5
-
Polemius #5 3psilon:
Ezek a készülékek általában tudnak pdf-et, csak bizonyos korlátozásokkal. Nagyobb oldalformátumú pdf-ekhez a Kindle DX alkalmasabb (ha minden igaz, azt is forgalmazzák majd eu-ban).
Az áruk meg.. Nos, valóban vehetsz belőle netbookot, de vehetsz belőle szamovárt vagy robogót is (azokat sem kimondottan könyvolvasónak tervezték).
És valóban még kissé (nem is kissé) borsos az áruk. Ám látni kell, hogy mint új (nem feltétlen időben, hanem fejlesztésben, elterjedtségben) technológia, a bevezetés, kezdeti fejlesztések idején viszonylag drága és korlátozott tudású ez is. (Másrészt épp ebben a fázisban szoktak születni olyan modellek, melyek a későbbiekhez képest csekély tudásuk mellett jóval megbízhatóbbak, strapabíróbbak, mint amikor az igazi tömegtermelés beindul.)
Azt is érdemes figyelembe venni, ki mennyire használja ki: aki évente jó, ha három könyvet elolvas, annak nemigen éri meg.
Aki havonta elolvas 2-3-4-5 könyvet, többet olvas egyszerre, netán gyakran leveszi a polcról a kedvenceit, hogy beleolvasson, annak hamar megtérül (főleg a mai könyvárak mellett).
Aki meg szeret olvasni, de külföldön él, annak megváltás lehet egy könyvolvasó: egész könyvtárat vihet magával egy kisebb könyv méretében. -
3psilon #4 PDF-et tud olvasni, vagy csak az ő fizetős könyveiket?
Másrészt az árából már majdnem tudok venni egy netbookot. Szerintem idehaza húsz-, max. harmincezer forint volna reális egy ilyenért. Ami gondolom kb. lehetetlen :) -
#3 Bizonyára szörnyen igénytelen és a szépirodalom gyilkosa vagyok, amiért nekem egy könyv tartalma sokkal többet jelent, mint a tálalása. Lelkem rajta, el fogom viselni a megvetésedet. -
gulyasandras #2 Nekem Austen művei Wordsworth kiadásban vannak meg (több tucat más szerző műveivel együtt), de éppen attól a hozzáállástól félek, amit te is képviselsz.
Már maga a tördelés sem mindegy, bár akadnak olyanok is, akik megelégednek egy ömlesztett txt/doc állománnyal, szerintem egy ízlésesen megtervezett (akármilyen formátumú) fájl sokkal inkább csábít olvasásra.
Vagy inkább csábítana, de én mindig is előnyben részesítem (szakmai anyagokat kivéve) a hagyományos "papíralapú" kivitelt, s csak azért foglalkozom ezen e-olvasókkal, mert abban reménykedem, hogy a segítségükkel sokan rákapnak az olvasásra. (Vagy nem.)
Szerintem azért is fizetni kellene érte, hogy legyen honnan letölteni a jövőben (hiszen áttételesen fizetünk a MEK-ért is), igaz manapság már kinézik a társaságból azt az embert, aki nem tárol otthon 4000+ könyvet a merevlemezén.
-
#1 Mondjanak csak egyetlen okot, amiért hajlandó lennék fizetni pl. Jane Austen műveiért. Legtöbb regényét angol eredetiben olvastam és régóta egyiket sem köti szerzői jog. Ingyenesen és legálisan letölthetők.