65
  • B0nFire
    #65
    "..ha 1-enként nekiállok törölgetni a filejait kézzel, mert hát nemszólt, és honnéttudjam hogy nemszabad, akkor is mikor elindítom illene szólni, hogy ecsém beletúrtál a rendszerbe ezért felejtsd el a működést...ezek és ezek a fileok hiányoznak." - Nem kéne elfelejteni, hogy már a Windows XP is tudta ezt; telepítés után alapértelmezésben nem jeleníti meg sem a Windows sem a Program Files mappát. Oda van írva nagy betűkkel, hogy a mappa tartalmának módosítása a rendszer helytelen működését eredményezheti. No, de kit érdekel? Megnyitjuk, aztán törölgetünk belőle ezt-azt, meg belepiszkálunk a regeditbe, letiltunk egy csomó háttérben futó folyamatot, oszt a végén szidjuk az ikszpét, hogy mekkora egy szar, mert félévente újra kell rakni.

    Nekem van olyan ismerősöm, hogy 3 éve raktam fel neki egy XP-t, meg a programokat, ami a munkájához kellett, és egyszer sem omlott össze a rendszere, azóta is megy minden pikk-pakk. Persze kiokosítottam, hogy havonta futtassa le a lemezkarbantartót meg a töredezettség-mentesítőt.

    Szóval nincs azzal semmi gond, ha nem nyúlkál olyanhoz az ember, amihez nem ért. Meg az idiótaság, hogy terjed mindenfelé, hogy ki köll kapcsolni az automatikus frissítéseket, mert az csak foglalja a helyet a merevlemezen. Holott biztonsági réseket foltoz be, hogy kevésbé legyen sebezhető a hálózatra kötött gép. Persze, aki nem csatlakozik az internetre, annak fölösleges, ahogy a víruskereső is, csak nem kéne a két szitut összekeverni.

    Szóval igenis vannak biztonsági védelmek, csak hát ugye Murphy szerint "Nem lehet semmit bebiztosítani kétbalkezesek ellen, mert a kétbalkezesek rendkívül találékonyak."
  • valentine2
    #64
    Amíg meg ne jelenik, addig is érdemes a meglévőt tuningolni a különféle kiterjesztésekkel!

    Szélessáv
  • torcipepe
    #63
    tudom pontosan, hogy a többi is olyankor keres. de az FF-nek valahogy több időbe telik.

    #54 about:config, én is ismerem, bár nem a legjobb kulcsszavakkal kerestem, így pár órába beletelt, míg megtaláltam. az Ask.com "kérdés nélkül beeszem magam mindenhová" kereső miatt azonban egyre sűrűbben kell használnom.
  • Epikurosz
    #62
    ja, bocs, müxik az előre megírt válasz beszúrása, csakk el kell oöcsölni vele egy kicsit, mert elsőre a Mentésre ugraik. Amúgy ez furcsa, mert ugye a Gmail is gúglis, és a saját böngészőjével miért nem müxik együtt?
  • Epikurosz
    #61
    Na, hogy mondjak valami rosszat a Googli Chrome-ról:
    A Gmail Labs cuccok nem működnek benne, pld. "Előre megírt válaszok/aláírások" beszúrása.
    A mellékletek csatolásakor sem bukkan fel azonnal a kis mező, de a gombra kattintva ki lehet választani a fájlt.
    A Gmail Labsos cuccok aszem Java alapúak, vagy nem.
  • KasztnerTokman
    #60
    "és elárulok egy titkot is, a FF indításkor keres frissítéseket, azért tölt ilyen lassan. a kiegészítők számának növelése ezt mégjobban növeli."

    Miért szerinted a többi böngésző mit csinál induláskor?
    Firefox a legbénább böngésző nemértem miért használják ennyien.
    Lassú is meg instabil is "jaj a juzer a béna" hát képzeld el nem, legalábbis nálam minden program stabil és gyors csak FF nem.
  • 05lampard
    #59
    A Windows Live MEssengernél is megszoktuk, hogy nincs alapértelmezett eszköztár, csak kattintásra. Jó az úgy.
  • Epikurosz
    #58
    van arra tipped, hogy miért nem tudom bezárni az ablakot a jobb felső sarok X-ével? Mert nálam csak a File-Exit működik.
  • Epikurosz
    #57
    ja, hogy még feljebb.
    hosszú, uncsi, áttekinthetetlen.
  • Epikurosz
    #56
    about:config
  • Lowosan
    #55
    Ha valakinek nem tetszik a sok "fölösleges csík ott felül" akkor fogja magát és vegye ki a Nézetek fülecskében őket. Ennyi...
  • Sir Ny
    #54
    "és elárulok egy titkot is, a FF indításkor keres frissítéseket, azért tölt ilyen lassan. a kiegészítők számának növelése ezt mégjobban növeli."

    elárulok egy titkot. beírod a fenti fehér szövegdobozta, hogy about:config, és kikapcsolod azt, ami nem kell neked.
  • CollerbladE
    #53
    Nekem FF gyors. És az új skin tetszik. Szavazok a Tabs on Top-ra. Hogy majd menynire lesz használható azt majd meglátjuk...
  • Epikurosz
    #52
    Na, ez érdekes. Ha erre a linkre kattintok alább, simán indul a Krómban is, de a cikkbe beágyazva már nem akart elindulni.
  • Epikurosz
    #51
    Persze, nem minden fenékig tejföl a Krómban sem, mert ezt a videót csak az FF-ben tudtam megnézni. (Amúgy arik. :-)
  • Epikurosz
    #50
    Pontosan. Vagy kereshetne tétlenség idején is, amikor felállok a géptől, tehát nincs billentyűlenyomás, sem egérmozgás, netán bekapcsolt a képernyővédő. De nem, a Mozilla Firefoxnak bele kell pofátlankodnia az ember arcába, mint a feltűnési viszketegségben szenvedő kisgyereknek: Nézd apu, hogy én mit tudok! - és erre hanyattvágódik a görkorival.

  • passatgt
    #49
    miért nem akkor keres, amikor már elindult?
  • Wizek
    #48
    A 3. hamarosan kijövő verzióban már lesznek kiegészítők. A v3 béta nagyon stabil (azt használom hetek óta, _semmi_ gond sincs vele) és bekapcsolhatod rajta a kiegészítők funkciót, de azt hallottam az instabillá teheti.
  • torcipepe
    #47
    a legjobban zavaró, hogy a címsor a lapok fül alatt található, nagyon csúnya lesz bekapcsolt könyvjelzők eszköztárral.

    és elárulok egy titkot is, a FF indításkor keres frissítéseket, azért tölt ilyen lassan. a kiegészítők számának növelése ezt mégjobban növeli.

    #34 egy proxy szerveren átvezetni a böngészést neméppen biztonságos, legalábbis akkor, ha nem te felügyeled. az Adblock még mindig verhetetlen.
  • torcipepe
    #46
    ha a bal felső sarokban a rókát egy G-re cserélnénk a képen, mindenki azt mondaná, hogy ez egy Crome skin
  • Adamul
    #45
    Nos nekem nem jön be ez a minden eszköztárat rejtsünk el amit csak lehet effekt...
  • tomcsa4
    #44
    Jó ötlet, amit mondtál (egy egyszerű és egy fullos verzió az FF-ből). Remélem lesz ilyen!
  • caprocorno
    #43
    De igen, van Home ikon, de csak ha akarod. Ha nem akarod, akkor nincs. Amúgy egyáltalán nem véletlen, hogy a FF-is koppintja Chrome-ot, sőt el tudnék képzelni egy olyan verziót, hogy kevesebb funkcióval jön ki, így megközelíti, vagy beéri a Chrome sebességét és stabilitását, és lesz egy másodikként indítható kiegészítés, ami felvértezi mindennel, amit egy igazi FF fanatikus elvár tőle. Ha így lenne, lehet még én is használnám rendszeresen, addig viszont csak néha, ahogy eddig is, mert sokkal lassab a Chrome-nál. Egyébként nem ők az elsők akik átvesznek egy praktikus elrendezést a Chrome-tól, ebben megelőzte őket a 4-es Safari, ami teljesen jóra sikerült, nem is tudnám megmondani, melyik a jobb a Chrome vagy a Safari. A magyr nyelv persze a a Chrome javára dönti a mérleget sokak esetégen.
  • Beyond silence
    #42
    Kell a fasnak Chrome kinézet... ha azt akarnék Chromeot használnék...
  • B0nFire
    #41
    Ha tudod, hogy off, minek írod be az első utadba kerülő helyre??? Keress egy neki való topicot (biztosan van) és írd be oda. Ez nem iwiw üzenőfal és nem hirdetőtábla.
  • Ferrer
    #40
    Nézz csak rá a Page meg Tools ikonokra. Vagy a home ikonra. (ja, ilyen a Google-nál nincs is) Az elrendezést is összehasonlíthatod.
  • djw
    #39
    aztaaa mekkora újítás!!! egy fos...

    átrendezgettek ezt-azt...
  • duke
    #38
    Az FF,most mar nagyon tul van fejlesztve.Tul nagy,tul lassu lett,tele felesleges funkciokkal.Mert mindig muszaly valami ujdonsagot kitalalni,a reklam miatt.Es ez fejlesztesi kenyszer szep lassan minden programot tonkre tesz.Sajnos ido kerdese es a chrome is erre sorsra jut.
  • lorandnagy
    #37
    Sziasztok! php programozót keresek, komoly üzleti céllal, olyan embert, aki szereti a kihívásokat, és szereti amit csinál, mert szükség lenne motivációra! fizetés megbeszélés alapján, folyamatos munka lenne. írjatok a lorandnagy[kukac]freemail[pont]hu -ra, ha érdekel valakit.

    Bocsi az offért
  • Epikurosz
    #36
    El ne felejtsem, ez a reklámgyilkos több böngészőhöz is jó, nem csak a Krómhoz.
  • Epikurosz
    #35
    Az .exe-t kell letölteni. Telepíted, majd a böngésződben be kell állítani a proxyt: 127.0.0.1 és port: 8118.
    Utána hirdetések helyén csak egy Hirdetés felirat lesz.

    E kis progi ingyenes.
  • Epikurosz
    #34
    A Krómhoz lehet telepíteni ingyenes reklámblokkolót.
  • FoodLFG
    #33
    Egyetértek. Nekem pl laptopnál nagyon jól fog jönni, hogy a böngésző kezelőfelülete nem foglal majd függőlegesen olyan sok helyet.

    Egyébként láttam olyan koncepciót is, amibe még külön belegyömöszölték a keresősávot is, ami most is külön van a firefoxokban. Na, ezt ennél a mostani elképzelésnél már nem lehet megcsinálni. Legalábbis nekem már nem tetszene, mert a kis felbontású képernyőkön már túl rövidek lennének ezek a mezők, amikbe lehetne írni, ami nem jó.

    Viszont akkor most kíváncsi leszek, hogy hogyan egyesítik (hogy fog működni) az egyébként már jól működő URL kezelést és a keresést egy ilyen elképzelésben.

    De majd meglátjuk, milyen lesz. Hosszútávon nálam a Chrome a befutó.
  • LacfY
    #32
    Hát pedig a chrome-nak igenis jo kinézete van, egyszerű, kevés gombok, kevés területet használ; ez kell, nem pedig hogy 3-4 sort elvegyen a képernyőből a sok hülyeség. Legalább az FF is elindult ezen az úton, ezt értékelem. De hát kinek mi jön be...
  • szily3
    #31
    A Chrome kinézete 'letisztult' fos. Már a firefoxé is az. Opera 4ever!
  • DjDano
    #30
    ÉS miért is hasonlít a Chrome-ra? Azért mert aero felületet kap? Na kérem akkor a Chrome meg a Windows aero felületet koppintotta le, be kell perelni őket :D
  • Cat 02 #29
    Elárulom, hogy ha a hivatalos oldalon nézelődsz plug-in után, akkor nem engedi hogy feltelepítsd nem kompatibilis verzióra... Minden szart meg nem kell rá rakni.
    Én próbálgattam a Chrome-ot, de Adblock nélkül felejtős... Max Linuxon használom ha localhoston nézegetek valamit.
  • vmiki88
    #28
    ok akkor csinálj egy hibátlan böngészőt XD (elárulom ez jelenleg lehetetlen)
  • Ravkin
    #27
    Jó lesz ide az internet explorer is, ugye megmondtam
  • Kingfisher
    #26
    Nem sok lehetőség van egy 2D területen. De legalább kezdenek leszokni a teljesen felesleges fejlécről. Igazából lehet, hogy chrome/safari másolat, de ez a legkézenfekvőbb kialakítás egy böngészőnek.