103
  • kakateve
    #62
    Persze, hogy nem kérnek belőle. Hisz a vállalatok többségének legális OP rendszere van. Ha váltani kell, akkor azért fizetni kell. Természetes, hogy jelenlegi gazdasági helyzetben nem akarnak plusz költséget. És ez egyáltalán nem meglepő, s nem a Win7 tudását fikázza. Csak hát gondolkodni kéne, nem trollkodni...
  • Acetm
    #61
    Még annyit a legidiótább kommentelőnek (mindenki tudja ki az), hogy nem csak a Vistában van lehetőség személyes információk küldésére a háttérben, hanem ez már az Xp-ben, vagy még előtte is meg volt/van. De aki emiatt paranoiás lesz, azt csak sajnálni tudom.
  • tomcsa4
    #60
    "aha , ezt majd magyarázd el annak a ~20% (OS user) gamernek is, aki pont majd emiatt fog majd vastagon fosni a Windows 7-re is , és még mindig marad a Visztánál."

    Nana. A végén még kiderülnek dolgok. :) :)
  • Acetm
    #59
    Annyira nevetséges, mikor az idióták jönnek a statisztikával, hogy Xp mennyivel elterjedtebb, mint a Vista. Persze, hogy az. De belegondolt valaki miért is? Mielőtt kijött az Xp, nem nagyon volt mindenkinek gépe. 2000 után, az árak csökkenésével kezdett elterjedni és ekkor jött ki az Xp, amit aztán mindenki használt. 2007-ig pedig igencsak volt ideje népszerűséget szereznie. Szóval aki gyenge matekból elárulnám, hogy majdnem 3x annyi ideje van a piacon az Xp, mint a Vista. Ilyen szemmel nézve pedig nem rossz eredmény a 15%, ami mellesleg a második legnépszerűbb oprendszer. Ettől függetlenül valóban nem sikerült túl jól a Vista, de egyátalán nem rossz. Ugyanazok a gyermekbetegségek megvoltak az elején, mint az Xp-nél, csak ott még hozzá értő emberek meg tudták oldani a gondod, a Vista esetében a sok kis köcsög meg csak gééémelni tud és mééé nem megy magáától hozzáállással persze, hogy lefikázza. A Win 7 pedig már most nagyon jónak tűnik.

    ui: egyébként nem értem, miért kell mindig fikázó kommentekkel teleszemetelni az ilyen híreket. Akit nem érdekel, ne olvassa el, ne kommentelje. Én se keresem fel az összes oldalt, ami nem érdekel, hogy ott ezt leírjam.
  • Gerygrey
    #58
    Épp ez az, hogy komolyabb munkára alkalmatlan, ha már egy nyüves Firefox alig döcög el rajta. VMWare-t próbáltam, az tud normális sebességgel menni, és skálázható is, ez viszont egy rakás szar (ettől még a Windows 7 jó dolog)
  • AND OR
    #57
    ja hogy kódolni már lusták ... aha... ezt látjuk.. inkább a hardverre bízzák, majd a jó erős vason.... aha... csakhogy időközben már a linux annyira a fejükre nőtt, aholis nem lusták kódolni a programozók, hogy még az évekig megrögzött Windows felhasználók is , mint pl. én is Linuxra váltanak. Ugyhogy ennyi.
  • AND OR
    #56
    vagy XPnél miket beszélek
  • AND OR
    #55
    "...komolyabb vállalati programok futtatására..."

    aha , ezt majd magyarázd el annak a ~20% (OS user) gamernek is, aki pont majd emiatt fog majd vastagon fosni a Windows 7-re is , és még mindig marad a Visztánál.
  • AND OR
    #54
    ezt idáig értem , csak azt nem hogy minek kell ehhez a hardver szintű virtualizációhoz ragaszkodni és miért nem tudja a csicska májkémszaft lekódolni a saját OS-éhez vezető backtunnelt , amikor más szoftvercsapatok VMware , SUN VirtualBox meg tudják valósítani WINDOWSRA , aminek nem voltak jelen a kódolásánál ugyanazt a hardver virtualizáció nélkül is ??????!!!!!
  • sh4d0w808
    #53
    Nem is a youtube videók nézésére találták ki, hanem a komolyabb vállalati programok futtatására, amelyek ilyen-olyan okból nem készülnek/készültek el XP utáni Windowsokra és nem mennek az utódrendszereken.
  • AND OR
    #52
    "Én feltettem Win7 alá ezt az XP módot, de egy rakás szar az egész..."

    Remélem jól látható és nem az én szájberterrorista véleményem ...
    de szinten mintha csak én írtam volna szóról szóra.

    A1274815 #47: a trójai a windows vistától (illetve a windows XP SP2-től) kezdve a teljesség igénye nélkül: a BITS, a SAM, az RDP 5.x, az MDM.exe az Automatic Update szolgáltatásokban van és kétkomponensű. Az egyik félkomponens maga a Windows említett részei, a másik félkomponens egy thirdparty szoftver, ami rendszerint népszerű... pl. az összes ASK.COM bar-t telepítő szoftver, az Apple Quicktime és Update, a Google Update, a Skype újabb verziói, a Real Networks termékei de még megannyi program.

    Erre azért volt szükség, mert a Microsoft így mossa kezeit a világméretű globálcionista megfigyelő adatbázis létrehozásáért - amiért persze feltehetőleg milliárdos vagyonokat vettek fel - viszont a rendszer nagyon is valós és működőképes.

    Fontos megjegyezni, hogy önmagában egyik komponens sem ér semmit, és még a puszta létük sem (egyszerűen) bizonyítható, így:

    a Windowsba épített trójai mintegy leteríti a bársonyszőnyeget, tárt nagykapuval várja (nem is kicsivel!) , hogy "csabujjatok rajta", "de csak te jöhetsz rajtad kívül más nem!" a programba épített trójai pedig szépen bemegy és rögzít mindent.

    A Windows ezenfelül gondosan ügyel arra, hogy más azért lehetőleg ne szabotálja a megfigyelést, szoftverrel, programhibákkal, valamint arra is ügyel, ha megfelelő beállításokat érzékel a group policyban (csoportházirend) akkor azonnal letiltja az összes félkomponenst (XP-nél legalábbis)

    Ilyen pl: RDP 5.x szerver: a felhasználót teljesen hülyének nézve és a puszta tényeket is eltitkolva előle a difult beállítások a következők:

    a Rendszergazdai csoport is alapban hozzáférhet a Terminal Services szolgáltatásokhoz, tehát a számítógép távvezérléséhez.

    Ha ezt kivesszük a group policy-ból a Terminal Services beállításokban a komplett trójai rendszer letilt és másfél-kétszer felgyorsul kedvenc operációs rendszerünk.

    Ugyanide vezet a group policy szintű Automatic Update és a Windows Messenger (Nem az MSN MESSENGER !!!) együttes letiltása is.

    (gpedit.msc)

    Remélem elég szájbarágósan és érthetően elmagyaráztam, mindenki próbálja ki !

    Megjegyzés: előbb kell a rendszert tweakelni, majd utána miután már lekapcsolt a Windowsba épített félkomponens már lehet vadabbul is telepítgetni.
    SP3-as XP esetén semmi esetre se használjuk a Genuine Advantage-t még ha eredeti is a Windows-unk, mert FORCE ACTIVATED-re állítja a félkomponenseket.
  • snl
    #51
    már azt hittem eltüntél az internet pöcegödrében vantulok... de sajnos tévedtem
  • zola2000
    #50
    Én csak annyit tennék hozzá, hogy tényleg jó, gyors, megbízható rendszer a linux, a wine/virtualboxos xpt is jól bírja gyengébb gépen is, viszont AND OR-nak nem kéne emiatt minden win7es hírt tönkretennie.
  • Gerygrey
    #49
    Nem tudom ez a virtualizáció miért olyan nagy cucc. Én feltettem Win7 alá ezt az XP módot, de egy rakás szar az egész, az emulált gép kb egy 1.6-os Celeron teljesítményét nyújtja, nyolc megás S3 Savage 3D videókártyával. A Youtube már szaggat vele, After Effects-t már ki se mertem próbálni rajta.
  • Noru
    #48
    Don't feed the troll :D Ignore it.
  • A1274815
    #47
    "Látom nem tudtok ellenérvekkel reagálni az általam felsorakoztatott tényekre, a hozzászólások elejétől. És tudjátok miért nem kedves olvasók? Azért nem mert nincsenek ellenérvek. Kényelmesebb és egyszerűbb belém, névtelen betelefonálóba belekötniük a Mikroszoftos globálcionisták bérenceinek, ..."

    Na idefigyelj, te beképzelt beteg, Cyber-terrorista!
    Már 20milliószor az érveid meglettek cáfolva, persze a fantazmagóriáidat nem tudjuk megcáfolni, de nem is azaz eljárás, egy állításnál, hogy mi cáfoljuk, hogy hülyeség, hanem hogy bizonyítani kell.
    Kis milliárdszor le lett írva, hogy még senki sem fogott nem oda illő csomagot Windows-os gépről. És hogy kérlek mutasd be, hogy a Windows Update/Adobe Update által használt BITS szólgáltatás, vagy a Windows Driver Framwork Manager tényleg trójai egy csomaggal.

    Ilyenkor mindig hadoválsz össze-vissza. Te azt állítod, hogy A, majd megkérünk, hogy ugyanmár bizonyísd azt az A-t, erre te azt mondod, hogy csak azért is A, márha nem beszélsz férre.

    Csak egy kérdés Kislétán nem te voltál az véletlenűl az az állat vagy egy másik alter-egód?
  • caprocorno
    #46
    Komolyan sajnállak. Ha te lennél a normális, és a többiek az abnormálisak, már akkor is kételkedned kellene saját normalitásodban. DE! Mivel a tényállás pont a fordítottja, ezért abnormális gondolkodásod révén soha nem fogsz rájönni az igazságra, csak a magad igazát tudod ismételgetni, ami abban téved, hogy te normális vagy. Hidd el, ez már több mint szánalmas
  • AND OR
    #45
    Látom nem tudtok ellenérvekkel reagálni az általam felsorakoztatott tényekre, a hozzászólások elejétől. És tudjátok miért nem kedves olvasók? Azért nem mert nincsenek ellenérvek. Kényelmesebb és egyszerűbb belém, névtelen betelefonálóba belekötniük a Mikroszoftos globálcionisták bérenceinek, és meggyanúsítani azzal, amire éppen ők készülnek: ha már másképpen nem megy, inkább szétcseszik a fórumokat, tűzzel-vassal foggal-körömmel küzdenek, csakhogy elbutítsák a népet, a kedves olvasókat, hogy nehogy véletlenül még a régi , megbízható trójaiaktól még mentes operációs rendszerét használja, hanem _mindenáron_ telepítse fel a Trójai Windows 7est. Érdemes megnézni hogy én miket írtam , folyamat a cikk témájával kapcsolatban, erre "milyen sok" csetelő belémkötött, aki feltehetőleg egy ember több különböző nikkel.
  • B0nFire
    #44
    Nem kell vele foglalkozni! Én csak röhögök rajta. Nehogy már az értelmesebbje hagyja itt az oldalt, a szemét meg itt maradjon.
  • Ahoy
    #43
    Teljesen egyetértek.

    Viszont ha elmész, akkor ő győzött. Szerintem érdemes olvasni az SG-t, vannak jó cikkek, lehet a kommentolvasásról kéne leszoknunk.
  • SityiSXT
    #42
    Sztálin, Hitler, Mussolini, Gömbös, Szálasi... egyremegy. Egy biztos, ha még egy hír kapcsán tönkrevágja a kommenteket, én soha többé nem jövök az SG.hu-ra.
  • B0nFire
    #41
    Ha nem vetted volna észre, ez mind ugyanaz a hír, csak éppen más-más publikálta. Sőt, az utolsó egyenesen egy backlink ide az sg-re. Csak ennyit tudtál összeszedni? Mer' ez nem sok.
  • B0nFire
    #40
    Itt van az egyik kiskori képe

    A MySpace-en egyébként Darth Führer-nek hívja magát, alatta a magyarosított neve: Fő Geci. Ez mindent elárul.
  • Ahoy
    #39
    Na kezdődik... még egy tönkretett topic. :(

    Kriminálpszichológiai elemzésem szerint hottold/and or/arrakistor... egy 12-13 év körüli, erősen elhízott, szemüveges, paranoid képzetekkel élő kisfiú, kinek zsidó származású édesapja a Microsoft magyar képviseletének egyik vezető tagja - aki rendszeresen szexuális, anális abúzusban részesítette őt, mindeközben hangosan ordította a közetkező szavakat: "MOST BEVEZETEM A TRÓJAIMAT IGEN ODA A AAAA HAH HAHHA HAHAHAHHA"

    Feltehetőleg neurotikus személy, nincsenek barátai, és gyilkolni fog... Édesapját kihajítja az Ablakon, a Vérpingvinek közé.

    Légyszi, legalább néhány topikot ne tegyél tönkre. Köszi
  • AND OR
    #38
    "A Sony nem kér az XP Mode-ból"

    Windows 7: nem sietik el a váltást a vállalatok /korai Windows 7 cikk, majd utána jött:

    A Windows 7-et is átugornák a vállalatok

    Tízből hat vállalat nemet mond a Windows 7-re

    Végül pedig drasztikusan, egyáltalán nem kell a kutyának se:

    A cégeknek nem kell a Windows 7

    Nem kell a Windows 7 a vállalatok többségének
  • SityiSXT
    #37
    Én meg a Linux-szal voltam úgy, mint te a Vistával: valahogy soha nem akart rendesen összeállni. Biztos én voltam béna, de nekem a Vista jelenleg teljesen kézreáll. De ezen nem fogunk összeveszni. Mindenki azt használ, amit akar és kézreáll neki.
    Viszont a Soknickű hetek, ha nem hónapok óta engem Sztálinra emlékeztet. Igaz, ő kinyírta azokat, akik nem értettek vele egyet, de ettől függetlenül valhányszor a Soknickű felbukkan egy hírnél, abból mindig az lesz, hogy bedobja a mantráját a "globálcionistatrójaiésatöbbi" dumájával, a többiek meg megpróbálnak vitatkozni vele, de ő csak leugatni tud mindenkit, aki nem szajkózza vele együtt A Hitvallást ("globálcionistatrójaiésatöbbi") és terrorizálja az SG közösségét.
  • mousee
    #36
    hehe, pont 00:00kor ment el az előző komment :P

    Egy fontos dolgot elfelejtettem a végéről. Ezt is már írtam párszor, de akkor megint:

    Kedves hottold/AND OR/kecske2/tökömtudja hány nicked van még!!

    Ezzel a viselkedéssel csak azt éred el, hogy aki idáig gondolkodott azon, hogy linxura váltson, azt elüldözd. Az meg hogy egy Virtualboxban futó XP-t reklámozol, és ezzel isteníted a linuxot, az harmatgyenge. Ennyi erőből sima XP-vel is tolhatnád, ugyanott vagy. A virtuálgép meg már eléggé régi technológia, felesleges nagyzolni vele. Windows alatt is tudok virtualgépre linuxot feltenni. Akkor most a windows az űberkirály? Egy vicc amit művelsz, komolyan mondom.
  • mousee
    #35
    Valakinek túl sok szabadideje van... Tudod, akinek nincsenek barátai :)

    Amúgy ez a több névvel való kritikán aluli stílus több okból is szar.

    Én linux felhasználó vagyok, és tényleg van mindenre alternatív programom, megoldásom, ami sokszor kényelmesebb nekem mint windows alatt vacakolni. Szóval én ezt tartom teljes értékű rendszernek.

    De. Mivel nem csukott szemmel járok, és nem write-only módban működöm, mint hottold "barátunk", ezért belátom azt, hogy a windows 7 igen is jó rendszerre sikerült. Viszont amellett is kiállok, hogy a vista tényleg egy összegányolt hulladék. Vagy csak én voltam szerencsétlen. A win7-et viszont úgy csinálták meg, hogy a vista (alapjában véve jó) ötleteit normálisan valósították meg. Rengeteg kényelmi szolgáltatás, és ehhez társuló remek sebesség (persze megfelelő HW alatt). Egy 10 éves gépen értelemszerűen szarul fog menni, nem arra tervezték. Viszont modern gépen lazán leveri sebességben, és stabilitásban is az XP-t.

    Természetesen nincs sehova se leírva, hogy kötelező használni, rengeteg alternatív megoldás van. Lásd linux. Rengeteg embernek 100%os alternatíva. Egyszer már le is írtam, hogy én mire használom, márpedig én nem vagyok egy átlaguser :)
    Vagy lehet maradni az XP-nél is, de valahogy nekem az nem tetszik, hogy a rendszer fokozatosan lassul, és kb másfél, 2 év után használhatatlanul lassúvá válik.

    DE: A lényeg itt azon van hogy: Mindenki azt használ amit akar. A lehetőség adott.
  • kakateve
    #34
    Én nem értem miért nem lehet egy nickről fórumozni??
    Jó nekem is van még ezen kívül egy, de annak elfelejtettem a jelszavát, a jelszó emlékeztető meg soha nem érkezett meg...
  • SityiSXT
    #33
    Na jó, én itt kiszálltam. Vitatkozni csak olyannal lehet, akinek az IQ-ja nem a cipőméretével vetekszik.
    Soknickű Barátunkból nem hiányzik a write-only mód...
  • narumon
    #32
    Attól, hogy neked nincs pénzed normális gépre másnak van.
  • AND OR
    #31
  • [HUN]FaTaL
    #30
    Húzzál már a faszságaiddal, lőtéri döglött kutyát nem érdekli. Megint nem fogtad fel hogy miről van szó, fingod sincs az XP moderól csak ontod a faszságaidat.
  • AND OR
    #29

  • kakateve
    #28
    Néztem is, miért nincs Vantulok-féle hozzászólás. Hát ezért!
    Üdv ismét itt, VanTulok
  • Ravkin
    #27
    Na jo akkor még itt van néhány dolog segítség képpen:

    Mi is volt a külömbség a win95 és a win98 között ?
    Mi is volt a külömbség a win98 és a winxp között ?
    Mi is indokolta a verziók elkészülését ?
    Meddig is tartott az ameddig az egyik verzióról átálltunk a másikra ?

    Nézd asszem senki nem fog feleslegesen helyetted kutató munkát végezni, arra vonatkozóan hogy pontosan milyen újítások vannak a windows 7 ben vagy a vistában. De ha a fennt említett kérdéseket megpróbálod megválaszolni talán egy lépéssel tovább léphetsz az igazsághoz.

    És már bocs de szerintem senki sem fog kötelezni sem téged sem senkit hogy váltson, így a népszerűségi idnex bizony maradni fog...

    ... egy ideig

    a váltás ugyanis elkerülhetetlen, az idő mindíg engem igazol ezúttal is így lesz


    de az hogy ilyen alapvető dolgokra magadtól nem jössz rá elég szomorú
  • SityiSXT
    #26
    Ezt akartam, meg ezt

    Bocsánat a barmolásért
  • SityiSXT
    #25
    <object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/IOFP4saccUE&hl=en&fs=1&rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/IOFP4saccUE&hl=en&fs=1&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
    <object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/1QTeGcyVelY&hl=en&fs=1&rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/1QTeGcyVelY&hl=en&fs=1&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
  • AND OR
    #24
    remélem ezek után már meghúzzátok magatokat !
  • sedward
    #23
    "Linux sem biztonságos" - Pedig az biztonságos. Sokan addig híresztelik megalapozatlan véleményüket, amíg maguk is elhiszik.

    Egyébként elég bunkó stílus uralkodott el itt...