16
  • lordofchaos
    #16
    Az Elite pedig igenis mérföldkő volt és elég sok hasonló játék jött ki utána. Én rengeteget játszottam vele. Privateer, Wing Commander, Space Rogue. Szerintem a Freelancer is nagyon jó játék volt. Az EVE Online MMO is hasonló alapjaiban, bár az nem szimulátor. Ami ígéretes pedig még jön az az Infinity, amit egyetlen programozó kezdett el írni, de mára elég sokan várják a megjelenését: http://www.infinity-universe.com/
  • dronkZero
    #15
    Teljesen totál más elven alapult a kettő, de tényleg egyszerű volt őket használni.
    Nekem nem volt bajom az X-Wing radarjával sem, de az tény, hogy az ELITE-é sokkal profibb.
  • dronkZero
    #14
    Na ja, meg a gravitációs parittya... Nagyon jó az a játék, csak már kissé meglátszik rajta a kora sajnos.
  • endrev
    #13
    Hú hogy én mennyit utazgattam vele galaxisszerte! Leszálltam kráteres holdakra vagy harcoltam felettük, lavíroztam a "szaturnusz" gyűrűin, fantasztikus élmény volt. Azóta is várom hogy végre valami hasonló játék jelenjen meg, csak ugye modernebb formában, fraktális tájgenerálással (amivel a First Encounters-ben is próbálkoztak, akkoriban csúcsminőségen), de legalább egy Space Interceptor-minőséggel, csak ugye az eredeti szabad játékélménnyel. Talán az OpenCL segíteni fog ebben.
  • mrzed001
    #12
    az egyforma elv kimerül kb valahol ott, hogy mindkettőt radarnak hívják
  • Molnibalage
    #11
    Nem azért, de mindkettő igazából egyforma elven alapult. Mindkettőt pofonegyszerű volt használni.
  • mrzed001
    #10
    Valamint az ELITE spéci radarja azóta is utolérhetetlenül a legeslegjobb, ami vala játékba belekerült. Ezt követően az X-Wing-nél anyáztam egy nagyot, ott nagy nulla ehhez képest.
    Ha nekem repcsit vagy űrhajót kellene terveznem tutira ilyen radart tennék bele
  • dronkZero
    #9
    Ja, egyébként az Elite4 vagy 20 éve készül, úgyhogy ez nem volt hír.
  • dronkZero
    #8
    Játszhatatlan? Hehe. Legfeljebb egy kicsit nehéz. Az eleje.

    Sajnos 386-os időkben játszottam vele, és a F:FE azon nem ment, úgyhogy Frontiereztem csak... De azzal eljutottam olyan szintre, hogy már nem volt értelme a játéknak. Sokmillió pénz, meg tudtam volna venni a legjobb hajót (csak az ASP Explorer full felszereltséggel annyira jó volt, hogy nem kellett nagyobb), a harci küldetések meg igen hamar unalomba fulladtak, tekintve hogy vagy 5-6 féle volt összesen...
    Azért annak megvolt a fílingje, hogy egy jórég elugrott űrhajó warp cloud-ját meganalizálva, katonai hajtóművel _hamarabb_ lehetett odaérni a célhoz, mint a célpont... :)

    Na meg azt is aláírom, hogy az űrcsata nem volt túl izgalmas, newtoni fizikával inkább hasonlított lovagi tornára, mint űrcsatára... Eeeeeeeltávolodik, leeeelassul, eeeeelkezd felém gyorsulni, beérlőtávolvamegcélzomlövökráhusselszállmellettem, táááááávolodik, laaaasssssííít... :D :P
  • dronkZero
    #7
    Ne viccelj már, ezek sokkal de sokkal újabb címek, mint az ELITE! Ezek mind '90-es évek, az ELITE '80-as...

    Másik fele, hogy nem mérföldkő az első 3D-s megjelenítésű játék...?
  • mrzed001
    #6
    Arra keress rá gugliban, hogy Babylon 5 I Found Her ... folyton jön ki újabb frissítés belőle (új sztorikkal)
    Talán még itt az sg-n is van topicja
  • Szefmester
    #5
    nekem az elite 2ben csak a komolyabb hajók legyűrése okozott gondot.. az űrcsaták valóban halálosak voltak, de megfelelő manőverezés, és célzás kombóval nagyon nagyon messziről le lehett szedni az ellenséget.. még lőtávba is alig ért.. csak a rakétákkal volt bajom
  • Molnibalage
    #4
    Az említett cucc hol szerezhető meg?
  • mrzed001
    #3
    A c64-es elittel rengeteget nyomtam.
    Above avarange felett már hónapokba telt 1-1 szint lépése, és már csak 1 szintnyire voltam az ELITE fokozattól (Deadly).
    Körbejártam a galaxisokat, elpusztítottam a prototípust, megszereztem a cloak devicet, menekülteket szállítottam a szupernovarobbanás elöl, megállítottam a thargoid inváiót és könnyűszerrel bántam el a rámtámadó 3-4 thargoid anyahajó + vadász flottákkal
    Mekkora egy piszok nagy játék volt az :D
    Aztán kipróbáltam amigón ... iszonyat mennyire meggyorsították ott a fejlődést, 1 hét alatt átlag feletti voltam már

    Egy űrszim volt ami ennyire le tudott kötni, az pediglen az IFH amit a Babylon 5 alapján készített egy fan, és úgy mellesleg addig az eddigi egyetlen olyan űrszim ami reálisan mutatja be az űrharcot/manőverezést
  • Molnibalage
    #2
    Ha meg már mérföldő, akkor inkább ilyen címeket kellene emlíeni:,

    - Wolfeinstein (FPS ős)

    - Dune II (RTS ős),

    - Civilization (körökre oszott statégiák ősatya szerintem, 1991-es)

    - Centurion (a total war sorozat méltatlanul elfeledett őse)

    - F-19 (első vektorgrafikás repszim)

    Stb. Az Elite egy nagyon rétegjáték, mert azóta sem jönnek csőstül az "űrkereskedős" játékok. Bátyus próbálkozott a Freelancerrel, de egysíkúnak találta. Milyen ilyen játék van még? Valami nagy ígéret az van emlékeim szerint, csak a neve nem ugrik be.
  • Molnibalage
    #1
    Apró gond, hogy az Elite 2 és az FC is játszhatatlan volt véleményem szerint. Ártalmatlan kereskedőként is olyan ellenfelek támadtak rád, hogy esélyed nem volt legyakni őket.

    Katonai küldetésből kb. a 2. küldetési jutottam el. Naval ECM-es fullos hajómra tucatnyi ellenfél tört rá. Esély a sikerre = 0.

    Az automata bányászgép nem bányászott soha semmit, stb.

    A játék egy bughalom volt, de kis ideig élvezetes bughalmaz.