19
  • gulyasandras
    #19
    Ezekre a hírekre gondoltam:

    kicsi imax

    imax?

    st

    hmm
  • totoro
    #18
    Ha jól tudom a technika nehézkessége már nem akadály. Cameron az Avatarhoz fejlesztette ki az új típusú, normál méretű IMAX kamerát.
  • moltam
    #17
    A magyarországi IMAX moziban a vászon 18m magas, és 24m széles, ezáltal az IMAX képaránya se a többi moziban megszokott. Emellett 70mm-es filmre veszik a jeleneteket, 9x nagyobb méretű egy képkocka mint a hagyományos, ezáltal lesz az óriási vásznon még tökéletesebb a kép. Ennek "köszönhetően" egy IMAX kamera súlya 100kg körül mozog, és maximum 3 percnyi anyagot lehet vele egyszerre felvenni, mire betelik a benne levő film. Tehát a forgatás vele sokkal bonylultabb, és drágább (Ezért is vesznek fel csak néhány jelenetet így. Eddig csak néhány természetfilmet vettek fel teljesen IMAX kamerákkal, ezek közül is alig pár 3D-s).
    A vászon természetesen nem ment össze, csak a nem IMAX-os jeleneteknél megváltozott a film képaránya, a szélesség maradt, de a magassága csökkent.
    Ha érdekel a téma, itt van 2 link, amit érdemes megnézni:
    http://www.imaxbudapest.hu/
    http://logout.hu/cikk/imax_maximum_3d/bevezetes.html
  • winnie
    #16
    nem tudom, mik a standardek.
  • winnie
    #15
    speciális imax-kópiák készültek, melyeket imax moziban mutattak be és gondolom azoknál a jeleneteknél ütősebb lett a felbontás. nem tudom, a technika nem erősségem.
  • Harkat 89
    #14
    De akkor a TDK-ba az IMAX-os jelenetekenél megnőtt a vászon, többinél meg összement vagy mi?
  • gulyasandras
    #13
    Sok helyen éppen arra panaszkodnak, hogy az új imax-ok már lényegesen kisebbek a régieknél.
  • CaptainRumi
    #12
    nekem meg a éppen TDK vége tetszik a legjobban :D már vagy 100szor megnéztem, de mindig kiráz a hideg mikor megy a motoron, közben Oldman mondja: Because he is not a Hero. He's a silent guardian, a watchful protector, The Dark Knight! és elkezdődik a főcím :D
  • winnie
    #11
    röviden? nagyon nagy vásznat.
  • Harkat 89
    #10
    Tudom hülye kérdés, de most mit nyújt pluszba az IMAX-es mozi? Mert én azt hittem az IMAX=3D-vel. (kicsit le vagyok maradva)
  • winnie
    #9
    de egyébként a 3d még gimmick. meglátjuk, mi lesz az avatár után, de ha a sötét lovag 3d lett volna, akkor a technikáról szólnának a fanfárok és nem a filmről.
  • winnie
    #8
    az, hogy promó célból az első jelenet 3d lett, az semmi. ez lehet, hogy máshol is elő fog fordulni, de egy nagyköltségvetésű filmben nem sok értelme van durván megnövelni a költségeket a 3d-vel, amikor anélkül is bőven termel. a horror ezért ideális, mert ott el is lehet érni a bevétel növekedést és van értelme (ld. még koncertfilmek), míg az animációnál jóval könnyebb megoldani a 3d-t.
  • sandor8206
    #7
    remélem 3D-s is lesz, mert egy nagy 3D-s betmen fejet akarok látni a vásznon :-D
    Amúgy a film jöhet, de furcsa érzésekkel, mert a Begins nagy kedvenc, a TDK végével meg ki lehet kergetni a világból :-)
  • CaptainRumi
    #6
    ja gondolom az évi 1-2 kivétel...
    na hát ennyiből a TDK sequel is lehet az egyik netán a másik kivétel.
  • CaptainRumi
    #5
    ja és a Harry Potter melyik kategóriába tartozik a kettő közül?
    (mégha nem is az egész volt 3d-ben)
  • Szolnokboy1
    #4
    "Megan Fox aláírt a Macskanő szerepére"

    a hónap vicce. :DD
  • Etinger
    #3
    The Sun, a szennylap.
  • winnie
    #2
    hogy lenne már 3d-s? az kizárt. még jó ideig csak az animációk és a horrorok lesznek azok (évi 1-2 kivétellel), ott működik a gimmick, ott hozzátehet a 3d, de más filmeknél elvonhatja a figyelmet.
  • CaptainRumi
    #1
    csak könyörgöm 3D-s ne legyen...
    Bár Nolant ismerve, nem "trendi" filmet csinál, hanem filmet csinál.