56
elsősegyél vizsga
  • NWM Dani
    #56
    Egy igazán hasznos videó az újraélesztésről
    http://neoworldtv.hu/megtanitunk-ujraeleszteni/#sthash.iamFfp7f.dpbs
  • Miklós24
    #55
    Mentőhívás:telefonszám (104)
    A baleset bejelentő a következőket kell, hogy közölje:
    1.Mi történt?(Gázolás,karambol stb.)
    2.Hol történt? (pontos cím, és hogyan lehet odajutni,megtalálni.)
    3.Hány sérült van, és milyen állapotban vannak. (ettől függ, hány mentő megy a helyszínre, és milyen felszereléssel.
    4.Műszaki mentés szükséges-e? (Beszorult vagy felborult jármű alá szorult balesetes kimentéshez.)
    A mentők megérkezéséig eltelik bizonyos idő, addig kezdjük el az elsősegélynyújtást!

    Állampolgári kötelezettség:
    -A minden állampolgárra vonatkozó segélynyújtási kötelezettség értelmében a balesetet észlelő személy köteles a tőle elvárható segítséget nyújtani bajba jutott embertársának!
    -A sérült számára megnyugtató, ha a balesetesnek közöljük ,hogy hamarosan megérkezik a segítség.
    -Ne hagyjuk cserben a balesetest, mert a mi hozzáértésünktől függhet az élete!Eszméletlen embert sohase hagyjunk magára!
    Lehetőleg minden sérültet mentő szállítson, ők tudják, hogy hogyan és hová kell vinni!
    Az elsősegélynyújtási ismeretek folyamatosan fejlődnek, ezért állandóan tovább kell képeznünk magunkat!
  • lolSL
    #54
  • Tomsawier
    #53
    Ki állíthat még ki a Vöröskereszten kívül olyan igazolást, ami bizonyítja, hogy sikeresen levizsgáztam elsősegélyből?
    Itt gondolok orvosokra, főorvosokra, mentősökre. Esetleg más beosztottra kórházon belül.
  • MaRee
    #52
    Szerintetek az normális hogy az elsősegély dobozban/csomagban nincsen se sebtapasz, se fertőtlenítő?Tegnap egy haveromnak elég szépen sikerült össze vagdalnia a kezét és én kötöztem be neki, de az azért vicc hogy nem volt a csomagban egy rohadt jód sem, se sebtapasz..
  • tommygear
    #51
    ameddig nem szólnak addig
  • tommygear
    #50
    orrba kell fújni a levegőt nem szájba, de jah nem árt ha elmondod mit kell ellenőrizni mielőtt hozzákezdessz életjelek stb, de én bementem elkezdtem mondani és félbeszakítottak hogy jó csináljad az újraélesztést:D
  • CharrDen
    #49
    És meddig kell az mellkaskompressziót csinálni? Amíg nem szólnak, vagy egy idő után magamtól kell abbahagyni?
  • CharrDen
    #48
    Sziasztok, lenne egy kérdésem! A vizsgán a kötelező feladatoknál pl lélegeztetés előtt el kell mondani, hogy ezt csak akkor lehet, ha tiszta a szája, nincs semmi idegen anyag a torkán stb, vagy rögtön csak csinálni kell?
  • Nohab
    #47
    Elgépeltem, megesik :)
    Szerintem sok ember egyszerűen elfelejti az egészet, mivel azt hiszi hogy tudja, de közbe pont rontja a helyzetet. Csinál valami filmekből vett marhaságot: töröttet feleslegesen mozgat, megpróbál visszarakni egy ízületet, vérzésnél ráköt valamit a végtagra és a többi. Ezt folyamatos képzéssel és az iskolákban való tanítással lehetne megelőzni.
  • scs17
    #46
    rautech :P
    meg egyébként azért azzal h elszorítjuk az artériát egy nyomókötéssel, már életet mentünk, mert nem vérzik el, mire odaáér a mentő v tűzoltó h kiszedje, és ez is nagy dolog
  • Nohab
    #45
    Ritka az a helyzet mikor egy elsősegélynyújtó tényleges tud segíteni egy közúti balesetnél. Meg eleve nem ők fogják megváltani a világot. Már ott lehet látni a hiányosságot a tananyagban, hogy teherautóból való kimentésről szó sincs és az RAULEKkel nem fogod azt megcsinálni. Illetve még akadnak logikai bukfencek. Meg eleve az ember az autóban nagyon jó helyen van (kivétel, ha ég), a legjobb dolog bent hagyni a sebeit esetleg ellátni, meg talán a nyakát tartani. Ezeket tapasztalt szakápolóktól hallottam, és nem a kisujjamból szoptam ki.
  • REPS0L
    #44
    3 éve van jogsim, de már fingom nincs az egészről...
  • gyepesjoint
    #43
    akkor kurvajó vagy te is
  • neoG
    #42
    Egy próbát mindenképpen megér.Ha meg megnyekken a delikvens, azt kell mondani, hogy "má így vót miko idejöttem"
  • Shortstop
    #41
    na ilyenek mennek ki az útra b+. ezeknek jogsit. gratulálok!
  • Kinga19
    #40
    wáááááááá

    ma volt a vizsgám és ÁTMENTEEEEM!!
    az egész 1 vicc volt mivel végig csak beszélgettem a mentőssel ahogy beléptünk már töltötték a papirokat. Am cukorbeteg vércukorja leesett_ezt a tételt húztam elmondtam és ennyi.
  • gyepesjoint
    #39
    ejj paszmekk,ennyi eszed van fijam!!
  • ChuckyHUN
    #38
    EÜ vizsgán? hmmm visszaemlékszek
    Vérzéseket kellett elmondanom, meg azt, hogy mit kell csinálni ha valaki savat nyel... mondtam valamit, a vizsgabiztos elmagyarázta, bólogattam átmentem...
  • Wolfsnack
    #37
    húgom! remélem nem ütsz el soha az életben senkit
  • Sir Quno Jedi
    #36
    Megmozdítasz egy balesetnél fekvő embert és egy életre lebénulhat, vagy csak simán meghalhat. Mégis ki meri vállalni a felelősséget, aki nem képzett mentős, vagy orvos?!
  • devilzero
    #35
    Nálunk a vizsgáztató egy kicsit megnyúzott, kb. 2percen keresztűl azt akarta hogy kimondjam neki hogy jódérzékenység, de az a 2perc egy ilyen helyzetnél 12percet jelent!!! Am. átmentem, ha valaki nem egy tuskó átenged, igaz én még csak kismotorra mentem, korom miatt, de az oktató aztmondta: "nehogymár egy 14 évestől várják azt el, hogy elsősegélyt nyújtson". Szerencsére itt Gyomaendrődön nincs sok baleset, volt már olyan azért hogy bement a kamion a házba, de nem vészes!
  • Firerock
    #34
    aki azon megbukik az haggya abab a vezetést,rutinon meg forgalmin úgyis megbukik
  • Firerock
    #33
    Friss a jogsim és nem emlékszek már semmire ugyanazt csinálnám mint #31
    meg az a vizsga is szégyen...
  • tom235
    #32
    Kb. A másik meg az, hogy a friss jogsisokon kívül, ki emlékszik már arra, mit mondtak azon a 4 órán? Az ember csak azt jegyzi meg, amit használ is.
  • ruffirant
    #31
    én ha látok egy balesetet akkor hívom a mentőt.nem nyúlok a sérülthöz mert ha valamit elbaszok akkor egy életre nyomorék lehet....maradnak a mentők.amúgy egy összesen 4 órás elsősegély tanfolyamon sztem ne várják hogy az ember megtanulja hogyan kell elsősegély-t nyújtani....
  • Kinga19
    #30
    Kraavz szalkán vizsgázok
  • Sadist
    #29
    Remélem majd titeket is egy ilyen magasan kvalifikált fog elsősegélyben részesíteni, ha szükségetek lesz rá.
  • 89
    #28
    nálunk stabil oldalfektetés...aztán lélegeztetés...kompresszió nélkül
    aztán pár kérdés, amit húztál oszt cső
    nagyon nem lehet megbukni rajta
  • Barnabyka
    #27
    csak meg ne bukj:D
  • ruffirant
    #26
    haverom mesélte hogy bement megkérdezték a nevét és átment.én is oda megyek vizsgázni:P
  • Fehercsoki
    #25
    Nálunk is mindenki átment,2en ültek bennt,1 felelt,2 húzott tételt,ahogy az egyik végzett a másik már mondta is.Ja és úgy van a vizsga hogy húzol 1 kártyát azon van 2 lehetséges tétel és bármelyiket választhatod(kb 100% az esélye h átmész 1iket biztos tudod)
  • Corrupt
    #24
    Nálunk abból állt a vizsga, h voltak bent 1szerre 4en és amíg felelt vki, addig húztunk tételt és leültünk. Közben az oktató körbejárt, elmagyarázta a tételt, amit választottunk. A vizsgáztatóval nagy haverok voltak, oda se figyelt arra, amit mondtunk, csak beszélgettek :D Mindenki átment :)
  • Barnabyka
    #23
    :D
  • Dave John
    #22
    eszméletlen a beteg

    1.megrázod a vállád, beszélsz hozzá -> Ha nincs eszméleténél könnyebben hozzáférhetsz a kocsijában lévő értékes tárgyakhoz
    2. megnézed a kesztyűtartót, és eltávolítod belőle az idegen anyagot, ha van, mert zavarja a a készpénzhez való hozzáférést
    3. megvizsgálod a farzsebét ( ezt kell 10 mp-ig folyamatosan)
    4. megvizsgálod a csomagtartót ( itt is érdemes 10 mp-et várni)
    5. elkezdesz szaladni, ha szükséges

    sok sikert a vizsgához!
  • Met
    #21
    6. ha jó csaj letapizod
    7. meg is dughatod
  • vegicsek
    #20
    Az alcím olyan mint egy menza reklám.
    Elsős, egyél! Vizsga!
  • Narxis
    #19
    loooooooooooool
  • kuci06
    #18
    köv topik:

    "rutinban elütőttem az oktatót. mit tegyek?"
  • John Cena
    #17
    tudom tudom..:D