84
  • Stefling
    #44
    Fú egy ilyen vga jól jönne, 5 évig nem lenne vele gondom :D
  • Skyline
    #43
    Az hogy multiplatform cím az egy dolog de a konzol továbbra is dx9 pár dx10-es technikával semmi több,köze nincs a dx11hez,a jelenlegi konzolokon nem lesz dx11 sosem,butítás lesz,ennyi.--> BAROMSÁG amit írsz ezt értsd már meg:DD
    Hogy 4850 hype van-e nemtom nem is érdekel de a 8800gt-t hugyba alázza,nem nagyon értem az összefüggést,volt 8800gt-m szerettem,volt gtx 260/276ösöm szerettem őket is bár gtx 260 szarakodott az XFX hűtéssel. Most atim van és az is lesz mert majdnem fele annyi pénzért adja ugyan azt a teljesítményt mint nvidia (a kamu fiziksz effekteket leszámítva)
  • Sanyix
    #42
    nincs, ilyen kihozatallal nem is lesz :) mert nem éri meg gyártani.
  • readswift
    #41
    érdemes visszaemlékezni a pt-boats tesztre, dx10 feature hype lett volna a játék, mire kijön addigra már a compute shadert lehetne demózni vele. (Az hogy oroszoknál kinnt van nem számit mert ők a fizetős bétateszterek) . Abban a játékban még értelme is lenne a compute shadernek mert dobálná a vizfelszin a hajót, ahogy a vizfelszint b*szogatná a robbanás.
  • readswift
    #40
    a 4850 a leg hypeoltabb kártya volt akkoriban, a 8800 sorozat meg a világ szara. Most az van hogy 1év után a hype kártya mehet a kukába, ha 8800at vettem volna gondolom semmi baja nem lenne , ennyit a hyperól. Mondjál dx11 játékot ami nem konzolra készül, az hogy ordenáré meg baromság az szép szó, de nem érv, főleg nem logikus.
  • WoodrowWilson
    #39
    Nocsak, már van gt300-as?:D Pár héttel ezelőttig azt szajkóztad minden fórumon, hogy nem is létezik ilyen chip.:P Jó gyorsak voltak akkor nVidiáék.
  • Skyline
    #38
    Kevertelek valami hasonló nevüvel a DX ügy kapcsán...sorry.
    És árban a 4850-ről beszéltem ami kb20-25ért beszerválható így jöna kb 70,de tény legyen akkor 60 a 20al szemben a szinte 0 teljesítménykülönbségért.
    Hogy 5-10%-al gyorsabb a 4890-nél...HJa...Lol..:D
    Totál egál itt ott nyer a gtx itt ott a radeon.
  • nkmedve
    #37
    Azt irta, hogy aki esődlegesen nem játékra akarja használni annak jobb. Másképp amit irsz a játékok zöld és piros oldaláról, azzal egyetértek.

    Sanyix: butitani könnyebb mint javitani, az igaz
  • Healbacsi
    #36
    A nem igenyes gyartok biztos igy tesznek, de a valamit magara ado kiadok tuti nem, mivel a kiadonak az az erdeke, hogy fogyjon a jatek a polcokrol.
  • Sanyix
    #35
    az nv logós játékoknál általában nem abba öltek bele pénzt hogy nv-n jobban menjen, hanem zsebre tettek egy kis pénzt, és megcsinálták hogy ati-n rosszabbul menjen. Így járnak a legjobban, ez a legegyszerűbb.
  • Healbacsi
    #34
    "Tényleg jók ezek az ATI kártyák, de OpenGL-ben az NVIDIA jobb, így aki nem játszani akar elsősorban, hanem dolgozni (pl.: CAD 3D stb.)akkor annak még mindig az NVIDIA a jobb megoldás."

    Nem minden jatek fut opengl tamogatassal, igy ez az allitas ebben a formaban nem igaz. Az, hogy az ati vagy az nvidia jobb nem lehet ma mar megbecsulni sem, mert seriankent tobb kartya jelenik meg, es alkalmazasonkent mas mas teljesitmenyt nyujtanak. Bizonyos jateknal az ati, masoknal az nvidia teljesit jobban. Az sem utolso, hogy ha egy jatek elejen az nvidia logot latod, akkor ok dodo szazezreket oltek bele, hogy az o kartyajukon jobban menjen, tehat en nem sarkitanam le ennyire.
    Masreszt, megveszed a legjobb kartyat, ami a penzed kifut, es 1 honap mulva ugyanazert az arert mar picivel jobb kartyat kaphatsz a masik gyartotol.
    Ezeket mind felreteve, majd kivancsian varom a teszteket, hogy a 4800 as szeriahoz kepest mit tudnak ezek a kartyak.
  • nkmedve
    #33
    A 98% csak pletyka, de 2010 előtt én se hiszem hogy kijön.
  • Sanyix
    #32
    gt3000 2010-re csúszik, 98%-os selejtarány (98% hibás).
  • nkmedve
    #31
    Igy van, ha valaki simán Windozban játszik és nem fontos neki a PhysX (ugyebár annak az előnye inkább csak több kártyával jön ki) annak most valószinűleg jobb vétel egy AMD. Akinek fontos az OpenGL, Linux, CUDA, vagy inkább DX9-ben játszik, annál az NV kártyák a nyerők.
    Mostmár csak lássuk mit hoznak az új radeonok és GT300ak (ha egyszer kijönnek)
  • Rexhawk
    #30
    ""aki dx-re fejleszt az konzolra fejleszt","dx11 a kismemós konzoloknak lesz jó" stbstb.....:)
    Nomeg egy darab szar gigabyte radeon 4850 általánosítása,,,stb"
    mondtam én ilyet?nem

    de viszont te igen:
    "Annyi pénzért kb negyadakkora sebességü nvidia jár..."
    melyik kártya az,kiváncsian várom a hozzá tartozó teszteket.

    "Viszont ha egy 20ast rádobsz megkaphatod a leggyorsabb egymagost (nem,nem nvidia,hanem ati 4890,a gtx 285-re ami semmivel sem gyorsabb kb 70ezret kéne rádobni)"
    simán hazugság, 4890-esek 50 000től kaphatók és 285-őt pedig 80000tól, és kb 5-10%kal gyorsabb a 285, így persze a 4890 éri meg jobban, de messze nem igaz a te eltorzított adataid.
    akinek kell a PhysX meg a CUDA, vagy linuxon dolgozik (mert a GPU nem csak játékra való ugye?:D ) annak az Nvidia jobban megéri a többinek pedig AMD kártya a jobb. Nem kell attól még hypeolnod az AMD-t...
  • Skyline
    #29
    Én nem hype-olom tényeket írok,szemben az olyan ordenáré baromságokkal: "aki dx-re fejleszt az konzolra fejleszt","dx11 a kismemós konzoloknak lesz jó" stbstb.....:)
    Nomeg egy darab szar gigabyte radeon 4850 általánosítása,,,stb..:)
  • Rexhawk
    #28
    Hát nem én én hypolom az Nvidiát, hanem te az AMD-t.
  • Skyline
    #27
    A téányközlésért? Semmit. És neked az nvidia a sok baromságért amiket összeirogatsz?
  • Rexhawk
    #26
    mennyit fizet neked az AMD?
  • Skyline
    #25
    Annyi pénzért kb negyadakkora sebességü nvidia jár...
    Viszont ha egy 20ast rádobsz megkaphatod a leggyorsabb egymagost (nem,nem nvidia,hanem ati 4890,a gtx 285-re ami semmivel sem gyorsabb kb 70ezret kéne rádobni)
  • zsolt320i
    #24
    Kár, hogy csak Okt. 22 én jelennek meg za energiatakarékos procik!
    Én a 240e-re várok már több mint 1 hónapja, és ahogy lárom még kell várni rá több mint 1 hónapot.
    Kérdés, hogy megjelenés után mennyi idő kell neki amíg Mo-n is kapható lesz?
  • semmikozod
    #23
    Hohóó, de még mennyire hogy szarok. A legfrissebb játék amiben fantáziát láttam az az a Portal volt, milyen meglepő az is először csak egy házi buherajátéknak indult.

    A visszafele kompatibilitás nekem is probléma ezeknél az új hardverek/szoftverek háza táján.
  • nkmedve
    #22
    És NV hibás notis GPU-sorozata, kis anyagfáradással megspékelve?
    Nekem az ezelőtti 8600GT-m volt ilyen. Rengeteg játékban egy bizonyos idő után elkezdett "havazni". Miután beütött a hiba, csak az ujrainditás segitett, 2D módba váltás nem. Másik baja pedig az volt, hogy 3D módban szörnyen sipolt. Több mint egy évig használtam igy, aztán visszavittem és visszaadták az árát, még jól is jártam vele.
    Ha egy termék hibás, azt vissza kell vinni, bármilyen cégnél előfordul.
  • Inquisitor
    #21
    Mi köze a létező (vagy nem létező) driver bugoknak ahhoz, hogy selejtes VGA-t adtak el neked, ami bárkivel, bármilyen márkából és bármilyen GPU-val előfordulhat? Amúgy az Asusnak volt egy olyan sorozata, amiből pl. a 4870-esekből 3-ból 2 ment vissza gariba pár héten belül ... mert ócska szahar hűtés volt rajta, ami még 4850-re is gáz volt. Vagy láttam FuSi alaplapot SiS chipsettel, amiben semmilyen Radeon sem ment ... még se gondolom, hogy a Radeon volt a szar. Emlékszik valaki, amikor nem mentek a Creativ hangkártyák VIA chipsettel? Ott meg nem a VIA chipsetben volt a hiba ...
  • readswift
    #20
    egy -> ez
  • readswift
    #19
    pont 1 éve vettem pct 9950el meg 4850el, a 4850 már desktopon is feldobja a talpát , 3 napja a képbe is belekúrogat ha olyanja van. Nem a hütés miatt van mert egy eleve zalman ventis volt. Szerintem azért jártam igy mert merészeltem 4850 et venni 4870 helyett, kikaptam a selejtet. Örülök hogy a gigabyte cuccok 3év garisak és még jobban örülnék ha Nvidiát kapnék helyette.
  • Lobsterman
    #18
    Az Arkham Asylumot és as Gridet kivéve, elég gyengék/közepesek, igen.
    De van pár új játék ami valóban jó, ebben igazat kell adnom.
  • Inquisitor
    #17
    Azért vicces, hogy kiderült az Athlon II X4 620 ára, úgy leesett a régi Phenome I procik ára, amilyet még sose láttam.

    "Kár, hogy az ATI driverek egy rakás xarok"
    Lehet, nem tudom. A Radeon 8500 óta volt egy halom Radeonom, és valamiért nem találkoztam ilyesmivel. Még akkoriban volt egy összehasonlító teszt, akkor a GF kártyákon 99 népszerű játék, a Radeonokon meg azt hiszem 101 volt bugos. Még sem dölt össze a világ, hanem javítottak a driveren ... vagy érdekesebb esetben a játékon. A Radeon mellett meg csak azért maradtam, mert NVidiánál azóta sem tudtak értelmes többmonitoros kezelést meg TV-out támogatást csinálni, nem pedig szimpátia okán.
  • Sanyix
    #16
    Régi és elavult meglátás. Kb olyan mint az "amd jobban melegszik" dolog.
  • Rexhawk
    #15
    Batman: Arkham Asylum
    Wolfenstein
    World in Conflict: Soviet Assault
    Resident Evil 5
    Race Driver: Grid
    Crysis

    ezek szerinted, mind szar játékok?

    Azért, mert alacsony az ingerküszöböd, nem azt jelenti hogy egy játék szar.
  • aglaca
    #14
    Tényleg jók ezek az ATI kártyák, de OpenGL-ben az NVIDIA jobb, így aki nem játszani akar elsősorban, hanem dolgozni (pl.: CAD 3D stb.)akkor annak még mindig az NVIDIA a jobb megoldás.
  • barret
    #13
    Nem értem miről beszélsz.
    Legalább 6 éve Ati párti vagyok,nálam nincs ilyen gond.
    Szépen megy minden. Pedig játszom régi játékokkal is.
  • wednes
    #12
    Először leírod azt, hogy bugosak a driverek a régebbi játékoknál, aztán leírod, hogy csak régi játékokkal játszol különösebb kompatibilitási problémák nélkül. Most akkor mi a probléma?
  • Motoroj
    #11
    Én csak régi szarokkal játszom (mert az új szarok elég gyengék), különösebb kompatibilitási problémák nélkül.
    X1950
  • Gabesz84
    #10
    ha régi szarokkal akarsz játszani ahhoz nem kell új kártya.
  • JZO
    #9
    Kár, hogy az ATI driverek egy rakás xarok. Bugosak és nem tetszik az sem, hogy ennyire lexarják a visszafelé kompatibilitást. Régebbi játékok, amkiet még szívesen előveszek manapság is, nem futnak Ati kártyákkal. Tuti hogy ez nem hardver probléma, tehát összeszedhetnék magukat szoftveresen végre.
  • Ahoy
    #8
    Így már azért pofásabb, mint natúrban :P Bár a rasztás csaj nem jön be, szal nem is kell viszont 5850-en jónő van :)
  • torcipepe
    #7
    lassan akkorák lesznek ezek a kártyák, mint a régi 286-osokban az IDE-vezérlők.
  • asysoft
    #6
    Ez igaz, de azt nem TDP-nek jelölik, hanem ACP-nek, s a cikkben szereplő adat Thermal Design Power. Egy 95W TDPjű AMD proci ~75W ACP-nek felel meg.
  • CrW
    #5
    Már régebben volt a hír (1-2 éve is már talán), hogy az amd is átvette az intel fogyasztás megadását.