119
Kinek milyen van, melyik a legjobb?
  • ZilogR
    #119
    Számológépeket még mindig keresek!
    Most jöhetnek a szokásos HP és CASIO-k mellett a TI gépei is, mint pl.: TI-65, TI-66, TI-57 II, stb... Küldj privátot, ha van ilyesmid!
    Köszönöm!!!
  • ZilogR
    #118
    Még mindig keresek HP vagy CASIO gépeket, mint pl.: fx-50F. Ha van valakinek, keressen nyugodtan, biztosan megegyezünk!

  • ZilogR
    #117
    Valakinek egy jó kis HP vagy CASIO eladó?!?
    Privátot küldjetek, ha igen!!!
  • qetuol
    #116
    nekem hasonló van, voyage-200.

  • jobbszempol22
    #115

    Üdvözlök mindenkit!
    Csak egy olyan kérdésem lenne, hogy egy hibátlan karcmentes HP 12C pénzügyi calculator gyári bőrtokjában mennyit érhet mostanság.Nem vagyok hozzáértő,de kicsit utána olvasgattam azért.Az értékét viszont nem tudnám belőni.Ha valaki segítene megköszönném!Üdv.







  • Zero 7th
    #114
    A Ti-92-esek meg ilyenek:
  • Zero 7th
    #113
    HP40gs. Nem ds. Ilyen:
  • Zero 7th
    #112
    Nekem van egy eladó bontatlan HP számológépem, de a pontos típust meg nem mondom fejből, mert sosem használtam (bontatlan, ugye), és több, mint egy éve porosodik nálam. Asszem 40ds, de nem vagyok benne biztos. Délután tudok pontosítani...

    Emellett van több használt, különböző állapotban lévő Texas Instruments TI-92-esem, ha esetleg...
  • ZilogR
    #111
    Azért, mert én egy mocskos sznob vagyok! :) ;)
    Egyébként nem is tudom... Talán nekem ez a logikus, nem a hagyományos beviteli mód. Az, amit te írsz, na az éppen az, amivel ki lehet kergetni a világból. De a hiba valszeg bennem van...! :)
  • RelakS
    #110
    őő... komoly mérnök miért is használ RPN-t? Azt meg kell tanulni, viszont pl a SHARP D.A.L. az ugyanúgy használandó, mint ahogy egy sorba leírnád az egész kiszámolnivalót. Ezért is szeretem, mert ugye a legtöbb számológép azt kéri, hogy <5><sin>, a SHARP viszont <sin><5>.

    Amúgy az a HP 12C meglehetősen érdekes ketyere. Pont azzal ismerkedem, mert azt tudtam telóra ingyér leszedni, de nagyon érdekes, amiket tud :]
  • ZilogR
    #109
    Csatlakozva #108-hoz még mindig várok eladó számológépeket, ha van vkinek! Küldj privát üzenetet, ha akad egy eladó! Előre is kösz!
  • ZilogR
    #108
    ha már ennyire senkit nem érdekelnek a számolómasinák, van-e valaki, aki eladná vagy elcserélné esetleg a sajátját vagy a faterjáét, ami úgyis csak ott porosodik?!??!
    Küldj privátot, pls, ha igen!
  • ZilogR
    #107
    háát, boltban 25eFt felett van. Én az enyémet egy ócska Palm-ért cseréltem és vadiújan kaptam. Most érdemes kicsit Vaterán körbenézni a "business" kulcsszóra keresve és 3000Ft környékén találhatsz egy HP19BII-t, ami ennyiért igencsak ajándék, de az eladó nem nagyon kooperatív :((( (mondjuk elég sokat b...szogattam szegényt, h rakjon fel egy jó képet)
  • szucsy89
    #106
    "Egy HP12C - a legismertebb pénzügyi modell (sajnos nem tud sin/cos/tan -t számolni)"

    ami nekem amúgy nem is baj, pl. első félévben volt analízisünk, és nem kérték a szögfüggvényeket, szal nem követelnek ilyet..de minden mást igen:\

    kb. mennyiben fáj egy ilyen gép?
  • ZilogR
    #105
    Most olvastam el újra a kezdő hozzászólásodat:

    Gazdasági suliba javasolt a HP pénzügyi számológépei, csak annyi lesz vele a gond, h kihagyták belőlük a szögfüggvényeket. Jó megoldás egy Texas Instruments pénzügyi gép; ott legalább megvannak a trigonometrikus függvények is. Soha nem értettem, hogy lehet a HP ennyire f@szfej ilyen téren... Pl. egy periodikus idősor esetén a pénzügyes csávó is rögtön valamilyen periodikus függvényt próbál az adatsorra rápakolni és az nagy valószínűséggel szinusz vagy koszinusz lesz. Ha ezt nem tudja a számológép, akkor azonnal fail :(((


    Egy HP12C - a legismertebb pénzügyi modell (sajnos nem tud sin/cos/tan -t számolni):




    És néhány Texas, amik tudnak szögfüggvényeket is (ahogy illik...):



  • ZilogR
    #104
    szokott itt valaki programozni is számológépet??? némi beszélgetés mehetne efféléről is!
  • Bészf
    #103
    nekem is ugyanilyen van, tényleg nagyon jó, sok mindent tud
  • bardocz
    #102
    Na, ma matekon megértettem, hogyan működik. Sokadfokú egyenletet nem lehet vele csinálni? Jó lenne néha függvénymenet vizsgálatnál, ha pl az x^3+3x^2-2-nek megtudnám a zérushelyeit, mindig van pár, ami a deriválós módszerrel nem jön ki, és ránézésre kell próbálgatni. Remélem érettségin használhatom, ilyen feladatoknál jó lenne ellenőrizni.
  • ZilogR
    #101
    hmmm... megnéztem a kézikönyvet, nem is olyan buta, de azért egy HP32SII-re vagy HP35S-re nem cserélném be ;)
  • szucsy89
    #100
    ez lett végül, nagyon sok minden tud
  • autoszimulator
    #99
    én ismertem, csak nem tudtam, hogy a számológép is ismeri. most már én sem ismerem.
  • Daell Drow
    #98
    nekem ilyen szamologepem van, megvan 2001 ota, tul elt egy eretsegit, egy technikusit, es remelem nemsokara az alamvizsgat is. es meg mindig a gyari elem van benne.
  • szucsy89
    #97
    iphone más miatt kéne:D
  • szucsy89
    #96
    :o
  • tenkenorman
    #95
    olyanomo van min #43 askának. csak szintén napelem nélkül fx-82ES asszem. de moilonvan ugyanolyan
  • misterkrisz
    #94

  • ZilogR
    #93
    helló
  • Nuki
    #92
    Amióta létezik, ez az új istenem.
  • Nuki
    #91
    nálunk 2. félévben nem is engedték a számológép használatát (inkább a puskák miatt)
    mátrixok, deriválás, integrálás, meg minden, és tényleg nem is volt szükség: rá.
  • nearo
    #90
    Igen, ezért írtam, hogy bonyolult :)
    Mondjuk nem csak másodfokút tud, hanem:
    mode-1-0: sima statisztikai számítások
    mode-1-1: y=a+bx - lineáris
    mode-1-2: y=a+bx+cx^2 - másodfokú
    mode-1-3: y=a*e^bx - exponenciális
    mode-1-4: y=a+b*lnx - logaritmus
    mode-1-5: y=a*x^b - hatvány
    mode-1-6: y=a+b*1/x - egyperiksz függvény :)
  • bardocz
    #89
    Akkor szerintem papíron hamarabb végzek vele:D
  • ivjoe
    #88
    hello
  • nearo
    #87
    Elég bonyolult, szerintem nem jó semmire sem. Nem is szoktam használni. A lényeg, hogy ismerned kell legalább három pontot a függvényről, azokat beadod a memóriába, és lekérdezheted az összes többi pontot (így a zérushelyeket is). Mode gomb - utána a Stat - utána Quad.
  • szucsy89
    #86
    loál mennyi szó, én eddig csak a hello-t tudtam:D
  • Sadist
    #85
    Van, aki ismeri a hexadecimális számokat, van aki nem.
  • geo91
    #84
    írjátok be hagyományos kijelzőjűbe, hogy: 2588389935

    fordítsátok meg.

    eredmény:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    SEGGBEBASZ (az A az egyik 8-as, csak le kell takarni az alját.)
  • geo91
    #83
    ja azt is ki lehet az enyémen, hogy: BA2D Me6 7e 6eC1
  • ivjoe
    #82
    Jah, ki lehet rakni, hogy C1CAFA52A, ha ilyen 8 szegmenses kijelző egy szám, akkor szépen látszik. :D
  • n3whous3
    #81
    az meg a másik
  • n3whous3
    #80
    azok a szép idők :D

    [IMG][/IMG]