80
Posztapokaliptikus Fallout játék
  • Noodlee
    #80
    Avernum!! De szerettem régebben :)
  • DarkHorSe
    #79
    Dungeon Crawl: Stone Soupot nagyon sokat jatszottam, de sosem sikerult elmenekulni a runaval asszem, volt amikor vmi 1 hetes karim halt meg pedig vegre tap cuccaim voltak stb. Ahhoz most nincs erom nekiallni :D

    A Broguet holnap megnezem, amit most fogok tolni az a ff7 remake, egyszer ujbol vegigtolom meg a bg1 enchanted editionra varok, jo lesz ujbol vegigvinni a haverommal multiba :)

    Hat igen, a mostani mainstream jatekok altalaban 5 perc utan torlom :D ezzel Unepicet toltam most, meg az Avernum escape from the pitet, el lehet veluk lenni, de azert egyik sem roguelike kategoria :D
  • sirdond
    #78
    akkor mond neki,hogy vigye végig a 2. részt is, aztán mégegyszer Restoration project-tel is :)

    amúgy valahol,talán az nma fórumán azt olvastam,hogy eléggé elfajult a FOnline, nem tudsz semmi érdemlegeset csinálni, mindenkit ölnek halomra, csak szuperkarik rohangálnak, szóval semmi értelme elkezdeni vele játszani. egy pár hete én is fontolgattam,hogy újra előveszem, de ezután el is ment a kedvem.

    a modern roguelike-okat olyanokra értettem, amiket most is fejlesztenek. mert azért a régebbi,hack,nethack,rogue,stb... felett már eljárt kicsit az idő, akármennyire is jók.

    a vanilla Angband,ami félúton van régi és új között szerintem, valamint rengeteg variánsa is létezik.

    amiket ajánlani tudok az Dungeon Crawl: Stone Soup, jelenleg 0.11 verziónál tart, de kezdőként eszméletlenül nehéz, nem viccelek. jó pár játék kell ahhoz hogy egyáltalán felfogd mi történik és eljuss az első branch-ig. pedig az még csak a legeleje :D

    Brogue, ebből 1.6.4 a legfrissebb. szerintem kezdőként ez a legjobb. szép kezelőfelület és kép (bár nem tileset-es) viszonylag egyszerűen könnyen bele lehet tanulni, de a vége felé ez is kellően nehéz. mivel nincsenek fajok és hátterek így aszerint fejlődsz, milyen kedved van és milyen cuccokat kapsz éppen.

    Tome v4: Angband variánsként kezdte, azóta továbblépett és saját története van, kissé több benne az roleplay,mint a többiben (de csak kicsit). Rengeteg újítás, pl nincs food system, meg potion-ök, helyette vannak infusion-ök és rúnák. Lehet választani Adventure módot is,ahol nem csak 1 életed van. Ezt is tudnám ajánlani kezdőnek, mivel van saját tileset-je és így barátságosabb is a kinézete.

    Közös a háromban,hogy mindegyiknek van aktív tábora. Brogue és DCSS heti versenyek is vannak. Tome-ban van ingame chat. DCSS-nek van online verziója,ahol tudsz nézni másokat és szintén lehet csetelni is igény esetén.

    Az biztos,ha valamelyikre rászánod magad és igazán komolyan elkezdesz játszani, utána vége. :) Semmilyen mainstream játék nem fog már tetszeni :)

  • DarkHorSe
    #77
    Most vitte vegig az egyik baratom a fallout1et aztan gondoltam megmutatom neki milyen online.

    Szivesen kiprobalom a modern roguelikeot is, mondj egy parat :D Most eppen az unepicel jatszogatok, igaz nem roguelike de azert elvezheto :)
  • sirdond
    #76
    miért pont ezzel játszanál?
    nem hiszem,hogy olyan nagy játékélményt nyújt,hogy többször visszatérjen hozzá az ember.

    kezdj el inkább modern roguelike-okkal játszani, garantálom,hogy utána minden játékban csalódni fogsz :D
  • DarkHorSe
    #75
    Jatszik meg ezzel valaki? elgondolkodtam a visszateresen:)
    esetleg az a desert europe nepszerubb?
  • sirdond
    #74
    igen, olvastam én is. személy szerint nagyon sajnálom az interplayt,kíváncsi lettem volna az általuk fejlesztett fallout online-ra. az a baj,hogy így már azt sem tudják odaadni a fanoknak (pedig biztos lett volna nem is egy olyan csoport aki csinált volna belőle ingyenes játékot), amit eddig kreáltak,mert a jogok a zenimaxnál. és a bethesda nem arról híres,hogy bármit is ingyen adna :/
  • xblades
    #73
    Ha még érdekel valakit az online játék lehetőssége:

    A Bethesdánál vannak a Fallout MMO jogai
  • axel93
    #72
    Én 2 éve tolom, úgy, hogy az alapokkal nem is játszottam. Nagyszerű játék volt és lenne, ha a devek foglalkoznának vele.
  • sirdond
    #71
    hehe :)
    sirdond néven játszottam akkor is már. már nem emlékszem mikor hagytam abba,de pár hónapot játszottam biztosan
  • axel93
    #70
    lol, te nyitottad ezt a témát :O Mi volt a neved a játékban?
  • axel93
    #69
    A 2238 most éppenséggel halott... A devek lesz@rják mert nincs rá idelyük. A jövő szervere tehát a Desert Europe lesz. ott vagyok mapper :)
    Nézd ezt a linket, ha kell infó: http://fode.eu/ :)
  • sirdond
    #68
    hm,érdekes,lehet nekikezdek megint
    a 2 évvel ezelőtti béta óta biztos sokat változott a játék :D
  • axel93
    #67
    Új szerver indul hamarosan: Desert Europe, érdemes lesz kipróbálni! Sokkal összetettebb lesz mint a 2238. Sok küldetés, új fegyverek és a helyszín Európa plusz a közel kelet(Oroszország).
  • Archon93
    #66
    Sziasztok!

    Csak azért regeltem be, hogy nektek segíthessek! :Ð
    Az FOnline:2238 egy nagyon összetett és bonyolult játék az alapjátékokhoz képest. Az online verzióban nem a küldetéseken van a hangsúly, hanem a PvPn vagy a klán vs klán-on. Általában az értelmesebb játékosok tartoznak valamelyik klánba, mert ebben a poszt-apokaliptikus világban egyedül nem lehet sokra vinni. Na persze vannak kivételes képességgel író egyének, de ritka az olyan.
    De nem akarok sokat írni, mert akkor el se olvasnátok :-)
    Itt találjátok a magyar klán fórumját: www.falloutonline.uw.hu
    A fórumon megtalálhat Chat Panel-en kommunikálhatunk, vagy van Mumble szerverünk ahol akár beszélgethetünk is.
    Ez pedig az e-mail címem, ha személyesen szeretnétek beszélgetni velem: [email protected]

    Üdv: Archon93
  • Fidolorous
    #65
    Nekem meg mindig ugyanazt a hibat irja ki fogalmam sincs miert, pedig azota egy teljesen mas gepen kezdtem volna el a jatekot...
  • Noodlee
    #64
    Jó az aláírásod :D
    Ha neten játszik az ember, akkor sok swe majommal futhat össze :P
  • DarkHorSe
    #63
    nehez az elet a senkifoldjen, ez egy ilyen jatek :DD

    amugy meg van magyar guild, ott keress vki tuti segiteni fognak
  • reywind
    #62
    Egy rövid ideig próbálkoztam vele.
    Először beragadtam néhány pixel közé.
    Másodszor pedig elindultam volna a kezdő hely felől egy városba, aztán egy encounter (első szint, 0 xp), ahol találkoztam kb 6 ghoul-al, akik plazmafegyverekkel és rakétavetőkkel voltak felszerelve. Itt úgy gondoltam, hogy talán inkább mással játszom.
    Ha valaki esetleg elmondaná, hogy mit csináltam rosszul kipróbálnám még1x.
  • lammaer
    #61
    Ezen én is megdöbbentem, még csak hallani se hallottam róla. Már jön is lefele :)
  • DarkHorSe
    #60
    gyere csak, marha jo a game :D

    most nyirtam ki 2 oroszt :DDD
  • sirdond
    #59
    lehet elkezdem újra én is
    mostanában úgy is unatkozok
    és jó látni,hogy ennyi magyar van, mikor utoljára játszottam alig volt magyar játékos
  • DarkHorSe
    #58
    http://falloutonline.uw.hu/index.php

    magyar guild weboldal
  • DarkHorSe
    #57
    level 7, mar ketszer kiraboltak a satram :DDD

    nagyonbejovos
  • DarkHorSe
    #56
    Talaltam magyar klant is, olyan 15-20an toljak aktivan a jatekot.
  • Rowlend
    #55
    Baszki erről a játékról nem is tudtam...
  • DarkHorSe
    #54
    gondolom itt le van irva annyira nem ismerem a jatekot

    Mindenesetre az elejen konnyebben eletbenmaradtam az tuti, penzkereses egesz jol ment, tudtam banyaszni, viragot szedni, meg a szarlapatolas is megmaradt. Bankot is talaltam szoval elvagyok vele.
  • sirdond
    #53
    milyen változások voltak mostanában?
  • DarkHorSe
    #52
    ápápáp !

    most kezdtem el ujbol :D nagyon bejon

    gyertek jatszani, aki jatszik jelentkezzen :D
  • Fidolorous
    #51
    Para van emberek. Mindent rendesen felraktam, updateltem is a progit ennek ellenére én hogyha a Launcherrel indítanám a játékot ez a hiba üzenet fogad:

    Aki bármilyen segítséget tud nyújtani, annak előre is köszönöm.
  • Rabbit20
    #50
    hát nemtom én ebbe eddig csak buggal találkoztam... kimentem brahmint ölni, szereztem pár töltényt stb.
    megöltem 5 brahmint, de lootolni nemtudtam, mivel rögtön eltűntek ^^ ráadásul alig lehet encounterekben látni valamit, mm távolba.
  • kiscipi
    #49
    megint megöltek másodjára mikor mentem a sátram csinálni, kezdek nagyon kiábrándulni :)
  • sirdond
    #48
    a town control az amikor egy banda irányítja az adott várost, sajnos te rossz bandába futottál bele

    amúgy mindenki punnyad?
    volt frissítés, nem is kicsi, elég sok újítással

    Changelog:
    FIXES:
    - Attacking player that is in 'entering' mode should no longer initiate his combat mode.
    - Fixed Hub-stuck-bug (hopefully).
    - Many other map fixes and changes.
    - Added guards to Frisco tanker.
    - Added guards to Gecko Powerplant.
    - Added more entry points to Gecko.
    - Modoc, Mariposa, Gecko, etc. are bigger now on the borders.
    - Modoc crash bug.

    (SMALL) FEATURES:
    - It is possible now to buy brahmin caravan cars (Frisco, NCR).
    - Brahmin caravans run on water. You can obtain water from water pipes in various towns. Just use empty waterbags on them.
    - Disassembling weapons/armors (use your science, similar to how you'd use repair. Bonuses from tools apply.).
    - You can now order your slaves, mercenaries to join the town garrison in any town that your faction controls. You can also dictate which laws should be enforced in this town, these laws apply to EVERYONE, even the controlling faction, and the guards won't hesitate to attack even the master. His loyalty lies with the town after joining the guard force.

    CHANGES (WIP):
    - Dog mercs are a bit stronger again.
    - No timeouts for mining spots
    - Added 'overweight' limit for gathering resources
    - Each resource object acts separately
    - Experimental visibility/sneak changes:
    a) field of view (press Q to check it), affected by obstacles
    b) opponent's sneak skill suffers penalty:
    * -90 when directly looking at opponent
    * -60 when looking from frontsides
    * -30 when opponent is in backside area
    * no penalty for 'behind' hexes
    c) penalty: 1 point per 200 gram of equipment carried

    - Eyeshots are automatically demoted to headshot if target is not in direct line with attacker
    - Doubled jet initial effect time.
    - Empty hypodermic needles shows after stimpak usage (50% chance).

    RECOMMENDATIONS:
    - Use updater to get faction002.dat!

    VANILLA INHERITED CHANGES:
    - Stealing timeout: 30 seconds, lockpick timeout: 2 minutes
    - Fixed stealing experience values and dir modifiers
    - Demolition expert bonus explosives damage (it's currently not connected to the demolition expert profession though)
    - Chance when walking over the mine to avoid explosion: 50% unless you've got light step perk
    - Pathfinder perk worldmap speed bonus (25% per level)
    - Bonus yielding items such as toolboxes/first aid kits/doctor bags have to be equipped in active slot while using appropriate skill
    - Defusing active explosives with traps skill
  • Rabbit20
    #47
    térképen városoknál az, h town control mit jelent? :D csak mert épp egy küldetést próbáltam megcsinálni, egy táskát kellett volna Den-be elvinnem, és láttam térképen h town control, gondoltam vannak őrök... erre ahogy beléptem 5en támadtak meg kb... elis vesztettem a táskát, szal faja
  • Rabbit20
    #46
    énis 15nél tartok :D azért lettem ideges...
    most még kipróbálom h gyűjtögetek gyümölcsöket meg stb. aztán veszek valami fegyvert belőle meg pár töltényt, csak annyira, h megöljek 10 brahmint :D
    nagyjából már tudom merre nemszabad bóklászni teli zsákkal, szal remélem összehozom mostmár :D
  • sirdond
    #45
    pedig annyira már nem is vészes, ahhoz képest mint mikor én elkezdtem a szerver elején. minden város tele volt pk-kal meg tolvajokkal, nem volt red tag system és az őrök is bugosak voltak :D
    kb 15 hideot vesztettem el összesen mire megbírtam csinálni a sátramat, azóta sokkal könnyebben megy a fejlődés
    nem lehetett normális armorban meg fegyverrel mászkálni,mert megöltek és elvették :D
    vagy megpróbáltál üzletelni és egyből kiraboltak
    azóta sok minden változott, a crafterek szerencséjére
  • Rabbit20
    #44
    najó asszem ez nem nekem való ez a játék ^^
    3 napja "játszok" és nullán vagyok ugyanúgy :D
    sztem ez ennyivolt sajna
  • sirdond
    #43
    manualban benne van
    egyébként belépsz egy random területre,megnyitod az invertoryt és science-t használsz a hideokon
    ha nem sikerül lépj ki a területből és menj arrébb,majd próbáld újra
  • kiscipi
    #42
    van 11 olyan bőröm. hogy is lehet sátrat építeni? :)
  • vzajcev
    #41
    Köszi a választ, holnap beszerzem a játékot, aztán hajrá
    Kellene majd vmi.klánféle és bandába nyomni