252
Otthoni 3D film nézés
  • apa1101
    #212
    huh,na ehhez síkh@lye vagyok,sosem csináltam még ilyet,bár gondolom nem ördöngősség.
    Ha megkérlek,leírod lépésről-lépésre,hogy mit tegyek?:)
    Amit a legkevésbé értek,hogyha a tv és a gép egy hálózaton van,akkor a tv-n a tv távirányítójával tudok keresni a filmekre a merevlemezen,vagymi?
  • karajjj
    #211
    nekem akkor szűnt meg minden problémám, mikor a tv-t rákötöttem az otthoni lan-ra és ő játsza le magának a filmet
  • apa1101
    #210
    Sziasztok.
    Olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy úgy átlagban minden 2. 3D-s filmem kaka,ami alatt azt értem,hogy durván eltolódva marad a 2 kép a 3d bekapcsolás után is.
    A rendszer,amim van:LG 3450 TV,rákötve pc hdmi-n,a filmek a pcről mennek,VLC lejátszóprogramot használok.
    Könnyen lehet,hogy csak én bambáskodom,1 hónapja van csak 3d-s TV-m.
    Az egymás melletti és az egymás feletti képeknél is ugyanúgy előfordul ez a bibi.
  • Zephyr Retiring
    #209
    3D házimozi otthon (katt)
    Valakinek tapasztalat erről?
  • Zephyr Retiring
    #208
    Utána olvastam. Ez egy rendkívül precízen kidolgozott aprólékos technológia.
    Professzionális szintű is van már alap VGA felbontástól a fullHD-n át a 4K-s ig.
    Ez igen! Mifelénk nem árulnak ilyesmit..
    ..még... :P
  • CSOCSO
    #207
    dlp:Digital Light Processing

    hatso kivetiteso tv rol van szo. De ez nem a regi crt fajta hanem a dlp.
    Szebb kep es vekonyabb a tv.
  • Zephyr Retiring
    #206
    yt = youtube :)
    DLP? A "P" az plazma. Mi a DL?
    Az enyém NPDP. Neo Plazma Display Panel.
    A 72' zsír lehet odahaza.
    A vendégszobánkba talán egyszer én is beruházok egy hasonlóra..vagy egy projectorra :)
    Az idő majd eldönti...
  • CSOCSO
    #205
    yt???

    3-4-5 ev alatt egyszer sem talalkoztam akadozo filmmel.Es lattam minden ertelmes filmet ami kijott.
    Augy a jobb 3D filmek siman 15ezer bitrata korul vannak.

    Nekem egy 73colos Mitsubishi DLP tv-m van (2011 es model)
    Nagyon olcson vettem es gyonyoru kepe van. 3D re is nagyon zsir.
    4K tv meg talan egyik boltban sincs jelenleg. De ha van is teljesen felesleges mert nincs olyan formatumu video amiert erdemes lenne megvenni
  • Zephyr Retiring
    #204
    Jó majd átadom a kollégának :D
    Nekem nem kell egyik sem, yt alap, mkv-t meg még a mosógépem is viszi :D
    Mesélj inkább a 3D-s tetyódról...neked milyen is van?
    Remélem oodakint már 4K a divat :)
  • CSOCSO
    #203
    Tehat a WDTV gyorsabb es szebb, jobban kezeli a feliratokat a teszt alapjan.

    Letoltottem az MKV filmeket. A 9.7 es a 3,8 bitratas videoknal SEMMILYEN akadozast nem tapasztaltam. Nekem ugyan az a 3-4 eves WDTV-m van amit a csavo is tesztelt. Vicc ez az egesz; tobb olyan film is volt (Avengers a legutobbi talan) ami boven 12ezres bitrata korul volt es akadozas mentesen ment a wdtv-n.
    Tehat nyugodtan lehet venni WDTV-t :)
  • Zephyr Retiring
    #202
    Rákerestem.
    Ha jól látom, a kolléga jobban jár egy O!Play-el, ha nem ragaszkodik a yt-hoz..
    WD tv live vs. O!Play teszt :)
  • CSOCSO
    #201
    wdtv-t akartam irni. Googleon keress ra a WDTV Live ra
  • Zephyr Retiring
    #200
    3D miatt még én sem émelyegtem vagy ilyesmi. Sőt... nagyon élvezem.
    Viszont ismerek egy srácot, aki semmilyen 3D-t nem érzékel 3D-nek :)
    Sem aktív, sem passzív, sem a szemcsi nélkülit.
    Mindet 2D-nek érzékeli.
    Mondtam neki: gubanc lehet az agyában a látóidegeknél.
    Mert hogy az agyunkkel látunk, a szem csak egy lencse. Csak nézett rám, hogy most miről beszélek.
    Ja mellesleg a csóka szemüveges, de nem hordja. Az öcsém is szemüveges, ő meg hordja és mégis látja a 3D-t..
    Azért ez is fura..
  • Dynamic
    #199
    Marhaság. Az almát hasonlítja a körtével. Másfajta vizuális élményt nyújt a térbeliség és mást a részletesebb felbontás. Ezt a fejfájás/hányinger mumust meg úgy emlegeti, mintha minden második embernél előfordulna. Speciel én még egy ilyennel sem találkozta, ami nem azt jelenti, hogy nincs, de gyanítom ez azért ritka mint a fehér holló.
  • Zephyr Retiring
    #198
    Erősítő meg csak 1.3-at kezel?
    Persze. Hiszen annó még nem is volt 1.4 :D
    Amúgy én streamingelek (ha a youtube-ot is ide vehetjük) és nálam semmi sem szaggat :)
    Továbbá (bár ez esetben ez alma) a felbontáskezelés is jobb 1.4 esetén 4K (max: 4096x2160p 24@) míg ugyebár 1.3 esetén "csak" 2560x1600p 75@..

    Meg van itt még valami...
    Bár az 1080p 3D-hez elvileg elég ugyan az 1.3-as is, a tetyón mégis 1.4-es bemenet kell..azt mondják...bár azt én sem értem, minek? :)
    WTDT az meg miaz? :)
    Valami amcsi szabvány lehet..mert nálunk egy pesti karate iskolát neveznek így :D
  • CSOCSO
    #197
    Valszeg semmi baj az mkv fileval. Valszeg ugy van kodolva az mkv file, hogy a lejatszo nem birja. Ket dolgot tudok ajanlani. Ujabb/jobb/gyosabb kulso vincsi (ha streamingelsz akkor nem tudom min vagy meglepodve, hogy akadozik)
    masik lejatszo. Mondjuk WTDV.

    1.4es hdmi nem kell. Annyi a kulonbseg az 1.3 ashoz kepest hogy ethernetet is tud meg audio return. vmelyik tudd nagyobb bitratat is de ez MKV fileoknal nem lesz problema. Nemelyik mkv file magas bitrataval van kodolva de nem annyira magas, hogy az 1.3 as hdmi ne birja el.
    nekem 1.3 as kabel van es az erosito csak 1.3 as hdmit tud. Siman viszi barmelyik 15GB 1080p 3d svs mkv filet.
  • Zephyr Retiring
    #196
    Ha csak némelyik szaggat és van ami sosem, akkor hibás mkv-k is lehetnek.
    Azért 3D bluray-hez már inkább ajánlanék egy 1.4-es hdmi-t...
    Nekem natúr bluray van 1.3-assal.
    3D mkv-t vígan viszi.
    3D bluray lemezt meg sehogy :)
  • CSOCSO
    #195
    valszeg a lejatszo nem birja.
  • bigdawid
    #194
    Sziasztok!Olyan kérdésem lenne hogy mitől van az hogy némelyik 3d film néha beakad pár másodpercre elég sűrűn némelyik meg egyáltalán nem.Tudom nem illik letölteni ilyen filmeket.Szóval mkv formátum.full hd felbontás,3d tv tud mindent.Vinyórol nyomom usb-n keresztűl.Lehet hogy a hd kábelemből kellene 1.4es?vagy az mindegy?Vagy szar a 3d blue ray lejátszóm?
  • Zephyr Retiring
    #193
    Remélem, ez csak egy vicc :)
    A 3D élményt az UHD űbereli?
    Na erre kíváncsi leszek..
  • Zephyr Retiring
    #192
    2012. Okt.8-ai szinkronizált BD rip is volt már a neten. Engem nem érdekel, mert feliratosan fent csücsül a winyón,
    de ha van kedved és időd, itt csekkolhatod :)
  • karajjj
    #191
    virágbolti verzió már van
  • Hoz_Hun
    #190
    Nem tudja valaki, hogy az új Dredd 3D mikor jelenik meg nálunk?
  • Zephyr Retiring
    #189

    Elnézést a tudatlanságomért.
    Bevált a tetyó?
  • karajjj
    #188
    katt
  • Zephyr Retiring
    #187
    A madaras teszkó az mi?
    Amúgy nem meglepő. Már az enyém is 200 felett van.
    Én idén nyáron vettem..
  • karajjj
    #186
    Karácsony előtt 140-ért vettem a tv-met, tegnap sétálgattam a madaras teszkóban és megláttam kirakva ezt a típust, mondom megnézem mennyi, hát kicsit meglepődtem ahogy megláttam az árát, 230...
  • Zephyr Retiring
    #185
    A plazmát is sötétben nézem, tehát no problem.
    3D projektor teszt itt :)
    Elgondolkodtató..
  • karajjj
    #184
    Hát, szerintem ez attól függ, hogy mik az igényeid, hátránya ugye az, hogy csak sötét helyen ad tökéletes képet meg ugye kell hozzá lejátszó, vagy pc, de ettől eltekintve, szerintem a kép mérete miatt megéri
  • Zephyr Retiring
    #183
    Cső szakik :)
    erről vélemény valakinek?
    Ha jó, mitől az, ha nem, miért nem? :)
    Lemaradtam. Nem tudtam hogy ilyesmi is van már..
    Ja, és esetleg manapság kaphatok e jobbat is ilyesmiből?
    Köszönet.
  • Zephyr Retiring
    #182
    Ahogy érzed.
    Nekem is van asztali bluray, de azért vettem egy külső winyót a tévéhez is.
    Gyakorlatilag 2 jobb 3D-s bluray lemez árába került.
    Jelenleg van rajta durván 150 divxHD és mkvHD film és cirka 18 3D mkv film.
    A gyári lemezek egyelőre nem érdekelnek.
    De lesz még olcsóbb is a maiaknál. Majd akkor beruházok párra.
  • karajjj
    #181
    nekem a samu tv hálózatra kötve le tud játszani a gépről mindenféle filmet, és hát ugye az utp kábel jelentősen olcsóbb, mint a hdmi
  • Hoz_Hun
    #180
    A TVm? 106cm-s LG.
    Ami 3Ds film kell azt megveszem. A PCm már jópár éves és csak munkára használom. A vinyója is korlátozott tartalmú, nincs benne bluray olvasó sem író. Több szobával odébb van a TV-től, összkötni nem lehet (cipelni meg nem fogom). Mivel bluray lejátszom asztali, gondolom valami hordozható vinyóval USBn keresztül le lehetne valahogy játszani a virágboltos filmeket, de nem vesződök ilyesmivel.
  • Zephyr Retiring
    #179
    Talán ezzel nem csak én vagyok így, de a kettő elegye a jó 3D.
    Kell is meg szép is a mélység (pl. Avatar elején a folyosó, ahol nyitják az alvókamrákat sorban) de kell a filmből enyhén feléd nyúló kard vagy fegyver csöve is a virtuális valóság megteremtéséhez.
    Én pl. kifejezetten hiányolom azt a bizonyos dárdát ami épp szememet készülne kiszúrni .. :)
  • CSOCSO
    #178
    Remelem az elozo hsz ertheto, hogy a 2 meterre levo 3d tv nem fog kinyulni fel meterre feled. Melyseget ad a legtobb film. Neha egy kicsit kijon de a regi kinyomjuk a szemed a dardaval 3d mar szinte megszunt.
    Ha faj a szemed a 3d nel akkor lehet szar a 3d. Ne iteld el azonnal a filmet. Lehet, hogy csak szar verziot szereztel be. Ha faj a szemureged ne nezd a filmet. En most megyek nezni a Hotel Transylvaniat.
  • CSOCSO
    #177
    a TV ben levo 3D nem karnyujtasnyira van. A 3D a tv nel sem azt jelenti, hogy valami kijon a tv bol hanem, hogy melysege van a tv nek. Mas az egesz. Utalom mikor valami ki akarja nyomni a szememet a tv-n keresztul. Szerencsere nem sok filmben van ilyen baromsag.
  • CSOCSO
    #176
    Nem tudom minek hivjak a jelenseget de szerintem ez a regebbi 3d filmekre igaz csak. Mikor az IMAXban neztem filmeket 10-15 eve akkor valoban olyan volt, hogyha mashova nezel amit nem a kamera fokuszalt be akkor fajni fog a szemed, meg rossz ranezni barmi masra. Mai napig talalkozm ilyen szar 3d vel, de szerencsere csak minden par evben van ilyen. Legtobb 3d filmekkel, dokumentfilmekkel nincs ilyen baj.
  • CSOCSO
    #175
    3d ESPN mar van reg ota. Nem tudom mit csinalnak az EPSN nel de a 3djuk hanyinger!!!!!!!!!!! a szellemkep ossze vissza mozog meg hullamzik. Mintha ket kamera probalna felvenni a dolgot es vmelyik kamera mindig tobbet mozdul vmerre mikor kovet egy labdat. Meg egyszer sem birtam nezni semmit 10 masodpercnel tobber. Van egy masik csatorna azon jo a 3D
  • Zephyr Retiring
    #174
    Majd eldönti az idő.
    Mármint hogy árt e.
    Más is érdekel, vagy jelenleg csak erre vagy kíváncsi?
    Számodra még ez is érdekes lehet esetleg...
    (Bocs, de mobilról így engedi az oldalt csak.)
  • DRFlame
    #173
    "De ha Te ragaszkodsz az elképzelésedhez, hogy a szemünk látása a 3D miatt fog tönkre menni, akkor tedd azt."

    Ragaszkodtam ehhez az elképzeléshez?! Még csak ki sem jeletettem. Sőt direkt írtam (169-ben többször is), hogy nem tudom, hogy árt-e a szemnek.