442
  • geo91
    #32
    jogos.
  • degenerator
    #31
    megnézed, mire válaszoltam, aztán csöndben maradsz.
  • degenerator
    #30


    9 mm k, gáz riasztó amd 65, becenevén, gorkij.
  • geo91
    #29
    forgtáras már 10től van, de azok elég kicsik... inkább női kézbe valók. :DD 15-20tól már egész jók vannak!
  • crea
    #28
    jaja jol néz ki, de én nem bizom az életemet ilynre :) ez oylan mit a biztonsági öv elég ha egyszer nem vagy bekötve ( és akkor balesetezel) és mindig máskor igen! :)
  • passatgt
    #27
    jó nagyot dorrun
  • Frosty01
    #26
    mennyi egy olyan forgótáras? + néhány töltény
  • geo91
    #25
    és nem is néz ki rosszul :)

  • Tomászító
    #24
    walter p22 gázpisztoly ez nagyon fasza 30000ft nekem ilyen van és nincs vele gond
  • geo91
    #23
    ja, sajnos... :S
  • geo91
    #22
    ne baromkodj légyszíves. komoly téma, ha nem vagy hozzá elég komoly, ne gyere be hülyéskedni...
  • geo91
    #21
    jó-jó, csak nem szeretném ha cigányozás miatt bezárnák ezt a topikot is...
    OFF VÉGE, köszi
  • crea
    #19
    rejtett viselésre kicsit alkalmatlan :D de amugy csinos darab :D
  • butuska66
    #18
    Szerintem romajálisra ez is jó lehet nem?
  • crea
    #17
    keserüék gumibol egész jót csinálnak! :) csak azt nem hordhatod magadnál. :)
  • geo91
    #16
    vagy maradjunk csak itthon: keserű vagy fég
  • crea
    #15
    minöségi szempontbol pedig az olasz fegyvereket kerülném, ajánlott a német Röhm gyártó. ( nem azért mert nekem is az van :D )
  • geo91
    #14
    örök hálám ez igazán hasznos kis írás!
  • crea
    #13
    tudom igazolni is mert van faternak egy öntöltös, és tök váratlan alkalmakkor " elakad" ez nem a legjobb dolog abban az esetben ha harci szituácio van! :) az én forgotárasom sose hagyott még cserben! :)
  • Benny04
    #12
    mennyibe fáj egy ilyen?
  • crea
    #11
    "A működési rendszert tekintve, alapvetően két fajtája létezik. Egyik a revoler, azaz a forgótáras fegyver, a másik pedig az öntöltő, más néven szekrénytáras fegyver.
    Most szeretném nyomatékosan kiemelni, hogy önvédelemre CSAK ÉS KIZÁRÓLAG revolver, azaz forgótáras gáz-riasztó fegyver használható! Az öntöltő teljesen alkalmatlan erre, legfeljebb játékra, durrogtatásra való. Nézzük meg, miért:

    Az öntöltő fegyver működési elve, hogy a töltény elsütése után a kiáramló nyomás hátramozdítja a szánt, több funkciót is ellátva. Első, hogy az üres töltényhüvelyt kiveti a fegyverből, a második, hogy új töltényt helyez a töltényűrbe a tárból, végül pedig megfeszíti a kakast, vagy adott esetben az ütőszeget, fegyvertől függően. Elég egyetlen apró hiba a folyamatban és a fegyver elakad, ergo használhatatlan lesz. Ez elég is arra, hogy egy kést a hasunkba szúrjanak. Lehet hibás a töltény, mert nincs benne elég nyomás, lehet hibás a fegyver a gyenge konstrukció miatt, és még sorolhatnám.

    Megjegyzem, gyakran előfordul, hogy nem hiszik ezt el az emberek, és az éles fegyverekre hivatkoznak, de hangsúlyozom, a gáz-riasztó fegyver nem éles, konkrétan ég és föld a kettő.

    A revolver ezzel szemben nagyon egyszerű szerkezet. A töltények a fegyver dobjában, - ami egyben a fegyver tárja is – azon belül is a dobfuratokban helyezkednek el.
    Maga a sütési folyamat annyiból áll, hogy az elsütőbillentyű meghúzása egyben elforgatja a dobot úgy, hogy a következő töltény kerüljön egy vonalba a csővel. A második, hogy a kakas megfeszül, majd tovább húzva az elsütőbillentyűt, ráüt az ütőszegre, ami pedig a töltény csappantyújára, így az ettől elsül. Az egész folyamat egyetlen mozdulattal kiváltható és csak emberi erő szükséges hozzá, így elég kevés a hibalehetőség, sőt nincs is. Amennyiben egy hibás töltény nem sül el, azaz „elcsetten” annyi a teendő, hogy ismételten meghúzzuk az elsütőbillentyűt, így máris a következő töltény kerül pozícióba. Öntöltő esetében egy töltényhiba, ahogy már említettem, az egész fegyvert használhatatlanná teszi átmenetileg."
  • Palinko
    #10
    öntöltős könnyen elakadhat, azért tudni kell sem a fegyver, sem a töltény nem olyan jó megmunkálási minőségű mint egy éles fegyvernél
  • crea
    #9
    Az öntöltös használhatatlan önvédelemre. A töltényekben változo a gáznyomás és előfordulhat, h lövésenként ujra csőre kell rántani, megbizhatatlan. a forgotáras nem tud meghibbásodni 2 mp alatt kilövööd az egész tárat! :)
  • tommygear
    #8
    miért csak forgó?
  • geo91
    #7
    miért? önvédelmi használatnál miért előnyösebb a forgótáras? szerintem az öntöltős, az hatékonyabb, vagy tévedek?
  • gyuri12
    #6
    Kép?
  • crea
    #5
    nekem van gázpisztolyom! :) önvédelemre csak a forgotáras ajánlott :) bár szerintem azok rondák! :)
  • akyyy
    #4
    Én olyan gázpisztolyt szeretnék, ami akkora, min ami a németeknek volt a 2. világháborúban. Olyan sínes! Azzal biztos jó nagyot lehett durrongtatni!!!!4
  • geo91
    #3
    nem részletezném, csak annyit, hogy dolgom volt 4 (valószínűleg norvég ) származású egyénnel.

    ezzel a téma lezárva, mostantól csakis a gázfegyverekről essen szó!
  • geo91
    #2
    én a tegnap este történtek után gondolkodtam el igazán egy gázpisztoly beszerzéséről...
  • geo91
    #1
    pár hasznos link:
    gazpisztoly.hu
    hu.wikipedia.org/gázpisztoly
    hu.wikipedia.org/gáztöltény

    szóval várnám a véleményeket. használatról, hatékonyságról stb...