65
  • LacfY
    #25
    Szerintem addig jó, míg nem csinálnak a chrome-hoz annyi felesleges kiegészítőket, mert akkor oda a gyorsasága. Persze nem kötelező azokat felrakni, hát én nem is fogok semmi hülyeséget használni.
    A cikkhez meg csak annyit, hogy inkább a biztonságra koncentrálnának, mert ez már kiábrándító, hogy minden nap azt kell olvasni, hogy újabb kritikus hiba itt, újabb kritkus hiba ott... (nem csak a FF-re vonatkozik). Szánalom.
  • Xbluereaper
    #24
    Nálam mindig az a gyorsabb amelyik alapértelmezettnek van beállítva (ff és exp közül). A külsőről meg annyit, hogy mindig csak a szegélyeket változtatják, nincs is más felülete egy böngészőnek. Nem tök mindegy, hogy néz ki az a pár cm2? Én annak örülnék, ha kitalálnának már egy teljesen másmilyen kezelőfelületet. Nem tudom milyet, de ne ablakos legyen. Bár ki bármit mond szerintem az egész ablakos design nem változik semmit az első grafikus win óta.
  • Epikurosz
    #23
    Ja, hogy Chrome-ra fog hasonlítani?
    Na, ezért tértem én át a Krómra.
  • Hegi90
    #22
    Nekem tetszik :)

    Amúgy nálam a firefox 2x annyi memóriát eszik (indításnál), mint a Chrome, kb ugyanolyan gyorsak, a chrome egy picivel jobban tetszik, viszont még mindig hiányoznak belőle a kiegészítők...
  • sonicXX
    #21
    Az FF batár lassan indult mindig is, batár sok memóriát evett (többet mint bármelyik IE, ami azért "komoly erény"), ez nagy hátránya, és főleg nagy hátránya, hogy alapjáraton - saját magától - is eszi csak eszi a memóriát. Egyszer kipróbáltam: 6 óra alatt képes volt eltüntetni 200Mb memóriát úgy, hogy hozzá sem nyúltam, flash-es/java-s ablak nyitva se volt. Jók a pluginjei, de mivel fejlesztőként szinte csak a Firebug érint, azt mondom, hogy ahhoz jól közelítő eszköz már Operában is van, és az IE8-ban is van valami alap szotty. Előbb-utóbb Operára vagy Chrome-ra fogok váltani: mindkettő szebb, gyorsabb, jobban használja a memóriát, talán kevesebbszer is nyekken meg, a számomra szükséges funkcionalitással pedig az összes rendelkezik.

    Ontopic: Nekem szimpi az új layout. Le kell számolni a képernyő felét elfoglaló menüsorok, toolbar-ok, title-ök korával végre.
  • Alfa Of NS
    #20
    Használjatok Safari-t!
  • AranyKéz
    #19
    Pedig igaza van, a Firefox zabálja a memóriát, a Javascript implementációja pedig döglassú. Egyszer már muszáj volt Chrome-ra szorítkoznom, egy oldal annyira használhatatlanul lassú volt Firefox alatt (a Dell D820 laptophoz kerestem drivereket ha jól emlékszem). Az is fun amikor újra kell indítani hogy teljesen üresen ne zabáljon >200 mega memóriát.
  • Tetsuo
    #18
    na ja.
  • DjDano
    #17
    Pedig teljes mértékben igaz! Ha valami másnak kifogástalanul működik, akkor ott nem a progival van gond!
  • roliika
    #16
    A hiba a lusta programozókban keresendő. MINDEN felhasználói interakciót szokás jobb helyeken lekezelni. Pl ha 1-enként nekiállok törölgetni a filejait kézzel, mert hát nemszólt, és honnéttudjam hogy nemszabad, akkor is mikor elindítom illene szólni, hogy ecsém beletúrtál a rendszerbe ezért felejtsd el a működést...ezek és ezek a fileok hiányoznak.

    Vagy ha telepítek egy plugnit, ne álljon be nála a komplett agyhalál, hanem szóljon, hogy b+ te állat ez nem kompatibilis, mitcsinálsz már.

    És ez kedves fejlesztők (hát most lehet magam ellen is szólok), ha kiadunk a kezünkből bármilyen programot, azért érezzünk valami felelősség félét, és minden lehetséges adat beviteli hibát illendő lenne kiküszöbölni..tudom egyetemen nem tanítják, de attól még lehetne ennyi tüdő..izé ész annak a fejében akimár egyszer programozónak adja a fejét.
  • Ahoy
    #15
    "a hibás láncszem a felhasználói hozzá nem értés."

    Ez mostanában olyan divatos szöveg lett, annyira imádom. Amellett, hogy csak így távolról pár mondat után ítélekezel mások felett, állati nagy klisé duma.
  • Ahoy
    #14
    FF pluginok nélkül is egy év mire betöltődik. Chrome évezredekkel előtte jár sebességben, szerintem ezen kéne nagyrészt javítania az FF-nek. Tényleg még egy cerkás gépen is, ha rákattintok a Chrome ikonjára, akkor azonnal betölt, mint egy notepad. Pedig még a 9 kezdőnégyzetet is be kell töltenie, a könyvjelzős oldalsávot, meg a nemrégiben bezárt cuccokat. FF egyszerűen nem értem mit tölt annyit amikor megnyitom :/
  • Lost Lont
    #13
    Én azt nem értem, minek kell ekkora verziószámokat ugrálni mostanában. Utol akarják érni az Explorer verziószámát? Annyival nem volt több a 3.5 a 3.0-nál sem, mint amennyire ígérték.
  • EasyLife
    #12
    nos kedves barátom nincsen annak a programnak semmi baja. csak a te géped van tele mindenféle *zarral ami belassítja, időnként ki is fagyasztja a géped. a hibás láncszem a felhasználói hozzá nem értés.
  • morden
    #11
    A firefoxxal nekem annyi a bajom , hogy 50%ban lefagy ha bizonyos oldalakat hozok be ( pl freemail meg ilyesmi) de úgy lefagyasztja az xp-t hogy csak a teljes áramtalanítás után indul újra a rendszer mintha 98at írnánk és nem 2009-et :P
  • FoodLFG
    #10
    Nekem tetszik.
    Az mondjuk más kérdés, hogy a firefoxnak sokkal zavaróbb hibái is vannak, mint a kinézet.

    Pl ott van az, hogy ha egy flash tartalomra klikkelek, akkor eltűnnek a böngésző gyorsbillentyűi, mint pl az Alt+d és csak hülye hangokat küldözget, hogy ez a funkció nem elérhető. Ami még rosszabb, hogy ha bezárom a fület, és semmilyen flashtartalom nincs az oldalon, akkor is úgy veszi mintha benne lennék a flash-ben és továbbra sem elérhetőek a gyorsbillentyűk. Hiába kattintgatok a html felületre, nem változik semmi..
    És ez már így megy verziók óta..
  • gothmog
    #9
    nyilván ugyanúgy témázható lesz továbbra is. Szóval, legrosszabb esetben egy pár kb-os pluginnal visszatérhetsz az 1.0-ás dizájnhoz, ha épp az kell.
  • [HUN]FaTaL
    #8
    Felül a fülek, ezért töröltem a Chromeot is. Remélem kikapcsolható lesz.
  • gothmog
    #7
    Én úgy vettem észre, hogy a találatok közül is a gyakrabban használtakat veszi előre.
  • Cat 02 #6
    Nemnem. Ha megnyomod a G betűt és utána beírod h oogle.com/kikeresed, akkor a google.com az első helyre kerül :)

    Én pl mindig vesszőt nyomtam M helyett és most ha ,-t nyomok, akkor az első helyen a magyaritasok.hu van.
  • AranyKéz
    #5
    Maga az idegesítő hogy nem a cím elején keresi a beírt szöveget hanem bárhol. Illetve az hogy rámerőltetik az utóbbit.
  • Balumann
    #4
    Ottvan fennt jobboldalt a google kereső (vagy amire beállítod), meg be lehet tenni gyorsfülnek is, miért kéne a google-t kiadnia a G után.
  • lordofchaos
    #3
    Én inkább arra várok hogy a flash videók ne szaggassanak FF alatt. Ezt már egy ideje produkálja a FF és csak úgy tudtam tenni elenne, hogy a Java-t letiltottam a beállításokban.
  • AranyKéz
    #2
    A hülye Awful Bar bedrótozott keresési algoritmusát kijavították-e már? Kicsit idegesítő hogy pl. a g betű beírására nem rögtön a google.com-t ajánlja a megtekintett webhelyek közül, hanem minden egyes oldalt aminek a címe tartalmaz egy g betűt. Persze miért is lehetne módosítani.
  • Ferrer
    #1
    Fúj, hánynom kell a Chrome-os dizájnelemektől.