42
  • Praetor
    #42
    Ez érdekes, a BBS-es barátom szintén írói vénával van megáldva, de ő nem horrorban, hanem sci-fiben, meg rövid novellákban utazott.
    Asszem ő is osztott meg irományokat BBS-en, de erre azért nem mernék megesküdni. Régen volt már...
  • Praetor
    #41
    Azért erre ne vegyél mérget, különösen, ha az itteni fórumozók Magyarországon élnek...
  • zolis
    #40
    Mondjuk az vicces, hogy a fröcskölődők sztem még egy zsidóval nem találkoztak életükben.
  • Epikurosz
    #39
    Elmesélek egy érdekességet, de előtte még leírom, hogy a 9600 bps-es modemem - ha jól emlékszem - Creative Labs-os volt, amely Hayes modemként működött, és amelyet aztán egy 14400 bps-es, szoftveres és nem hardveres tömörítést alkalmazó (emiatt nem szerettem!) modemre cseréltem le.

    Nos, a BBS-t egy olyan cég működtette, amelynek üzlete/székhelye a Bartók Béla úton volt/van. Lehet, hogy a Qwerty Computers, de ebben nem vagyok biztos.

    Ha most kupán vágnál, akkor sem tudnám elmesélni, hogy miről szólt ott a diskurzus. Én természetesen saját nevemmel regisztráltam, mint ahogy a többiek többsége is, de már akkor is volt olyan, aki nicknevet használt. Halvány emlékeim szerint főleg műszaki, meg számítástechnikai termékek elérhetőségéről folyt a diskurzus, de nem csak.

    És most egy nagyon érdekes és tanulságos dolgot fogok leírni:
    Semmire nem emlékszem már, de egy vitámra igen. Egy unatkozó, írói vénával megáldott srác (gondolom nem lány volt, LOL) egy horrortörténetet tett fel a fórumra. Én eléggé lehurrogtam, hogy nem odavaló, meg akinek írói tehetsége van miért használja ilyen hülyeségekre stb. (ma is ez a véleményem, egyébként), mire a srác juszt is írt még valamit, csak hogy bosszantson, és személyesen is piszkált egy kicsit.
    Nos, annyi év után, a teoretizáló tartalmat mind elfelejtettem, de ezt az érzelmi hullámokat vető vitát máig megőriztem az emlékezetemben. Persze a srác nevére nem emlékszem (ami egy egészséges hozzáállást tükröz részemről).
    Ez is csak azt bizonyítja, hogy az embereket stb. (Nem írom tovább, mert a libsibolsi gazfickók ezt is kihasználják.)
  • Sanyix
    #38
    Nyilván én hoztam létre ez a válságot a 0 forint hitelemmel (és egész családban ennyi), én végzek népirtást, én szopatom szarrá a fél világot pénzügyileg, meg az extrém időjárással... nyilván én basztam el :D

    És mondd imádkozol is a nagy bankáristen előtt a FED templomában? :)
  • Praetor
    #37
    Hja, azt meg el is felejtettem, pedig nagy divat volt anno. Én nem használtam, de a baráti körömben voltak akik igen.
  • Epikurosz
    #36
    Na, és a BBS mi volt?
    Én 1994-ben, miután megvásároltam az első internetes előfizetésem annál a surmó Elender Kft.-nél, és egy 9600 bps-es modemmel tárcsáztam be a hálózatba AT (Intel 286-os prockó, 640 MB RAM) gépről, már akkor gyakorlatilag real-time ment a csevegés, persze nem szemtől szemben, hanem egy üzenőfalra felírtad a mondanivalód, azt mindenki elolvasta, és aki akart válaszolt.
  • Praetor
    #35
    Na azért azt nehezen képzelem el, hogy az azonnali üzenetküldést nem találták volna ki 1-2 éven belül, ha az ICQ nem születik meg. Az ICQ csak jó helyen jó időben...
  • Inquisitor
    #34
    Nem kéne irígynek lenni, hanem lehett volna dolgozni azon, amit annyiszor és annyian ígértek, hogy Magyarország ráfeküdjön a kutatás fejlesztésre, és azzá váljon amivé válhatna ... de nem.
    Buta vagy lusta embereknek meg nem marad más soha, csak másokra kenni olyan dolgokat amiket ők b*sztak el, pl. az életüket ...
    A lényeg az, hogy Tel Aviv már igen régen a második legnagyobb agyelszívó hely az USA-n kívűl, de nagyságrendekkel kisebb pénzekből és időből sokkal nagyobb dolgokat képesek kihozni. Nem véletlenül ott tervezték az Intel jobban sikerült procimagjait például, vagy ha annó az ICQ nem készül el, nem lenne kismillió azonnali üzenőprogram.
  • nalidzsizpáuvö
    #33
  • Gabe Dearborne
    #32
    A pofám leszakad attól, amennyi hülyeséget össze tudtok hordani... Ehhez már nem is érdemes hozzátenni semmit. Megmutattátok, mit bír az agyatok. Csak aztán ne sírjatok, hogy így a magyar, meg úgy a magyar. Ja, még valami. Az utolsó, aki elmegy, majd oltsa el a villanyt.
  • a shot
    #31
    ez is olyan, mint az allitolagos Magyarok Nyilai. Kituzhettek volna milliardokat is dijra, ugysem lesz nyomrvezeto, mivel a 100 misi csak
    akkor all, ha az osszes hasonlo esetben segit valaki nyomra vezetni.
    De lemernem fogadni, hogy egy idezojeles sima uzsoras gyilkolaszas volt,
    es par honap mulva kiderul, hogy cigany olt ciganyt, de mivel ennek mar
    igy nem lesz hir tartalma, ezert nem is fogunk hallani rola, sot ebben
    biztos vagyok...
  • slickboy
    #30
    Értem. Nincsenek előítéleteid. Egyformán utálsz mindenkit.
  • Sanyix
    #29
    gyönyörű példa erre, hogy az állítólagos cigányokra lövöldöző emberkékre 100 milliós nyomravezetői díjat tűztek ki. Ha jól tudom magyarországon messze ez a legnagyobb "vérdíj" eddig. Sorozatgyilkosért nem adnak ennyit. És miért van ez? Csak mert cigányokat öltek, és ugye az ő gyilkosaikat sokkal fontosabb megtalálni mint egy átlag "szaros" magyarét.

    Egyébként nagyon jól tudom hogy ez a valóság, nem véletlenül "viccelek" ezzel.
  • narumon
    #28
    És az a baj, hogy ez mégcsak nem is vicc hanem ez a valóság. A cigány fehérezhet, köcsögözhet, de ha én azt mondom, hogy cigány akkor rasszista vagyok. Minden kissebbségnek egy nagyságrenddel több joga van mint a nem kisebbségnek....
  • Sanyix
    #27
    Igen. Nem tudtad? zsidókra cigányokra semmi negatívat nem szabad mondani, mert ők szentek, nem tesznek semmi rosszat (pl nem népirtanak, rabolnak ki és szurkálnak meg embereket). Ők bizony érinthetetlenek. És mivel ezt kétségbe merted vonni, ezért te ráááászistááááá nyilas náciszélsőjobbikos vagy!
  • Sanyix
    #26
    Miért? Nem a szélsőlibsik rászistáznak mindenre aminek kicsit köze van ahhoz hogy "zsidó"/"cigány"? De. Pont. Honnan tudhattad volna? onnan hogy az első kettő az usahoz tartozik, 3. meg kínához. Melyik ezek közűl zsidó állam?
  • cateran
    #25
    "A rendezvény mottója: nem kell mindent piacra dobni vagy eladni."
    Hehh "tartsunk vissza technológiát,mig a jelenlegit el nem adtuk 3x:simában,csikosan és pepitában"?
  • narumon
    #24
    Szerintem sima zsidó reklámfogás. Gondolom a válság ellenére (vajon ki gerjesztette?) sem mennek olyan jól a dolgok mint szeretnék ezért marketingelni is kell.
  • nalidzsizpáuvö
    #23
    Én sem igazán értem, valószínűleg egy reklám. ;-)
  • chuky123
    #22
    Hotold hol vagy?
  • Tetsuo
    #21
    Oket a cion bolcseinek jegyzokonyve hajtja, meg a Talmud.
  • Tetsuo
    #20
    palesztinok.
  • NEXUS6
    #19
    Én csak jól nem értem, hogy ez a cikk miről is akart szólni!?
  • slickboy
    #18
    Honnan tudjam, hogy milyen szempontok alapján akarsz lebombázni néhány nagyvárost? Biztos Tel Avivra sem azért dobnál egyet, mert Izraelben található. Te már aztán csak tudod, milyen egy "szélsőlibsi". Egyébként egy szavad sem lehet, ugyanolyan könnyen kategorizálsz, mint ahogy téged bekategorizálnak...na hagyjuk.
  • pasi29uk
    #17
    Nem értem, hogy miért fikázzátok szerencsétlent... Mo.n is vannak hasonló kaliberű emberek, csak mivel mindenki idiótának nézi őket inkább kivándorolnak...

    Születhettél volna bárhol, de mivel itt vagy nem vagy máshol
  • Sanyix
    #16
    Hát persze, hiszen te is elmebeteg mindenre rasszistázó szélsőliberális vagy. New york, washington, peking zsidó város? jaaa ha valaminél szóba kerül hogy "zsidó" (vagy akár cigány) akkor már "ráááászizmussss". Hát ja ilyen egy szélsőlibsi.
  • slickboy
    #15
    Biztos félreértettem a gombafelhős kommentedet...
  • Sanyix
    #14
    és hol volt ilyen?
  • slickboy
    #13
    A zsidózás meg az "irtsuk ki az összeset" típusú hozzászólások nem érik el még a negatív kritika szintjét sem.
  • Locutos
    #12
    Na latjatok?!?! :) Szerintem ez hajtja oket! :) Az a temerdek szeretet amivel a vilag elarasztja oket:) Ezert igyekeznek ok csucstechnologusok lenni!
    Csak az a kar hogy az embert csak a szethuzas es a versenges tudja motivalni.
  • B0nFire
    #11
    Ezt most miért kellett? Ha valaki arra merészel vetemedni, hogy negatív kritikával illesse Izraelt, az már rögtön nyilas, náci, kirekesztő és fasiszta? Szép dolog, mondhatom.
  • vatuszi
    #10
    Nyilas szarzsákok, sikerült már hibátlanra megírni az első Basic programotokat?
  • Epikurosz
    #9
    epés megjegyzések.
    de hol az elemzés? túl igényes vagyok.
  • B0nFire
    #8
    "...túl nagy a szakadék a sok mindennel és a gyakorlatilag semmivel rendelkezők között." - Nocsak! Vannak szegény zsidók is Izraelben? Ők bizonyára gojok, vagy valami államellenes cselekmény következtében lettek szegények.
  • Tetsuo
    #7
    Magyarorszagon is lehetne egy ilyen kozpont, ha nem BP-en lenne a vilag 2. legnagyobb zsinagogaja.
    Ugyanis osszefugges az van, nem is kicsi..
  • ruhk
    #6
    szánalmas kis balfékek...
  • pixx
    #5
    Nekem az első, de ha 4. lenne a sorban azt se bánnám :)
  • ziipp
    #4
    Feszegetik a határt, én meg feszegetném őket. Egy feszítővassal...
  • Sanyix
    #3
    new york, washinton, peking mellett ez a 4. város ami fölött szívesen látnék egy ragyogó gombafelhőt :)