21
  • Molnibalage
    #21
    Nem az a baj, hogy PC intézi. Az a baj, hogy a PC mezei user számára elérhető. Fizikailag elérhetetlenné kell tenni a gépeket. Pont. Akkor aztán lehet próbálkozni...
  • Molnibalage
    #20
    Ezt én sem értem. Nem igaz, hogy kulcsfontosságú rendszereket neten keresztül üzemeltetnek. Olyan kibaszott drága lenne egy erőmű mellett egy zárt kommhálózatot létrehozni?
  • sedward
    #19
    Többet erről:

    http://www.theinquirer.net/inquirer/news/1556944/linux-saves-aussie-electricity

    http://hup.hu/cikkek/20091003/a_linux_mentette_meg_a_nagyobb_problematol_az_ausztral_aramszolgaltatot
  • Epikurosz
    #18
    Elmesélek nektek egy édekes sztorit, de majd a blogomon... Ez már odavaló. Csak várom, hogy megkörnyékezzenek a múzsák...
  • gothmog
    #17
    ...amiből az jön, hogy mégiscsak az adminoknak jár a faszkorbács.
  • kvp
    #16
    "ugyanakkor tényleg vicces, hogy a rendszer olyan szinten hálózatban van, hogy a kártevő szét tudjon terjedni, de annyira már nem, hogy az automatikus frissítések letöltődjenek."

    Belso halozatuk van. Valaki bevitte laptop-on vagy pendrive-on, de a halozat nincs rakotve a netre, igy a fertozott gepek nem tudjak magukat frissiteni. Viruskeresojuk meg nem biztos, hogy van, mert egy internettol szigetelt halozat elviekben nem fertozodhet meg. A kulso eszkozok becsatlakoztatasat viszont elfelejtettek letiltani.
  • fledgling42
    #15
    de internetcenzúra az bezzeg kell nekik mi!?
  • Tetsuo
    #14
    Most meg jonnek majd a tuzveszek..
  • netperformer
    #13
    Ausztráliára rájár a rúd. xD Először homokvihar, most meg a lakosság része elbúcsúzhat majd egy időre a villamos energiától.
  • maestro85
    #12
    Szerintem nagyon rossz, hogy egy ilyen alapvető szolgáltatás is az informatikától függ. Nem igaz, hogy nem lehet elintézni céleszközökkel az enegiaelosztást. Ha tényleg PC-re bízzák, akkor mit várunk el a jövőben? A rosszindulatú programok nem csökkenő tendenciát mutatnak. Legalább remélem ezek után komolyan veszik.
  • gothmog
    #11
    ugyanakkor tényleg vicces, hogy a rendszer olyan szinten hálózatban van, hogy a kártevő szét tudjon terjedni, de annyira már nem, hogy az automatikus frissítések letöltődjenek.
  • Tenorista
    #10
    Most írhatnátok, amit szoktatok...
  • gothmog
    #9
    "és olyan is ami már operációs rendszertől független." -legenda. olyan kísérleti példány van, amit megírtak több rendszerre is, de attól az még több eltérő változat, és nem egy univerzális.
  • gothmog
    #8
    Csakhát az arányok, ugye. Az arányok. pl. a w32.virut.CF sokkal nehezebben fertőz odaát.
  • Narxis
    #7
    Milyen vírusirtót használtak?
  • mustang93
    #6
    gondolom a Win32 " W32 " rövidítve szerintem :)
  • teddybear
    #5
    Használtak volna tisztességes rendszergazdákat.
    A linux ugyanolyan sebezhető, ha a gazda hülye. Linuxra is kell védelem, akkor is ha a fanok mást üvöltöznek. Sok fajta vírus van, van linxos, és olyan is ami már operációs rendszertől független.
  • lapaleves
    #4
    mit jelent a vírus nevében a "W32"?
  • torreadorz
    #3
    Egyáltalán hogy ráköt...
    Bár mondjuk lehet hogy ez is csak egy szenzációhajhász cikk, mert vannak kételyeim azzal kapcsolatban hogy attól még hogy micike pc-je virusos lett az erőmüben amin a leveleket szokta irni az nem feltétlen jelenti azt hogy az erőmüvek irányitó számitógép is virusos (vagy hogy egyáltalán windowst futtat).
  • gothmog
    #2
    Az ausztrálok. :) Ráadásul én eddig azt hittem, hogy az ilyen rendszereket spéci célszoftverek hajtják, nem egy csupasz seggű windowson futtatott programok. Mondanám, hogy használtak volna lin
    De nem mondom. :)
  • Pares
    #1
    Ki az a ***, aki egy erőművet ráköt az internetre védelem nélkül?

    (Tudom kicsit komplikáltabb a helyzet, de lényegében erről van szó...)