36
  • nkmedve
    #36
    Nem annyira a kihozatallal volt a baj, sőt, mivel indulásból két selejtes chipet használ a kártya, ezért ezeknél a kihozatal jobb is volt mint a 275-280-285 esetén. A baj inkább azzal volt, hogy előállitási ár alatt adták, igy csomót bukott rajta NV és a partnerek. Igy aztán visszavonták, és csináltak egy olcsóbban előállitható változatot (1 NYÁK), amit utána még drágábban is adtak mint az eredeti változatot. Igy nagyjából 0ban voltak vele, ami nem igazán éri meg egy cégnek. Mivel hamarosan (az 5870 X2 megjelenése után) nem ez lesz a leggyorsabb kártya ezért nem lesz már értelme árulni, valószinűleg ezért nem lehet már kapni, vagy csak nehezen.
  • Chipii
    #35
    Ez teljesítmény/ár grafikon, tehát minél nagyobb, annál jobb, ez szerint a 295ös a legrosszabb - csak mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy itt mindenki fordítva gondolta:)
  • tomcsa4
    #34
    Meg az a poén, hogy jó ár/teljesítménybe kihozni egy olyan kártyát, ami nem kapható, mait az NV vissza is hozott, amiről kiderült, ohgy annyira alacsony a kihozatali aránya, ohgy csak a felsőbbrendűség visszaszerzése miatt jött ki és amit alig lehetett kapni és megjelenése után 1-2 hónappal be is szüntettek.

    Az okosak már kitalálták, hogy a GTX 295-ről van szó.

    Szóval ha már egy oldal ár/teljesítményt mér, lehetőleg kapható termékekkel csinálja.
  • tomcsa4
    #33
    Cimbora, én Rexhawk linkjét kommenteltem evvel a 10%-kal. Most elszakadtam attól, hogy vajon jól mértek-e.

    Gtx 275 meg akkor is a hd 4890 ellenfele dx9-ben és árban.
  • Skyline
    #32
    Porrászarrá is alázzák.:)
  • Skyline
    #31
    Gtx 275 sem árban sem teljesítményben nincs egálban egy 4890-el....4890 elveri,és még olcsóbb is. A 4890 ellenfél a gtx285 amivel teljesítményre kb egál,árra pedig 285 jóval drágább...
    Az pedig hogy 5870 10%-al rosszabb vétel mint a gtx295...Egy baromság mivel a legtöbb tesztben egál a két kártya,fogyasztásban ati jobb,árban pedig gtx295 jóval drágább....Ami tudásra kb egál (itt ott kikap,itt ott nyer), többet zabl és még drágább is egy bő 15-20assal az hogylehet 10%-al jobb vétel ár/érték arányban?:)

  • Sanyix
    #30
    a battleforgen kívül mind dx9 alapú, néhány kiegészítéssel.
    A krájszisz főleg, mert köztudott hogy annak a dx10 kiegészítése is kamu, full dx9-es, krájszisz kb a legelavultabb ezek közűl, mert a többi közűl legalább van ami tényleges dx10+ effekteket is használ. Ráadásul a dx10.1-es játékoknál NoAA végig :) hát igen az ingyen AA-val már nem álna ennyire se jól az nv.

    Egyébként semmi gond nincs a teljesítménnyel, az 5870 így újonnan is veri a 2 gpu-s gtx295-öt :D
  • Rexhawk
    #29
    battleforge régi?
    call of juarez 2 régi?
    dwan of war 2 régi?
    crysis elavult?
    far cry 2 régi?
    Tom Clancy's H.A.W.X régi?
    S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky régi?
    Riddick régi?
    egyébként skyline hozakodott elő az andantech adataival hogy milyen szar az nvidia, hogy prrá alázza a régi kártyákat
  • WhiteRiC
    #28
    gondolom vártak az nvdia vérfanokra, de ha megnézed a grafikont és elolvasod a cikket akkor rá jössz, hogy azokat a grafikonokat rossz árral kalkulálták ki. 5850 -$299 +$259, HD 5870 -$399 +$379
  • tomcsa4
    #27
    Én a GTX 275-öt tartom jó vételnek, hisz ellenfelével (HD 4890) egálban van árban is és teljesítményben is (dx9). Kivéve HD TV-zés, mert ugye 2.0-ás hangot tud csak kivinni a csatlakozón, külön kell kábelezni az 5.1-et és a 7.1-et.

    Meg még a GTX 285 éri meg, ami teljességgel ellehetetlenítette a GTX 280-at.

    Másik oldalon szinte bármi megéri. :)
  • tomcsa4
    #26
    Tehát akkor a HD5870 10%-kal rosszabb vétel át/teljesítmény alapján, mint a GTX "nem kapható, szinte sose volt kapható" 295. Ja, DX 9-ben. DX9-re érdemes venni 130 ezerért kártyát? Persze ha lehetne kapni. Kis élcet "halljatok" ki a mondandómból.

    Nyilván lesznek, akik első nap megveszik a csodát (most Ati oldalon és majd NV oldalon, ha kijön). De mások úgy is megvárják a piacot, hogy driverber, árban és használatban utolérje a csodát.
  • Sanyix
    #25
    Mert elavult régi játékokon alapszik, és egy vadiúj kártyát (ami hagyományosan drága egy ideig) hasonlít össze jóval idősebbekkel?
  • Rexhawk
    #24
    ezt, a page-t mért nem linkelik be az AMD vérfanboyok?
    http://www.techpowerup.com/reviews/ATI/Radeon_HD_5870/32.html
  • tomcsa4
    #23
    GTX 295 az kettő darab GTX 275 (külön nyákon, de már megpróbálták - és azt hiszem van is, de nem sok - egy nyákon). Ráadásul még a driver jönni fog ehhez az Ati HD5xxx.hez.

    Ráadásul a tendencia, miszerint az NV karik HD felbontás felett hatalmasat esnek teljesítményben még mindig helytálló.
  • RicsyPy
    #22
    Sziasztok.

    Nem tudjátok majd h a 5770 mikor fog megjelenni? És hogy mennyit fog fogyasztani? Mert ha uagyan azt a teljesítményt adja majd le mint a 4850 és kevesebbet fogyaszt akkor beruházok rá.

    További jót.
  • Sanyix
    #21
    Aztért mert egy 2 gpu-s kártya épphogy megfog egy 1 gpu-sat, ami jóval olcsóbb, azért ;)
  • Andrews2007
    #20
    Hát ha nem játékra kell vagy windows 7hez, videó konvertáláshoz, HD filmnézéshez akkor érthető. De ha azokat is akkor Ati a mostani jó választás ár/telj és technológiai fejlődés szempontjából is. (+ a játék gyártók si mennek át lásd alant és a Crysis 2 is Atira lesz optimalizálva, a Diablo3 is a Starcraft 2 is Dx10.1-el)
  • unranked
    #19
    Időről időre megpróbálkozok az amd kártyáival, de aztán mindig eldöntöm, hogy soha többet, és maradok a beváltnál. A gondom mindössze annyi az amd-vel, hogy nem képes értelmes driver-t írni linuxra. Ennyi. Ezzel el is vágta nálam magát.
    Ezzel szemben az nvidia évek óta, kisebb-nagyobb hibákkal, de szinte tökéletes driver-t ad ki.
  • cateran
    #18
    A 275 valojaban 285...
  • cateran
    #17
    Kedvenc angliai oldalam szerint a preorderek a 5870-re 310 fonttol kezdodnek es ott is ernek veget:D (Asus,Power Color,Sapphire,MSI,XFX a valasztek)
    5850-re 202-212 font kozott (Power Color,Sapphire,MSI,XFX),5890 a majd 1x...
    GTX 295-osok 336-580 font kozott (ouch),GTX 275-osok 230-344 kozott
    4870x2 pedig 268-333 kozott (ilyenem volt:D Idleben is tojast lehetett volna sutni rajta,terhelve az egesz epuletet felfutotte,de lekopogom: semmi baja sem volt..:D)
    bovebben a scan.co.uk-n:D
  • Skyline
    #16
    Fanboy én sem vok,csak beuntam az nvidia szemétkedését a kamu fizikszel és a nevetséges árakkal.
    Valószínűleg karácsonyig esik ezeknek még az ára,mindenesetre kb egy árban mozog a GTX285-össel,az pedig nem ellenfél egyik karinak sem.
    4890 bőven kiszolgál minden igényt tény,nekem is maxi jóságosan müxik,de ha esik az 5870 ára vagy mint írtam kamionról leesik az áru beújítom mert cod6 warban kell a soksok fps...:D
    Mindenesetre ezek a mérések,amik oversclockersclubon meg amit én is linkeltem vannak, maxibíztatóak.
  • padavanHUN
    #15
    Engem nagyon nem kell meggyőzni, ha most kéne VGA-t vennem, teketória nélkül egy 4890-est vennék, én nem vagyok márkafüggő fanboy. :)Csak azt akartam mondani, hogy engem annyira nem győzött meg ez az új atikari, főleg, hogy kilós árban mérik majd, annyit szerintem nem igazán ér. Még sosem értettem ezt, minek egy ilyen újdonság az embereknek ilyen drágán, amikor a mai középkategória - pl. 4890 - teljesen jól kiszolgálja a legkényesebb gamer igényeket is?

    Amúgy erre a DX11-re annyira nem alapoznék, két-három évig lesz vagy öt játék erre kiélezve, az meg kit érdekel. De mondom, nem magát az ATI-t támadom, csak ez a kártya szerintem nem egy újabb komoly lépcsőfok a cég életében.

    Utána néztem, egész konkrétan ezek a cuccok jönnek DX11-el:

    Dirt 2
    STALKER: Call of Pripyat
    Alien vs Predator
    Crysis 2
    Battleforge

    Ennyi a lista... Már ami biztos. Ennyiért hol éri már meg, főleg hogy a fele 2020-ra talán elkészül.
  • Skyline
    #14
    Teh. A GTX295 egy 2magos kártya az is csoda hogy szorongatja ember,arról nem beszélve kissé többe kerül,többet zabál..
    Dx11 alatt le is fogja kenni,ergo hozza a kártya azt amit ígértek.
    2 magos 5870 pedig ezek alapján valószínüleg földbe mossa.
    Hogy versenyképes a gtx295?:)
    Mihez képest? ár/érték arányban egy hulladék.
    Meglátjuk mit mutat az nvidia (súgok,nevetségesen magas árak lesznek,talán gyorsabbak lesznek és lesz kamufiziksz,mindezt többtízezrekért drágábban ahogy a mostani szériánál is).
    60k felett én sem nagyon veszek,megvárom amíg potyogni kezd kamionról;)
  • padavanHUN
    #13
    Ja... 60K felett értelmes ember nem vesz VGA-t. Mielőtt rákérdezel, nem, még NV-t sem. :)
  • padavanHUN
    #12
    Az anandtech mérései szerint a túlárazott hulladék azért veri ezt a szipiszupi kareszt...

    Lássuk csak:

    AMiben a GTX megverte ebben a tesztben az a Warhead 1920-as és 1680-as felbontáson, a Battleforge 1920-ban, 1680-ban, HAWX mindhárom felbontáson, Resident Evil a két legmagasabb felbontáson, Arkham Asylum minden felbontáson, Left 4 Dead legmagasabb felbontáson.

    Tehát kb. többségében egy régebbi konstrukció megszorongatja erősen az ATI új megváltóját. Mitől is kéne hanyatt vágódni és lehulladékozni egy rohadt erős, versenyképes NV karit?
  • Skyline
    #11
    Számold ki,kb 100k az 5870 mire idekerül,amúgy kb 70-75 az induló ára külföldön.
  • Skyline
    #10
    Annyira nem...Az egymagos vga-kat csak rommá-szarrá dx9 alatt is,itt ott a 2magoskat is meg-meg csípi...És úgytűnik olcsóbb lesz mint a gtx295 nevü túlárazott hulladék:)
    Dx11 alatt pedig valószínüleg azokat is húgyba...:)

    BENCSMÁÁÁÁRKS:)
  • padavanHUN
    #9
    És mennyibe fog kerülni ez a csodakari? 200 ezer? :x
  • bertino
    #8
    eléggé.
  • Nonix
    #7
    Annyira nem veri oda a régi kártyákat...
  • #6
    HAJRÁ ATIIIIIIII!!!!!!!!!
  • Ingy
    #5
    5870 teszt anandtech

  • nkmedve
    #4
    A fogyasztás a legjobb ebben a kariban (5870), alapjáraton mindössze 27W (voltak oldalak ahol csak 24et mértek) ez már közel van egy jelenlegi alsokategóriás fogyasztáshoz. Terhelve kicsivel többet eszik mint a 4890, de nem vészesen. A gyári hűtő viszont bizonyos tesztek szerint nem a legjobb, nem hűt elég jól, és hangos, szóval jobb lesz megvárni valami egyéni megoldást.

    A cikkben van egy elirás, nem 4200 MHz effektiv órajelen mennek az 5870 memói, hanem 4800-on.
  • who am I 7
    #3
    csábító.jövő tavasz végén/nyár elején meg is veszem.jó vétel
  • kisgabo
    #2
    5850 re ráugranék, de félek, nem lesz olcsó bulaj... főleg kari előtt.

    jó lenne valami teszt, a sebességétől nem félek, a fogyasztása izgat.
  • csgery
    #1
    Egész pofás kis cucc, kíváncsi vagyok hány gépbe nem fog beleférni:)