17
  • Epikurosz
    #17
    Méghogy nincs fejlődés?!
    100×-os. Érted?
  • Molnibalage
    #16
    Na de ez sem UH és azért nem túl acélos. Persze lesz ez még jobb is. (Remélem.)
  • 7HTH7
    #15
    Ezt azért nem nevezném egyszerű korrekciós műtétnek:

    http://www.azta.hu/azta-tv/43-tudomany/5399-bionikus-szemmel-lat-a-vak-ferfi
  • Molnibalage
    #14
    Azok szemkorrekciós műtétek. UH látás nem is vagyok benne biztos, hogy jó lenne, mert sokmindent látnának amit az emberi szem nem érzékel. Nagyon sok dolog sugározhat ultrahangot, csak ezt te nem érzékeled. Ő viszont érzékelné!
  • Epikurosz
    #13
    Hápedig már vannak vakok, akiknek a doktorbácsik visszaadták a látását, vmilyen szinten.
  • Alwares
    #12
    De még közel sincs szvsz. Az agykutatás még gyerekcipőben jár, még nagyon sokat kell ezen dolgozni.
  • Epikurosz
    #11
    Én is ezt akartam írni, hogy vagy rekonstruálni kell a látást, agyba beültetett csipekkel, vagy radarral, UH-val kell tuningolni a vakokat. sőt, sötétben neekm s jól jönne egy ilyen. Ez már nincs messze.
  • Amergin
    #10
    Még a vak terroristák is nagyon veszélyesek!!!
    Ott van például az az afgán birkapásztor izé (most nem ugrik be a neve). Megnyomott egy gombot és amerikában meg összedőlt két épület !!!!!!!
    Meg a pentaton is! Meg lezuhant még egy másik repülő is! (igaz nem találtak se roncsokat se holttesteket is, de ez most nem számít)
    Szóval én rettegek az alkaloidától!!!
  • tomcsa4
    #9
    Jól mondod. Nehogy már egy vak terrorista tájékozódjon.
  • djhambi
    #8
    Mondjuk a terroristák ha besétálnának egy amerikai iskolába és túszokat ejtenének, akkor, ha túl aakrják élni, akkor minimum kell követelni egy helikoptert is, persze azt bárhonnan le lehet szedni néhány katoni helikopterrel, és követhető műholdakkal is, szóval nem valószínű, hogy egy annyira szervezett terrorakcióban, hogy vakpityegéses akkusztikus bottal térképezik fel a sulit egy olyan végzetes hibát követnének el, hogy nem tudnak egyszerűen elmenekülni. Az a jellemző inkább, hogy elkapnak valakit az utcán, zsák a fejre, biztos helyre viszik, TV-ben felolvastatják vele a követeléseket aztán a túszok felét szépen élőben kivégzik. Ha meg bankot akarsz kirabolni, akkor nincs olyan hely, ahova egy vak bejut, de egy civilnek álcázott terrorista nem.
  • Molnibalage
    #7
    Ezt ma is ki lehet deríteni, ha nagyon akarod egyes épleteknél. Nagyon védett épületek terveti nehéz megkapni, de azok értelemszerűen alapból jó védettek. Ha pl. egy iskolában akarsz túszokat ejteni, akkor egyszerűen besétálsz valami ürüggyel és simán bent lehet x ideig.
  • Loverman
    #6
    mindig beírja ezt vmi hülye, de azért képzeljük el ha ez elterjedne és évek múlva egy csomó közhivatal és kormányépület fel lenne térképezve digitálisan, arabok vesznek egy ilyen szerkentyűt és simán tudják hogy egy túszejtéses rajtaütésnél mi hogy néz ki, 3d-ben...
  • Tsol
    #5
    szééép
  • Amergin
    #4
    Egyszer láttam a TV-ben egy vak néger (ohhhh párdonn bocsánat polkorrekten: "afro-amerikai"...) srácot, aki a szájával kiadott csettintgetéssel fel tudta térképezni a környezetét méghozzá olyan részletességgel, hogy simán gördeszkázott az utcán (autók jöttek-mentek, járdaszegély stb...)
    Tisztára denevér volt a csávó
  • Tsol
    #3
    Úgy van! El sem tudjuk képzelni, hogy micsoda szörnyűségeket művelnének vele.
  • djhambi
    #2
    Csak nehogy a terroristák kezébe kerüljön!
  • tomcsa4
    #1
    Nah, nem bikinis csaj van fehér bottal? Így már a cikk is komolyabban hat. Helyes.