22
  • Sanyix
    #22
    Csakhogy itt nem az adás továbbításáról van szó az előfizetőzhöz, hanem a vevő/lejátszó eszközről a kijelzőre... tehát a hdmi/dvi kábelt helyettesítése kábel nélkül. Ez le is van írva a cikkben.
  • msstz
    #21
    laknék én, de sajnos nem tudok. :/
  • KillerBee
    #20
    Sanyix szavait idézve: olvassad már el a linkeket baze!
  • Epikurosz
    #19
    Sanyi!

    Én veled vagyok.
  • roliika
    #18
    Van ilyen kijelző amibe beleépítik, leginkább japánban, ahol elterjedt a HD TV adás...mindennapos.

    Tömörítetlenül, de itt az adás továbbításáról volt szó...T-offline, UPC szitén tömörítve adja a digitális adásokat elkerülendő a gigabites sávszél igényt...Digi Mpeg2-ben agyontömörítve, így sajnos elég sokszor látszik a blokkosodás.

    1-2 szolgáltató érdekes módszert használ amúgy...a digitálisan kapott műsort analóg módon továbbítja majd újra tömöríti...no comment.
  • Sanyix
    #17
    Ja viszont a megjelenítendő képet eléggé gáz lenne mégegyszer veszteségesen tömöríteni, na meg a kijelzőbe se túl gazdaságos egy hardveres videodekódoló egységet rakni, főleg mert akkor már nincs értelme a többi eszköznek amivel össze szeretnék kötni, mert benne lenne a kijelzőben mind.

    Szerinted egy hdmi vagy dvi kábelen tömörítve, vagy tömörítetlenül megy az anyag?
  • roliika
    #16
    Még szerencse, hogy a HD adásokat is tömörítik...
  • Sanyix
    #15
    műholdaknál, nagyobb frekvenciát és tartományt használhatnak, nagyobb adóteljesítménnyel, kevesebb konkurenciával, na meg nem is kis botantennák vannak rajtuk hanem parabola, ami fókuszál, és kizár sok zavaró tényezőt is, ráadásul egy időben általában csak 1 uplink kapcsolata van (a központtal), nem 22323 kütyü akar másik 53434-el kommunikálni egy időben, két irányban, egy kis sávon, amit ráadásul még x másik kütyü használ.
  • Sanyix
    #14
    (és az a 130 mbit is a 600mbites szabvány átlagos sávszélessége)
  • Sanyix
    #13
    olvassad már el a linkeket baze!

    "2...az N-es szabvány képes a 300 megabitre is gyakorlatilag is."

    Ja bocs mostmár ELMÉLETI 300mbitre is képesek. Kár hogy mindezt talán közvetlen egymás mellé rakott eszközökkel, és egy rádióhullámoktól jól leárnyékolt szobában közelíti meg, amúgy normális használat mellett jóval kevesebb, és az utóbbi nevezhető inkább gyakorlatinak.
    De még 300 mbit is édeskevés lenne ha annyi lenne, de csak 130 körül van....

    Ha egyesülnek az kb semmit sem jelent. Amúgy a gbit IS kevés.
    Egy 1080p @25 fps-es képfolyam átviteléhez MINIMUM 1,3 gbit/sec kéne, egy 50fps-eshez meg ugye 2x ennyi. Ja és a hangot nem is számoltam bele...

    A wirelessnek az a titka, hogy az elméleti sebesség jóval távolabb áll a gyakorlatitól mint vezetékesnél :D úgyhogy mindenféle über sebesség hirdetésénél rögtön lehet osztani legalább 2-vel.
  • roliika
    #12
    Pl műholdaknál 1 azaz 1 darab antenna van és sok transzponder frekvencia, így érhető el nagy sebesség..nem attól, hogy van 5 kiló antennám...na nem fojtatom..
  • roliika
    #11
    Mobil tornyoknál az antenna az maga az átjátszó állomás is egyben...míg wifinél rohadtul nem.
  • roliika
    #10
    Wááhh..wifiről volt szó!
    Egyébként az antenna darabszám és a sebesség között szerinted milyen összefüggés van?
  • KillerBee
    #9
    "1...az antennák darabszámának semmi köze a sebességhez."

    Komolyan?

    Multi-User MIMO

    Smart Antenna

    Many Antennas
  • roliika
    #8
    ???? Nebeszélj már zöldségeket.
    1...az antennák darabszámának semmi köze a sebességhez.
    2...az N-es szabvány képes a 300 megabitre is gyakorlatilag is.

    1-2 év múlva valószínű egyesülnek majd a szabványok, és egy LTE szerű technológia fog kialakulni ami a gigabites sávszélt is támogatja.
  • csomi
    #7
    Sokkal jobb lenne az eletem ha mar lenne egy ilyen HD ado-vevom :).
  • NullZ3r0
    #6
    Lakjál nagyfeszültségű vezeték alatt.
  • Sanyix
    #5
    A szabvány wifi 2 antennával képes 108 mbitre azt is elméletben. Szerinted?
  • kvp
    #4
    Semmivel sem rosszabb, mint a wifi vagy a nyitott ajtaju bekapcsolt mikrosuto. Viszont azt nem ertem, hogy miert nem a szabvany wifi-t es az ip protokollt hasznaljak, amit akkor ossze lehetne kotni a vezetekes rendszerekkel is es akar egy pc-re/rol is lehetne vele stream-elni.
  • KillerBee
    #3
    Nagyon kicsi a térerő, nagyon kis teljesítménnyel működik az adó, jó eséllyel nincsenek élettani hatások.

    Másfelől a gyártókat ismerve magasról tesznek rá. A mobiltelefonoknál valószínűsíthető, hogy vannak káros hatások, mégsincs e téren haladás vagy 15 éve.
  • msstz
    #2
    semmilyen?
  • Alwares
    #1
    Azért arra kíváncsi lennék ezeknek a cuccoknak milyen élettani hatásai vannak.