annak mi értelme, h tanulsz egy kis építészmérnöki cuccot, egy kis gépészt, egy kis villamost egy kis mittoménmég mit, egy kis menedzsmentet stb.? Mindenből egy kicsi, aztán éppen nem értesz lóf*szhoz sem. Sajnálom ha vkinek ez nem tetszik, de ez a véleményem erről a szakról...
  • tobias88
    #22
    Náluk van 4 nehéz tárgy, infón meg 40...
  • tigeroo
    #21
    azért ottis kemény a fizika meg a statisztika...