130
  • llax
    #10
    Igazából már az sem kevés... Legalábbis akkor, ha oxigén előállítására használják (persze nem üzemanyaghoz oxidálószernek, ahhoz sok kell).

    De ne feledd: ezt az arányt csak a talaj lefelső, néhány cm vastag rétegénél számolták ki. Ha ott van, akkor mélyebben nagyobb koncentrációban is jelen lehet, feltéve, hogy nem kizárólag a napszél feltételezett hatása miatt keletkezett a teljes mennyiség. Mert ha csak a napszél az oka, akkor lefelé csökken a koncentráció (mert lefolyni nem tud: ilyen körülmények között gyakorlatilag nem fordul elő folyékony halmazállapotban.)

    Mindehhez jönnek még a sarkvidéki kráterek, ott van jó esély arra, hogy sokkal nagyobb koncentrációban jelen legyen.
  • Epikurosz
    #9
    Kösz a linket. (ez a Toba vulkánkitöréses videó sem rossz)
  • Tripax
    #8
    Ez olyan jó hír hogy nem tudom mihez kezdjek vele?! Ennek tudatában most mien érdemleges előremutató konzekvencia fog majd születni? Én ezt most komolyan kérdezem.
  • Balumann
    #7
    mármint alapjában a Földről szól, de a hold keletkezése és a víz érkezése is bennevan :I
  • Balumann
    #6
    Heh, pont tegnap előtt tettem fel youtubera egy dokumentumfilmből készített ilyen "rövidített" verziót (vicces, mert egy másik témában is pont mikor felraktam, 2-3 napra rá jött egy olyan cikk, ahova meg az illett bele :| ).
    Amiben ha igaz az elmélet, akkor elég sok esély van rá, hogy a holdra is jutott víz :|
    Akit érdekel egyébként, itt megtekintheti, de akinek van NG Wild csatornája, érdemes megnézni teljesben, szerintem adják még jópárszor :D
    (Mindennapi tudomány: A Föld születése)
  • NEXUS6
    #5
    Éjszaka kimennek a zufunauták vizelni, ezért hidratálódik a hód este, lógikuss.

    A köv nagy hír az lesz egyébként, hogy olaj is van a hódon, és hogy hosszúszakállú lények fenyegető tartalmú üzeneteket küldözgetnek arrafelől, valamint a zusa Lichteinstein-i nagykövetségért ért hihetetlen aggresszív biológiai támadásként is felfogható, több napig is eltartó bélhuruttal járó ételmérgezése mögött is ez a roppant veszélyes, a demokráciát alapjaiban is fenyegető csoport állhat. Ez még nem biztos, de biztonság kedvéért az usa űrhadviselésre fordított költségvetését kissé megemelik, úgy 500 milliárd $-ral.

    Természetesen a fő beszállító vállalatok a Zobama Inc. és tsa., valamint a Hillary and Bill works lesz.

  • Soundmaker
    #4
    .. a Holdbúl veszi kijjaz oxigéntet...

    A jómunkásember szedheti össze a betont a holdbázis alapjaihoz...

    Remélem nyugdíjas éveimet egy holdi strandon fogom eltölteni
  • Tinman #3
    "A talaj felső rétegben tonnánként körülbelül 1 liter víz található"

    Ergo sose...
  • Nikolaosz
    #2
    1 gond megoldva.
    De még van sok ezer, több pénzt kéne adni a Nasa-nak hogy 2020-ra megint a holdon legyünk.
  • JL666
    #1
    mikor költözünk?