376





SG.HU wave: with:public sg.hu


Feliratkozás meghívólistára
  • xxxpaulxxx
    #296
    hát sztem eddig ez egy nagy kalap szar:D
  • GregSB
    #295
    Egyelőre még nem tud semmi forradalmit, csak kényelmesebbé teszi a kollaborációt. Amit jelenleg tud azt meg lehetett csinálni eddig is Gmail+Docs kombóval, csak macerásabban, bonyolultabban. Ez sokkal átláthatóbb.

    Akkor fog érdekessé válni a dolog, ha lesz hozzá sok kiforrt extension, gadget, beépülő modul, stb. Nem hiába utaznak össze-vissza a fejlesztői a világban konferenciákra, próbálnak minél több programozót bevonni. Kb ezen fog múlni, hogy sikeres lesz vagy bukik a projekt...
  • Rage47
    #294
    én meggyőztem eddig mindenkit, akinek ajánlottam:D
  • akyyy
    #293
    nah végülis kb olnan, mint msn-be a közös beszélgetés, csak itt normálisan lehet egymásnak fájlokat küldözgetni stb. ha többen vagyunk és igy akarunk megbeszélni valamit, és küldünk egymásnak fájlokat képeket, így egyszerübb. pl megyünk valahova és térkép alaján merre megyünk, vagy valami húzós buli után buliképeket nézni és küldözgetni. van ennek értelme. hátránya meg hogy gecilassú
  • precision
    #292
    én is kiírtam msn személyes üzenetnek hogy van wave meghívóm :)
    aznap rámírt kb az összes ismerősöm, hogy mi az google wave? :D

    azóta kitöröltem inkább a szem. üzenetet :)
  • akyyy
    #291
    nekemis van nyóc meghívóm, egyből kaptam amint csatlakoztam az sg-s csatornára, de még most se tudom mirejó ez az egész, és így hogy hivjak meg embereket, megkérdezik minek? passz:D
  • VRSDM
    #290
    márnekemis
  • Benny04
    #289
    nekem jó
  • Rage47
    #288
    nem
  • VRSDM
    #287
    /csak nekem nem tölt be :/ a felület bejön, de szövegmentes üres fehér téglalapok
  • zozyk
    #286
    Ez azért érdekes,mert van olyan wave -m amiben csak én vagyok,
    és az sem tünik el...
  • Mardel
    #285
    Egyik SG-s cikkben olvastam:
    "A hullámokat természetesen kukázhatjuk, véglegesen viszont csak akkor tűnnek el (idővel), amikor minden más résztvevő is hasonlóan jár el, addig a szemetesládánkban maradnak."
    Bár még nem próbáltam ki.
  • zozyk
    #284
    Nekem is sok wave van a trash könyvtárban,remélhetőleg majd azért lehet törölni. :)
  • Mardel
    #283
    Így elsőre csak annyi gondom van, hogy nem lehet törölni egy wavet. Mármint pingelek másra, bezárom és marad egy üres doboz a tőlemben, és azt lehet mozgatni akárhova, de ténylegesen törölni nem lehet.
  • GregSB
    #282
    A sebesség csökkenés is csak 100+ blipes waveknél jön elő ahogy észrevettem. Klasszikus fórumozásra nem a legjobb eszköz, dehát nem is erre lett kitalálva.
  • Andr0
    #281
    hát azon igen... amugy más komolyabb baj nincs vele de ez asebesség...:S
  • precision
    #280
    jahogy így ugrál az új msg -k közt... ezt sem tudtam :)

    köszi :)

    a sebességen tényleg dolgozhatnának már :)
  • 5c0rp330n
    #279
    space
  • precision
    #278
    olyan szinten bugos még, hogy kár vele szenvedni

    lehet én vagyok helikopter, igaz nem is nézegettem még annyira, de ha "followolok" egy wave -t, jelen esetben az sg.hu public wavere gondolok, akkor ugye megjelenik az inboxban
    itt szépen ki is írja, hogy az utsó látogatásom óta hány új msg érkezett az adott wavebe... nincs arra lehetőség, hogy mikor rányomok hogy megnézzem a wavet akkor csak az új msgket töltse be? vagy vmilyen módon rakja őket egymás után? mert én amit észrevettem, hogy rak egy zöld keretet az új üzenetek köré... dejó :) 50 új msgnél egy többszázas waveben jó móka lehet keresgélni :)

    vagy van rá megoldás csak nem vettem észre?
  • Rage47
    #277
    nézd meg a tutorialt, meg a videókat, amiket kaptál a waveben :)
    ez amúgy inkább felturbózott email.
  • donatus13
    #276
    Magára a wave re gondoltam ez amolyan feltúrbozott msn szerűség?
  • Rage47
    #275
    meg tudsz emberkéket hívni a google wave rendszerébe
  • donatus13
    #274
    Én is kaptam meghívót :D :D mi ennek a lényege?:D
  • Rage47
    #273
    gondolom chrome 4 dev kiadás kell hozzá
  • zozyk
    #272
    A chrome-hoz valót hogy lehet beüzemelni?
  • Cat 02 #271
    Van ff is
  • Andr0
    #270
    a chrome kiegészítő miszerint kiírja ha van olvasatlan Wave-ed az nagyon jó és hasznos!
  • bertino
    #269
    és a hullám szép lassan uralomra tör a világhálón
  • Benny04
    #268
    jáá énis kaptam 8 meghívót
    na ismerősöknek küldök, aztán ami marad, nektek adom ;D
  • ViniSoundz
    #267
    annyira azért nem bugos. tény hogy néha előfordul szinkronizációs probléma, meg a gadgetek még belassítják a wave-et, de amik működnek, azok jól működnek.

    nekem nagyon tetszik csak az emberek eléggé elzárkóznak az újabb cuccoktól, úgyhogy egyelőre maradnak a publikus wave-ek. :)
  • 5c0rp330n
    #266
    bot, gadget lista
    ahogy nezem, barki irhat ilyeneket amugy.
  • VRSDM
    #265
    Publikus hullám indítása:

    1. Írj egy új hullámot (New wave gomb)

    2. Először szerkeszd meg a fejlécet, ez lesz a "címe" a hullámnak. Ez az első (vagy első két) sora a szövegnek (vastaggal van)

    3. Add hozzá bouncy-t a résztvevőkhöz. (Erről később) Bouncy lényege, hogy segít megakadályozni, hogy "ellopják" a hullámodat.

    4. Fogadd el, hogy az, hogy publikus a hullám, örökre szól! Ha egyszer már publikussá tetted, nem csinálhatod vissza! Ez két dolgot jelent, amit meg kell értened: első, hogy bárki láthatja a hullámodat, a második, hogy bárki írhat is bele.

    5. Írj meg pár alapszabályt a hullámhoz, a kaotikus dolgok elkerülése végett, pl: egymás blipjébe beleírni tilos, botok hozzáadása tilos, offolás tilos stb... A moderálást is beírhatod a szabályok közé (ki leszel moderálva, ha offolsz, stb.)

    6. Most jutottál el odáig, hogy ténylegesen publikussá tedd a hullámodat. Ezt úgy teheted meg, hogy bal oldalt alul a Contacts ablakban alul ráklikkelsz a + jelre, és beírod, hogy: [email protected]. Ekkor a gép figyelmeztet, hogy ő nem létezik, de ez minket ne érdekeljen, üss entert. Így a kontakt listádban megjelenik a public bot, a képe 3 szürke emberke, a sarokban pedig 3 kék pötty.

    7. Az előbb elkészített new wave-edre húzd rá a [email protected], vagy add hozzá a felső nagy + gombbal. Figyelj rá, hogy a jó hullámhoz add hozzá, nehogy véletlenül egy privát beszélgetésedet tedd publikussá!

    8. A hullámon belül adj hozzá tag-eket: legalul jobb oldalt kattints a + jelre és írj be olyan szavakat, amelyek jellemzőek (lesznek) a hullámra. Minden szó után üss entert!

    9. Ha kész, és elkezdenek jönni az emberek, próbáld meg moderálni a dolgokat.
  • Pio
    #264
    Nekem a fő problémám az, hogy kevés a garget, így igazán nem nyújt többet a többi kommunikációs platformnál. Vannak már külsős fejlesztésű gadgetek?
    Amúgy hogyan lehet publikussá tenni egy vévet?
  • Palinko
    #263
    köszi :)
  • GregSB
    #262
    Agyonhypeolt szarnak az nevezi aki nem tudja felfogni mi is ez.

    Aki pedig felfogja hogy mi ez és használja, az tudja hogy egy lassú, bugos, és ezek miatt egyelőre még alig használható cucc, amiben nagy potenciál van :)
  • bertino
    #261
    jaja !
  • ViniSoundz
    #260
    jah akkor biztos. de vannak szmájli robotok :) de így jobb is. legaláb nem találkozik az ember mosott agyúakkal :)

    engem sem záporoznak hogy adjak meghívót, sőt aszonnyák, agyonhájpolt szar az egész. hát szerintem meg hatalmas eza cucc. pár napja használom, ku**a kemény.
  • ViniSoundz
    #259
    keresésbe beírod, hogy with:public hungary
    így kilistázza az összes magyar publikus wave-et. én pl ma csináltam egyet.

    és ott találsz hasznos magyar wave-ket arról, hogy mit hogyan hazsnálhatsz.
  • Palinko
    #258
    és hogyan lehet megoldani hogy új waveket lássak? pl érdekes lenne hogy csoportokat felvenni és abban a témában valszeg lenne olyan wave amibe be tudnál csatlakozni, ilyen csoport lehet pl az sg is. vagy random vesztek fel valakiket hogy legyen inbox? :D
  • Rage47
    #257
    ja:D