183
Pink Floyd
  • Gilmour
    #63
    Tegnap egy jótékonysági esten Dave és Roger eljátszották a Wish You Were Here-t!!!! Kiváncsi vagyok majd a videóra
    Felcsillant a remény: egy közös Fal koncert?
  • Lacee
    #62
    az első csak nem jött össze, még egyszer:
  • Lacee
    #61
    szintén érdekesség, az amerikai Flaming Lips zenekar feldolgozta egy az egyben a DSOTM albumot, szerintem érdekes lett - na persze nem jobb az eredetinél, de mindenképpen különleges.



    mindenesetre a pszichedélia bennemaradt :)

  • Gilmour
    #60
    Egy kis érdekesség: 1981-ben megjelenet a Floydnak egy válogatáslemeze. A Money c. szám használatát nem engedélyezte a Capitol Records a Columbia Recordsnak, ezért Gilmour fogta magát, és újból felvette a dalt. Az összes hangszeren ő játszik.
    Money 1981
  • Gilmour
    #59
    Itt a lista a koncertfelvételeimből:
    -Live at Pompeii 1972
    -Darkside Rehearsals - Live in Brighton 1972-01-20
    -In Rainbow Light 1972-02-20
    -Hunting Animals In Berlin 1977-01-30
    -Pigs On The Run In München 1977
    -Munich Mashine 1977-02-27
    -Flesh Animalization (Stattford) 1977-03-31
    -Behind The Wall 1980
    -Is There Anybody Out There '80-81
    -The Wall In Dortmund 1981-02-20


  • Gilmour
    #58
    Én is szeretem a 70-es évek eleji felvételeiket A kedvenc korszakom a More albumtól egészen a Falig terjed. A kedvenc albumom az Animals, jó sok bootleget letöltöttem a '77-es turnéról.
  • Lacee
    #57
    ezek a kora-70es évek-beli felvételek annyira jók, sokat megadnék ha hallhatnám őket akkoriban, vagy legalább létezett volna olyan minőségű felvevőtechnika, mint most :)
    a yeeshkulról töltöttem le pár bootleg-felvételt, némelyik meglepően szépen szól, de akkor sem az igazi sajnos.
  • Gilmour
    #56
    Childhood's End (1972, Live)
  • bigivan
    #55
    2011. április 12.
    Csak nehogy úgy legyen, mint az AC/DC előtt, mikor mindenféle gané nepper felvásárolta a jegyeket. sajna a BS. elég kicsi a színpad meg jó nagy! Hajrá a jegyekért !!!!
  • Lacee
    #54
    a legutóbb, pár éve a Dark Side-os Waters-koncertre asszem 10 ropi volt a legolcsóbb jegy, és 15-20 az ülőhely. Megtelt azért :)
  • Fidolorous
    #53
    El se hiszem. Ha valamit hát EZT nem lesz szabad kihagynom. A jegy már más kérdés, remélhetőleg nem 1 full havi fizu lesz az ára..
  • Lacee
    #52
    nocsak, nocsak :)
    azért Gilmour is elnézhetne felénk egyszer...
  • Gilmour
    #51
    2011 Budapest: Fal!
  • Gilmour
    #50
    Egy kis csemege a Momentary Lapse of Reason-ból:
    Signs of Life
  • SimaSuna #49
    mikor megláttam el sem hittem :)

    most megnézem, jól jön így meló után csak bámulni magamelé :)
  • vizes
    #48
    És egészen jó minőségben. Köcce!
  • SimaSuna #47
    A Pink Floyd Szinmű a Youtube-on nézhető!



    asszem ha hazajövök megnézem :)
  • sambauer
    #46
    On The Run
  • Gilmour
    #45
    Mostanában rátaláltam a Poles Apart c. számra.
  • Gilmour
    #44
    Ajánlom a Munich Machine bootleget.
    1977-es müncheni Animals-koncertfelvétel.
  • sambauer
    #43
    Dogs
  • sambauer
    #42
    Ma végre megérkezett a Wall dupla LP :)Már csak a lejátszót kell visszaszereznem XD..
  • Gilmour
    #41
    Megvan az egész album tőlük

    Elhatároztam, hogy átalakítom a fekete-fehér Squieremet "Black Strat"-ra
  • sambauer
    #40
    Na egy kis Up :)
    Az egyik topikban, már egy ideje Lacee ismertette velem az Easy All Stars című zseniális bandát, koncertük is volt itt Budapesten amit sajnos ki kellet hagynom. Viszont hogy miért zseniális ? Mert szvsz olyan szinten dolgozták fel a Pink Floyd Dark Side of The Moon c. albumát hogy az tribute szinten no. 1. Egy kis ízelítő amit egyszerűen nem tudok megunni :) De a Time-ot is érdemes meghallgatni tőlük, nagyon eltalálták
  • Lacee
    #39
    olyat is olvastam, hogy a 2007-es (Budapestet is érintő) Waters-féle DSOTM-turnéból ki fognak adni egy DVD-t, az is érdekes lesz.
  • sambauer
    #38
    Remélem nem csak rebesgetik
  • Gilmour
    #37
    Azt rebesgetik, hogy Waters 2010/11-ben a The Wall aréna-verziójával fog turnézni. A turné Amerikában kezdődne.
    Annyit tudok, hogy '11 nyarán lesz egy bécsi előadás az Ernst Happel Stadionban vagy a Stadthalle-ban.
  • sambauer
    #36
    Nobody Home
  • vizes
    #35
    Nocsak, nocsak.
    Hát vannak még akik Floydot hallgatnak...
    Azoknak akik még nem ismerték a bandát: Pink Floyd a kezdetektől.
    Nekem minden lemeze megvan, többnyire bakeliton is, féltve őrzött kincseim.
  • Lacee
    #34
    echoes, atom heart mother és comfortably numb olyanok, amit akárhol, akármikor :)

    hatalmas zenekar, szerintem a jelenkori zenélés irányát jócskán megszabták...
  • HTS s3rg1nh00
    #33
    anno megmutattuk haverral ezt az ének-zene tanárnak,aki amúgy szintén hatalmas zenész is(szal így hallgatta szalagavatóra a számokat,és tabolta le egyből,mi meg néztünk egymásra hogy oké),és bizony 0:50-től neki is tátva maradt a szája
  • Tyia
    #32
    Üdv Mindenkinek.

    Én is bírom a P.F.-ot.
    Nagy kedvencem a - Sorrow

    A Magyar Pink Floyd Tribute Zenekar, ha jól tudom a korabeli HIT zenekarból alakult ki...


    A Jethro Tull-t is szeretem, de inkább a 80-as évek második felétől kiadott albumokat díjazom....

  • bigivan
    #31
    " Mindig is volt egy közös célunk - gazdagok és híresek akartunk lenni." by ROGER WATERS
  • Thanatos
    #30
    nekem is nagy kedvenc, /fav :)

    off: Jethro Tull van már topikja? bár kétlem hogy sg-n különösen népszerűek és ismertek lennének :/
  • kakaoskalacs
    #29
    Jo zenet jatszanak . Én ugy vettem észre mintha elörébb jártak volna a zenében mint a többi banda akkoriban . Kissé elvarázsolt némelyik szám szerintem van amikor nem voltak tiszták mikor irták :)
  • bigivan
    #28
    Szevasztok !

    Itt van, sztem, a progresszív rock alapköve, a non+ultra, az ETALON !
    Csak nézzétek és enjoy !!!!
  • SimaSuna #27
    én úgy gondolom hogy minden zenének az eredetije a legjobb.

    Az Another Brick In The Wall megvan pl az Eric Pridz féle feldolgozásban...de nekem akkor is az eredeti jön be a legjobban....



    a GoodBye Blue Sky csak 2perc körüli hosszúságba jelent meg?..szivesen hallgatnám 5-10percig :)
  • gyuri12
    #26
    Elváltak? Nagyon nem vagyok otthon a PF történetében.
    (azt tudom,hogy Waters otthagyta őket,de mi az,hogy "elváltak"?)
  • Terensz
    #25
    Én mondjuk nagyon szeretem a tribute dalokat, de nem a Pink Floyd esetében.(Wall+Korn)

    Az a dal mondjuk pont nem. Kicsit a zenekar történetének ismerete is benne van, de sajnos nem jön be. Amúgy a Momentary-n levő összes dal szövegét egy erre szakosodott, külső dalszövegíróval íratták meg jó pénzért, a zene mondjuk saját. De szerintem a Wright+Waters kombó volt a varázslatos, Waters elszállt stílusát Wright kicsit visszahúzta. A Momentary-n már nem volt ugye Waters. (Elváltak, de tényleg... tök durva, és szerintem páratlan a zenei világban)
  • gyuri12
    #24
    Egyik kedvencem a DT,de itt egyedül Rudess volt az,akinél elállt a lélegzetem. Még mindig a Pink Floyd tudja a legjobban eljátszani a saját számait.