376





SG.HU wave: with:public sg.hu


Feliratkozás meghívólistára
  • precision
    #176
    értem, köszi
  • VRSDM
    #175
    nem.
    mivel az egész google cumó
    gmail - igoogle - google wave - és még sorolhatnám a millió alkalmazásukat, mind közös google acchoz tartozik.
    később modósíthatod persze... egy új gmail-es cím regelésével...
  • precision
    #174
    úgyértem a wave -ben lehet e módosítani a mailcímet :)
  • Cat 02 #173
    Lehet. Nekem anno kivolt, csak kilistázta a google, szal töröltem.
  • precision
    #172
    egy kérdésem van ezzel kapcsolatban, hogy később lehet e módosítani ezt az emailcímet?
    mert nem szívesen írnám ki az adatlapomra még ilyen formátumban sem a személyes emailcímem... de ha lehet változtatni a reg után is akkor kirakok egy olyat "amiért nem kár" :)
  • GregSB
    #171
    Kérés azokhoz akik feliratkoztak a meghívó listára: írjátok ki a profiloldalatokra azt az emailcímet, ahova lehet küldeni az inviteot.

    Ezzel rengeteg időt és felesleges PM-ezési kört meg lehetne spórolni.

    Írjátok ki ilyen formátumban, és akkor a spambotok nem fogják felismerni:

    pl [email protected]: "xyc at gmail dot com"
  • Andr0
    #170
    én ilyen téren próbálom manipulálni az embereket:) pl a Wave-ről is annyi embert 'meggyőztem' már amennyit nem is reméltem...(már napi szinten nyaggatnak engem hogy mikor lesz már elérhető a cucc) persze nem használok fel minden mellette szóló érvet mert akkor ha majd élőben meglátja még jobban fog tetszeni neki... Gmail-re is jópár embert átrángattam Facebookra is(Facebbokra kb a fél évfolyamot:D)
    Be kell látni hogy ilyen programoknál,oldalaknál nem az a sorsdöntő hogy menynire szép, gyors vagy akár mennyivel jobb mint a másik hanem az, hogy van 'pár' hang az éterben akik mozgatják a társadalmat so gyakorlatilag ha meg tudsz győzni 1 megfelelő embert akkor nyertél 50+ főt:)
  • autoszimulator
    #169
    hányszor vitáztunk már ezen.

    megint pont kimondtad a lényeget, körülötte többen használják. Akkor ő is azt fog értelemszerűen, hogy elérje őket. Normál géphasználók számára pedig egyelőre, és valszeg még jó ideig az IM = az MSN-el. És amíg ilyenekkel van az ember körülvéve, nem infószerető tagokkal, addig ő maga is MSN-t használ. Officia MSN kliens sosem fog támogatni más IM-et, annál egoistább rendszer.
  • 5c0rp330n
    #168
    tobb ember hasznal korulotted msn-t. es? ez ugyanaz minthogy par eve meg tobb ember hasznalt itt freemailt mint gmailt es hogy tobb ember hasznal itt wiw-et mint facebookot (bar ez utobbi szerencsere kezd mar megfordulni). elobb-utobb rajonnek az emberek (megha nagyon keson is) hogy milyen fost hasznaltak es mennyivel jobb alternativak vannak es szep lassan atvaltanak arra, amit az ertelmesebb emberek mar evek ota hasznalnak.
  • Benny04
    #167
    lehet, de egy ismerősöm se használ szkájpot
    egyébként meg semmi bajom nincs az msn-nel, csak a progival...
    lehet leszedem majd a mirandát...
  • VRSDM
    #166
    kurvára több ember használ msn-t
    skype-ot meg kurvára de nem :)
  • 5c0rp330n
    #165
    az msn-t mar qrvareg el lehet felejteni amiota skype van..
  • Andr0
    #164
    nekemis:) de szrintem nem fogja a wave elnyomni az msn-t bár reménykedjünk.. minden a 'többiek' hozzáállásán múlik.
  • Rage47
    #163
    nem fogja felváltani szerintem
  • Benny04
    #162
    énis...
    terjdne már el ez a wave, aztán elfelejthetnénk az msn-t, mert nekem már nagyon elegem van abból a szarból -.-
  • Andr0
    #161
    nekem az kényelmesebb ha külön program fut.
  • GregSB
    #160
    Ja pirossal karikáztam be ahol mutatja hogy hány módosítás volt.

    "1 of 9" ez azt jelenti hogy 1 módisítás / új blip keletkezett mióta benéztél oda, és összesen 9 üzenet / változtatás történt amióta létrejött a hullám.

    Egyébként ha a replay működni fog rendesen az is nagyot fog dobni a visszanézhetőségen, most még iszonyat lassú és ezért használhatatlan.
  • GregSB
    #159
    Kiemeli feketén ahol van módosítás, + ki is írja hogy hány db módosítás történt a legutóbbi megnézés óta:



    Ha belelépsz a hullámba, akkor automatikusan ahhoz a bliphez ugrik ahol az első módosítás történt. (zölden világítva kiemeli) Ha ez egy már létező blipben történt akkor sárgával kiemeli hol volt változás. Ez után a Space-t lenyomva ráugrik a következő módisításra/blipre.

    Szóval így egyszerűen végig lehet kísérni mi történt. Ha látod hogy egy Wave fejléce vastagon van szedve, akkor ott van új dolog. Belépsz, automtikusan kiemeli neked az első változást, majd a space-t nyomogatva végig tudsz menni az összes újdonságon.
  • VRSDM
    #158
    az érdekelne amúgy, hogy olyan hogyan lehet / ha lehet.
    hogy az inboxnál azok a wévek amikben olvasatlan üzenet / módosítás történt azokat valamilyen módon kiemelje?
    esetleg bejelölje hogy hol szerkesztettek a hullámon belül, meg hogy új üzik mik lettek stb.
    ne kelljen már mindig újraolvasni :/ meg bezéni az összes olvasottba hogy van-e újdonság
  • joebacsi
    #157
    javascript
  • Rage47
    #156
    szerintem is
  • GregSB
    #155
    Nem azért erőforrászabáló mert böngészőből fut, hanem mert még alpha build és optimalizálatlan. A Mac-es kliensből használva állítólag ugyanolyan laggos és bugos mintha böngészőből indítanánk.

    Szerintem végleges állapotában (ami a Googlenél a Beta ugyebár :)) ugyan olyan flottul fog működni minta Gmail, Docs vagy iGoogle.
  • precision
    #154
    néha egyszerűbb egy kliens egy állandó otthoni használatra mint a weboldal
    pl twitter is alapvetően böngésző "program" de különböző programokkal vagy widgetekkel kényelmesebb a használata
  • Rage47
    #153
    és a sulikönyvtárban nem tudom elérni, mert tiltva van valami alkotóeleme
  • joebacsi
    #152
    és ennek hála mocskosul erőforrászabáló
  • Cat 02 #151
    Igazából épp az a lényege, h nem kell hozzá és böngészőből elérhető.
  • GregSB
    #150
    Macre már van, szerintem Windows alá is lesz előbb-utóbb.
  • Andr0
    #149
    tud vki vmit arról, hogy fejlesztenek-e Google wave-hez clientet?
  • Zs0lt1
    #148
    Kösz!
  • 5c0rp330n
    #147
    sztem ugy ahogy barmilyen mas weboldalt is, kimasolod a cimet, itt az sg wave-je pl: link
  • Zs0lt1
    #146
    Sziasztok!
    Hogy tudok egy wave-t linkelni egy weboldalra vagy fórumra?
    Köszi!
  • Rage47
    #145
    ja értem
  • GregSB
    #144
    Ahhoz az kéne hogy legyenek fent ismerőseim, de egyelőre se ismerős, se meghívó így csak a public waveket tudom érdemben használni :)
  • Rage47
    #143
    én eleve nem fórumként használom, hanem gyors emaileszerű üzenetküldésre
  • GregSB
    #142
    Egyébként tényleg nem kell epekedve várni a meghívóra. Ez még csak nem is béta, hanem preview állapot. Lassú, bugos és nagyon kevés fícsör érhető el még benne. Jelen formájában nem több mintegy szabadon szerkeszthető live fórum, amiben a topicok 150-200 hozzászólás után iszonyat belassulnak.

    Effektív használatra így teljesen haszontalan, egyetlen célja hogy demózni tudják a platform alapjait a fejlesztőknek + gondolom most tesztelik a rendszer teherbírását is. Majd ha eljut beta állapotba, akkor lesz érdemes vele foglalkozni SZVSZ.
  • BB7
    #141
    Nagy ötlet!
    Fel is iratkoztam! :)
  • Vaxi
    #140
    ha működik a link, akkor kérje meg valaki a modi bácsit, hogy linlelje rá az SG.HU wave-re a banner alatt
  • GregSB
    #139
    Akinek van meghívója az szóljon nekem PM-ben, és elküldöm neki a listát!
  • Andr0
    #138
    én meg már hetek óta várom:D de még ki sem küldték:D:D:D:D
  • GregSB
    #137
    Nyugi, nekem 4 nap múlva jött ki. De hallottam olyanról is aki 2 hetet várt rá hogy megérkezzen...