109
  • mousee
    #109
    Megfigyelés témába én is belefolynék egy cseppet. Nálam otthon Wifi-vel van szétdobva a net, és egy USB-s wifi vevővel csatlakozom a routerhoz. A wifi vevőn ha kommunikáció folyik, akkor pirosan villog. Ubuntu alatt csak akkor villog, ha netezem, tehát tudom, hogy folyik kommunikáció a gépen. Viszont amikor a win7-et teszteltem (frissen telepített), akkor ha nem nyúltam semmihez, akkor is villogott, pedig nem nyúltam semmihez. Kivettem az automatikus frissítést, letiltottam a hálózattal kapcsolatos szolgáltatásokat...villog... Mondom "jór nénike", és az eszközkezelőben letiltottam a wifi vevőt. Kis csend, majd megint felvillan (a letiltott!!) wifi vevő, igaz jóval ritkábban. De akkor is bakker...

    (próbáljátok ki nyugodtan, nem kamu)
  • snl
    #108
    de akkor gondolom minden rendelést 2x csekkolnak le, kiküldik a pistát a 4es egységből, megnézni, hogy tényleg elindult-e az a komód amit rendeltem a cora-ból. nemár...
  • snl
    #107
    monitorozzák kedvükre. sok sikert nekik. amig nem rendelek durranós pizzát a gordonka házához addig nem igazán hat meg a sok megfigyeléses, monitorozós elmélet, akár igaz akár nem. nem rendelek bombát, nem üzemeltetek pedofil ftp, nem sikkasztok, nem hekkelem a NASA rendszert. de gondolom Vantulok igen. akkor van is mitől félnie. de ahogy sathinel is irta, ha ilyen buta valaki, hogy mégis neten rendel bombát, az még azelött felrobbantja magát, hogy kilépne az utcára. átlag embernek nincs miért rettegnie a windowstól. de akkor gondolom minden cég, valami spéci, rendszergazdáik által buherált windowst/linuxot használ. ugyan már. ha ennyi backdoor lenne a windowsban mint itt egyesek állitják már rég fel lenne gyújtva az egész microsoft központ.

    nem azt mondom, hogy biztosan nincs, de azért tulzásokba nem kéne esni. az meg, hogy a winamp, meg a quicktime élesiti a backdoort, egy külön vicc. sityiSXTnél a pont.
    a nagy amerikában lehet máshogy mennek a dolgok megfigyelés szempontjából, de ott egy kicsit nagyobb pénzekről van szó, mint itt a balkán kellős közepén.
  • SityiSXT
    #106
    1. Megkerestem. Köszöni, jól van.
    2. Mi is? Hibajavításokat ad ki a Microsoft a rendszereihez. Ezt a rosszindulatú kölykök megvizsgálják és már írják is a kis virnyákjaikat, hogy az olyan fényeshomlokú bölcsek gépeit szétfertőzzék, akik bizony kikapcsolják az automatikus frissítést és kikapcsoltatják mással is.
    3. Nincs backdoor a Vistában. De még ha lenne is, Sathinel világosan rámutatott arra, hogy nincs az a szervezet a Földön, amely képes lenne egy ilyen irgalmatlan adattömeget kiértékelni.

    A 2. ponthoz egy apró megjegyzés: A nagyon paranoid ember inkább telepítsen egy WSUS servert és onnan frissítsen? Vagy vadássza le egyesével a patcheket? Bazz, tiltsuk le a Google Update-et, a Java Update-et, a Firefox automata frissítési funkcióját, sőt, a CCleaner, az AnyDVD, az ImgBurn se keressen itt frissítéseket! Mindenki kémkedik a Sun-tól kezdve az Adobe-on és a Google-ön keresztül a SlySoft-ig! Sőt, mondok jobbat: Mi van, ha a SuSE is kémkedik a Linuxának a frissítési rendszerén keresztül? Microsoft közeli cég! De ott a RedHat meg a Canonical is! Tépem is ki a vezeték nélküli hálókábelt a gépből...
  • Epikurosz
    #105
    "senkit nem fog érdekelni, hogy e-mailben rendelsz sonkás sajtos pizzát, vagy veszel egy bútort a neten"

    Már előttem leírták, de te is tudod, hogy ez addig érvényes, amíg a pizza pizza és a bútor bútor. Mivel ezt soha nem lehet biztosan tudni, a pizzarendelést is monitorozni kell. Pech!
  • gkalcso
    #104
    > nincs backdoor a Vistában

    1: Nézz a jobb alsó sarokba és keresd meg a víruskereső ikonját.
    2: Emlékezz vissza, mi szokott történni a hónap második keddjén.
    3: Mond azt, "nincs backdoor a Vistában".

    Inkább: Van, csak nem szándékos és kijavítják. Ha elkerüli valami a figyelmüket, akkor egy egész iparág dolgozik az elhárításon.
  • Julius Caesar
    #103
    Csak simán Kajzár, nem kajzárosz. D persze nem latinul Cézár :D

    amúgy éna google megfigyeléseitől jobban tartok mint az MS-től. Mega alapszbály, hogy az automatikus frissítést ki kell nyomni mihelyst fel megy az új OS. Amúgy vantulok te elég nagy facepalm vagy. Ilyen paranoiást régen láttam már. Ha azt hiszed hogy a windows az egyetlen eszköz amivel megfigyel(het)nek akkor nagyot tévedsz. De persze az 1%-on álló linux a legjobb cucc...

    szvsz, nem mindegy a másik mit használ?
  • SityiSXT
    #102
    Ne nekem mondd, hanem Vantuloknak. Egyébként pedig én úgy gondolom, ha esetleg mégis létezne ilyen megfigyelőrendszer, a legegyszerűbb ha nem a gyári firmware-t használod a routerben, hanem egy 3rd-party Linux-alapút, mint amilyen pl. a DD-WRT.
  • sathinel
    #101
    Mikor megkérdezték az NSA elnökét hogy képesek-e lehallgatni az EU-USA optikai hálózatot csak annyit felet rá mosolyogva hogy ekkora adatot egyszerre lehallgatni képtelenség. Tehát Nem a megfigyelés a gond hanem az adatok elemzése. Mint a cikkben amit mutatsz pl wow-ban kicsit eltorzítva (nem nevén nevezik a bombát, célpontot, stb) lebeszélhetnek akármit anélkül hogy bárki észrevenné. Ezért tartják a megfigyeléseket hülyeségnek terroristák ellen. Aki akkora láma hogy így lebukik az egy bombát sem tudna rendesen a helyére juttatni és felrobbantani.

    Routeren, és ha normális tűzfal van felrakva látszódna amúgy is szerintem az ms ténykedés. + hány milla kínainak, magyarnak, fejlődő országbelinek lehet tört win otthon a gépén? Ha mindezt ki akarják elemezni akkor gz. + a korrekt vásárlók cégek felől is áramolna az adat. Ugyanaz a probléma lenne mint az NSA lehallgatási problémája. Túl sok adat.

    Olyanok meg mindig lesznek akik atombunkert építenek otthon mert ki tudja, és x-aktákból tanulnak. De ezek kellenek mert ezek miatt jobban odafigyelnek a cégek mert ezek folyamatosan hangot adnak a kételyeiknek.

    Célzottan ha valakinek gondja lehet a törvénnyel és erre vonatkozó adat van a gépén akkor megéri paranoiásnak lenni, de egyébként az egészséges tűzfal,vírusirtó, router elegendőnek kéne lennie
  • Sanyix
    #100
    baze! ballmer kopasz! És DZSOKI MÁR NEM SZŰZ! ááááááááááááááááá
  • SityiSXT
    #99
    Felfognád végre, hogy nincs backdoor a Vistában?
    Bizonyíték
    Másik cikk
    És még egy
    Egyébként is mi a francnak megfigyelni egy OS-t? Gondolj bele, ha valaki egész nap a gép előtt ül, mennyi mindent csinálhat, azt mégis hogy a búbánatba tudná észrevétlenül elküldeni? A routeredben megbízol? Tessék, ne tedd, ha made in China van ráírva. De mondok jobbat. Önmagába egy darab gépet megfigyelni semmi értelme és nem lehet ésszerű mennyiségű emberanyaggal és eszközparkkal megvalósítani. De ha a WoW-ban két tenorista dumál, azt már sokkal könnyebb megfigyelni, mert csak 1X millió játékosról van szó (akiknek egy jó része csak kínai farmer.
  • Sanyix
    #98
    Jólvan akkor a fekete macska vagy mittudomén mi. Én sem használtam még szerver operációs rendszert desktopon, hiszen minek? Egyszerű minimal ubuntut vagy debiant szoktam, meg sima ultimate vistát :)
  • snl
    #97
    /facepalm
  • snl
    #95
    meg gondolom sok másra is. bár mit tudhatnak meg a wow megfigyelésből? lenne valaki aki wowban szervezi a bombarobbantást? kínában/koreában meg már természetes, hogy wc-re sem mehetsz anélkül, hogy a kormány ne tudna róla.

    off: az megvan, hogy a provident elkezdett wowban spammelni ?:D
  • snl
    #94
    lebuktam ?:D
  • SityiSXT
    #93
    De ez a megfigyelés nemcsak a Windowsra vonatkozik, hanem pl. a WoW-ra is...
  • snl
    #92
    úgyértem, senkit nem fog érdekelni, hogy e-mailben rendelsz sonkás sajtos pizzát, vagy veszel egy bútort a neten.

    viszont ha terrorista akcióval fenyegetőzöl, vagy hasonló, akkor azt észreveszik. tiszta sor. de, ahogy mondod ezen nem kell meglepődni.

    és gondolom, csak azért mert vista, vagy win7 helyett xp-t használsz, nem nagyon hátráltat senkit.

    unalmas a meló és kéne egy edit gomb...
  • snl
    #91
    "vagy nem vagy valamilyen üzleti, akármilyen kapcsolatban"

    a kormány valamelyik részével

    ez kimaradt
  • snl
    #90
    a film cime volt conspiracy :D

    nem kételkedem abban amit írsz, teljesen világos, hogy fejlődnek a dolgok. csak arra akartam kilyukadni, hogy amíg nem vagy magyarok nyulai, al-qaida, vagy nem vagy valamilyen üzleti, akármilyen kapcsolatban, addig egy átlag embert ez nem igazán érint, mert nem lát ebből semmit. és nem is igazán zavarja.
    aztán persze vannak ilyen Vantulok emberek akik elvakultan csak a linux csak a linux, velük meg nem lehet mit kezdeni.
    ott a lehetőség a rendszerben, hogy megfigyeljenek? igen. figyelik mit csinálsz egész nap (most épp a full képernyős live stream-re gondolok amit lentebb írt)? egy random pistát biztos, hogy nem.
    nem látok bele ebbe a megfigyelés dologba, de kötve hiszem, hogy kovács jános törzs zászlós és az alá berendelt x ember egyesével olvassa az e-maileket, stb. vantulok pedig kb így adta elő az egész történtet.

    de mondom, nem is emiatt tekintik itt bohócnak szerintem, hanem a többi dolga miatt, amiket lentebb is olvashatsz (xp telepítés vista alól és stb.)
  • Epikurosz
    #89
    Az Echelon nem conspiracy, hanem kőkemény valóság (volt). Az EU-s honatyák hülyeségeken nem vitatkoztak volna, és nem neveztek volna ki vizsgálóbizottságot. 9/11 aztán lesöpörte ezt az asztalról.
    Egyébként, őszintén szólva, nem értem a kételkedést, a csodálkozást. Ahogy fejlődik a társadalom, úgy fejlődnek a technológiaák is minden téren. Azt ugye senki nem várja ma el, hogy valaki vitorlás hajóval utazzon Amerikába? Ugyanígy a titkosszolgálatok sem kőkori módszerekkel végzik a munkájukat, hanem a rendelkezésükre álló csúcstechnikával. Az meg, hogy mit fed le a tevékenységük, jogszabályokban van előírva, melyek országról országra változnak.
  • snl
    #88
    coolpet: valami fos toolbar és search motor, szépen fel települt nekem is nemrég. a különbség az, hogy nem magától, hanem én basztam el. ideges is voltam. de nem az ms-t meg a fejlesztőket kezdtem el anyázni, hanem magamat. 2 kattintás volt leszedni.

    epikurosz: google-nek pl megvan "nagyjából az egész" net. most abba ne menjünk bele, hogy, hogyan, miért és hol. talán az indexen volt egy cikk, vagy tvben láttam, nem emlékszem.

    az echelon conspiracy egy jo film. láttam énis.

    de igen, tudom, hogy pl az e-mail forgalmat figyelik.

    elhiszem, hogy megfigyelnek, akár így akár úgy,

    Pont a műholdas téma miatt nem értem, hogy mi értelme van ekkora ügyet csinálni abból, hogy a windowsban is benne vannak ezek a dolgok, amikor a telefonod alapján be tudnak mérni, stb stb. egyébként meg, ha még törvény is van rá, ahogy mondod, akkor végkép nem értem mi értelme kapálózni, meg perrel fenyegetni akárkit is.

    Ettöl függetlenül emberünk iszonytat hülyeségeket IS mond (nem te Epikurosz)



  • coolpet
    #87
    "Vagy: itthon százmilliós nyomravezetői díjakat tűzök ki a cigányok elleni támadások elkövetőinek fejére, de amikor magyar embereket gyilkolnak meg cigányok, akkor a homokba dugom a miniszterelnöki vagy miniszteri fejem. Mert ugye ott sem került elő minden tettes"
    Na itt alljunk meg egy szora. Lehet neked az jott le, hogy ciganyokat lottek le(felreertes ne essek, en sem szimpatizalok a nepseggel), de engem az vagott arcba, hoyg egy alvo anyat, es kislanyat lottek le brutalis kegyetlenseggel. A tobbi reszlet nem erdekel. Szerintem ez akkor sem volt emberi dolog, akarmit is kovetett el. En a gyilkosokat felakasztatnam a tettukert. A 100 milla jutalmat meg szetosztanam a munkasreteg legraszorultabbjai kozott. Nehogymar egy ujabb milliomossal legyen tobb, akit innentol nem fog erdekelni egy ember sors sem....

    Ez magyarorszag lol
  • kakateve
    #86
    kérdezz.hu
  • coolpet
    #85
    Hat en is megneztem a telepitett programok listajat es egy db olyan program nincs kozte, amit nem en telepitettem. Mi az az ask.com? :D
  • Epikurosz
    #84
    Egyébként, csakhogy tovább gombolyítsam a beszélgetésünk fonalát, az úgy nem megy, hogy betiltom a robbantgatásokat mondjuk Ujgurisztánban, de közben hanokat telepítek a tartományba, amikor az ENSZ megállapodások tiltják az etnikai összetétel megváltoztatását.

    De, ne menjünk messze, az sem működik, hogy én nem keverhetek le egy nagy pofont Ficónak és Slotának, de ők betilthatják a magyar nyelv használatát Szlovákiában. Vagy: itthon százmilliós nyomravezetői díjakat tűzök ki a cigányok elleni támadások elkövetőinek fejére, de amikor magyar embereket gyilkolnak meg cigányok, akkor a homokba dugom a miniszterelnöki vagy miniszteri fejem. Mert ugye ott sem került elő minden tettes.
    Szóval a dolgok nagyon bonyolultak, úgy hazai, mint nemzetközi vonatkozásban. A cenzúrát is csak a történelmi kontextusban lehet értelmezni, és jó lenne, ha olyan irányba történne a fejlődés, amelyet évtizedek múlva nem fogunk megbánni.
  • Epikurosz
    #83
    "a gond azzal van, hogy úgy állítja be az egészet, mintha mindenkit 0/24ben figyelne a microsoft, az fbi, a cia, az MI5, az NNI, az NBH, és az orbán meg a bajnaigordonka"

    Igen, úgy állítja be, és teljes mértékben igaza van: a megfigyelés mindenre kiterjed és folyamatos. Jelen időt használtam. Persze, nem kell megijedni, mert nem fáj. :-)

    Meséljek?
    Népmesét mondok, mert amúgy is este van, és a gyerekek mindjárt mennek szundizni. Meg a felnőttek is.

    Hát az úgy volt, hogy egyszer volt, hol nem volt, az Óperenciás tengeren is túl, volt egyszer egy nagyhatalom. No, ez a nagyhatalom fúrt, faragott, dolgozott reggeltől estig, éjt nappallá tett, amíg össze nem eszkábált egy megfigyelő rendszert, amelynek az Echelon nevet adták. Ennek a műhold alapú rendszernek a lényege, hogy minden, a Föld nevű bolygón lefolytatott mobiltelefonbeszélgetést rögzít. Az AEÁ a rendszerbe bevette az összes angolszász államot: Nagy-Britanniát, Ausztráliát, Új-Zélandot, tán Kanadát is. Teltek, múltak az évek, a hálózat szépen működött, mint a motolla, de hogy-hogy nem valamelyik izgága európai rájött a turpisságra. Tán az is lehet, hogy francia volt a lelkem, mert azok ilyen izgágák. Lett is ebből nagy botrány, eljutott az ügy még a paranoiás Eurpópa Parlamentbe is, ahol dúltak-fúltak az euroatyák, de végül lecsillapodtak a kedélyek, aztán a felejtés jótékony fátyola borult az ügyre. Meg hát, ugyi, történt egy és más az Óperencián innen is és túl is, megjelent a nemzetközi terrorizmus, és a biztonsági szempontok lenyomták a személyiségi jogok védelmét. Mert a muszáj, az nagy úr, kérem szépen.
    No, ez volt tíz éve, és idén éprilis elsején az Európa Parlament is megszavazta a törvényt, mely szerint minden, ismétlem minden internetes adatforgalmat archiválni kell. Legyen az e-mail, vagy böngészés, torrent, ftp, videózás, csevegés, szkájpolás stb.
    Ma itt tartunk. Oszt, hogy azzal a bazi nagy adatmennyiséggel mit kezdenek, arról nem szól a fáma. A feldogozását lehetővé tevő szoftveres technológia biztos rendelkezésre áll, mert évtizedek óta bütykölik a fejlesztők az adatbáziskezelést, az adatbankokat, adatraktárakat, adatbányászatot...újonnan már a felhőket is....:-)
    Ha adat van, akkor az fel is lesz dolgozva. Hogy hogyan, az szintén titok, de a lehallgatást lehetővé tevő protokollt vagy modullt, vagy akármit a skypenak is bele kellett építenie a cuccba. És gondolom a Mikroszoft sem kivétel.
    Persze, hogy ne fájjon a dolog, mindezt egy újabb, jobb, szebb, csillogóbb, pazarabb, akár olcsóbb (!) verzióba bele lehet és kell csomagolni.

    Mi ezzel a gond? Nekem semmi, mert én - mint alább leírtam - nem utasítom el élből és csípőből a cenzúrát. Volt ennél keményebb cenzúra is, totalitárius rendszerekben. A demokráciákban hátha jobb tud lenni. Mindenesetre, ha a terrorizmus másként nem fékezhető meg - márpedig nem fékezhető meg - akkor ezt el kell fogadni. Még1x mondom: valamit valamiért. Biztonságért le kell mondani néhány személyes titokról, de ezek nem kerülnek nyilvánosságra, hanem csak a bűnüldöző szervek érhetik el őket.
    Köztörvényes bűnök ellen tehát el lehet fogadni a cenzúrát, de amikor politikai célok érdekében használják, amikor a rosszul értelmezett politikai korrektséget is ezzel akarják ránk erőltetni, amikor tehát nem a bűn elleni harc, hanem az elnyomás eszközévé válik, akkor majd változtatni kell rajta. Én, szintén szólva, jó paranoiáshoz híven, nem hiszem, hogy a gyarló emberek a mindennapi, unalmas rutinmunkát jól el tudják látni. Sokkal egyszerűbb bizonyos feladatokat automatizálni, és az adatokhoz való hozzáférést csak testületileg engedélyezni a nyomozati szerveknek. Ki lehet dolgozni olyan több szintes, a szintek között alá, fölé és vízszintes hozzárendelési jogosultságokat, amely ki tud zárni mindenféle visszaélést.
    Persze, először definiálni kellene a terrorizmus mellett több más fogalmat is, majd az eljárásoakt stb., mert helyes elmélet nélkül nem lehet semmilyen jó rendszert kiépíteni.

  • semmikozod
    #81
    Ki nem állhatom a pasziánsz nevezetű agyromboló játékot. És egyébként sem használok szerver operációs rendszert desktop célokra. Látom te is az átlag esgés táborba tartozol.

    lami321: Mert nem erről szólt a cikk.

    Vantulok: Csak így tovább, szórakoztass bennünket, nevetni vágyókat. :-D
  • Julius Caesar
    #80
    Vantulok: ha ennyire szar az MS, ne használd. Más majd eldönti, a fórumozók itt felnőtt emberek, szabad akarattal egy szabad országban. Eldöntik, hogy nekik mi tetszik, nem kell erőlködni, mert ilyen pofára esés lesz a vége. Én is XP hívő vagyok, vistát nem szeretem, win7-et várom, remélem jó lesz. Ettől függetlenül nem fikázom,a kinek bejön, használja. Senki nem kötelez arra, hogy használjad, más meg majd eldönti mit akar nyomkodni a gépén.

    ui: ez a kép nekem gyanús, ez a skin úgy tudom tört XP-re van, ami után nyilván nem reklamálhatsz.

  • snl
    #79
    persze, nem is az a gond, hogy azt, mondja, hogy van ilyen. a gond azzal van, hogy úgy állítja be az egészet, mintha mindenkit 0/24ben figyelne a microsoft, az fbi, a cia, az MI5, az NNI, az NBH, és az orbán meg a bajnaigordonka. várható volt, hogy 9/11 után szigorodnak a dolgok, szoftveresen is. de elég nehéz elhinni, hogy a fent említett szervezetknek ne lenne jobb/fontosabb dolga, mint, hogy az egyszeri usert figyelje. esetleg, ha van valami közöd a kormány dolgaihoz, akkor elképzelhető, valószínű.

  • Epikurosz
    #78
    Melőtt vki kioktatna, tudom, hogy antivírus programnál alapkövetelmény, hogy jól be legyen ágyazva, hogy a kártevők ne tudják kiiktatni, de hogy a vírusvédő kiiktassa a rendszergazdát is, na az már a robotok lázadása.
  • Epikurosz
    #77
    Egyébként nekem sikerült letörölni a gépemről a Norton Antivirust, de elég sokat szenvedtem vele. Az internet tele van erre vonatkozó kérdésekkel: itt, meg itt, és itt, vagy itt, és még kismillió helyen.
  • Epikurosz
    #76
    Pedig vannak olyan cuccok, amelyek a felhasználó akarata ellenére feltelepülnek.
    Vantuloknak igaza van abban, hogy a Norton Antivirus pld. kivakarhatatlanul beeszi magád a gépedbe. Egyébként, gondolom én, talán a Google Toolbar része, hogy a letöltéseidet vírusok szempontjából ellenőrizze. Legyünk jóhiszeműek.

    A másik: Most néztem meg a telepített progik listáját a gépemen, és meglepi: nálam is fent van az Ask.com eszköztár. Pedig, nem emlékszem rá, hogy jóváhagytam volna a telepítését. Na, bumm!

    Azt ma már a hülye is tudja, hogy 9/11 után az AEÁ rengeteg biztonsági intézkedést hozott, a szoftverek terén is. Számomra egyértelmű, hogy minden windowsos gépen van egy hátsó kapu, amelyen - adott esetben - a CIA vagy más rokonszervezet bele tud kukkantani a gépedbe.

    Lehet, hogy Vantulok paranoiás, de akkor a kínai kormány is az, mert a Microsofttól megkövetelte, hogy ha jelen akar lenni a kínai piacon, kormányzati szektorban, akkor ki kell terítenie a kártyáit, meg kell mutatnia a forráskódot.
    A megállapodás megszületett, tudtommal titkos, mindenesetre az MS-t végül beeengedték Kínába. Kína, mint tudjuk nem állt meg itt, újabban az állami kontrollt már hardverszinten akarják megvalósítani.

    Tehát, jó ha tisztában vagyunk ezekkel a tényekkel. Olyanok ezek, mint az intézmények után a köztereken is egyre inkább szaporodó megfigyelőkamerák.
    Én ezt elfogadom, sőt pld. a BKV esetében nagyon kívánatosnak tartanám, de szabályozott keretek között úgy, hogy a megfigyelők is legyenek kontroll alatt. Meg fogjuk szokni. Régen a plébános azt mondta az embrekenek, hogy ne vétkezzenek, vagy ha megesett, akkor gyónják meg, mert Isten szeme úgyis mindent lát, és a keze mindenkit elér. Az emberek így állandó megfigyelés alatt érezték magukat.

    Ha az istenteleneknél ezek a lelki pressziók nem működnek, akkor fizikai eszközöket kell alkalmazni. Vagy-vagy.

  • snl
    #75
  • nopudva07
    #74
    Biztos nívós helyen, ha így megfigyelik....
    -
    Az hogy feltelepül az Ask.com toolbar,és más trojan meg egyéb cuccok... hát én nem hiszem hogy a "Microsoft Exploitjai" nem hagyják hogy kivedd a kis pipát az install xy toolbar felirat mellől, akármilyen népszerű szoftverről van szó.
    Ehhez nem kell több százezer rendszergazdának lenni, nagyanyám képes rá.
  • SityiSXT
    #73
    Erről a rencergarázdaságról jut eszembe:
    Alapvetően ott a probléma az ilyen Vantulok-féle állatokkal... Nem ez nem jó, sértő a kutyámra nézve. Szóval ott a probléma az ilyen szagemberekkel (szaguk van, szakértelmük nem sok), hogy filozófiai tévedésben vannak. Hogyan? Úgy, hogy ők a Microsoft rendszerekből csak az otthoni felhasználókat nézik. Ugyanis az én szerény kis véleményem szerint a Microsoftot dőreség csak a Windows XP-Vista-7 vonalon megítélni. Biztosan vannak olyanok, akik még elmlékeznek azokra az időkre, amikor még a MS két vonalon futtatta az operációs rendszereit: otthoni és üzleti. Az előbbi volt a Win9x sorozat, utóbbi az NT-2000 vonal. Totál más igényeket kellett kiszolgálni, majd az XP-nél felmerült az ötlet: mi lenne, ha nem osztanánk meg az erőforrásainkat, hanem csinálnánk egy rendszert, csak kiszedjük azt az otthonra szánt változatból, ami oda úgyse kell (domain tagság, távmenedzsment, stb.)? Így lett az XP, és a történelem igazolta a döntés helyességét, a Vista és a 7 csak továbbviszi ezt a vonalat. Ugyanakkor mit ér egy jó kliens oprendszer, ha nincs megfelelő kiszolgáló hozzá? Bizony-bizony, az NT-2000-2003-2008 feljődése mutatja, hogy ott is közelíteni kellett egymáshoz a kliens-kiszolgáló vonalat, amit a Vista SP2-vel sikerült is: most már közös motor hajtja a kiszolgáló gépeket és a kliensgépeket is. Amivel nagyot alakított az MS, az az Active Directory, hiszen ez minden vállalati Windows rendszer alfája és omegája, erre épül nemcsak a user management, a kliensek és serverek kezelése, de rengeteg más is, pl. Exchange, Dynamics... Még az Internet Explorer is része ennek a tervezési-fejlesztési irányna, ugyanis a webes megjelenítés mellett az ActiveX által ezen komponensek kiszolgálása is cél, pl. Outlook Web Access, Dynamics CRM felülete, stb.. Ez így együtt (Windows kliensek, Windows serverek, Exchange, Dynamics, IE, minden) szorosan összetartozik és együtt tudják a legtöbbet kihozni abból, amit vállalati IT infrastruktúrának nevezünk. Az otthoni felhasználók pedig ennek a "lecsupaszított" változatát-változatait kapják, így pénzt, időt spórol a Microsoft a fejlesztésen. Oda akarok tehát kilyukadni, hogy a Microsoft ezt az egész Windows dolgot ilyen szinten kezeli: egy koherens, produktív IT rendszerként, melynek csak egy része a Windows desktop OS.
    De mi van a Linux-szal? Szerintem az XP volt a válasz a hirtelen gyorsan feljődő Linuxra, ott viszont hiányzik ez a globális nézőpont. A Linux filozófiája meglátásom szerint az ingyen, jó minőségű OS mindenkinek, de eddig szó sem volt arról, hogy eköré egy ilyen komplex struktúrát építsenek. Tudom, hogy vannak Linux kiszolgálók, de leginkább webserver szerepkörben hallani róluk, másként nem nagyon. És a legnagyobb hibája: kontrollálatlanul vagy alig szabályozva fejleszti rengeteg ember, így viszont a sok bába közt elvész a gyerek. Viszont az Ubuntu úgy néz ki, rendet tesz ezen a téren is, csak még rengeteg dologban fejlődnie kell, viszont úgy tűnik, jó úton haladnak.
    És ezzel visszakanyarodnék a cikkhez. Ballmer semmi mást nem mondott, mint hogy felfigyeltek az erősödő konkurenciára, ráadásul a Google is szeretne belépni, tehát a Microsoft feladata az, hogy ezeket a támadásokat visszaverje fejlesztései által.
    Még egyszer hangsúlyozom, ezek csupán az én meglátásaim...
  • gkalcso
    #72
    > hogyan tudná támogatni amúgy egy régi bootloader az új rendszereket, időutazással lekódolják előre?

    Az M$ szokása, hogy szó nélkül felülvágja az MBR-t, ha kell, ha nem. Amúgy meg 4-es NT is képes volt már linuxot bootolni. Egy szabványos megoldás támogatásához nem kell a jövőbe látni/kódolni.
  • snl
    #71
    folytasd csak, jókat röhögök rajtad, meg mindenki más is.

    te meg a több százezer rendszergazda.

    érdekes módon, nálam nem települt fel az ask.com toolbar, és a norton se rakott fel semmit. mondjuk nortont nem is használok mert olyan szinten lassítja a rendszert, hogy azt rossz nézni.

    merre felé vagy "rendszergazda" ? csak, hogy biztosan ne vigyünk felétek semmit.
  • kakateve
    #70
    Fikkantani?
    Elég, elég, már fáj az állkapcsom a sok nevetéstől!
  • SityiSXT
    #69
    Ezt ki mondta? Ha így lenne, ennek az oldalnak semmi értelme nem lenne. Meg annak a franctudja mennyi MS szakirodalomnak se... Ja, hogy akkor megy pöccre, ha szakszerűen kezelik? PEBKAC
  • Sanyix
    #68
    hát igen ez azért van mert winen állítólag minden pöccre tökéletesen megy