65
A bennszülött amerikai indiánok népzenéje
  • Regiujzenek
    #65
    Ezt a zenetípust a dél-amerikai indiánok művelik a legmagasabb fokon:

    Pánsíp zene

  • Vlala #64
    Ennek a dalnak ez a sokadik feldolgozása, amit hallok. Ez a legjobb bennük, ahány "törzs", annyi változás.
  • Tyler1
    #63
    aki nem látná
  • Musachy
    #62
    Én meg EZT ajánlom!
  • Looooser
    #61
  • Tyler1
    #60
    az lehet, ők a sztárok, sok helyre hívják őket :D
  • DIESEL DOG #59
    Mintha nyáron ők lettek volna itt Nyíregyházán a főtéren... nagyon ismerős a 3 fazon. :)
  • Tyler1
    #58
    na akk a link még egyszer
  • Tyler1
    #57
    ezt szoktam hallgatni mindig ha rámjön az indiánkodás :)

    egyébként múltkor néztem egy fesztiválozó indián zenekar honlapját(ami egyébként nem nagy szám) és tök jó zene megy alatta :)
  • DIESEL DOG #56
    Jó régen írtak ide, megtöröm a csendet ha nem bánjátok egy szép muzsikával... :)

  • DIESEL DOG #55
    Köszi! :)
  • Tyler1
    #54
    thx :)
  • tgolyo
    #53
    Sziasztok!
    ebben a topikbantalálhattok egy-két lemezt.a jelszót biztos megtaláljátok.
  • Tyler1
    #52
    ha lassabb akk inkább a dél-amerikai indiánok hangszerelését hallgatom, azokból meg csak a lassú dallamokat szeretem :)
  • Vlala #51
    Atóban nagyon jó hatása van az indián zenének.
    Azokra a köcsögökre, akik elémvágnak, nem adnak elsőbbséget és természetesen könyökből hajlítva kaptak középső ujjat, most egyszerűen visszamosolygok, egy "találkozzunk a legközelebbi fán" gondolattal.
  • DIESEL DOG #50
    Nekem tetszenek a lassabbak is. Azok nyugtató, relaxáló zenék. Pl: kocsiban nagyon szeretem az ilyen zenéket hallgatni, főleg ha hosszabb útra megyek.
    500 Mb-nyi zene van kiírva CD-re amin csak indián népzene van, mindenféle verzióban. :)
  • Tyler1
    #49
    nekem a kicsit pörgősebbek jönnek be, nem szeretem az ilyen lassú ütemű zenéket.
  • Vlala #48
    Ha nem haragszol, gyártottam belőle linket.
    A lustábbak kedvéért. :)
  • foldigiliszta
    #47
    http://www.youtube.com/watch?v=fXBlWiTUdN8

    bocsánat ezt szerettem volna , nekem ez a kedvencem
  • foldigiliszta
    #46
    <object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/fXBlWiTUdN8&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/fXBlWiTUdN8&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
  • DIESEL DOG #45
    Nagyon szép videó és nagyon szép a zenei aláfestés is!

  • Tyler1
    #44
    csak azért kérdeztem, mert azt hitten ezt mondod, amin rajta van a Chirapaq de akk nem:)
  • Vlala #43
    Nem, nekem kék. Megpróbáltam megkeresni google-n, hátha beadja - olyan találatokat kaptam, hogy hűha. Ha gondolod, majd bescannelem.
  • DIESEL DOG #42
    Köszönöm a tanácsot! Máris kipróbálom! :)
  • Tyler1
    #41
    best of indiansnek neked ez a borítója???

  • Vlala #40
    Youtube catcher. :)
    Vagy mediaconverter.org, beírod a youtube-os linket, aztán kiválasztod outputnak az mp3-at. :)
  • DIESEL DOG #39
    Köszi a választ, megpróbálom valahonnan lehúzni ezt a zenét. :)
  • Vlala #38

    Van ilyen?
    A zenei részlegen találtam két CD-t, már rendelem is. :)
  • Vlala #37
    Bocs, hogy ilyen későn találtam meg, most volt rá időm. Chirapaq a címe, a Best of Indians CD-n rajta van. (és többek között a #2-ben szereplő link címében is, csak későn vettem észre.)

  • Tyler1
    #36
    amúgy itt nézegettem pár cuccot de nekem nagyon alacsonynak tűnnek az árak ahhoz képest h kézzel készített eredeti cuccok vannak. vkinek vélemény róla??
  • Tyler1
    #35
    jah én is remélem h még az ősszel eljönnek siófokra! kár h külön nincs ilyen jellegű üzlet, vagyis én még egyet sem láttam.
  • DIESEL DOG #34
    Szívesen vennék én is pánsípot. Csendes téli délutánokon eljátszanék rajta valami szépet.

    Én meg azt várom már hogy jöjjenek ide Nyíregyházára az indián zenészek és tudjak venni CD-t... :)
  • Tyler1
    #33
    amúgy régóta gondolkoztam már h veszek pánsípot(vagy nem tudom ők minek hívják) mert nekem nagyon tetszik a hangja! de most meg sehol nem találok :S pr éve voltam olyan hülye h nem vettem equadori zenészektől, pedig az igazi indián pánsíp volt.
  • Tyler1
    #32
    sajnos nem :S de reméljük Vlala kideríti :)
  • Looooser
    #31

    minden dobbanásnál kirázott a hideg...
  • Daza500
    #30
    Pesten pl. Perui indiánok szoktak zenélni a Baross téren.
    Volt hogy korábban indultam el melóba, azt volt egy kis szabadidőm, le is szálltam ott a 7-esről amikor épp játszottak, beálltam a közönségbe hallgatni. :)
  • DIESEL DOG #29
    Köszönöm! :)
  • Vlala #28
    Rajta van valamelyik CD-n. Holnapra megnézem.
  • DIESEL DOG #27
    +fav topik!

    Ennek a zenének nem tudod esetleg a pontos címét?
  • Looooser
    #26
    +fav topic van hogy youtube listát állítok össze indián zenékből és arra alszok el a gép elött imádom...
    bár lehet fura, de ezektől a zenéktől teljesen másokat is álmodok, ha alvás közben hallgatom... sokkal szebbeket...