43
  • johny777
    #43
    Nemrég láttam két videót, az egyikben Afrika másik részéről Kenyából, ahol az embereket élve elégették, közben dobálták és verték őket. A másik videóban meg a turisták csodálkoznak, hogy elszenesedett hullákat találnak. Inkább megyek Szabolcsba nyaralni, mint Afrikába bárhova az hétszentség!
  • Nazir
    #42
    A magyar filmeket alapból nem szeretem. Vannak köztük jók, azokat meg is nézem de erre is csak akkor van esély ha látok valami plakátot vagy valameik ismi szól h ez vagy az baró film.
    A művészfilmek közűl még kevesebb van ami tetszik mind a magyar mind a kűlfőldi felhozatalból. Nem tudom h amiket felsoroltál mien kategóriába esnek de a címekből művészre aszociálok.
  • winnie
    #41
    "Hollywood mikor csinált újat utoljára?"

    múlt héten. pár napja.

    "Én vevő vagyok az újdonságra de biztos vagyok benne h nagyon nehéz kitalálni olyat amire nem mondják h koppintás. "

    butaság. rengeteg újdonság van, csak nem a transformers 2-t kell nézned, hanem a jó filmeket.

    és pláne hülyeség hollywoodra szűkíteni, hisz mindenkinek ugyanolyan nehéz újat kitalálni, nem?

    ott vannak a magyar premierek, melyiket láttad?: admirális? rózsaszín sajt? vérvonal? free rainer? pánikfalva? hitvallók ás ügynökök? megtört ölelések? persze egyik sem amerikai, de némelyik lehetne.
  • Nazir
    #40
    Hollywood mikor csinált újat utoljára? (tényleg érdekel) Mert minden filmre rá lehet mondani h ez innen lett lopva az meg onnan.
    Annyi filmen van már túl holiwad hogy már bazi nehéz újat kitalálni.
    Gondolom nem lehetetlen de minek gondolkodjanak ha egy rajzfilmből vagy játékból lehet csinálni sokszázmilliós bevételt a képregényekről nem is beszélve. D9/Függetlenség Napja, Cloverfield/Godzilla Becstelen Brigantik/Piszkos 12.......stb
    Én vevő vagyok az újdonságra de biztos vagyok benne h nagyon nehéz kitalálni olyat amire nem mondják h koppintás.
  • wolruf
    #39
    Cloverfieldet ne hozd fel kérlek példának, nem volt egy hatalmas nagy film (persze szerintem, legtöbb ismerősöm még csak meg sem nézte, a nevükben nem nyilatkozom). Teljesen egyértelmű, hogy vannak, akiknek nem tetszik. De Sci-fit mostanában ilyen közegben, ilyen tálalásban egyáltalán nem láthattunk. Az, hogy egy-két dolog ,,áthallásos'' benne, teljesen normális. Istenem, ha belegondolunk már minden, MINDEN másik filmből lehetne másolat. Ha csak az általad említett Cloverfield-et nézzük, akkor egy huszonakárhanyad másolata a régi japán filmeknek. A személyeskedésekkel ("tessék gondolkodni, elvégre azért van agyacskád") pedig vigyázz, a te bizonyítványodat mutatják, nagyobb nem leszel tőle.
  • algost
    #38
    Neked egyértelműen az év filmje lett kicsim, mert mást nem fogad be az agyad!
    Gondolom Almadovárról még nem hallottál,vagy Woody Allen-ről csak májköl béjről
    meg Tony Scott-ról és biztos a sok számítógépes játék is tök király, amivel két hamburger közt nyomatod a haverokkal...
  • algost
    #37
    Igen, de nem azért, mert kell ellenkező, hanem mert a film ahogy Caterian is írja:"A film humán oldala tele van baromságokkal" ráadásul tényleg nem elgondolkodtató...egy olyan rész sem volt benne, ahol egy picit is gondolkodni kelljen...Szerintem nézd meg a Cloverfield-et, aztán rájössz, miről másolták a D9-et. A doku sci-fi ahogy bejött, ott vége is volt, mert az ott jó volt és tökéletes...Nem hiszem, hogy mindig válaszokat kell kapnia a nézőnek egy filmben...tessék gondolkodni, elvégre azért van agyacskád
  • cateran
    #36
    Az a baj hogy tenyleg leragott csont..annyi a difi,hogy idegenek vannak benne...
    lasd:az erosebb elnyomja a gyengebbet (ez ismeros),a dollarmilliok tobbet ernek mint 1 emberelet (hat ez se ujdonsag)stb..
    A film human oldala tele van egbekialto baromsagokkal (az idegenek olyanok amilyenek)es sajna nem elgondolkodtato sci-fi,hanem huszadrangu akcio (mielott csipogna valaki,angliaban regesreg bemutattak...no en itt lattam)
    Ami elgondolkodtato sci-fi kategoria nalam,pl. Kamera altal homalyosan (Scanner Darkly)
  • Nazir
    #35
    Az a tök jó, hogy a héten mutatják be és itt már minden szarnak el van hordva a film. Aki lefikázta az biztos rengeteget költött a film megtekintésére.
    Ami ingyen van az szar ugye?
  • wolruf
    #34
    Szerinted :)
    Jó film volt ez... Rettenetesen jó. Ismeretségi körömben nem volt olyan, akinek ne tetszett volna. Itt is inkább azok vannak többségben, akiknek tetszett. Természetesen kell ellenző is. Ez vagy te :)
  • algost
    #33

    Év Filmje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    :):):):):):):)Inkább egy ügyetlen kísérlet , amiből B film lett
    Peter Jackson visszamehetne "filmeket" készíteni, mert Befektetőként beégett
  • wolruf
    #32
    Ha amiket itt leírtál egyike sem lenne benne az új filmekben, nem lennének filmet.
    Az idegenek hogy a toszba jöttek volna? Hipp-hopp itt vannak és kész? :)
    Valahogy ide kellett lebegniük, így a város feletti izé pont jó.
    Kapálózó gépek... hmm... javaslom ne egyél többet semmit, amit habverővel vagy turmixgéppel csinálnak. Lerágott csont.
    Átalakulás... igen, a horrorokban is van, de ha egyszer átalakul, mi a tosz legyen más? :)
    A szerelme nem kíváncsi rá átalakulás után... Szerintem itt elaludhattál valamiért, mert erről szó sem volt benne...

    Szerintem pedig igenis rettenetesen jó film, semmiképpen sem szar. Na mindegy. Akkor is jó :)
  • vmiki88
    #31
    látom nem figyeltél a filmre ^^
    Csak a gettót mutatják benne (plusz a bünőzőket)
    És a sztori sem egy lerágott csont volt.
    Nekem egyértelműen az év filmje lett

    (milyen fölösleges effektek?)
  • totoro
    #30
    Akinek Nigéria és Dél-Afrika egykutya, annak tényleg nem mondhat semmit ez a film.
    Csöndben maradtál volna, okos maradhattál volna....
  • algost
    #29
    Akkor Dél Afrikát ábrázolják Putrinak, ez már részletkérdés...Annyira szar volt a film, hogy nem tudtam megjegyezni ezt sem, látod???:):):):):):):):):):):):):)
    De nem is ez a lényeg...egy -két jó jelenettel nem lehet elvinni egy filmet...nem volt lelke a darabnak...valahogy nem állt össze...ugyanez lesz a diznirajzfilmekből építkező avatar sorsa is.Hasal egy nagyot.
  • pixx
    #28
    Dél Afrikában játszódik te ostoba, Johannesburgban, Nigéria meg nyugaton van...szerintem te nem is láttad a filmet :)
  • cateran
    #27
    Meg jo hogy nem Nigeriaban jatszodik..te is jol figyeltel a film alatt...
  • algost
    #26
    Igen, valóban helytelen volt amit írtam, így most helyes hozzászólás:
    A film egy rakás szar.Peter Jackson, aki adta rá a pénzt, jól elkúrta!
    (ő az aki belepofázott, és irányított a rendezőn kívül, akinek ugye valljuk be, nem sok hatalma van)-azzal ne gyere nekem, hogy szabad kezet kapott.
    A film tele van fölösleges effektekkel, a jelenetek többségét már létező scifikből
    másolták be, (ha nem azokat akkor a hatást, vagy mondanivalót)
    -visszajövök érted 3 év múlva! Lejárt lemez!
    kapálódzó gépek, lejárt lemez
    lebegő gép a város fölött, szintén ellőtték,
    fertőzéstől átalakulunk, -horroe nincs e nélkül
    a főhős szerelme már nem kíváncsi rá a fertőzés után - uncsi
    tele, tele ostoba baromságokkal a film.Ha ez neked újdonság, és izgultál a film közben, örülök neki...egyébként pedig nincs aki nálam jobban várta volna ezt a filmet, mégis egy rakás hányadék.Az meg, hogy kitiltották,teljesen érthető. Egy csöves lepukkant putrinak ábrázolják egész Nigériát!
  • chronos75
    #25
    Rohadt Scammerek
  • haxoror
    #24
    Szóval ha ma még élnének neandervölgyiek akkor nem számítana kannibalizmusnak megenni őket?

    Vagy mondjuk 500 éve nem számított kannibalizmusnak "alsórendű majom" négereket enni?


    Igaz, definíció szerint a szó egzakt jelentése nem ez de ettől függetlenül aki emberszerű értelmes lényeket eszik az a többi ember szemében kannibál.
  • tmk
    #23
    "A zoológiában a kannibalizmus olyan cselekedet, amely során egy egyed részben vagy egészben elfogyasztja a faja egy másik példányát."
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mi emberek vagyunk ők idegenlények nem ugyanaz a faj, tehát nem beszélhetünk kannibalizmusról. Wikus karja nem emberi volt, de ha úgy vesszük már ő nem volt ember. Ha le is vágta volna és eszik belőle, más DNSből felépitett karból evett volna nem emberiből.

  • cateran
    #22
    khmm..ez nem kannibalizmus.. (javaslom olvass vissza,már irták,mint jelent a szó)A csumesz karja határeset,bár emberről van szó,de a végtag már nem az..
    A film meg 1 agyonhypeolt fostenger..az 1. fél óra érdekes,onnantól maga a tömény unalom, sok csitt-csatt,dirr-durral..bemutatja milyen volt a dél-afrikai apartheid,csak mivel fekete-fehér kombóval a lőtéri döglött kutyát sem érekelte volna,igy feldobták idegenekkel (akikkel semmi bak sincs,de az emberek hihetetlenül hiteltelenek..)
  • haxoror
    #21
    Nem volt benne kannibalizmus?

    Az ufo karjának megkajálása nálam már határeset, és az sem volt gyenge utalás amikor a "főhős" karját akarta a főnök levágni, na vajon azzal a kézzel mit akart kezdeni?
    na ugye...

    Valahol igazuk van a nigériaiaknak, a filmben végig csak negatív szerepet kaptak, semmi szükség nem volt külön hangsúlyozni hogy minden genya nigériai.
  • nmktheking
    #20
    Most komolyan. James Cameron szar? Én úgy tudtam, hogy a Titanic pl. 11 Oscart kapott, a Terminator 1-2 kult, a T2 az egyik legjobb akciófilm még mindig az Aliensel egyetemben, mely már szintén kult. ÉS mindet ő rendezte. De ezek szerint én tévedek. o.o
  • MrPrise
    #19
    Flamebait gyanús a hozzászólásod ;-)
    Nem mintha védeni kellene a filmet az ilyen véleményektől, de attól, hogy van benne egy nagy űrhajó már függetlenség napja utánzat? Ill. attól, hogy van benne egy lépegető robot (ami egyébként nem robot, hanem inkább exoskeleton, bár távirányítható is, tehát ez picit sántít) már transformers utánzat? ;-)
    Csak kíváncsiságból kérdem, hogy melyik effekt volt felesleges szerinted?
    Peter Jackson-t annyira én sem kedvelem, de neki ehhez a filmhez csak annyi köze volt, hogy ő volt a producer, ő adta a 30 millió dollárt amiből elkészült.
  • algost
    #18
    Nem kell csodálkozni azon, hogy kitiltották, teljesen jogosan.
    A film erősen B kategória , pláne, hogy telezsúfolták fölösleges effektekkel!
    Sajnos egy hálivudi fos lett az egészből...nem is csoda, hisz a gerillamarketing lényege pont ez...jó nagyot kaszálni bármi áron...kb a man in black+függetlenség napja+transformers bugyuta keveréke volt a film...Peter Jackson pedig egy rakás szar! James Cameron ugyanez a rakás szar! Az Avatar ugyanilyen szégyenletes fos lesz...
  • MrPrise
    #17
    Ha nem veszed emberszámba az idegeneket és Wikust, akkor tényleg nem volt benne kannibalizmus.
  • MrPrise
    #16
    LOL Lövölde az egész? Azt azért nem mondanám.
    Tegnap láttam, nagyon jó film.
    Sajnos méltatlanul kevesen voltak a moziban és az az érzésem, hogy máshol is ez a helyzet :-(
  • Narxis
    #15
    Eszed tokja a gyenge. Év filmje. Amit te bele akarsz képzelni arról rengeteg dokumentumfilm készült.
  • cateran
    #14
    Nem? Miert mirol szol meg? Bemutatja milyen volt az apartheid,csak mivel az a loteri doglott kutyat nem erdekelte volna feherekkel es feketekkel,hat bedobtak az idegeneket....
  • tmk
    #13
    2x is megnéztem a filmet, nem emlékszem kannibalizmusra :S
  • flimo
    #12
    Szokásos polkorrekt faszság. Amúgy sem kannibálok, nézzék meg újra a filmet. Ennyi erővel mindenki háboroghatna, ha olasz-kínai-orosz stb maffiáról szól egy film, hogy rasszista mód ábrázolják. Bazze, nigériai maffia a nyomortelep közepén, mit mutassanak még, a Nobel-díjas nigériai orvost aki pillanatnyi elmezavarában beköltözött az egyik kunyhóba? Vagy a film közepén totál oda nem illően mutassanak részleteket a nagy hagyományokkal rendelkező nigériai balett fellépéseiből? Agyam eldobom az ilyenen.
  • djstefi
    #11
    ...." árt az ország imázsnak"...Nigerianak van image-e ? turisztikai paradicsoma valt az utobbi 5-10-15 evben? en nem hinnem. amugy a film NAGYON jo ! erdemes meg nezni(ha csak nem akarsz kormot ragni amig ki nem jon akovetkezo resz.. lol :P )
  • Prof William
    #10
    Hát a kaninál az aki a saját fajából eszik meg valakit... Szóval kannibálok ne3m voltak benne... :)
  • Chocho
    #9
    Nem egy filmet láttunk akkor.
  • WinG
    #8
    mi az a nigéria?
  • nessboth
    #7
    Gyenge film, első 20 percben letudják azt amiről igazából szólnia kéne aztán csak lövölde meg akció az egész...
  • kiskelgyo
    #6
    Peter Jacksonék most hazavágták a virágzó nigériai turizmust... a szemetek...
  • Gonz0
    #5
    Nigériáról az embereknek eddig is csak 1 dolog jutott eszükbe: "nigerian scam". Nem hiszem, hogy ez a film olyan sokat rontana az országimázsukon.
  • wolruf
    #4
    A film viszont veszett jó, és spoilerezés nélkül megemlíteném, hogy csak néhány ,,alfajról'' állítják, hogy kannibál (vagy ,,'').
    Lehet, hogy én már cenzúrázott változatot láttam a moziban? :)
    A nigériaiak helyében akinek nem inge... (tán nem kéne felkapni a vizet).
    Hány, de hány olyan film volt, ahol a magyarok voltak a tuskó kretének. Mégsem lázadozunk ellene (hangosan...). Vagy csak nem értettük, hogy lehúznak minket