442
  • TheRock18
    #361
    vhogy sejtettem,hogy ez fogod mondani
    de utálom elkötelezni magam ilyen klubokhoz
    mellesleg egy fegyver,ga éles,ha gáz,ha lég,akármilyen...felelősségel jár
    egy légpuskával is lehet ölni,meg súlyos/maradandó sérüléseket okozni
    úgy látom,akkor marad a gázfegyverek gyűjtése :( bár nyílván nem élesből akartam arzenált,de örültem volna egy éles glock 17-nek,vagy egy berettának
    a gázpisztolyomal is elszórakozok,szétszedem,kitisztítom,megolajozom..stb.
    nem a lövöldözés itt a cél,csak bármi történhet :S
  • TomBond
    #360
    Teljesen fölösleges otthonra éles fegyvert tartani! Ha mégsem bírod ki, hogy ne lövöldözz menj el egy sportlövő klubba!
  • VRSDM
    #359
    én nem vagyok otthon a törvényekben.
    azt tudom hogy xy akit személyesen ismerek immáron 6éve hordhat magánál éles maroklőfegyvert, gondolom én hogy a rangja megengedi vagy esetleg a pozicíója miatt kérelmezheti hogy tarthasson.
  • TheRock18
    #358
    látom nem olvasod,amit írok.
    am mégis,mit tanácsolsz? hogy lehet élesfegyverhez jutni Mo.-n?
    nem akarok sem ölni vele(még önvédelemből sem),ámokfutni sem,és az akaratom érvényesíteni sem...
    jelenleg nem érzem,hogy vadásznának rám,de ha így lenne se tudnám bizonyítani a zsaruknak...mégis mit tanácsolsz?
  • TomBond
    #357
    Persze hogy lehet! Szolgálati (amit nem vihet haza)! Vagy nem éles maroklőfegyver! Egy kicsit lehet járatos vagyok ezekben!
    Arról nem is beszélve, hogy ezek szerint még fegyvervizsgája sincs!
    Esetleg téged akaszt hasba!
  • TheRock18
    #356
    ennyi
    amúgy sorry,hogy itt beszéljük ezt meg,de örülj,hogy megy a topik
    ez a gázpisztoly dolog,úgy látom az sg-zők zömét hidegen hagyja
  • geo91
    #355
    el kell menni fegyveres biztonsági őr tanfolyamra.
  • TheRock18
    #354
    érdekes,mostohatesómnak egy vagyonőr,testőr,biztonságiőr vizsgával lehet fegyvere...akkor most neki adtak tudatlanság miatt fegyót,vagy te tudod rosszul? :D
  • TheRock18
    #353
    asszem új 2007-es törvények szerint semmien hivatásos állományú személy nem juthat már alanyi jogon fegyverhez,csak
    politikus,kormányőr,polgármester,börtönőr
  • 0Fritz0
    #352
    6. Menj politikusnak.
  • TomBond
    #351
    Sima vagyonőr vizsgával sosem fogsz kapni fegyvert!
  • VRSDM
    #350
    5. elmész katonának majd a kellő pozicíóban már szintén megkaphatod.
  • TheRock18
    #349
    utána néztem még régebben,mert régóta szeretnék élesfegyvert...valamiért bele vagyok bolondulva a fegyverekbe...
    "akinek nincs fegyvere,az rabszolga"
    mellesleg sedónak most igaza van xD
    halandó magyar(birka adófizető) nem kaphat rá engedélyt...de vanna trükkök
    1.leteszel egy vagyonőr vizsgát,utána már simaliba fegyvertartásit szerezni(én ezt fogom választani)
    2.vadásztársosághoz mész,ami kemény százezrekbe kerül...
    3.sportlövőnek állsz
    4.tartasz illegálisan,és akkor nem kell rá semmilyen papír,csak jó dugd el,ne mutogasd,senkinek,aki valaha az életben is rosszat akar majd neked...pl (feleség,barátnő,stb.)
  • VRSDM
    #348
    mármint úgy értem ezt az éles fegyvert hogy gp-ből átalakított.
  • VRSDM
    #347
    nem de beléphetek egy vadásztársasághoz.

    otthoni éles fegyvernek az értelme nulla.
    sehol nem lőhetsz vele legalágilas. ha lősz és kiderül akkor bizony hatalmas bokaütés. védelemre teljességgel felejtős.

    akkor meg minek is?! :)
  • SHADOWEYES7
    #346
    "ha éles fegyvert szeretnék akkor elmegyek lőttérre.
    vagy kiváltok egy fegyvertartási engedélyt :D
    "
    te vadásztársaság vagy?
  • VRSDM
    #345
    vadásztársaságok pl.
  • SHADOWEYES7
    #344
    éles fegyverre egyszerű halandó soha nem kap engedélyt
  • VRSDM
    #343
    ha éles fegyvert szeretnék akkor elmegyek lőttérre.
    vagy kiváltok egy fegyvertartási engedélyt :D
  • TheRock18
    #342
    amit érdemes venni:
    Alfa,Röhm,Walther - igen,a német stukik kiválóak
    és nagyon jók a Keserű és a FÉG termékek - ez mind magyar gyártmány és kiváló minőség
    Az ekol,voltran,keserű navy(gagyi másolata az igazi keserűnek) - török illetve olasz gyártmányú fegyverek elég silányak,nagyrészt 400-500 lövésnél kuka...persze aki dísznek veszi vitrinba/falra,annak tökéletes!
    dísznek,meg így lövöldözni megfelelnek az öntöltő,vagy szekrénytáras stukik...főleg,ha brúsz vilmost akarsz játszani...
    de,ha valóban önvédelemre kell az utcán,akkor inkább a megbízható forgótárasok,mert,ha mégsem sül el,elég mégegyszer meghúzni a ravaszt,és a forgódob már fordítja is a következő lőszerhez
    nekem a kis török gyártmány elég jól bírja,többféle lőszerre próbáltam
    törekedjetek a jó német lőszerek beszerzésére..pl. umarex
    ha nem is annyira jó minőségű a stukker,akkor talán a minőségi lőszer segíthet rajta...bár egy szekrénytáras fegyó bármikor elakadhat
  • TheRock18
    #341
    itt tudtok venni,használtat/újat(NEM REKLÁM!) gázpisztolyok
    mostanában sajnos túl sok mindenre költöttem
    pedig bekéne szerezni a legendás pa63-ast :(
    megéri,beszerezni,mert full acél,így mondjuk lehetséges a visszalakítása,mert nem robban szét a cső
    amúgy pl. a vaterán és a index pisztoly adás-vétel részlegén rengeteg olyan fegyó van,ami hozzáértő ember simán visszaalakíthat élessé,legyen az sima maroklőfegyver,vagy gépkarabély
  • geo91
    #340
    na off vége, most már elegem van. ez gp topik...
  • VRSDM
    #339
    pepsi akkor itt tovább [apro] ezt direkt így csináltam hogy ha valakivel vitázok akkor ne flém legyen . szóval gyere át oda pliz egy válasszal az utolsó kérdésemre ;)
  • miilann04
    #338
    ezt rendezzétek le privátba, thx.
  • VRSDM
    #337
    és 30éves korodra milyen iskolai végzettséget sikerült összehozni? :)
  • Pepsi Twist
    #336
    hogy lennék már túlsúlyos? 203cm hez 130 kiló? teljesen jó főleg hogy izomzattal is rendelkezek és nem 25 vagyok hanem inkább 30 :)
  • Csuhai G
    #335
    Ne beszélj már hülyeségeket, kérlek..
  • TheRock18
    #334
    Mo.-nak nincs hadsereg-e...nem tom tudsz-e róla...
    egy hadsereg van itt..és úgy hívják In-Kal meg az izraeli hadsereg,valahol 4000fővel,2 vadászgéppel,oszt csuma...de ezek nem értünk vannak,hanem másokért...
  • VRSDM
    #333
    aha. akkor a világ egyik legnagyobb hadserege is béna? mert a bercsényibe dettó ugyan azt használják ;)



    pici off aztán nem reagálok se bercsényire, se semmire ami nem GP
    nem is az a baj hogy szerinted máshogy van,
    hanem hogy keményíted a mellkasod hogy te milyen internetes maffiózó vagy :D

    most írjam le hogy ingyen visznek bulizni fekete ml mercivel vip kártya villant " szia xy " őket hoztad magaddal? okés erre tessék, és a hosztesz meg elkísér.
    ő csak egy ismerős aki szülinapomra meglepett egy ilyen bulival.
    a vicces hogy ő sem maffiózó. mégse vág fel azzal amilye van, hogy esetlegesen van piszolya vagy nincs, hogy mennyivel megy a mercivel, hogy mennyivel ken le rendőröket.

    te meg 25évesen lejársz heti 1x a kondiba, hogy az amúgy elhízott testeddel kezdj valamit (az arcodon látszik hogy túlsúlyos vagy, ne is tagadd), mellé a ventodat hozod fel mindig mindenre (kétségkívül jó autó, de azért kéremszépen), most okoskodsz a fegyverekről. meg leszólod a GP-t mert hogy az nem igazi maroklőfegyver hanem csak a gyerekek durrogtatnak ilyennel. mellé persze odaírod hogy rambó stílusba szoktál lőtérre járni, lehet hogy gyerek vagyok, de akkor is szánalmas hogy te meg próbáslz felnőttnek tűnni de közben csak lejáratod magad ezzel a maffiózóimidzsel amit próbálsz itt elhitetni mindenkivel. :)


    és a legjobb?! :) hogy ezt rajtam kívül mindenki más tudja, csak őket nem zavarja hanem csak szórakoznak az egész műsorodon
  • Pepsi Twist
    #332
    barátom te 1 álomvilágban élsz :D jól felszerelt :D hahaha XDDD gyerek vagy te még :D
  • Punker
    #331
    van 1 egység amit az amik felszereltek (nem jótékonyságból) a többi meg maradt a 70-es évek színvonalán fasza, de ez itt nagyon OFF ott a haditech topic......
  • VRSDM
    #330
    én csak a 34. bercsényibe látok be. és ami ott van az bizony kemény meló, jó felszereltség mellett
  • Scottt
    #329
    Én meg ebből azt szűröm le, hogy laikus vagy^^A felszereléseink hulladékok,a képzés és a morál pedig minden alakulatnál változó(Mármint a 3hónapos alapképzés utáni "továbbképzések")
  • 0Fritz0
    #328
    Ez nem családi ereklye, hogy féltsem az elvesztését.
    Bőven elég ha kihúz a szarból.
  • noti83
    #327
    én a gázpisztolyokat funkciójukhoz képest drágának tartom
    nem beszélve arról hogyha használod, lefoglalja a hatóság
  • noti83
    #326
    én úgy olvastam hogy négyet terített le három lövéssel az engedélynélküli fürészeltcsövűjével, kettő belehalt
  • VRSDM
    #325
    tökmindegy hogy mit hozunk szóba mert kb. átjárás van a kettő között.
    323 - szerintem jó felszereltségnek számít ha vannak m249-esek mp5ösök : )
  • 0Fritz0
    #324
    A vizsgálatokat nem az IRM Bűnügyi Szakértői- és Kutató Intézet csinálja?
    A katonaságnak melyik részlege foglalkozik lőelemzéssel?
  • Punker
    #323
    "mind felszereltségben" napszúrást kaptál ?????
  • VRSDM
    #322
    azért lepődök meg mert a nagypapám és az ő testvére, anyukám unokatestvére, az én unokatestvére, nővérem barátja mind honvédek voltak, ki alacsonyabb ki magasabb rangig törve fel. és így amennyivel több rálátásom van abból igenis azt szűröm le hogy mo. hadserege kiváló! mind felszereltségben, mind képzésben fizikálisan és mentálisan is.

    ergó. SZERINTEM! (mert nem kérdeztem ezt meg tőlük) könnyedén megmondják hogy mi hogy történt.