30
  • bakagaijin
    #30
    Ezeket a számokat nem értem. Azt írja, hogy 18 kategóriában 500 mű, ez mondjuk 9000. Hogy lesz ebből 107000 ?!? Itt valaki nagyon hazudik.
  • vasziszdasz
    #29
    Pedig feljogosít, ezért lesz magáncélra szabad a film és zeneletöltés.
  • tomcsa4
    #28
    Oké, értem mi a bajod. Hogy miért van rajta matrica. Igen szerintem is szánalmas dolog pendrive-ra rakni ilyen matricát (pontosabban belekalkulálni az árába, fizikailag lehet nincs is a dobozán a matrica).

    De sajnos ha engedélyt kaptak, akkor nincs mit tenni. Reménykedjünk ,hogy ennél szánalmasabb húzása nem lesz (de szerintem ez a mondat törölhető is, mert úgy is lesz).

    Én csak jeleztem lentebb, hogy ez a matrica semmire nem jogosít fel.

    Emlékszem a nyomtatóknál volt olyan, hogy az eredeti patronok árát és a papír árát meg akarták adóztatni, mert sokan után töltik a patronokat. Persze ez nem valósult meg. Sőt, külföldön egy ilyen pendrive-os dolog se valósulna meg.

    A svédek találtak ki egy működőképes dolgot, ohgy kérésre kiadhatják a gyanús forgalmat generálók IP címét, majd eljárás folyhat ellenük. De az EU-s elképzelések szánalmasak (neteltiltás 1 évre, persze havidíj marad plusz nem mehetsz másik szolgáltatóhoz - ez a három csapás elve).
  • who am I 7
    #27
    tomcsa, már megint nem a lényeget látod...ahogy szoktad...SZERINTED AZ A LÉNYEG, HOGY HÁNY SOR?nah, le is fáradtam mára, asszem tartok egy caffébreaket
  • tomcsa4
    #26
    Láttad a megállapodást? Vagy honnét tudod, hogy csak egy sor volt?
  • who am I 7
    #25
    Jah, írtak egy sort, h felteheti.Ez a qva nagy jogszerzés.
    Vagy úgy tudod, h Jézus Krisztus adott nekik jogot?
  • tomcsa4
    #24
    De van joga, hisz jogot szerzett. Csak úgy ukmukfukra nem teheti fel. (Azért ott még nem tatunk.:))
  • Sanyix
    #23
    A matrica felrakására sincs senkinek joga, mégis rajta van...
  • kadar1
    #22
    Azt elfelejtettem oda írni , hogy váratlanul , mert az információ terjed és megvehető.Hogy senki se tudja eldugni a lemezeit ..
  • kadar1
    #21
    Én az ítélethirdetés előtt az ügyészeknél , a bírónál, és a rendőrségi nagykutyáknál csináltatnék egy házkutatást , hogy náluk hány darab írott lemez ( kalóz) van, vagy a gyerekeiknél, vagy az unokáiknál . És csak utána ugráljanak. Gondolom az náluk is úgy van mint Magyarországon , hogy kölcsönkéri az osztálytársától (a filmet , zenét,stb )aki letöltötte. A kölcsönkért lemezt meg lemásolja magának.
  • MacropusRufus
    #20
    Ami meg a lefoglalt adatokat illeti, azért ez nem olyan kis szám, ui. 76,31Tbyet adat volt a szerveren! Ez meg 700Mb CD-ből több mint 109ezer darab 8.5Gb-os DVd-ből meg több mint 8900db és ezek már nem kis számok.
    A 820 lemez csak 6 embernél volt otthon.
    Okés nem egy ncore, de azért nem kis számok ezek.
  • MacropusRufus
    #19
    "Minden rohadt adathordozón ott az artisjust logó, innentől kezdve olyan művet rakok rá amit akarok! "

    én úgy tudom, hogy pl. a programokra nem vonatkozik a matrica és a filmekre sem. Csak zenére. De lényegtelen... Ui. nálunk a letőltést nem büntetik. :))
    Csak a megosztást.
  • tomcsa4
    #18
    Ja és nem kell hepciáskodni. Ez a 2000 felhasználó ha pénzbírságot kap és jelentőset, akkor meggondolják, hogy máskor mit szedjenek le. Tudjátok sok kicsi kitesz egy egészet.
  • tomcsa4
    #17
    De miért hiszed azt (és még sokan mások), hogy akár egy kurva dinamikus IP cím is elrejthet? Semmit nem jelent. Kicsit ki kéne tekinteni. Feletted már megválaszolta egy fórumozó, hogy mentve van, ergo kikereshető.

    Másik: az a matrica nem arra jogosít fel, hogy akármit rátegyél az adathordozóra. Sőt az a matrica semmire (érted SEMMIRE) nem jogosít fel.
  • Hugh Hefner
    #16
    lefoglaltak egy szervert szaros 2000 felhasználóval? lol. német agy, csodálatos
  • gabeone
    #15
    Erről a cikkről most még az egyik internetszolgáltató reklámja ugrott be nekem. "120MB, filmek és zenék egy pillanat alatt.." Ha torrent nem lenne, gyors internet senkinek sem kellene. Már a szolgáltató is így reklámozzá a termékét..
  • who am I 7
    #14
    Hát figy..azzal nem foglalkoznak akik TÖbb milliárdod csalnak el, meg tolvajkodnak...de 800 cd-t má le kell foglalni :D:D:D:D:D:D:D a "nagy" fogás...a geekek nem lőnek vissza.
  • llax
    #13
    Védeni is csak akkor tudja, ha valamilyen ingyenes, nyílt oldalról/szerverről tölti le az anyagot. Akkor hivatkozhat jóhiszeműségre, azaz akkor mondhatja, nem tudhatott arról, hogy illegális kalózszerverről töltötte le az anyagot.
  • llax
    #12
    Addig igaz, amíg kizárólag saját célra használod fel az adathordozón tárolt filmet-zenét.
    De ha megosztod (pl. torrent visszatöltés, akár részben is) akkor hiába írod ki matricás lemezre, az nem mentesít semmi alól...
  • feri79
    #11
    "Minden rohadt adathordozón ott az artisjust logó, innentől kezdve olyan művet rakok rá amit akarok!"
    Ebben tévedsz! Multimédiás anyagok esetében még védhető a dolog, ha mással nem osztod meg, de szoftverek esetén a matrica semmit nem jelent, főleg mert artisjus csak a multimédiás anyagok felett őrködik (zene, film, ...)
  • GulaSoft
    #10
    Már nem azért, de ha ezt itthon csinálják és elvisznek 160cd-t kiröhögi őket az ügyvéd!
    Minden rohadt adathordozón ott az artisjust logó, innentől kezdve olyan művet rakok rá amit akarok!
  • Ruley
    #9
    És ugye mind tudjuk hogy ez mit jelent... SZAVAZATOK A NÉMET KALÓZPÁRTNAK!
  • PetruZ
    #8
    Eleve mekkora számok már: lefogtak kettő+négy ember hét géppel és 870 lemezzel, ez tesók között is uszkve 1 gép/fő (egy valakinek kettő volt), meg 145 lemez/fő. Méghogy "lecsaptak a kalózokra meg a terjesztőkre"! Ezek abszolút átlag PC-user-ek, akiknek volt egy privát, zárt láncuk is.
  • cSuwwi
    #7
    Meg az a 2000 tag aztán hűdenagy szám :| Valami rétegtracker lehetett
  • cSuwwi
    #6
    ha logolt a szerver, akkor ip cím alapján kikérik a szolgáltatótól (a fritzeknél is kötelesek tárolni x évig ezeket az adatokat a szolgáltatók) és a címedre megy az idézés.
    ha nem logolt, akkor sehogy. max. rákeresnek a nickekre és ha egyedi akkor, de ez csak közvetett bizonyíték, nem tudják rádbizonyítani.
  • Pares
    #5
  • roliika
    #4
    És hogy? Mélben kiküldik, hogy hát nemtom kivagy, de most jól elkapunk?
  • Pares
    #3
    Haha, arra várhatsz... A korrupció leleplezése és az igazi bűnözők elkapása terén nemhiszem, hogy ilyen ügyesek lennének...
  • Pares
    #2
    "A nyomozóknak egy erfurti internetszolgáltató rendszerében sikerült megtalálniuk a tagok adatbázisát, így közel 2000 felhasználó számíthat a közeljövőben idézésre."

    ŐŐŐ, ezt szabad?
  • gabeone
    #1
    Minden elismerésem az akció sikeréért. Remélem mostantól nincsen akadálya annak, hogy a korrupt politikai rétegre koncentrálhassanak.