60
civil kezdeményezés, amelynek során a lakosság hivatalos engedély nélkül virágokat, fákat helyez ki vagy ültet el különböző nyilvános helyeken
  • w77d
    #20
    Nálunk itt a ház melletti füves részből egy öreg néni olyan gyönyörű kertet csinált, hogy beszarás. Közterület, de naponta gondozgatja a kis virágait, gyomlálja és mindent csinál rajta... hál isten senki nem csesztette még érte, de ha így lenne sztem mi fiatalok tépnénk szét az emberkét XXD
  • flashpointer
    #19
    Én már ültettem kis tuját, egy multinál megvettük és este meg kivittük egy parkba, aztán meg ásóval készítettünk neki helyet középen és azóta ott van :) Egyébként nem tudom csak véletlenül nyitottad meg most, de ősszel kell ültetni mert akkor a legnagyobb az esély hogy megfogja.
  • ZilogR
    #18
    már az is eredmény lenne, ha a sok barom, aki kimenekült vidékre a nagyvárosokból (mint én, pl) nem betonnal terítené be a háza előtti placcot, hanem füvesítene és fásítana.

    ahol én lakom, ott 100m2-enként egy fának kötelezően állnia kell.
    megkérdeztem a helyi önkormányzatnál, hogy támogatja-e az önkormányzat ezt a fásítás dolgot, amire azt mondták mosolyogva, hogy igen - én meg rögtön tudtam, és én is felröhögtem, hogy a "támogatja"-t úgy érti a hivatal, hogy "nem ellenzi"

    :DDD LOL
  • dronkZero
    #17
    Aszittem kenderről van szó... :P
  • CsuTy89
    #16
    Ezzel nagyon nem értek egyet...
  • n3whous3
    #15
    igen, de ettől még jobb lenne, ha nem közvetlen az út mellett lennének....
  • Yeltzin
    #14
    nem a fák ölnek, hanem a sok majom, aki 1.6 Suzukival előzget....
  • Csabesz6
    #13
    pláne nem, azért mert jó pénzt zsebelnek be
  • Csabesz6
    #12
    nem
  • Rabbit20
    #11
    azokat ha jóltudom azért vágják ki mert öregek és így veszélyt jelentenek, azt nemtudom, h telepítenek-e helyükre újakat, de gondolom igen
  • Micsu
    #10
    én egy épület tetejére erdőt telepítenék ha lehetne, fenyőt
  • Sadist
    #9
    Csak nehogy úgy járj, mint akik ilyen hasonló civil kezdeményezésként újrafestették a gyalogátkelőhelyeket. Kiszabtak rájuk egy szép vaskos büntit, mert hogy közterületet nem lehet ám csak úgy festegetni, ahhoz engedélyek kellenek. Bár úgy tudom végül elengedték a bírságot, de egy ilyen idióta jogrendszerrel megáldott országban én a helyedben először utánanéznék, hogy mennyire cseszhetnek meg érte.
  • n3whous3
    #8
    Nem akarok ünneprontó lenni, de :D

    Út melletti fák? Olyan közel, ahogy itthon szokás? MI ÉRTELME? Tudod hány ember halt meg azért az utakon, mert az útmentén fa volt? Simán túlélték volna, ha csak árok van vagy még az se :-| Inkább beljebb lenne, meg több erdő lenne :D
  • Csabesz6
    #7
    Inkább azzal kéne kezdeni, hogy rituálisan kiheréljük(méhtelenítjük, mindegy) azokat a "nagyokat" akik elintézik az út menti fák kivágását egyes településeken (lásd Szomód, Neszmély-Süttő közötti szakasz stb..)
    Ennek a jelenségnek köszönhetően a terület szinte teljes mértékben elveszíti a jellegzetességét.Meg egyébként is...
  • geo91
    #6
  • Aquir
    #5
    és a szerves/szervetlen anyag és talajvíz körforgása is végbemegy odafenn:)
  • n3whous3
    #4
    A legjobb az lenne, ha az eco házak mintáját követnénk és minden ház vagy legalábbis nagyon sok tetején zöldellne a növényzet. Mindjárt nem kéne kiakadnia a zöldeknek, hogy új parkoló épül, hisz az a terület megmaradna mondjuk teljesen, ami ott volt eredetileg... az épület tetején :)
  • geo91
    #3
    habár én nem csinálom, de akik csinálják azokat becsülöm ezért. jó ötletnek tartom.
  • n3whous3
    #2
    Gondoltam már rá, hogy befásítok egy-két helyet.
  • Desiderata #1
    Hello!

    A gerilla kertészet arról szól, hogy a környezetedben lévő kopár közterületre növényeket ültetsz.
    Vannak akik ideológiát is tesznek mellé, de szerintem nem arról kellene szólnia.
    Hallottatok már a dologról? Mi a véleményetek? Van itt olyan aki már tett az ügy érdekében? Rendőrök mennyire nézik jó szemmel?