60
civil kezdeményezés, amelynek során a lakosság hivatalos engedély nélkül virágokat, fákat helyez ki vagy ültet el különböző nyilvános helyeken
  • Kepek
    #60
    Gondozandó virágosládák Kaszásdűlő hévállomáson
  • Desiderata #59

    Közösségi kert épül Őrmezőn
  • Desiderata #58
    Virul a gerillakertészet a nyolcban Index videó
  • Desiderata #57
    05.14. péntek 16:00 - 05.15. szombat Nyugati pályaudvar és Moszkva tér Május 14. 16:00-tól és május 15. 11:00-tól
  • Desiderata #56
    visszaírt az önkormányzat! nem tudják anyagilag támogatni a gerilla kertészetet és lopás miatt fenyőfélét nem telepítenek, de lehet ültetnek valamit, azt mondjuk nem értem miért aggályos közbiztonsági szempontból a szeméttárolók takarása, de remélem lépnek valamit az ügy érdekében
  • Desiderata #55
    tavaszra én biztos ültetek, addig a helyeket gyűjtöm
  • Desiderata #54
    írtam az önkormányzatnak, eddig még nem válaszoltak
  • Darande
    #53
    Nekem is tetszene az ötlet :) Elszomorító, hogy néz ki ez a város.. én amúgy egy szemétszedő akcióban is benne lennék, az is sokat segítene.
  • Desiderata #52
    első körben a XIV. kerület Rákosmezei téren (ahol a rákosmezei országgyűlés volt) lévő szelektív szemeteseket gondoltam tujával takarni
    várom azokat akik anyagilag (5 ezer forint körül lenne összesen), ültetésileg és gondozásilag támogatnák a kezdeményezést
  • tenkenorman
    #51
    Énis láttam a discoverin azt a kis shortcutot. még írta valaki hogy az útmenti fák így megy úgy. Ha másért nem is de a hóátfúvás ellen jó. Mellesleg mondták hogy beviszik őket de a büntit elengedik mindig...
  • Pianista
    #50
    ne mond tovább!!! rémálmaim lesznekXDDDD
  • sanyiute
    #49
    borzalmas XDDD és brutális:D
  • Hajnalcat
    #48
    Ez természetes, érthető. :)
  • Desiderata #47
    én is csak a lakóhelyem pár száz méteres körzetében gondolkodok, távolabb nem merészkednék
  • Hajnalcat
    #46
    Egyébként pont mostanában voltam fenn Budapesten 2 napig (bizonyos okból) és eszméletlen, mennyire büdös, szmogos koszos város, ráférne egy kis zöldesítés. Szóval csak hajrá! :)
  • Hajnalcat
    #45
    Jó lenne :) De sg-sek nagytöbbsége budapesti, szóval ott nem tudnék segíteni, nagyon messze lakom Budapesttől.
    Zalaegerszeg környékén nincs esetleg valaki vagy valakik, akik benne lennének?
  • Desiderata #44
    alkossunk egy SG gerilla kertész teamet :)
  • Hajnalcat
    #43
    :)))
  • Hajnalcat
    #42
    Nagyon jó ötletnek tartom. :)
    Még nem hallottam róla, de támogatom. Ha ismernék egy ilyen kis csapatot, mennék én is segíteni.
  • CsuTy89
    #41
    Ha beljebb lenne, akkor később az volna a baj.
    Namind1, nem fejtem tovább a véleményem, mert nem látom értelmét ezen vitázni, sok sikert a fák átültetéséhez
  • w77d
    #40
    képzeld el amikor a sötétben kapucnis alakok osonnak palántákkal és öntözőkannával a kezükben XXXD
  • sanyiute
    #39
    én viccesnek tartom:D de hasznosnak is :D nem az van hogy hallod haver "fújjunk egy nagy péniszt a vagon oldalára" hanem gyere haver "leosonunk este fele azt kertészkedünk egyet xD"
  • Christiansen
    #38
    az útmenti fákat tényleg nem kéne erőltetni lakott területen kívül.
    ha egy sima "kifutópálya" lenne ott mindjárt nem lenne annyi haláleset,
    maximum a környező tanyák lakói reklamálnának a zaj és a por miatt..

    gerilla kertészetet meg csak egészen kicsiben lehet csinálni,
    nagyobb tételben tényleg önkormányzathoz kéne fordulni. még az is lehet, hogy
    árt vele az ember, mert nem ért hozzá...
  • n3whous3
    #37
    #36 * 1000
  • Petka
    #36
    Senki se beszélt arról, hogy aszfaltozzuk le az egész országot, csak arról volt szó, hogy kicsit távolabb legyenek az úttesttől...
  • CsuTy89
    #35
    Nem vagyok lusta, csak mennem kellett órára...
    Oké, h ez balesethelyzetben befolyásolhatja az elhalálozások számát, ennyi erővel kiírthatnánk minden fát és aszfaltozzuk le az egész országot... Nézd meg, a legtöbb esetben a meggondoltatlanság, a vezetési tapasztalat kellő hiánya vagy nagyzolás miatt fordul elő, h valaki lecsókolja az út széli fákat. Persze ez igaz fordított esetben is, ha a szembejövő késztet lehúzódásra és valóban szomorú ha ez ártatlanokkal fordul elő.
    Ha pedig megnézed, a legtöbb ilyen szakaszon nem véletlenül van záróóvonalazva az út, esetleg még limit is van.

    Értem a mondanivalódat, de ez a megoldás számomra visszataszító.
    Egyenlőre ennyi.
  • Petka
    #34
    Egyetértek és szerintem nem az országutakról szólna ez az egész, hanem lakott területekről.
  • w77d
    #33
    autós szemmel én is azt mondom, hogy távolságot kéne tartani az út szélétől.. a mai gyors és rohanó világban már elkerülhetetlen egy egy kifutásos baleset és tényleg nem szerencsés ha legelőször a fát találja meg a kocsi. Persze sokan mondogatják, hogy aki gyorsan hajt vagy stb az megérdemli, de ilyenkor abba gondoljunk bele, hogy a mi családtagjainkkal is megtörténhet még úgy is ha ártatlanok... utólag már nem lehet változtatni, előtte kell mindent megtenni...
  • w77d
    #32
    az tuti XXXXD
  • n3whous3
    #31
    Nem mindenki azért hal meg a fának csattanva, mert ő tehet róla bazz... Arra nem is gondolsz, hogy hány kamionos hajt a szembe sávba és nem tud a szembe jövő mit tenni, csak jobbra lerántani a kormányt, hátha....
  • mujahedin
    #30
    Szerintem ebben az országban ezért lecsuknak "közterületkárosító gonosz terrorista szélsőjobbos náczyjobbikosorbánbérenc" váddal.
  • tigeroo
    #29
    a diófa az jó, a közelében nemnagyon lesz gyom sem (meg más növény se)
  • Calver
    #28
    dehát a suzukisok akkor is hullanak ha potyog a gesztenye
  • mujahedin
    #27
    Dehogy is. Természetes szelekció.
  • Desiderata #26
    igen, azért most nyitottam mert van egy-két hely ahova lehetne ültetni és ősz jó hozzá
    de valami különleges növényt keresek, ami nem fér el a kertemben, csak ugye ezek igen drágák és nem biztos hogy bírja a klímát, a talajt, meg lehet kilopnák
    amit a discovery-n mutatnak azok tízezreket költenek egy falatnyi virágoskertre, egyébként szépen megcsinálják, magról kellene kezdeni mert az olcsó, csak gyommentesítés és locsolás akkor is kell
    inkább bokorban vagy fában gondolkodok, azzal nincs annyi gond
    egy jó példa a II. kerületben található Libanoni Cédrus, igaz korábban egy parknak volt a része
    tudok olyan helyeket is ahova direkt a bozótos helyett diófát vagy szelíd gesztenyét ültettek mert saját kertben nem feltétlen előnyös, közterületen pedig csak a termést kell begyűjteni :)
  • n3whous3
    #25
    de arra már lusta vagy, hogy érvelj?
  • w77d
    #24
    majd csinálok délután
  • FOXX supreme
    #23
    jah, jó ötlet !
  • FOXX supreme
    #22
    A discovery-n szoktak menni ilyen bejátszások a műsorok között, és az egyik ilyen kis film, erről szól, hogy a németeknél valahol egy kis csapat ezzel foglalkozik.
  • Petka
    #21
    Tudsz csinálni fotót?