77
Hajszálon múlt a katasztrófa
  • BenceYCE
    #77
    1966.01.17.

    Először olvassatok utána, aztán osszatok észt!
  • gothmog
    #76
    Magának mindenről az jut az eszébe.
  • sz4bolcs
    #75
    Nekem a gumióvszer szokott beugrani. :-)
  • Anaid
    #74
    Na ezt most nem értem, de biztos....:D
  • gothmog
    #73
    Konspirációs teória. Összeesküvésemlélet.
    A topik címéről egyébként -akárhányszor olvasom- mindig beugrik hogy:
    -Még jó, hogy bele nem léptünk!
  • Anaid
    #72
    Konteós...nemtom mit jelent, de semmi baj, megszokássá vált, hogy ami téged nem érdekel, vagy hozzá sem tudsz szagolni, vagy feleslegesnek tartod lehúzod.
    Nyugi van Molni, nem csak te beszélgethetsz az SG-n.

    A sok esetet meg sorold csak, ha tudod. Precízen, ha kérhetném...:D
  • Padlogáz2
    #71
    Ésakko ezmost ki a faszomat érdekel?
  • Molnibalage
    #70
    Hihetetlen precíz összerobbantás szükséges + kell tudtommal még így is neutrongforrás. Ha nem precízen robbantasz össze, akkor még a kritikus tömeg sem lesz meg. Azért olyan csodálatosak technolgóiailag ezek a fegyverek, mert maga a fegyver működési elve ad egy természeti törvényeken alapuló védelmet.
  • Molnibalage
    #69
    Már megint egy x-dik Konteós topik? Most akkor soroljam, hogy még hány helyen volt kisebb-nagyobb baleset és mit bírtak ki a töltetek? Egy autó sem máködik x év karbantartás után. Egy atomfegyver végépp. Semmi esély nincs arra, hogy bárki is felhasználja ezeket bármire.
  • gothmog
    #68
    De Árpád nem a zombiapokalipszisre készül hanem a ... húúú, mire is? Pedig egyszer végighallgattam, de nem állt össze.
  • Anaid
    #67
    ????
  • andersh
    #66
    tl;dr
  • Calver
    #65
    aki zombi apokalipszisre készül az bizony nem. lakóházat is lehet, de annak megvan az a kellemetlen hatása hogy ha nem lábakra építed legalább 2,5 méterrel a föld felett akkor egyszer csak beköszönhet a szomszéd a bejárati ajtón - nem éppen kinyitva azt - és kérhet egy adag cukrot az agyadhoz. na meg Szibéria egy igen hideg hely, és bizony ahol az év egyharmadában fagyáspont alatt van a hőmérséklet - ami előnyös abból a szempontból h a zombik megfagynak, abból már kevésbé h egy ilyen házban te is. bunker a nyerő, akkor jobb esetben kishaverjaink azt sem tudják h ott van és nem akarnak mindenképpen bemászni h megkóstoljanak.
  • Anaid
    #64
    Ja és nem volt rossz a fedősztori sem, miszerint mangánt akarnak az óceán mélyéről felhozni...
  • DDE
    #63
    Gond akkor lesz, ha a szemük nem csak visszatükrözi a fényt, hanem már 'magától' világít!
  • sz4bolcs
    #62
    Ezt a filmet én is láttam a Spektrumon. Volt szó még benne 'bőröndbombákról' (táska méretű atombomba), amik elvesztek, és soha nem akadtak a nyomukra.
  • gothmog
    #61
    Akkor arra vigyáznak az aligátorok.
  • DDE
    #60
    Az elhullatott/elvesztett atom bombákról is volt egy film.
    Ha jól emléksze valahova Florida környékére is leesett eggy amit nem találtak meg a mai napig sem. Valami mocsárba esett.
  • DDE
    #59
    Ja.
    Annó láttam egy filmet a Discoveryn.
    Egy elsüllyedt orosz tengeralattjárót akartak felhozni vele. Egy részét sikerült is. De sajna az atomrakétákat és a titkos dokumentumokat nem bírták megkaparintani (emelés közben eltörött az eggyik tartókar és a tengeralattjáró fele a mélybe zuhant; be is fostak, mert a tartókból kicsusszant pár rakéta is).
    Végülis kudarc volt a vállalkozás, semmi újat nem bírtak kideríteni.
    A fellelt tengeralattjárósok holttestét katonai tiszteleadás mellett hullámsírba temették, az erről készült filmet később (asszem a hidegháború végén) átadták az oroszoknak.
  • Anaid
    #58
    Segítség: Glomar Explorer
  • Anaid
    #57
    Ó, nézze el ezen téren szerzett hiányos információimból eredő tudatlanságomat. De tanbá megigérem legközelebb jobban felkészülök.:)
    Keresgéltem is erről az esetről NET-en is, hogy tudjak bővebbet írni, de semmi.

    Más: A Jennifer-tervről hallottatok?
  • [NST]Cifu
    #56
    Minden termonukleáris bomba "berobbantásos" elven működik, így már talán könnyebb belőni. ;)

    Az, hogy nem tájékoztatták megfelelően a lakosságot, illetve hogy a területet nem mentesítették tökéletesen, az Spanyolország sara. Nem akartak pánikot, ennyire igyekeztek megőrizni az Egyesül Államok imidzsét, vagy más volt a motiváció, nem tudom.
  • Anaid
    #55
    Na meg az, hogy (ha igaz) hogy a lakosságot nem tájékoztatták azonnal, sőt igazán később sem, sőt a túristákat sem. (Bár ezen kijelentések mennyiben igazak azt nemigen áll módomban leellenőrizni)
  • Anaid
    #54
    Bocsesz, nem vagyok szakértő bombák terén. Az hogy MK28-as "műkedvelőknek" nem mond semmit a működési elvéről.:D

    Engem a cikk azon része "fogott meg", hogy a területet milyen sok időre "szabadon" hagyták, bár "fertőzött" volt. Elgondolkodtató.
  • [NST]Cifu
    #53
    Itt egy jó kis link az amerikai nukleáris fegyverekről.

    A Mark-11 volt az utolsó "ágyú-típusú" nukláeris bomba, amit 1960-ban vonták ki a szolgálatból, utána kizárólag 'berobbantásos' bombákat gyártottak/%használtak. Az 1966-os balesetnél Mk.28 bombák voltak a B-52-esen.
  • Anaid
    #52
    Az időpont 1966, a cikkben nincs szó róla, hogy milyen "típusú" bomba.
    A 22-es hsz-ben lévő kép kommentje ennyi:
    Csak nyolcvan nappal a bombázó lezuhanása után, 1966. április 7-én hozták felszínre az amerikai haditengerészet emberei a nyílt tengeren a jó három méter hosszú hidrogénbombát. amelynek sorsáról máig sem tudunk semmit (mint írtam 2006-os könyv)
  • matyi0323
    #51
    hát igen.... looool :DDD
  • [NST]Cifu
    #50
    Szerintem nem értelmezted amit írtam. Amiről te beszélsz, az az 'ágyú-tipusú' nukleáris robbanóeszköz, abban van két résztöltet. Ilyen viszont alig létezik, a "nagy" atomhatalmak (USA, Orosz., Kína, Anglia, Fro., Izrael, India) nukleáris fegyverei gyakorlatilag szinte kizárólag 'berobbantásos' (implosion angolban) elven működő fegyvereket használnak. Pakisztán korai atomfegyverei és feltehetően É-Korea első atomfegyvere lehetett 'ágyú-típusú'.

    A berobbantásos működés esetén nagyon fontos a pontos robbantási szekvencia, ez tömöríti össze kritikus tömegre a robbanás középpontjában lévő plutónium (ritkábban urán-235) töltetett. Ehhez a gyújtó tökéletes működése szükséges, emiatt kizárt, hogy vétlen (termo)nukleáris robbanás következzen be. Ha a berobbanótöltet aktiválódik is, "csak" szétszórja a sugárzó anyagot, de a reakció nem indul be, a bomba nem robban fel, hanem széthasad.

    Részletesebben, képekkel itt írtam róla. Illetve itt.
  • Sanyix
    #49
    kva kicsi, ugyanis ha meg van a kritikus tömeg, akkor is kéne egy neutronforrás, ami elindítja a láncreakciót. Szabadon szédelgő neutron csak kis eséllyel tudja beindítani.
  • Sanyix
    #48
    árpád árpád biztoss jómunkásember... árpád bisztoss jómunkásember... a zovjettum a visz-bül veszi ki a zokszigént... így magyaráz taki
  • harcu
    #47
    Éppenséggel "el tud működni" a saját berobbantó szerkezete nélkül, ha megfelelő körülmények között megfelelő nyomás alatt összeér a nukleáris töltet két része, és beindul a láncreakció. Az, hogy ennek mekkora az esélye, azt már meg nem tudnám mondani. Valószínűleg egy levegőbe repülő lőszerraktár sem lenne elegendően az ilyen bombák felrobbantásához.
  • gothmog
    #46
    Normális ember nem bunkert épít hanem lakóházat. A példában viszont Árpádról volt szó.
  • [NST]Cifu
    #45
    Nem tévedsz, a 'berobbantásos' elven működő nukleáris fegyverek (ilyen a 99,9%-a a nukleáris fegyvereknek, 'ágyú-tipusú' csak pár van a fejlettlenebb országokban (Pakisztán, talán É-Korea)) nem tudnak működésbe lépni a gyújtószerkezet aktiválása nélkül, .
  • [NST]Cifu
    #44
    Érdekes cikk, annyira nem rossz, de azért egy "biztonságpolitikai szakértőnek" nem szabadna olyat leírni, hogy az A-4-esnek van raktere. :)
  • gyepesjoint
    #43
    miben tévedett?? amit mondott teljes mértékben igaz,és úgyvan...
  • gothmog
    #42
    tényleg, miben?
  • gothmog
    #41
    pontosan. :)
  • Calver
    #40
    bunkert normális ember nem a hátsókertben épít, hanem mondjuk Szibériában, h legyen hova eltűnnie mondjuk egy zombi apokalipszis esetén. ha ennyit sem tudsz miért prédikálsz itt a világvégéről?
  • autoszimulator
    #39
    de mégis mit hiszel, most ráparázok, hogy istenem, bármikor vége lehet a világnak? tudok tenni valamit? nem. érdekel? nem.
  • Anaid
    #38
    Miben téved?