25
A cég remekműveinek egy közös topicja van a fórumon:

http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1251967693

ebben 1-2 kivétellel az összes hasonló elfér.
  • TitaniumRR
    #25
    Eberhard Rössler: Die Unterseebote der Kaiserlichen Marine
    Nem magyar, de azért talán O.K. .. :)

    Ha már nosztalgia:

    Galaktika, Robur stb.(nem emlékszem) - valamelyik száma anno tele volt szépen megrajzolt német tengó fotókkal. Egy darabig kutattam utána, de hasztalan.

    SH készítők: az SH5 csak szélsőség lehet. :) Rendszerkövetelmény miatt mindenképp'. Márciusban kiderül, hogy Jedi lesz vagy S(h)it(h).
  • CptSAB
    #24
    Tessék olvasgatni szépen a hazai szakirodalmat is! Nálam az első lépés a témában Csonkaréti Károly - A Zenta cirkálóval kezdődött című képes novellája.. miniregénye volt. Majd jött a Tengerek Szürke Farkasai. Sajna ez a szimulátor, nálam nem jött be annó.. nem volt igazi hangulata.
    Majd egyszer talán.. lesz valami erről a korszakról is. Persze érdekes, hogy az SH széria készítői ennyire elfeledkeznek az I. világháborúról. Az Aboukir, Cressy, Hogue esete az U-9-el nem volt semmi, Az U-20 a Lusitaniát torpedózta meg. A KuK U-5 a Leon Gambettát, az U-4 torpedót vágott a Dublin gyomrába és tenger fenekére küldte a Giuseppe Garibaldit. A francia Curie megkísérelt bejutni Pólába, nem jött össze, lett belőle U-14. Na jó erről ennyit..
  • TitaniumRR
    #23
    Ja, de! :) - Ahogyan írtam is 17 napja.

    Játszol vele vagy csak benéztél ide?

    Közben én is feltankoltam tengeralattjáró-könyv ügyileg. Ebben a témában legautentikusabbnak tűnő, nálunk is elérhető könyv:

    Eberhard Rössler: Die Unterseebote der Kaiserlichen Marine

  • Falcon87
    #22
    Ja, ez nem a Shells Of Fury?:D Tök ugyanaz a két game.
  • Falcon87
    #21
    Egy tengeralattjáró-szimulátorban valóban a repcsik hangja a lényeg.
  • TitaniumRR
    #20
    Belenéztem PT-boats gameplay-ébe. Nem lesz rossz, HA egyszer kiadják nálunk is. Annyira nem izmos a grafika. Ezt a grafikát, hozza az SH4 is.

    Ami azonban mindennél fontosabb:

    Hangulata és emiatt újrajátszási rátája a PT-boatnak számomra erőteljesen kérdőjeles. A tengeralattjáró rejtett, titkos, emiatt személyesebb, jobban azonosulásra késztetőbb, nyílt tengeren is használhatóbb, szabadabb, egyszerre erősíti a küldetés- és a kalandor tudatot. Ugyanezt nem tudnám elmondani a PT-boat mint vízi járműről.

    Utánanéztem a könyvednek. Nem kapható. Antikváriumokban is csak előjegyezhető. Tartalmilag valóban máshol nem fellelhető képeket közöl? Melyik tengókról szól inkább - II. Vh.-s vagy Hideg-háborús?

    A Topic OFF Silent Hunter 3-ról még annyit: GWX 2.1 ill. 3.0-val, ha lehetőséged van, próbáld ki.

    Ezt a játékot, miután a jelek szerint maximalista vagy :) , ne próbáld ki. ;-)
  • readswift
    #19
    Ernest Louis Schwab (az Usn nyugállományú kapitánya) :
    A VILÁG TENGERALATTJÁRÓI

    E.L.S. : Az U.S. Navy nyugállományú kapitánya , a II . vh. alatt kilenc tengeralattjáró-őrjárat többszörösen kitüntetett veteránja . (...)
    1991-ben adták ki, Victoria KFT. (nos akkor a 6évemmel mellélőttem , mert akkor már 8 éves kellet legyek )
    Nézd, én a ruszki pt-boats -ra vártam, amint látom oroszoknál már van , nálunk nincs. Lehetséges hogy dx11-re várnak mielőtt kidobják nem tartom elképzelhetetlennek. PT-boats -ék IL-2 Olegtől licenszeltek pl repülőgépmodelleket és fizikát, szerintem legjobb lenne ha tényleg összefésülnék a kettőt.

    Sirva röhögtem mikor SH3ban meghallottam a repülőgépek dopplerhanghatásait.
  • TitaniumRR
    #18
    Nagyon érdekes, egyedi szemléletmód. :)
    Mi volt a 2 kg-s könyv címe, ami ennyire kitolta az ingerküszöböd, hogy neked az SH3 GWX nem mérce?
  • readswift
    #17
    bizony a 4-et meg sem néztem, és az 5t sem fogom
  • TitaniumRR
    #16
    Azt ismeritek, hogy:

    - Mi a különbség az élvezet és a döbbenet között?
    - ???????
    - 9 hónap.

    Kb. így hatott az info: akár át is nevezhetnénk a topicot Shells of Fury-vá (Astragon és/ vagy szimulátor gyűlölők máshová piszkíthatnának).

    Mire alapozom? ERRE!

    Jogi szempontból mindenképpen izgalmasat művelt az Astragon, mint ahogy a Speed Boat Simulator-uk is rendkívüli mértékben hasonló az Aquadelic GT vagy Powerboat GT nevű játékra.

    Readswift!

    Egyelőre kérdezek, nehogy félre értsük egymást:

    Jól értem-e, hogy számottevő tengeralattjáró-szakértőnek titulálva magad, neked nem tetszett az SH3 sorozat utolsó két képviselője sem?

  • readswift
    #15
    Hát mivel a flight simulatornak vége van, én reménykedek benne hogy sokan átpártolnak sturmovik Oleghez és lesz sok PÉNZES kiegészitő, azt mondta hogy akár még subokkal is megbirkózna az engine . Szerintem akár valami magyar kezdeményezés is lehetne.
  • bgabor
    #14
    Csak a borítót hasonlítjuk, nem a játékot.
  • readswift
    #13
    Igen el lehet gondolkozni , pl . az ingerküszöb nevü kifejezésen, csak azért nem fogok egy rettenetesen gyenge játékkal játszani mert sub van benne. Én, aki 6évesen 2kg-s tengeralattjárós könyvet hurcoltam haza a könyvesboltból nagy elégedetten .
  • TitaniumRR
    #12
    Az, hogy ha az SH3 és 4 mércéjével indulsz neki a játéknak, csalódás fog érni.

    Ha a második kérdésed így szántad, akkor érdemes elgondolkodnod, hogy biztos jó helyen jársz-e.

    Kérésre, íme néhány "in-game" kép:
    Gameplay_1 Gameplay_2 Gameplay_3
  • readswift
    #11
    mi az hogy nem sh3 sh4?
    Egy fél délután eltöltésére érdemtelen játék milyen mérce valakiknek?
  • rooney8
    #10
    szerintem csak magára a "borítóra" gondolt :)
  • [HUN]FaTaL
    #9
    Ne hasonlítsunk már egy FS-t az astragon szemeteihez. :D
  • Kicsikiraly
    #8
    miért ti egy új játékot nem a menüje alapján ítéltek meg? :D
  • w77d
    #7
    ezt nézem most én is... ingame kép semmi XXXD
  • akyyy
    #6
    oszt berakja a menü képeit, bazze:d
  • Csirke4
    #5
    Azért emlékeztet valamire...


    :D:D
  • TitaniumRR
    #4
    Szimulátor. Még nekem is csak 1. benyomásaim vannak.
  • TitaniumRR
    #3
  • Muki100
    #2
    És ez mennyire szimulátor?
    Úgy tudom az I.vh-ban még az U-bootok főleg az ágyújukat használták vadászatkor, a merülés inkább meneküléskor jött jól... szóval ez nem SH másolat, ebbe tényleg nagy I. világháborús körülmények vannak? Merre lehet menni?
  • TitaniumRR
    #1
    Ausztriában bukkantam rá. Nálunk nem láttam eddig sehol. A weben rákerestem - elenyésző info és csak a borító képek. Gamespot, gamestar nem ismeri. Mi legyen? Na, egy próbát megér - megvettem.

    Nos, Urak:

    Nem értem, hogy miért nem ismert játék ez.

    Németül nem annyira tudóknak:

    Ez egy 1. Világháborús búvárhajó/ tengeralattjáró szimulátor. Ebben témában a Shells of Fury van még, de nálunk az sem annyira kapható.

    Első benyomások:

    Grafika: Nem mai, de nem is kaka. Picit gyengébb, mint a Silent Hunter 3, de fényévekkel vezet a Dangerous Waters előtt.

    Hangulat: Igazi retrofeeling. Nekem tetszett. Zene is illik a stílushoz.

    Irányítás: teljesen más billentyűzet-leosztás, mint az SH sorozatnál. A dolgot nehezíti, hogy csak németnyelvű. Nincs nyelvválasztási lehetőség.

    Negatívumok: semmi extra. Nem sh3 és sh4. Ennyi. Akinek lehetősége van, érdemes kipróbálnia. Német nyelvtudás követelmény. :)

    Képek:

    No.1

    No.2

    No.3