103
  • WilliamMcKinley
    #103
    Talán arra kellene beprogramozni nem? Mellesleg nagyvonalakban azért azt csinálja amitén szeretnék max nem olyan intenzitással mint az elvárható lenne. Bár a win 7 el semmi gondom sincs, az xp már félelmetesen elavultnak tünik a vista meg simán rossz.
    A linux meg nagyon jó kis dolog csak hülye vagyok hozzá és se időm se kedvem megtanulni, igazál nincs rá szükségem.
  • WilliamMcKinley
    #101
    Hé hát ebből tudni hogy mennyire okos, hisz gondolkodik, önállóan!! MI :P
  • Epikurosz
    #100
    Summa summárum: át kell térni Linuxra! Kell! :-)
  • Sanyix
    #99
    Sokszor a válaszolós sem :D
  • Turdus
    #98
    1. "csak kevesebb bevételre számítottak mint amennyi lett"
    Ha tényleg így lenne, akkor nem sopánkodnának :-D És nem hozták volna ki a win7-et, csak évek múlva
    2. Gratulálok, megindokoltad miért kellett váltani, Tudsz guglizni, 2-es már megvan.
    3-4. Inkább te vagy szánalmas, ha annak tartod. Ez több év és több kollégám kollektív tapasztalata. De ha fórumokat nézed, ott is ezt fogod látni. A windows hibák misztikusak, a kérdező sosem érti, mit miért csinál a gépe.
  • Sanyix
    #97
    nem valószínű, játék közben nem sűrűn töltődnek be driverek.

    Na és ez az win-en elég sok az ilyen x akta.
  • Gerygrey
    #96
    Ha már több tab volt megnyitva firefoxban, akkor szaggatott. Youtube-ból egy tab is elég volt, egyszerűen 10 fps-sel ment a videó és fél másodpercet késett a hang a képhez képest.
  • vice
    #95
    az, hogy a cégek nem akarnak váltani, az még nem jelenti azt, hogy rossz a win7 - semmi köze a kettőnek egymáshoz, nem a win7-et minősíti.

    és ne a magyar átlaggépeket nézzük, mert a win7 nem magyar körülményekre lett fejlesztve.

    átlaggép ma: 2,5 ghz-es 2 magos proci, 2 gb ram, dx9-es shader model 2.0-ás vga, 1280x1024-es monitor, 250 gb-os vinyó, 2 mbites internetkapcsolat
  • sh4d0w808
    #94
    Ne keverjük a szezont a fazonnal; a Firefox futtatása != youtube videók nézegetésével, utóbbihoz lényegesen több erőforrásra van szükség, mint a Firefoxhoz. Szóval akkor mivel is volt baj? A Róka futtatásával, vagy a youtube nézegetésével?
  • mousee
    #93
    Az én virtualboxban elkékhalálozott vistámat nem tudod űberelni :D

    Meg nekem is volt valami, talán az explorer leállt, amikor a sajátgépet akartam megnyitni :) Mentségére legyen, hogy ez még csak SP1es vista volt :)
  • Tojesz
    #92
    ANDOR, rajtad csak mosolyogni tudok.
  • pixx
    #91
    Azt mond már meg, ha olyan király a linux az átlag felhasználok számára is, akkor miért futtatsz alatta xp, ha win egy rakás szar...
    A másik miért nem mész el egy linuxos blogba.
    Nekem egyszer egy véres szájú linuxos mondta, hogy csak azok a linuxosok fikázzák a wint, akik pár hónapja, max egy éve nyomják linuxal. A Winnek is meg van a maga haszna...
  • SityiSXT
    #90
    A hibakód alapján sajnos nagyon szívóágon vagy: a hibakód alapján egy driver betöltése vitte el a registry-d egy részét. Ha van backup róla, akkor újratelepítés nélkül megúszhatod, egyébként reinstall. Velem is történt már hasonló, akkor a Microsoft egerem IntelliPoint kezelőprogramja szabotálta a Windows elindulását jópár esetben. Az ilyenre egy szakember se tud mit mondani, ez már az X-aktákhoz tartozik, ettől okkult tudomány a számítástechnika.
  • Ferrer
    #89
    Ez egy fos! Most raktam fel virtuális gépreés azon kívül, hogy laggol, volt már pár fatal error is. Felraktam a Gnome mellé a KDE-t, csinálta vagy 10 percig. Aztán amikor kész lett, először be se akart lépni, aztán amikor beengedett: Home-ra jobb klikk, fatal error. Ha bármilyen programot (pl. Firefoxot) kinyitottam, csak ronda század előtti szürkeárnyalatos színekben volt hajlandó megjelenni. Amarokot felrakta, Konqueor sehol (home-ra való BAL klikkel a Nautilus jött ki) Ja, mellesleg amikor beírtam a Synaptic gyorskeresőbe, hogy kde, semmi találatot nem adott, görgetésnél pedig ott volt egytől egyig minden.

    Most jön az user erroros rész..
  • Sanyix
    #88
    a hiba:

    Log Name: System
    Source: Microsoft-Windows-Kernel-General
    Date: 2009.06.09. 18:17:56
    Event ID: 5
    Task Category: None
    Level: Error
    Keywords:
    User: SYSTEM
    Computer: xxxxxxxx
    Description:
    {Registry Hive Recovered} Registry hive (file): '\SystemRoot\System32\Config\RegBack\SYSTEM' was corrupted and it has been recovered. Some data might have been lost.

    következmény:

    Log Name: System
    Source: Service Control Manager
    Date: 2009.06.10. 17:22:22
    Event ID: 7024
    Task Category: None
    Level: Error
    Keywords: Classic
    User: N/A
    Computer: xxxxxdxx
    Description:
    The Network Location Awareness service terminated with service-specific error 3221226008 (0xC0000218).

    sfc /scannow-al is írta hogy a registryben hibák vannak. Külföldi fórumon se tudtak segíteni, csak azzal hogy system restore, vagy repair telepítőről...
  • Sanyix
    #87
    Tehát azért mert nem kell tudni hozzá semmit jobb. Bár egy ubuntuhoz még kevesebbet kell tudni, de sebaj.

    Kezdőként beconfigoltam egy minimál ubuntut (értsd kernel, hálózat, csomagkezelőből, driverekből áll alapon) Tettem rá gui-t, beconfigoltam (kőkemény 1 perc volt), firefoxot, flasht, mplayert, nvidia drivert (hangkártyát alapon felismerte), és megvolt a netezős multimédiás gép. volt ez úgy fél óra. Gugli a barátom volt.

    De teljesen mindegy, akkor sem az lesz a jobb amelyiket egyszerű használni, max pár agyhalott klikkrobotnak.

    Mellesleg a linux is egyszerű csak aki a vindózt megszokta, és nem elég intelligens, nem képes felfogni hogy egy rendszer alapjaiban más(szerencsére), így nem képes megérteni sem(ez frusztráltságot okoz neki, és így lesznek a habszószájú vindóz, rosszabb esetben full m$ vérfanboyok). De tuti hogy ha egy gyereket aki soha nem látott gépet, alapból linuxon tanul, simán meg fogja érteni, és a vindóz fog furának tűnni.
  • Ferrer
    #86
    Mai linux popup ablakom:
    „Felhasználóváltó” váratlanul kilépett
    Ehm asdf lol pff :DD
  • Ravkin
    #85
    Epikrurosz, te meg honnan a picsábül vetted ezt a baromságot ?

    Szerintem itt mindenki azt mond amit akar...

    A lényeg ahogyan hottod barátom is monta a papítforma, mégpedig az internetre kinéző számítógépek száma.

    Először is legutolsó helyen a hodály linux áll 1% al, ezt megelőzve other dotted (tehát amit a rendszer nem ismer fel).

    A win xp 70% a windows vista pedig 15% on.

    Érdemes hozzá tenni hogy a windows xp már nem fog növekedni és a win7 megjelenése után a vista is elkezd majd stagnálni majd eltűnni ahogyan a windows 7 egyre inkább teret nyer.

    Azonban a linuxról azért azt elmodnanám és ha lehet hogy most jól nyissák ki a szemüket a linuxosok, hogy az operációs rendszer feladata éppen az hogy ne kelljen szarakodni azzal ha a hardvereimet kelljen használnom, hanem menyjen minden szépen gördülékenyen. Hát ennyit a linuxhoz való értésről és a linuxról mint szakmáról.

    Bizonyára ahogy a hülyeség is egy szakma úgy ezt nektek is sikerült elsajátítani.
  • Epikurosz
    #84
    Különben más céggel is megesett már, hogy nagyon elhiszi magát, és a fogyasztókat kezdi elidegeníteni magától. Előfordult ez a bankokkal is, például.
  • [HUN]FaTaL
    #83


    1. A Vista nem bukás, csak kevesebb bevételre számítottak mint amennyi lett, de még így is pénzügyi rekordokat döntögetett.
    2. Ki nem szarja le a win98at? Az XP nem a 98, hanem a Windows 2000 utódja, ami alatt ugyanúgy NT kernel lapult, az értelmesebbje azt használta otthonra is.
    3-4. Ezek a legszánalmasabb baromságok, amit eddig olvastam. :D
  • codiac
    #82
    vice
    Sok embernek és cégnek nem érdeke a régi OS leváltása.Nem azért mert le vannak maradva, egyszerűen nincs szükségük rá.
    Kiváncsi lennék, hogy manapság nálad mi számít átlag gépnek, olyannak amit xp már nem képes optimálisan futatni.Ha azt nézzük, hogy a többségnek milyen gépe van, xp még nagyon is jó rendszernek számít.
  • Elemir
    #81
    Úristen mi volt itt a fórumon.
    Ezt a bolond vitát...
    windows sok hibával dolgozik, de tömegek használják, mivel nem kell hozzá tudni semmit. Értsd: jobb.
    Egy első telepítésű linuxot konfigolj már be kezdő userként. Winxp után a win7 isteni váltás volt. Próbaverzió még nekem, de még nem fagyott le!! winxp-nál sikerült kék halált produkálni 1. induláskor. Hmm

    Bár ez a virtuális xp nagyon érdekelne.
  • vice
    #80
    a szoftveripar nem arról szól, hogy a régi gépekre minél jobban futó alkalmazásokat fejlesszünk, hanem hogy tarsuk a lépést a technológiával és minél jobban kiszolgáljuk azt.

    ennek analógiájára nem várhatjuk el, hogy pl. egy alap trabant-kaszni tökéletesen elbírjon egy mai bmw motort
  • Sanyix
    #79
    "Egyebkent a windows mindig azt csinalja amit mondanak neki, csak a legtobb ember nem tudja mit kell mondania, ahhoz hogy azt kapja amit akar. Linux eseten valamivel tobb dokumentacio van es konnyiteskent kevesebbet is tud a rendszer."

    :DDD óóó de szép lenne ha a win mindig azt csinálná amit mondok... mondjuk bezárja az adott folyamatot ha a folyamat leállítására nyomok, nem kezd 1 magot 100%-ra terhelni kérdés nélkül az aktivációs licenszes marhaságával úgy kérdés nélkül... ha azt csinálná jobban szeretném a wint.

    Arról meg mesélj miben tud kevesebbet a linux :)
  • Sanyix
    #78
    Linket a fórumról.
    Érdekes egyébként, mert a programok csak telepítéskor szoktak registryben matatni, működés közben csak beállításkor. Viszont amikor játszottam akkor nem telepítettem, sőt nem is módosítottam (mellesleg a tdu a documentumokban lévő mappájában tárol minden infot, még a serialt is).
    A másik érdekesség hogy nem lett feltelepítve sem :) ugyanis simán copyzva is megy.
    Az üzenet a rendszerből származik, system error.

    De ha ez így történt volna, (aminek persze semmi esélye a felsorolt dolgok miatt), akkor is a vindóz hibája, ha egy program képes tönkretenni a registryt uac felvillanása nélkül...

    Egyébként nem volt system restore, ugyanis nem számítottam rá hogy ilyen "stabil" a rendszer. Azóta persze van. Sajnos mindig belesek abba a hibába hogy megbízom egy win-ben, merthogy fejlődik... aztán évente legalább egyszer pofára esek.
  • vice
    #77
    ez így van, csak vannak olyanok, akik nem képesek felfogni a fejlődést és 8-9 évvel az xp megjelenése után ugyanazon a gépen akarnak vistát meg win7-et futtatni. nem kéne.

    egy mai átlagos gépen a windows 7 jobban fut, mint az xp
  • passatgt
    #76
    :D

    amúgy live for speed xp sp3-on 30-40 fps, windows 7 65-70 fps

    normális gépen sokkal jobb teljesítményt képes nyújtani win7
  • vice
    #75
    omg, ez a soknevű emberke egy pszichológiai aranybánya

    simán hülye, ne foglalkozzatok vele
  • mousee
    #74
    Ask.com toolbart a daemon tools, meg a foxit PDF reader akarja feltenni. Telepítéskor 1-1 pipát kiveszel és nincs is fent a gépeden.

    WÁÚÚWW micsoda rendszergazdai szakértelem :)
  • SityiSXT
    #73
    Azt hiszem, ez OS-független. Minden rendszer úgy működik, ahogy auser megadta az utasításait, de nem feltétlenül úgy, ahogy a user akarja.
  • SityiSXT
    #72
    "Ha a proci hibázik, annak kékhalál/fagyás vagy legalábbis egy azonnali error az eredménye."
    Nem feltétlenül, attól függ, hol történik hiba. Engem leginkább a hibakód érdekelne, ami az event logban van a hiba mellett.
  • kvp
    #71
    A problema nem a windows baja, a tdu forumon irjak, hogy a jatek neha kicsinalja a registry-t. A hibauzenet is a jatektol szarmazik, nem a rendszer belso huznete. Egyebkent ha van system restore es be is volt kapcsolva, akkor helyre lehet vele allitani az egyik elozoleg mentett registry-t, pl. a jatek telepitese elottit.

    Egyebkent a windows mindig azt csinalja amit mondanak neki, csak a legtobb ember nem tudja mit kell mondania, ahhoz hogy azt kapja amit akar. Linux eseten valamivel tobb dokumentacio van es konnyiteskent kevesebbet is tud a rendszer.

    ps: Linux-on ez kb. olyan mint amikor egy program neha veletlenul nyom egy 'rm -rf /'-et ha eppen root-kent van belepve a root.
  • Sanyix
    #70
    és persze ez egy pont olyan nap volt amikor semmit sem matattam a rendszerben, mégcsak telepítés se volt csak böngészés, zenehallgatás, és egy kis játék.
  • Sanyix
    #69
    Hálózati vezérlésnél adódó hibánál miért sérülne a registry? köze nincs hozzá. Ha a proci hibázik, annak kékhalál/fagyás vagy legalábbis egy azonnali error az eredménye.

    Egyébként nem túlhajtott, és olyan hűvös a proci, hogy azt már fáj (max 50 fok kánikulában, alapjáraton úgy a szobahőmérséklet közelében tanyázik).
    A komplett eventlogban valami ilyesmi áll:
    2009.06.xx 18:3x
    Registry has been damaged, but partially restored.

    Előtte semmi error, utána sem. csak másnapi indításkor amikor ugye az eredmény is látszott: Network Connection Awareness cannot be initialized. Cause: Access denied.

    Aztán a következő hálózatos service írja hogy nem indul el, mert a network connection awareness futására szükség van, ami nem fut, és így tovább.
    Pontosabbat otthonról tudok írni.
  • SityiSXT
    #68
    Túlhajtott gépről van szó? Vagy esetleg nem túlmelegedett? Így első körben az a gyanúm, hogy a proci hibázott pont abban az órajel-ciklusban, amikor a hálózati vezérlés volt soron. De megnézném a komplett event logot is azért.
  • Sanyix
    #67
    Teszteljük :)

    Adott egy vista x64 sp1, ami megy jó ideje. nuku spyware, nuku vírus a géppel semmi probléma. Egy népszerű játék (tdu) közben egyszercsak "megsérül a registry" (ezt csak másnap az eventlogból tudtam meg, ugyanis közben nem vettem észre semmit, minden ment). És hogy sérül a registry? Az is csak részlegesen, mivel furcsa módon az egyik network service(ez ugye rendszerprogram, hiszen szerves része) jogosultsági beállításai sérültek amitől bersze bedőlt a hálózat, mert okos módon minden mindentől függ, tehát nem volt dhcp kliens, nem tudott a rendszer a hálózatról (tehát folyamatos "egy hálózati kábel nincs bedugva"), upnp nuku, időszinkronizáció nuku, update nuku.
    Viszont fix ip címet beállítva ugy ahogy (a fentiek kivételével) megy a hálózat.
    Jöttek a tesztek. Vinyó fizikailag, és a fájlrendszer is hibátlan, smart semmi hibát nem ír, mivel a játék ugye zökkenőmentesen futott a történéskor, nem vettem észre semmit, más sem.

    Megfejtés? (egyébként van még ilyen feladat, mert egy ideje már gyűjtöm a fura vindózos hibákat :))
  • SityiSXT
    #66
    "A 4. pontból következik, hogy aki ért hozzá, az nem szereti a win-t, aki meg nem ért hozzá, az meg isteníti." Akkor ezekszerint a hülyeségi skála a Microsftnál az MCP minősítéssel kezdődik, és utána jön a többi (MCSA, MCSE, MCITP, stb.)? Én akkor már full hülye vagyok, mert van hivatalos Microsoft képesítésem?
  • kvp
    #65
    Nehany teny:
    -a sony nem letiltotta a virtualizaciot, hanem az olcsobb es hardverhiba miatt gyarilag letiltott virtualizacioju procikat vette
    -a fusi is ezt csinalta, meg nehany uzleti gepeben is ez van
    -az xp-ig beepitve tartalmazta a windows az ntvdm alrendszert, ami az x86-osok beepitett hardveres 16 bites virtualizacios modjat tamogatta a dos-bol atvett kornyvtarak segitsegevel
    -a win7-tol beepitve tartalmazza a windows az uj virtalizacio alrendszert, ami az x86_64-esek beepitett hardveres 32 bites virtualizacios modjat alkalmazza a winxp-bol atvett konyvtarak segitsegevel
    -szoftveres emulacioban elmegy minden, de azt a microsoft kulon (ingyenes) termekkent osztogatja, nem az operacios rendszer reszekent, mivel az emulacio a teljes hardvert emulalja egy virtualis gepben es nem csak az adott process szamara biztosit egy virtualis task-ot
    -hardveres emulacio eseten a sebesseg nem csokken, szoftveres eseten jo esetben is csak 50%-os teljesitmenyt lehet elerni
    -szoftveres emulacioban fel lehet rakni linux ala windows-t es winodws ala linux-ot, sot akar egy commodore 64 vagy ps2 emulatort is, de attol meg nem lesz a host rendszer jobb, csak fut alatta egy masik szoftver, ami oszinten szolva eleg alap dolog barmilyen os eseten

    Soknevu szociopatank pedig tipikusan jo pelda azon emberekre, akik otthon elnek es a csaladjuk tartja el oket, nem jarnak ki az utcara es azt hiszik, hogy mindig mindenben igazuk van, es ezt egy jol fejlett paranoiaval fejelik meg. Tipikus peldai ezen embereknek azok akik minden nap ufo-t latnak vacsora utan. Az egyetlen gond, hogy az sg.hu csapata nem tesz semmit azert, hogy elkapjak, pedig alapvetoen nem lenne nehez feladat. (amig nem kovet el semmilyen online vagy offline buncselekmenyt addig nem uldozendo torvenyileg)

    ps: Aki beepitett trojait lat a windows-aban, az valoszinuleg nem szurja ki a tamado celu tor exit node-okrol bekapott celzott linux-os trojaikat sem. :-)
  • Turdus
    #64
    Gyerekek, gyerekek... STFW, először is.
    1. a vista bukás. Még az M$ is beismerte, innentől nincs tovább.
    2. a win98 és winxp között qrva nagy a különbség, és igenis indokolt volt váltani (google:nt kernel)
    3. a linux csak akkor biztonságos, ha hozzáértő kezekbe kerül.
    4. a linux a parancsaidat hajtja végre, a windows meg azt, amit hisz, hogy akarsz.

    A 4. pontból következik, hogy aki ért hozzá, az nem szereti a win-t, aki meg nem ért hozzá, az meg isteníti. Ez ilyen, kár ezen vitatkozni, nem lehet mindenki guru. A 3. pont pedig azt jelenti, hogy egy átlag user simán félre tudja konfolni a linuxát úgy, hogy sebezhetőbb lesz, mint egy windows. Ez egy szakma kérem, évekig kell tanulni. Az nem elég, ha berakod a könyvet a párnád alá.
  • kakateve
    #63
    Igen. Szabad emberek vagyunk (elvileg). Mindenki azt használ amit akar.
    Engem nem tántorított el semmitől. Windows 7-et kipróbáltam, tetszik nagyon, még pénzt is adnék érte (már ha lenne).
    Linuxot kipróbáltam, nem tetszett, nem megfelelő op rendszer számomra. ÉS ez az én véleményem.