13
  • johnsmitheger
    #13
    Én már a jövő rendszerét használom és szeretném tudni, hogy a termékemben lévő rfid chipet ki és mikor gyártotta és hogy mi van benne, ezért kell még egy kiegészítő rfid chip az eredeti termék rfid chipre. Ez komoly :)
  • Szefmester
    #12
    mert akkor ha lejár a szavatosság, csak leszeded és feldobod az újat... ugyanaz lenne mint most.. átütöd a kódot és máris megnövelted a szavatosságot.. :P egy vonalkódrendszerrel sztem is könnyebb lenne.. japánban már van hogy a kirakatban csak a termék vonalkódja szerepel, azt lefényképezik és már megy is a bolt weboldalára, ahol azonnal tudni fogja milyen méretben és színben van pl a nadrág amit látott.. és a reklámrezisztanciát is lehet csökkenteni, mert ha mész az utcán és látsz egy baromi nagy vonalkódot arról nem tudod mi az, ezért rákeresel.. míg látsz egy hagyományosat és fel sem tűnik, ha hátat kell fordítanod neki hirtelen, és megkérdik mi van mögötted lövésed nem lenne róla, mert az tudatod már jóformán észre sem veszi...
  • djw
    #11
    miért nem lehet a csomagolásról eltávolítható módon használni az rfid-t? teszkóban is ráragasztják az üvegre a mágneses lopásgátlót és könnyen lejön
  • Pares
    #10
    De a következő rendszernek szüksége lesz rá...
  • Macc
    #9
    Ha ennyi gondot okoz, akkor minek eroltetik? Enelkulis mukodott a rendszer...
  • Pares
    #8
    "Különben meg lehet, hogy csodálatos dolog az rfid, de miért nem lehetne ezt a csomó dolgot egy 2 dimenziós vonalkódban tárolni?"

    Mert az nem mutatna jól a homlokodon...
  • teddybear
    #7
    Ezek szerint te sohasem jártál üveghutában. Különben tudnád hogy az újonnan olvasztott üveg legalább 20-30%-a színre válogatott használt üvegből van. Így könnyebb olvasztani, ezért olcsóbb.

    Amúgy az üveg nem csak homokból készül, kell bele más is. Alapvetően égetett mész, és szóda. Ezeket elő kell állítani, ami megint pénz. Ráadásul az üveg nem fog lebomlani soha.
  • waterman
    #6
    azt az aproságot kifelejtetted a képletből, hogy a már eleve színesnek gyűjtött üveget csak tisztítani, zúzni és újraolvasztani kell. ezek után már nem kell fizetni az alapanyagért, meg a lerakatokat sem tömíti be a több millió tonna üveg. meg pont egy olyan dolgot ne hasznosítanánk újra, ami szelektálással jóformán 100%ig újrahasznosítható??

    különben meg lehet, hogy csodálatos dolog az rfid, de miért nem lehetne ezt a csomó dolgot egy 2 dimenziós vonalkódban tárolni? mert pl fényképezőgépe mindenkinek van, rfid olvasója meg azért nem annyira mindenkinek? a végén még megtudná a fogyasztó is, hogy mi kerül a levesbe? használjanak fehér papírt, meg gyorasn oldódó ragacsot és meg van oldva az újrahasznosítás.
  • Ahoy
    #5
    Ja csak arra nem gondolsz, hogy ha mondjuk nem szelektíven gyűjtik akkor ott foglalja a helyet a szeméttelepen, az meg csak nő és nő. Ha meg külön gyűjtik akkor is kell neki lerakóhely - és nemhinném hogy az üveg elbomlana. Lehet egyszerűbb beolvasztani.
  • lapaleves
    #4
    az egész "bárki bármit termelhet teljeskörű reciclálás nélkül" rendszer szar, ahogy van. ez csak a sokezredik példa.

    a németeknél a tetra pakot reklámozzák épp, mert "nagyrészt fából van, az meg megújuló". a pénzéhség bámulatosan kreatívvá tesz.
  • endrev
    #3
    haha - földi emberiség...

    Erre nem tudok mást mondani.
  • Szefmester
    #2
    szóval senki nem gondolt arra hogy ha megveszi a boltban a kaját akkor a csomagolását kis is fogja dobni?? ... ezek a németek.. :D
  • Munkas
    #1
    Az üvegek újrahasznosítása amúgy is eszement dolog, ez csak még egy érv ellene. (Mivel homokból készül, az anyagának gyakorlatilag nincs értéke, az újrahasznosítandó anyagokkal bevitt szennyeződések pedig csak drágábbá és környezetszennyezőbbé teszik a technológiát. Az üveg ráadásul nem is mérgező így lerakással is biztonságosan ártalmatlanítható lenne.)