65
A bennszülött amerikai indiánok népzenéje
  • Fbn Lx
    #25
    ezt én is imádtam régen nagyon, de ha jól tudom közel sem indián... tán afrikai?

    Igen, utánanéztem, délkelet-afrikai
  • EK1TEP
    #24
    Bükki rezervátumból jöttek le
  • Christiansen
    #23
    omáhéjja, ááá, mindig ez megy amikor elmegyek az aluljáróban :C
  • Tyler1
    #22
    én is szoktam hallgatni ha vmi fesztivál keretében a környéken járnak, csak igazából én nem hiszem h ők az igazi indián kultúra és zene őrzői, mert 5-6 éve még dél-amerikai indiánként bolíviai zenét játszottak, aztán hopp jövőre már tollas fejdísszel ugráltak körbe.
  • DeerHunter01
    #21
    itt Miskolcon szokták játszani a Centrum előtt a zenéjüket meg ki vannak téve a cd-k ...meg lehet hallgatni végülis
  • Tyler1
    #20
    bár ebben már sok a modern aláfestés :S
  • Tyler1
    #19
    egyik kedvencem:)

  • Aquir
    #18

    tetszik az a klipje is amikor visszafelé telik az idő a szám alatt
  • Pipör
    #17
    Best
  • Tyler1
    #16
    egy kicsit modernebb változat de mindenki ismerni fogja, sztem ez is elképesztő zene!

  • Vlala #15
    Ha már mindenképp belekötősdit játszunk, az amerikaiak nem is indiánok, mert maga a szó "indiai ember"-t jelent... Kolumbusz Kristóf eltébvesztett egy kanyart az óceánon, kikötött egy ismeretlen világban, és gyorsan el is nevezte az ottaniakat indiainak, mivel eredetileg oda akart menni.
  • VRSDM
    #14
    nálam ez az örök favorit.
    nemtudom indán-e vagy amerikai-e, de a stílusa ugyan az, és emelle isten!!!
  • Tyler1
    #13
    hát a klasszikus értelemben vett indiánok azok az észak-amerikai benszülöttek, de dél-amerikai esőerdőkben élő népek is indiánok, sőt az eszkimók is indiánok :)

    persze ma már elég ritka az igazi indián zene, max. élőben hallasz igazit. Az ilyesfajta aláfestések még nem annyira zavaróak, hallottam én már rockosítva és duc-duc változatban is. na azok ölik meg legjobban ezt a zenét.
  • Montanosz
    #12
    ja én is szeretem. amit találtam a neten azt levadásztam)))

  • Balumann
    #11
    "amerikai indiánok" miért vannak más indiánok is? :D

    Ezek egyébként elég erősen ki vannak egészítve elektronikus effektekkel, hangokkal, nameg ki tudja mennyi köze van tényleg az igazi bennszülött indiánok zenéjéhez. Szerintem nem sok.

    De tény, hogy nagyon jó ezeket hallgatni, szép dallamok, harmóniák, kellemes és jó hangszínek, és fene tudja milyen baromságról énekelnek :D De a cím jobb lett volna csak simán indián zenének.
  • Tyler1
    #10
    köszi a címeket, épp a napokban keresgéltem a neten.
  • Vlala #9
    Munkahelyen, autóban szinte csak ilyet szoktam hallgatni. Volt a városban az imagenes zenekar egy párszor, összesen hat cédém van tőlük: Meditation, Nativo (Shishink), Only instrumental (Morning stars), Dances, Lost West, The Best of Indians. Vannak az albumok között átfedések, de nem igazán zavar. :)
    Nagyon szeretem, nyugtat, segít koncentrálni arra, amit épp csinálok.
  • Tyler1
    #8
    de zene fórumba jobban beletartozik mint az általánosba :)
  • tigeroo
    #7
    a kultúrába sztem a zene is beletartozik:)

    no offense
  • Tyler1
    #6
    jó itt nem az íj meg a lovaglás meg a képek a téma hanem a zenéjük!
  • tigeroo
    #5
    ide is belefér az indián zene, főleg hogy már tárgyaltuk is
  • SötétBarom
    #4
    Ezzel a japán csókával ismerkedjél :)
  • Tyler1
    #3
    Egy kicsit a hangszerekről:
    Indiának fő hangszerei a SIYOTANKS (indián furulya). Az észak-amerikai indián kultúrában és zenevilágban nem lelhető fel más hozzá hasonlítható, dallam lejátszására alkalmas hangszer. Nagyon ritka és egyedülálló zenei eszköz. A tradicióknak megfelelően csak nagyon ritkán csendült fel hangja egy-egy szerelmi dal alkalmából. Hangja egyszerre kísérteties és ismeretlen, ugyanakkor megnyugtató és édesen lágy. A PUTORINO egyetlen darab fából faragott trombita. A zenélő vadász-íj kezdetleges egyhúros hangszer, húrját pengetve, vagy bottal, másik íjjal vonószerűen szólaltatják meg. Végét a játékos olykor szájában tartja. A legfontosabb indián hangszernek a DOBNAK saját gazdája van. A hangszer nem más, mint testének kiegészítője, amivel a szellemvilággal kapcsolatba léphet. A dobot a szent embernek (varázsló,sámán) magának kell elkészítenie meghatározott anyagból.
  • Tyler1
    #2
    kezdésnek egy:

  • Tyler1
    #1
    Nem találtam topicot neki ezért gondoltam nyitok egyet! Nekem nagyon bejön ez az indián spirituális zene. Gyönyörű a dallamuk, és hangszerek sajátos hangjai is elképesztőek.
    Várom ide azokat akik hasonlóan vélekednek erről a különös de magával ragadó népzenéről!